Fotel gamingowy do 400 zł

Fotel gamingowy do 400 zł nie należy co prawda do najwyższej półki cenowej, ale jest już całkiem przyzwoitym siedziskiem, które zadowoli nawet bardziej wymagającego gracza. Posiada szereg regulacji i rozwiązań, pozytywnie wpływających na postawę naszego ciała podczas gry.

Poniższy poradnik dedykujemy wszystkim, którzy planują zakup tego typu mebla. Podpowiadamy w nim, jaki fotel gamingowy do 400 zł jest najlepszy oraz na jakie aspekty warto zwracać uwagę na etapie poszukiwań.

Fotel gamingowy do 400 zł Ranking
Jaki Fotel gamingowy do 400 zł?
Ranking najlepszych >>>

Czy warto kupić fotel gamingowy do 400 zł?

Zalety fotela gamingowego do 400 zł często są niedoceniane, tymczasem jeśli gramy długo i często, warto doposażyć się w taki mebel. Nie chodzi o jego stronę wizualną – choć oczywiście dobrze wygląda – ale o zapewnienie możliwie dużego komfortu. Dzięki temu, że został zaprojektowany z myślą o ergonomii, dobry fotel gamingowy do 400 zł zapewnia prawidłową postawę ciała, zmniejszając dolegliwości ze strony kręgosłupa i zapobiegając wadom postawy oraz poważnym dolegliwościom.

Sprawdź też jak wybrać najlepszy fotel gamingowy do 200 zł.

Fotel gamingowy do 400 zł
Fotel gamingowy do 400 zł / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Opinie i ranking

Jaki fotel gamingowy do 400 zł wybrać i kupić?

Na etapie wyboru najlepszego fotela gamingowego do 400 zł powinniśmy zwrócić uwagę na:

  1. Kształt siedziska,
  2. Oparcie,
  3. Podłokietniki,
  4. Materiały,
  5. Wypełnienie,
  6. Podstawę,
  7. Kółka,
  8. Dodatkowe atuty.

Kształt siedziska w fotelu gamingowym do 400 zł

Większość foteli gamingowych do 400 zł ma budowę kubełkową. Warto przymierzyć wybrany model przed zakupem i sprawdzić, czy jego kształt dopasowuje się w naturalny sposób do naszego ciała, odciążając miejsca poddawane największemu naciskowi podczas siedzenia i równomiernie rozkładając ciężar. Tu niestety nie ma dróg na skróty, gdyż każdy ma inną budowę ciała i preferencje.

Oparcie w fotelu gamingowym do 400 zł

Oparcie to kluczowy element, wpływający na wygodę użytkowania fotela gamingowego do 400 zł. Powinno ono zapewniać optymalne podparcie dla całego naszego kręgosłupa, najlepiej z dodatkową, regulowaną podporą lub poduszką na odcinku lędźwiowym oraz szyjnym. To właśnie te miejsca najbardziej narażone są na przeciążenia podczas gry.

To nie wszystko. Dobry fotel gamingowy do 400 zł posiada możliwość swobodnego odchylania się na oparciu i zachowuje przy tym stabilność nawet wtedy, gdy zrobimy to gwałtownie. Powinien jednak oferować możliwość zablokowania oparcia w wybranej przez nas pozycji.

Podłokietniki w fotelu gamingowym do 400 zł

Podłokietniki to kolejna ważna część dobrego fotela gamingowego do 400 zł, która odpowiada za podparcie naszych łokci. Dzięki temu odciążamy mięśnie ramion i zapobiegamy ich nadmiernemu napięciu. Podłokietniki powinny być regulowane – zarówno w pionie (wysokość), jak i poziomie (oś przód-tył oraz szerokość rozstawu).

Najlepszy Fotel gamingowy do 400 zł
Najlepszy Fotel gamingowy do 400 zł

Materiały w fotelu gamingowym do 400 zł

Kiedy wybieramy, jaki materiał powinien pokrywać nasz fotel gamingowy do 400 zł, powinniśmy brać pod uwagę to, jak reaguje na niego nasza skóra oraz jak się go czyści. Tapicerka z eko-skóry co prawda jest łatwa w utrzymaniu czystości, gdyż wystarczy ją przecierać wilgotną szmatką, jednak skóra nie oddycha, może się nadmiernie pocić, a sama tapicerka z czasem przeciera się i pęka.

