Kamera samochodowa do 200 zł

Kamera samochodowa do 200 zł to bardzo przydatny gadżet, który ma wiele ciekawych funkcji i sprawdza się w niejednej podróży. A do tego, nie m co ukrywać, jest w bardzo przystępnej cenie. A jak wiadomo, każdy liczy na jak najlepszą jakość, w jak najmniejszej cenie. Nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych aby cieszyć się pięknymi nagraniami z trasy. Z pewnością może to być ciekawy prezent dla każdego kierowcy. Wystarczy dobrać odpowiedni sprzęt.

Ale jak tego dokonać? Jaką kamerę samochodową do 200 zł wybrać? Gdzie dokonać zakupu? Jeśli w Waszych głowach jest teraz wiele pytań w tej tematyce, koniecznie zapoznajcie się z naszym poniższym artykułem. Zapraszamy do lektury!

Kamera samochodowa do 200 zł Ranking
Jaka Kamera samochodowa do 200 zł?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa kamera samochodowa do 200 zł?

Kamera samochodowa do 200 zł jest niewielkim sprzętem elektronicznym, które działa poprzez zasilanie. Najczęściej poprzez gniazdko w samochodzie, niż na baterię. Musimy ją odpowiednio zamontować, tak, żeby było widać względnie całą trasę przed nami. Dlatego najczęściej montujemy kamerę na środku przedniej szyby, jednak tak, aby nie zasłaniała nam widoku na drogę. Do wyboru mamy też opcję w niektórych modelach, że jeśli jest ona podłączona do ładowania, może uruchomić się automatycznie wraz z odpaleniem auta. I tak samo podczas wyłączenia silnika, wyłącza się i kamera.

Kamera samochodowa do 200 zł
Kamera samochodowa do 200 zł / Ranking, opinie

Obsługa kamery samochodowej do 200 zł powinna być bardzo intuicyjna, gdyż zamierzamy z niej korzystać podczas jazdy. A wtedy nie możemy się rozpraszać. Dlatego zwykle mamy tylko kilka przycisków, a czasem nawet tylko jeden, który włącza i wyłącz urządzenie. Teraz coraz więcej urządzeń ma dotykowy ekran i to dzięki niemu możemy zmienia ustawienia. Starsze modele mają klawisze strzałek. Pamiętajmy jednak, by nie zmieniać ustawień podczas jazdy. To może doprowadzić do niebezpiecznego wypadku na drodze.

Sprawdź też: Kamera samochodowa do 150 zł

Do czego służy kamera samochodowa do 200 zł?

Kamera samochodowa do 200 zł rejestruje to, co aktualnie odbywa się na drodze, podczas naszej podróży autem. Zwykle jest wybierana przez kierowców, którzy wybierają się na wakacje i chcą mieć udokumentowaną trasę. Ale boją się też, że podczas jazdy może nastąpić wypadek. A wtedy jest to nieoceniona pomoc. Zwłaszcza, gdy są wątpliwości czyja to wina. Ponowne odtworzenie wideo, pomoże wybrać winnego.

Kamera samochodowa do 200 zł bardzo często ma możliwość nagrywania też tylnej szyby. Dzięki czemu można ją używać podczas parkowania tyłem. Albo, gdy stoimy na niestrzeżonym parkingu i boimy się, że ktoś mógłby okraść nasze auto. Włączona kamera na pewno wystraszy złodziei.

Jaką kamerę samochodową do 200 zł wybrać i kupić?

Jeśli nie wiecie, jaką kamerę samochodową do 200 zł wybrać i kupić, warto na początek zastanowić się, czego oczekujemy. Co jest dla nas ważne czy jakich funkcji potrzebujemy. Następnie warto jest się przyjrzeć, co oferują różne modele. Oto kilka istotnych elementów:

 1. wyświetlacz,
 2. jakość nagrania,
 3. aparat fotograficzny,
 4. tryb parkingowy,
 5. tryb nocny,
 6. zapętlanie zagrywania,
 7. dodatkowe funkcje.

Wyświetlacz kamery samochodowej do 200 zł

Każda kamera samochodowa do 200 zł ma w sobie wyświetlacz. Zwykle jego wielkość waha się między 1,5 cala do 2,5 cali. Choć mogą się też znaleźć nieco większe. Tylko pamiętajmy, że wyświetlacz nie może być bardzo duży. Ma on służyć jedynie jak podgląd i ewentualnie wybór ustawień. Zwykle kolory są dobre, oddające odcienie rzeczywiste i nie rozmazują się.

Jakość nagrania w kamerze samochodowej do 200 zł

Choć kamera samochodowa do 200 zł to niewielki gadżet, to jednak ma dość duże możliwości. W tej cenie możemy spodziewać się całkiem przyzwoitej jakości Full HD, czyi max 1920 x 1080 pikseli. Kąt widzenia to zwykle 120 stopni, czasem 140 stopni. Zatem na jakość nie mamy co narzekać.

Aparat fotograficzny w kamerze samochodowej do 200 zł

Każda kamera samochodowa do 200 zł oprócz tego, że rejestruje obraz w postaci filmu, do tego robi także zdjęcia fotograficzne. I to nie byle jakie. Są one na prawdę dobrej jakości i do tego możemy wybierać spośród pojedynczych zdjęć, serii zdjęć czy nawet zdjęcia z wyzwalaczem. Często taka opcja może nam się przydać, gdy pod ręką nie mamy lustrzanki, ani telefonu.

