Myszki do komputera dla dziewczyn

Myszki do komputera dla dziewczyn to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje różnego typu urządzenia. Już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, jak bardzo odróżniają się one rozmiarem, kształtem, ergonomią czy technologią działania. Nawet kolor nie jest oczywisty: chociaż myszki do komputera dla dziewczyn kojarzymy przede wszystkim z różem, beżem czy bielą, znajdą się przecież panie, które preferują wyraziste barwy czy czerń.

Wobec tak dużego wyboru, możemy mieć trudność z podjęciem decyzji. Może w tym pomóc poniższy poradnik. Podpowiadamy w nim, jakie myszki do komputera dla dziewczyn są najlepsze, a także na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy się po nie do sklepu.

Myszki do komputera dla dziewczyn Ranking
Jakie Myszki do komputera dla dziewczyn?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia myszki do komputera dla dziewczyn?

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla partnerki, żony, siostry czy koleżanki – myszka do komputera dla dziewczyn będzie idealnym wyborem. Całkiem słusznie możemy zapytać, czym właściwie różni się taki egzemplarz od tego dla facetów. W zasadzie – niczym. Akurat w obsłudze komputera panie mają takie same potrzeby, jak i panowie. Kobiety częściej przykładają wagę do wyglądu myszki do komputera dla dziewczyn, ale i to nie jest ścisłą regułą. Przeważnie jednak płeć piękna ma drobniejsze dłonie, które niezbyt wygodnie układają się na dużych modelach. Dlatego właśnie, generalizując, myszka do komputera dla dziewczyny jest nieco mniejsza, dopasowana do jej anatomii.

Myszki do komputera dla dziewczyn
Myszki do komputera dla dziewczyn / Cena, ranking najlepszych, opinie

Jakie myszki do komputera dla dziewczyn warto kupić?

Ogromny wybór sprawia, że musimy jakoś sobie uporządkować dostępne na rynku myszki komputerowe dla dziewczyn. W tym celu warto zwrócić uwagę na takie kryteria, jak:

  • Przeznaczenie,
  • Rodzaj myszki,
  • Czułość,
  • Przyciski,
  • Sposób podłączenia.

Zobacz też: Myszka do komputera gamingowa

Przeznaczenie myszki do komputera dla dziewczyn

Zacznijmy od tego, że nie ma jednej uniwersalnej myszki do komputera dla dziewczyn, która każdemu przypadłaby do gustu. Wpływ na to ma sporo czynników, od gustu, poprzez indywidualne maniery podczas korzystania z komputera, aż po przeznaczenie, do którego ma być używany sprzęt. Pierwsze i drugie musicie wybadać sami, z ostatnim kryterium możemy Wam trochę pomóc. Najlepsze myszki do komputera dla dziewczyn najczęściej kojarzone są ze zwykłym, „cywilnym” sprzętem.

Świetnie sprawdza się on i do przeglądania Internetu, i do obsługiwania multimediów, programów biurowych czy nawet obróbki zdjęć. Niekoniecznie jednak przyda się ona w grach. Tymczasem dziewczęta również interesują się światem gamingu, ba, w grach zręcznościowych, strzelankach i przygodówkach w niczym nie ustępują panom. W ich przypadku lepiej sprawdzi się szybka i sprawna myszka gamingowa do komputera dla dziewczyn.

Sprawdź także: Powerbank dla dziewczyny

Rodzaj myszki do komputera dla dziewczyn

Jak możemy podzielić najlepsze myszki do komputera dla dziewczyn? Jakość działania zależy od technologii, które zastosowano w naszym urządzeniu. Starsi Czytelnicy z pewnością pamiętają jeszcze czasy myszek kulkowych. Dziś, zamiast tego, mamy do wyboru dwie technologie. Należą do nich myszki do komputera dla dziewczyn:

  1. Optyczne,
  2. Laserowe.

Optyczna myszka do komputera dla dziewczyn jest zdecydowanie tańsza. Wysyła ona wiązkę światła i rejestruje nasze ruchy na podstawie jej odbicia. W porównaniu do myszy laserowej, jest ona mniej precyzyjna. Drugi z typów emituje bowiem bardziej skupioną wiązkę, która dociera głębiej w strukturę podkładki, a każdy z naszych najmniejszych ruchów jest rejestrowany i odbijany na kolanie. Pamiętajmy, że droższa i pozornie lepsza myszka laserowa do komputera dla dziewczyn najczęściej wymaga albo odpowiedniej faktury stołu, albo podkładki.

Jakie myszki do komputera dla dziewczyn
Jakie myszki do komputera dla dziewczyn są najlepsze? Porównaj opinie, zobacz ranking

Czułość myszki do komputera dla dziewczyn

Czułość to niezwykle ważny parametr dobrej myszki do komputera dla dziewczyn. Przede wszystkim, cenią go sobie graczki, ale nie tylko. Również podczas obróbki zdjęć lub wideo jest ona pożądana. By mieć pewność, że nasze ruchy zostaną precyzyjnie odtworzone, wybierzmy urządzenie oferujące przynajmniej 1200 DPI, choć oczywiście pożądane są jak największe wartości.