Dobrym wyborem jest więc fotel gamingowy do 400 zł pokryty tkaniną. Jest on oddychający, ale niestety tłuszcz i napoje pozostawiają na nim trudne do usunięcia plany. Jeszcze lepszą opcją są więc nowoczesne tworzywa sztuczne lub siatka pokrywająca oparcie.

Wypełnienie fotela gamingowego do 400 zł

To kolejna sprawa, którą powinniśmy rozważyć pod kątem naszych własnych preferencji. Niektóre fotele gamingowe do 400 zł posiadają wypełnienie jedynie w siedzeniu, podczas gdy oparcie jest skonstruowane na zasadzie naprężonej siatki. Niestety, z czasem traci ona elastyczność i szybko się zużywa.

Najlepsze fotele gamingowe do 400 zł są wypełnione specjalną pianką, cechującą się wysoką trwałością i odpornością na zniekształcenia. Niektórym jednak może się ona wydawać nieco zbyt twarda. Wtedy sięgamy po tapicerkę z gąbki, bardziej miękką, ale deformującą się z czasem, lub optymalnie po połączenie tych dwóch materiałów.

Jak wybrać dobry fotel gamingowy do 300 zł?

Podstawa fotela gamingowego do 400 zł

Zadaniem podstawy dobrego fotela gamingowego do 400 zł jest utrzymanie całej konstrukcji w stabilnej pozycji, dlatego powinna ona być duża i stosunkowo ciężka. Dzięki temu mamy pewność, że nawet wykonując gwałtowne ruchy podczas gry, nie przewrócimy się razem z siedzeniem.

W najlepszych fotelach gamingowych do 400 zł znajdziemy podstawę stalową, jednak w większości mebli w tym budżecie możemy oczekiwać takiej z dobrej jakości tworzywa sztucznego z elementami metalowymi.

Kółka w fotelu gamingowym do 400 zł

Kółka to niepozorny i niedoceniany, ale ważny element konstrukcji fotela gamingowego do 400 zł – w końcu to na nich opiera się cała waga mebla. Muszą być wytrzymałe, obracać się płynnie wokół własnej osi, nie skrzypieć i nie zacinać się. Dobrze by było, by były pokryte gumą, która zapobiega rysowaniu się podłogi oraz wycisza nasze ruchy. Dzięki temu nie przeszkadzamy domownikom oraz sąsiadom, nawet jeśli gramy w nocy.

Jaki fotel gamingowy do 400 zł jest najlepszy? Dodatkowe atuty

Najlepszy fotel gamingowy do 400 zł dopasowany jest do naszej budowy ciała oraz preferencji. Jeśli nasza waga pozostaje ponadnormatywna i przekracza 100 kilogramów, warto sięgnąć po model o zwiększonej wytrzymałości. Dla maksymalnej wygody możemy zdecydować się na fotel gamingowy do 400 zł z rozkładanym podnóżkiem. Daje nam on więcej możliwych do przyjęcia pozycji podczas gry.

Co jeszcze jest ważne? Choć wygląd ma drugorzędne znaczenie, by dobrze się czuć w fotelu gamingowym do 400 zł, powinniśmy zadbać także o jego design. To szczególnie ważne dla osób, które grają w gry zespołowe i streamują obraz z kamerki.

Jaki Fotel gamingowy do 400 zł
Jaki Fotel gamingowy do 400 zł wybrać? Ranking i opinie

Gdzie kupić fotel gamingowy do 400 zł?

Choć fotel gamingowy do 400 zł znajdziemy w sklepach meblowych oraz dużych marketach ze sprzętem komputerowym, na najlepszy stosunek jakości do ceny możemy liczyć w Internecie. Do producentów należą na przykład Extreme, Huzaro, Fury, Diablo, Q-Smart i inni.

Jaki jest najlepszy fotel gamingowy do 500 zł?

Fotel gamingowy do 400 zł – opinie

Większość osób potwierdza, że komfort grania na fotelu gamingowym do 400 zł jest nieporównywalny z fotelem biurowym lub zwykłym krzesłem. A jaka jest Wasza opinia? Co skłania Was do sięgnięcia po taki mebel? Czekamy na Wasze opinie o fotelach gamingowych do 400 zł w sekcji komentarzy.

Fotel gamingowy do 400 zł / Ranking najlepszych

W naszym rankingu najlepszych foteli gamingowych do 400 zł znajdziecie propozycje godnych uwagi modeli, które cieszą się dużą popularnością i uznaniem użytkowników.

Dodaj opinie na forum