Tryb parkingowy w kamerze samochodowej do 200 zł

Kamera samochodowa do 200 zł może posiadać tryb parkingowy. Co to oznacza? Niektóre modele mają wbudowany tryb czuwania, nawet jeśli samochód jest wyłączony. Kamera sama rozpoznaje czy auto jest w ruchu czy stoi. Wyczuwa przy tym wstrząsy i uderzenia a nawet zbicia szyby. Wtedy kamera automatycznie się uruchamia i rozpoczyna nagrywanie. Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób, które parkują na nie strzeżonych parkingach.

Tryb nocny w kamerze samochodowej do 200 zł

Teraz już każda kamera samochodowa do 200 zł posiada tryb nocny. Na czym on polega? Jest to możliwość nagrywania filmów także po zmroku. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać dobrej jakości filmy, podczas podróży nawet nocą. To wszystko zawdzięczamy diodom, które znajdują się w okolicach soczewki.

Jaka kamera samochodowa do 200 zł
Jaka kamera samochodowa do 200 zł – sprawdź opinie i ranking

Zapętlanie nagrywania w kamerze samochodowej do 200 zł

Zapętlanie nagrywania jest bardzo często dostępne w kamerze samochodowej do 200 zł. Oznacza to, że nagrywany obraz jest ciągle zapętlany, niezależnie od posiadanej pojemności pamięci. Gdy wykorzystamy już całe dostępne miejsce, filmy nagrane na początku kasują się i jest miejsce dla nowych. W ten sposób filmy kasują się automatycznie, a my nie musimy martwić się o ich usuwanie i brak miejsca na karcie pamięci.

Polecamy też: Kamera samochodowa do 100 zł

Dodatkowe funkcje w kamerze samochodowej do 200 zł

Jak inne urządzenia elektryczne, tak i kamera samochodowa do 200 zł ma dodatki. Zwykle mają one ułatwić nam obsługę i korzystanie. W większości modeli jest to mikrofon, dzięki czemu możemy nagrywać naszą podróż z dźwiękami np komentując zabytki, które mijamy. Do tego możemy sobie ustawić wygaszacz ekranu, jeśli nie korzystamy aktualnie z urządzenia. Zawsze dołączone są najpotrzebniejsze elementy jak kabel do ładowania, przyssawki czy uchwyt na kamerę. I do tego mamy slot na dodatkową kartę pamięci.

Gdzie kupić kamerę samochodową do 200 zł?

Dobra kamera samochodowa do 200 zł dostępna jest w różnych sklepach stacjonarnych typu RTV i z dodatkami elektronicznymi. W tym wypadku zawsze o pomoc możemy prosić pracownika sklepu. Często na sklepach są wystawione modele, które można ze sobą porównać. Ale bardzo duży wybór znajdziemy też w internecie. Do znanych producentów należą: Kiano, Manta, XBlitz, Mio, Tracer, Forever, Navitel i inni.

Najlepsza kamera samochodowa do 200 zł
Najlepsza kamera samochodowa do 200 zł

Kamera samochodowa do 200 zł – opinie

Jakie Waszym zdaniem są kamery samochodowe do 200 zł? Czy je polecacie czy raczej widzicie więcej wad? Co skłoniło Was do zakupu? Jaki model jest według Was najlepszy? Co można by jeszcze poprawić lub dodać? Na co szczególni zwróciliście uwagę podczas zakupu? Koniecznie dajcie znać, czekamy na Wasze opinie, porady i polecenia w sekcji komentarzy!

To może Cię zainteresować: Gimbal do 300 zł

Kamera samochodowa do 200 zł / Ranking najlepszych

Jeśli nadal szukacie sprzętu dla siebie – dobrze trafiliście! Specjalnie dla Was stworzyliśmy ranking najlepszych kamer samochodowych do 200 zł. W zestawieniu znajdują się tylko polecone modele wraz z pełnym opisem, więc zachęcamy do zapoznania się. Z pewnością wybierzecie coś dla siebie!

1.
Tracer MobiMirror (TRAKAM46150)
Kamera samochodowa do 200 zł Tracer
3.
Xiaomi 70mai 1s D06
Kamera samochodowa do 200 zł Xiaomi
4.
Wideorejestrator XBLITZ X7
Kamera samochodowa do 200 zł XBLITZ
5.
TRACER 3.0S FHD CAPRI
Kamera samochodowa do 200 zł Tracer
6.
MIO C312
Kamera samochodowa do 200 zł Mio
7.
Tracer M4TS FHD ORION
Kamera samochodowa do 200 zł Tracer
8.
XBLITZ Z10 Slim
Kamera samochodowa do 200 zł XBLITZ
9.
Tracer 4.5D FHD VELA
Kamera samochodowa do 200 zł Tracer
10.
Blow BLACKBOX DVR F700 78-560#
Kamera samochodowa do 200 zł Blow

3 opinie na forum “Kamera samochodowa do 200 zł”

 1. Polecam kamerkę Manta DVR302H . Kamerka działa bez zastrzeżeń – nagrania są w dobrej jakości, a sam sprzęt jest bardzo estetyczny. Polecam

  Odpowiedz
 2. A ja polecam model Manta DVR502F. bardzo dobre urządzenie, mimo niskiej ceny. Działa bez problemu. Jakość obrazu bez zastrzeżeń, prosta obsługa.

  Odpowiedz

Dodaj opinie na forum