Kamera samochodowa do 100 zł

Kamera samochodowa do 100 zł to urządzenie, które oferuje podstawowe funkcje wideorejestratora jazdy, a przy tym nie nadszarpnie naszego budżetu. Niewielkie rozmiary, dobra jakość nagrań, a także dodatkowe udogodnienia, jakie znajdziemy w takim sprzęcie, to wystarczające atuty pozwalające stwierdzić, że aby móc rejestrować na bieżąco jazdę samochodem, nie trzeba ponosić dużych nakładów finansowych. Jeśli brzmi to zachęcająco, to świetnie!

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, jakie będą pomocne w wyborze najlepszej kamery samochodowej do 100 zł.

Zobaczmy, na co zwrócić uwagę podczas wybierania takiej kamery, jednak zacznijmy od kilku słów wstępu na temat jej działania.

Zaczynamy!

Kamera samochodowa do 100 zł Ranking
Jaka Kamera samochodowa do 100 zł?
Ranking najlepszych >>>

Do czego służy kamera samochodowa?

Dzięki kamerze samochodowej można rejestrować bieżące zdarzenia na drodze. Jej znaczenie może okazać się nieocenione w przypadku kolizji, gdzie pojawiają się wątpliwości co do jej przebiegu. W takim wypadku film nagrany przez kamerę może stanowić dużą pomoc, ułatwiając udowodnienie, jak doszło do danej sytuacji i po czyjej stronie leży wina.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Kamera samochodowa do 100 zł nagrywa obraz nieustannie przez przednią (w przypadku niektórych modeli również przez tylną) szybę. To również doskonały sprzęt do „pilnowania” samochodu pozostawionego na parkingu.

Jak działa kamera samochodowa do 100 zł?

Po zamontowaniu kamery w aucie i uruchomieniu silnika (przy zasilaniu z gniazda zapalniczki samochodowej) kamera automatycznie się uruchamia. Analogicznie, po wyłączeniu silnika kamera automatycznie się wyłącza.

Kamera samochodowa do 100 zł
Kamera samochodowa do 100 zł / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Ranking i opinie na forum

Obsługa kamery samochodowej do 100 zł

Obsługa urządzeń, które wykorzystywane są podczas jazdy samochodem, powinna być jak najbardziej intuicyjna i prosta. W przypadku kamer samochodowych do 100 zł zwykle mamy do wyboru tylko kilka przycisków funkcyjnych, takich jak włączanie/wyłączanie, wybór trybu pracy i ustawienia.

Jaką kamerę samochodową do 100 zł wybrać? Funkcje

Zastanawiając się, jaką kamerę samochodową do 100 zł wybrać i kupić, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcje, jakie oferuje wybrany model.

Mogą to być:

  • Tryb nocny,
  • Nagrywanie w pętli,
  • Tryb parkingowy,
  • Aparat fotograficzny.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej wszystkim wymienionym funkcjom.

Tryb nocny w kamerze samochodowej do 100 zł

Tryb nocny to funkcja umożliwiająca nagrywanie filmów również po zmroku. Co więcej, możemy tu liczyć na filmy wysokiej jakości, a efekt ten uzyskujemy dzięki diodom umieszczonym w sąsiedztwie soczewki (podczerwień).

Nagrywanie w pętli w kamerach samochodowych do 100 zł

Nagrywanie w pętli oznacza, że kamera nagrywa obraz ciągle, niezależnie od pojemności karty pamięci. W momencie, gdy zostanie wykorzystane dostępne na karcie miejsce w pierwszym cyklu, rejestrator zaczyna zapełnianie karty na nowo. Materiał nagrany wcześniej ulega skasowaniu. Jeśli kamera ma taką funkcję, pozostają jedynie nagrania, w których wykryto nieprawidłowości.

Kamera samochodowa do 100 zł przydaje się nie tylko podczas jazdy na drodze.

Tryb parkingowy w kamerach samochodowych do 100 zł

Kamera samochodowa z trybem parkingowym pozostaje po wyłączeniu w trybie czuwania i załącza się automatycznie dzięki odczytom G-sensora. Rozpoznaje on, czy samochód jest w ruchu, czy też mimo braku ruchu zarejestrowano wstrząs (uderzenie, kolizja, zbicie szyby). W takiej sytuacji urządzenie uruchamia się automatycznie i nagrywa obraz przez 10 sekund.

