Monitor gamingowy 24 cale

Monitor gamingowy 24 cale to monitor, który został stworzony z myślą o graczach, jednak takich, którzy niestety nie mają zbyt wiele miejsca na biurku. Może to być idealny gadżet do niewielkiego pomieszczenia, ale nadal zachowane zostają dobre cechy tego produktu. To wysoka jakość obrazu, która pomoże nam podczas rozgrywek, ale nie tylko. Monitor to bardzo ważna rzecz, jeśli jesteśmy graczami. Powinie on współgrać z innymi elementami i zawsze dawać nam świetne rezultaty, jeśli chodzi o jakość obrazu. Szczególnie, gdy gry teraz są nowoczesne i często bardzo realistyczne, a dobry obraz to tylko potęguje.

To jaki monitor gamingowy 24 cale wybrać, by nie żałować decyzji? To bardzo dobre pytanie i zapewne nie jedyne Wasze. Na pewno pojawiają się w Waszych głowach pytania, chwilę zwątpienia, ale od tego macie nas! Zapraszamy do naszej lektury pełnej ciekawostek, przykładów oraz porad. Sprawdźcie ranking najlepszych a opinie zostawcie w sekcji komentarzy!

Monitor gamingowy 24 cale Ranking
Jaki Monitor gamingowy 24 cale?
Ranking najlepszych >>>

Nie traćmy czasu!

Jaki monitor gamingowy 24 cale wybrać i kupić?

Czy macie już na oku monitor gamingowy 24 cale dla siebie? Jeszcze nie? Zastanawiacie się, jaki wybrać, by był najlepszy? To bardzo dobry krok, pierwszy, jaki musimy wykonać. Przede wszystkim przekonajmy się, co dla nas jest ważne oraz czego oczekujemy od sprzętu. Musimy mieć to na uwadze, aby odczuwać zadowolenie z zakupu i podczas użytkowania. Ale jeśli nie znamy się na sprzętach elektronicznych i nie wiemy, co dla może mieć znaczenie, to polecamy przyjrzeć się kilku istotnym kwestiom, takim jak:

  1. ekran,
  2. matryca,
  3. częstość odświeżania ekranu,
  4. czas reakcji,
  5. złącza.
Monitor gamingowy 24 cale
Monitor gamingowy 24 cale / Ranking, opinie i cena

Ekran monitora gamingowego 24 cale

Zacznijmy od najważniejszego, czyli ekran monitora gamingowego 24 cale. Dlaczego jest to tak ważne? Bowiem to jest część wielkości całego sprzętu, element, w który patrzymy, w którym pojawiają się widziane przez nas obrazi, muszą być one dynamiczne, zmienne, wyraziste, itd. W przypadku naszego modelu, którego przekątna ekranu wynosi 2 cale, oznacza to, że rozdzielczość musi być na poziomie co najmniej Full HD – 1920×1080 pikseli, choć w droższych model możemy natrafić także na rozdzielczość Full HD+, co daje nam jeszcze ciekawsze efekty, jeszcze większą głębie kolorów oraz wiele kontrastów i bogatą paletę barw.

Polecamy: Monitor gamingowy 4k

Matryca w monitorze gamingowym 24 cale

Podczas wyboru odpowiedniego monitora gamingowego 24 cale nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej części związanej z ekranem a mianowicie matryca. Ta cecha jest niezwykle ważna. Bowiem odpowiada za jakość widzianego obrazu, szczególnie wtedy, gdy na ekran pada światło. O co chodzi? Już wyjaśniamy, bowiem na ekran mogą padać promienie światła, wtedy warto zdecydować się na model matowy, który posiada dodatkową warstwę ochronną, co oznacza, że świetnie odbija promienie. Widzimy więc zawsze, co dzieje się na monitorze i w grze.

Z kolei drugi model, czyli matryca błyszcząca świetnie oddaje wszystkie kolory, ich głębie, jednak nie sprawdza się w przypadku jasnych pomieszczeń. Zachowując kolorystykę, nie odbija nam promieni, przez co nie widzimy wtedy, co dzieje się na ekranie.

Jaki monitor gamingowy 24 cale
Jaki monitor gamingowy 24 cale wybrać? – Ceny, opinie oraz ranking najlepszych!

Częstość odświeżania ekranu monitora gamingowego 24 cale

Zastanawialiście się może, czym jest częstość odświeżania ekranu i jakie parametry znajdziemy w monitorze gamingowym 24 cale? Ta cecha to ilość obrazów, jakie wyświetlane są na ekranie monitora tylko w ciągu jednej sekundy. Częstość odświeżania zawsze podajemy w Herzach. W tym wypadku, w zależności od ceny natrafić możemy na takie co mają 60 Hz i takie co mają 144 Hz. Oznacza to, że dany model zmiania swój obraz na ekranie w ciągu sekundy aż od 60 do nawet 14 razy! Ale to zależy od naszych preferencji, co chętniej wybierzemy. Czy będzie chodziło o cenę czy jednak jakość.