Przyciski na myszce do komputera dla dziewczyn

Poza prawym i lewym przyciskiem oraz pokrętłem na środku, dobra myszka do komputera dla dziewczyn może być także wyposażona w inne przyciski. Z reguły znajdują swoje miejsce po bokach jej obudowy. Często mają już przypisane funkcje, jednak możemy zmienić je w ustawieniach, zależnie od tego, czego akurat potrzebujemy. Pamiętajmy jednak, by przy zakupie nie przesadzać z ilością przycisków – to tworzy chaos i niepotrzebną dezorientację.

Może Cię zainteresować: Okulary VR do komputera

Jaka myszka komputerowa dla dziewczyn jest najlepsza? Sposób podłączenia

Ostatnia sprawa, którą należy rozważyć, to sposób podłączenia myszki do komputera dla dziewczyn. Obecnie coraz większą popularność zdobywają myszki bezprzewodowe, polecane zwłaszcza dla posiadaczek laptopów, choć sprawdzają się i przy stacjonarnym komputerze. Nic dziwnego, że cieszą się zainteresowaniem – są wygodne, nie musimy bawić się w podłączanie przewodu ani uważać, by nie złamać go podczas korzystania z myszy.

Takie myszki komputerowe dla dziewczyn działają, wykorzystując technologię Bluetooth lub łącznik radiowy. Ten drugi typ posiada niewielki nadajnik, który musimy podłączyć do gniazda USB w komputerze. Mysz bezprzewodowa sprawdza się świetnie podczas rozrywki czy pracy, ale jednak graczki powinny jej unikać. Cechuje się bowiem większym prawdopodobieństwem błędu, wolniejszym działaniem (w normalnym użytkowaniu jest to niezauważalne), a baterie mogą się wyczerpać w najmniej dogodnym momencie.

Zobacz też: Słuchawki bezprzewodowe do tabletu

Gdzie kupić myszki komputerowe dla dziewczyn?

Te niepozorne urządzenia, jakimi są myszki komputerowe dla dziewczyn, nabędziemy na niemal każdym rogu i w sklepach internetowych. Znajdziemy je zwłaszcza w marketach z elektroniką, u sprzedawców akcesoriów do komputera, jak również w sklepie wielobranżowym. Wśród producentów możemy wymienić na przykład Xiaomi, Logitech, Creative, Razer i innych.

Najlepsze myszki do komputera dla dziewczyn
Najlepsze myszki do komputera dla dziewczyn

Cena myszki komputerowej dla dziewczyn

Najtańsze myszki komputerowe dla dziewczyn kupimy już za mniej niż 30 zł. Weźmy jednak pod uwagę, że chodzi o komfort użytkowania – sprawdzą się one do codziennych zastosowań, ale niekoniecznie do pracy z grafiką czy gamingu. W takim przypadku warto zwiększyć budżet, nawet do 80-200 zł.

Myszki do komputera dla dziewczyn – opinie

W zależności od gustu, możemy wybrać naprawdę różne myszki do komputera dla dziewczyn – różowe, podświetlane tęczowym światłem, białe, perłowe, w kształcie kotków czy chomików. Rynek jest naprawdę pojemny, a taki drobiazg może nie tylko stanowić detal zdobiący nasz kącik komputerowy, ale dodatkowo poprawiać nam humor. Skupmy się jednak na tym, co przy zakupie jest najważniejsze – wygodzie.

A co Wy sądzicie o tego typu urządzeniach i jakie modele polecacie? Czekamy na opinie o myszach do komputera dla dziewczyn!

Myszki do komputera dla dziewczyn / Ranking najlepszych

Poniższy ranking najlepszych myszek do komputera dla dziewczyn zawiera tylko sprawdzone propozycje. Znajdziecie w nich modele na każdą kieszeń, które cechują się ładnym wyglądem, ciekawymi parametrami, a przede wszystkim nienaganną opinią wśród użytkowników.

1.
Microsoft Arc Mouse Soft Pink
Myszki do komputera dla dziewczyn Microsoft
2.
Logitech M350 różowa
Myszki do komputera dla dziewczyn Logitech
3.
E-Blue Cobra S biało-różowa (MMEBE28UGQ00)
Myszki do komputera dla dziewczyn E-Blue
4.
Trust GXT 101P różowa (23093)
Myszki do komputera dla dziewczyn Trust
5.
Satechi M1 różowa (ABTCMR)
Myszki do komputera dla dziewczyn Satechi
6.
Hama MW-300 różowy
Myszki do komputera dla dziewczyn Hama
7.
Esperanza Rainbow TM114P różowa
Myszki do komputera dla dziewczyn Esperanza
8.
Blow MP-20 różowa (84-014)
Myszki do komputera dla dziewczyn Blow
9.
Trust YVI FX Różowa (22336)
Myszki do komputera dla dziewczyn Trust
10.
BenQ FK1-B DIVINA (9H.N2RBB.AB2)
Myszki do komputera dla dziewczyn BenQ

Dodaj opinie na forum