Aparat fotograficzny w kamerze samochodowej do 100 zł

Aparaty fotograficzne w kamerach samochodowych do 100 zł pozwalają zwykle na wykonywanie różnego rodzaju zdjęć: pojedynczych, ciągłych oraz przy użyciu wyzwalacza. Jakość takich zdjęć nie jest wysoka, jednak zwykle wystarczająca.

Wyświetlacz w kamerach samochodowych do 100 zł

Kamery samochodowe do 100 zł mogą być wyposażone w wyświetlacze różnej wielkości. Przykładowe wymiary najpopularniejszych modeli to: 1,5 cala, 1,8 cala, 2,3 cala, 2,4 cala, 3 i 4 cale.

Zobaczmy teraz, na jakie jeszcze dodatki możemy liczyć w przypadku kamer samochodowych do 100 zł.

Jaka Kamera samochodowa do 100 zł
Jaka Kamera samochodowa do 100 zł najlepsza? Przeczytaj opinie i sprawdź ranking

Dodatkowe udogodnienia w kamerach samochodowych do 100 zł

Jak we wszystkich nowoczesnych urządzeniach, również w kamerach samochodowych znajdziemy wiele dodatków i udogodnień, które znacznie ułatwiają ich obsługę i korzystanie z funkcji. W przypadku kamer samochodowych do 100 zł możemy liczyć między innymi na mikrofon i wygaszacz ekranu. Przydadzą się też załączone kable, przyssawka i uchwyt. Większość modeli takich kamer wyposażona jest w slot na karty o pojemności 32 GB.

Jakość nagrywania w kamerach samochodowych do 100 zł

Kamera samochodowa do 100 zł to urządzenie, które zwykle nagrywa obraz w jakości Full HD (rozdzielczość 1920 x 1080). W sklepach znajdziemy modele oferujące kąt widzenia 120º lub 140º. Dodajmy w tym miejscu jeszcze, że kamery samochodowe mogą nagrywać sceny cyklicznie co 1, 2, 3, 5 lub 10 minut.

Jak wybrać najlepszą kamerę samochodową do 100 zł?

Gdzie kupić kamerę samochodową do 100 zł? Producenci

Wśród producentów mających w swojej ofercie kamery samochodowe do 100 zł, warto wymienić między innymi takie marki jak GSMCity, Tracer, Ovemax, Kiano, Goclever czy Forever.

Opinie o kamerach samochodowych do 100 zł

Miałaś/miałeś już kamerę samochodową do 100 zł i chcesz się podzielić doświadczeniem związanym z jej użytkowaniem? A może masz jakieś pytania? To świetnie! Zapraszamy do sekcji komentarzy, w której można zamieszczać swoje opinie, wskazówki i uwagi. Być może to właśnie dzięki Twojej opinii komuś uda się kupić dobrą kamerę samochodową do 100 zł!

Kamera samochodowa do 100 zł / Ranking najlepszych

Nadal zastanawiasz się, jaką kamerę samochodową do 100 zł wybrać i kupić? Przejrzałaś/przejrzałeś już mnóstwo stron z ofertami, a mimo to wybór wydaje się wciąż trudny? W takim razie doskonałym rozwiązaniem będzie zajrzenie do naszego rankingu. Znajdziesz w nim modele kamer samochodowych do 100 zł, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród użytkowników. Co więcej, możesz też przy okazji porównać ich ceny u sprzedawców internetowych.

1.
Dvr Kamera Samochodowa Hd Wideo
Kamera samochodowa do 100 zł No name
3.
Esperanza MIRROR XDR103
Kamera samochodowa do 100 zł Esperanza
4.
KAMERA SAMOCHODOWA FULL HD
Kamera samochodowa do 100 zł No name
5.
Peiying Basic D150
Kamera samochodowa do 100 zł Peiying
6.
IMAGER XDR106
Kamera samochodowa do 100 zł IMAGER
7.
Blow DVR F270 (CBM-GRN-EU)
Kamera samochodowa do 100 zł Blow
9.
Smart DVR201
Kamera samochodowa do 100 zł Smart

1 opinia na forum “Kamera samochodowa do 100 zł”

  1. Za 100zł to chyba jakaś manta z której nagrania wyglądają tak, że na nic się nie zdadzą. Jednym z tańszych co bym brał pod uwagę jest C7 Lamaxa, ale to i tak stary model jest z 4 lata ma bankowo, ale przetwornik obrazu całkiem znośny. Nie warto iść po kosztach, to ma byc swego rodzaju czarna skrzynka

    Odpowiedz

Dodaj opinie na forum