Czas reakcji w monitorze gamingowym 24 cale

Kolejnym istotnym elementem jest czas reakcji matrycy w monitorze gamingowym 24 cale. Przede wszystkim z definicji jest to czas,jakiego wymaga każdy piksel do zmiany swojego stanu. Zawsze czas reakcji podawany jest w milisekundach. Im wyższy parametr tym oczywiście lepszy czas reakcji. To podświetlanie i wygaszanie danego piksela, czyli to, co widzimy na ekranie. W dobrych modelach może on wynieść maksymalnie 12 milisekund. Jednak w przypadku najlepszych to tylko 1 milisekunda!

Zobacz także: Monitor gamingowy do 500 zł 144hz

Złącza w monitorze gamingowym 24 cale

Każdy monitor gamingowy 24 cale posiada jakieś złącza. Do czego są nam one potrzebne? Choćby do tego by podłączyć inne akcesoria potrzebne do gry. Tradycyjnie dane modele oferują nam złącza przewodowe, czyli za pomocą kabla. A nowoczesne wręcz przeciwnie, żadnych plączących się kabli, tylko modele bezprzewodowe. To oznacza, że najczęściej sparujemy ze sobą urządzenia za pomocą Bluetooth. Choćby klawiaturę, głośniki oraz myszkę. Te same urządzenia mogą być w wersji przewodowej, zwykle podłączenie poprzez USB, ale słuchawki możemy podłączyć dzięki mini-jack lub AUX. Naturalnie wiele modeli ma także złącze HDMI.

Najlepszy monitor gamingowy 24 cale

Najlepszy monitor gamingowy 24 cale? Jaki to jest model? Czy tylko jeden jest taki dostępny? Czym się wyróżnia? Tu także pojawia się wiele pytań, ale spokojnie, najlepszy monitor gamingowy 24 cale to nie tylko jeden model. Każdy z nas ma inne oczekiwania, a więc i inny model mu się spodoba. Dlatego też warto się rozejrzeć, szczególnie jeśli chodzi o ekran, ten ma 24 cale, ale co z szybką reakcją na nasze ruchy? Jakie jest odświeżanie ekranu? To wszystko wpływa na jego jakość i nasze zadowolenie.

Najlepszy monitor gamingowy 24 cale
Najlepszy monitor gamingowy 24 cale

Gdzie kupić monitor gamingowy 24 cale?

Dobry monitor gamingowy 24 cale możemy zakupić w wielu sklepach. Ale najlepiej udać się stacjonarnie zobaczyć je i porównać na żywo. Są to chociażby sklepy komputerowe, z akcesoriami dla graczy oraz markety RTV, czasem i duże dyskonty. Oczywiście w przypadku dobrych cen, te zawsze czekają na nas w internecie. Zatem sami zdecydujecie, gdzie wolicie dokonać zakupu, ale na pewno do znanych i polecanych producentów zaliczają się m. in.: HP, AOC, IIyama, Samsung, Acer oraz inni.

Może Was zainteresować: Monitor gamingowy 4k 144hz

Cena monitora gamingowego 24 cale

A ile kosztuje dobry monitor gamingowy 24 cale? W przypadku takiego parametru, zwykle nie różnią się one zbyt wiele ceną. Najczęściej zapłacimy między 550 zł a 650 zł, choć są też modele za 800 zł tej wielkości, zależy, co dany producent oferuje nam wewnątrz.

Monitor gamingowy 24 cale – opinie

A Waszym zdaniem jaki monitor gamingowy 24 cale warto wybrać i dlaczego właśnie tą wielkość? Czym się wyróżnia? Jakie ma cechy? Czy różnią się w nim inne cechy? W jakiej cenie chcecie go kupić? Czy macie na oku też producenta? Jaki model możecie polecić i jakie ma on dla nas zalety? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii! Zapraszamy do komentowania!

Monitor gamingowy 24 cale / Ranking najlepszych

Nadal popularne są gry komputerowe, choć w nieco zmienionej wersji. Są one nowoczesne, bardzo realistyczne, zwłaszcza, gdy mamy do tego odpowiedni ekran i wrażenia dźwiękowe. Dziś jednak skupimy się na wzorku. Przed Wami nasz najnowszy ranking najlepszych monitorów gamingowych 24 cale. Znajdziecie tu wiele poleceń, sprawdzonych modeli i ich opisy, wraz z aktualnymi cenami. Czego chcieć więcej? Zapraszamy do zakupu!

1.
Samsung S24AG300NRX LS24AG300NRXEN
Monitor gamingowy 24 cale Samsung
2.
LG 24GN60R-B
Monitor gamingowy 24 cale LG
3.
Philips 24M1N3200ZA
Monitor gamingowy 24 cale Philips
4.
AOC 24G2SPU/BK
Monitor gamingowy 24 cale AOC
5.
MSI Oculux NXG253R
Monitor gamingowy 24 cale MSI
6.
Lenovo Y25g-30 (66CCGAC1EU)
Monitor gamingowy 24 cale Lenovo
7.
AOC 24G2SPAE 24"
Monitor gamingowy 24 cale AOC
10.
Samsung Odyssey S24AG320NU
Monitor gamingowy 24 cale Samsung

Dodaj opinie na forum