Powerbank do 100 zł

Powerbank do 100 zł to w dzisiejszych czasach poniekąd urządzenie pierwszej potrzeby. Tak, jak dawniej posiadano w domach zapas nafty i świec, później baterii, tak dzisiaj przechowujemy energię właśnie w powerbankach.

Czy warto go kupić? Jaki powerbank do 100 zł wybrać? O tym w dalszej części artykułu.

Powerbank do 100 zł Ranking
Jaki Powerbank do 100 zł?
Ranking najlepszych >>>

Zalety powerbanków do 100 zł

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić powerbank do 100 zł, przypomnij sobie wszystkie sytuacje, gdy rozładowało Ci się jakieś urządzenie mobilne i nie było miejsca, by je podłączyć.

Powerbank do 100 zł może być szczególnie użyteczny w sytuacjach, gdy:

 • Telefon jest bliski rozładowania poza domem
 • Nie ma prądu
 • Potrzebujesz latarki (wystarczy dokupić lampkę USB)
 • Jedziesz na kemping czy wyprawę off-roadową

Ponadto powerbank do 100 zł możesz wszędzie nosić ze sobą, a także zapakować go do swojego zestawu survivalowego na gorsze czasy. Jest bardziej odporny na utratę energii w wyniku upływu czasu, wilgotności i niskiej temperatury niż zwykła bateria. Jest też bardziej uniwersalny – podłączymy do niego wszystkie urządzenia, ładowane przez USB.

Powerbank do 100 zł
Powerbank do 100 zł / Jaki wybrać i kupić? Ranking i opinie / Gdzie kupić?

Jaki powerbank do 100 zł wybrać i kupić?

Wybór najlepszego powerbanka do 100 zł nie jest trudny. Wystarczy zwrócić uwagę na:

 1. Pojemność
 2. Rozmiar i waga
 3. Ilość portów
 4. Wygląd
 5. Wskaźnik naładowania
 6. Dodatkowe funkcje

Pojemność powerbanka do 100 zł

Pojemność określana jest w miliamperogodzinach (mAh). Wśród powerbanków do 100 zł znajdziemy urządzenia oferujące od około 2500 mAH do nawet 20000 mAh. Ważne, by zwracać uwagę na renomę firmy, ponieważ w powerbankach „no-name” rzeczywista pojemność może być nawet kilkukrotnie niższa od deklarowanej.

Pojemność powerbanka do 100 zł wpływa na to, ile razy będziemy mogli naładować nim urządzenie mobilne. W teorii, jeśli posiadamy telefon o baterii 2500 mAh, powerbank o pojemności 10000 mAh powinien wystarczyć na 4 pełne cykle ładowania, jednak realnie trzeba zmniejszyć te wartość o około 20-30%, nawet w dobrej jakości urządzeniach.

Rozmiar i waga powerbanka do 100 zł

Powerbank do 100 zł powinien być lekki i możliwie mały, by zmieścić się w plecaku lub torebce. W końcu jego działanie jest skuteczne tylko wtedy, gdy zawsze mamy go przy sobie.
Oczywiście, rozmiar i waga powerbanka do 100 zł ograniczone są jego pojemnością.

Siłą rzeczy, urządzenia oferujące więcej mAh będą cięższe i większe, natomiast kieszonkowe wersje pozwolą na jeden, maksymalnie dwa cykle ładowania.

Ilość portów w powerbanku do 100 zł

Powerbank do 100 zł powinien posiadać minimum jeden port USB i jeden microUSB. Pierwszy umożliwia podłączenie kabla do ładowania urządzenia mobilnego, drugi natomiast przeważnie ładuje sam powerbank.

Dobre powerbanki do 100 zł posiadają dwa wejścia USB, co pozwala na ładowanie dwóch urządzeń mobilnych jednocześnie, a także USB-C. To ostatnie zapewni ładowanie powerbanka dowolną ładowarką, pasującą do większości dostępnych na rynku smartfonów.

Jaki Powerbank do 100 zł
Jaki Powerbank do 100 zł wybrać? Ranking i opinie

Wygląd powerbanka do 100 zł

To, jak będzie wyglądał powerbank do 100 zł, na który się zdecydujemy, ma szczególne znaczenie dla pań, ale nie tylko. Na rynku dostępne są modele w różnych wzorach i kolorach. Wiele osób ceni sobie płaskie, cienkie konstrukcje, inni nie zwracają na to uwagi i wybierają grubsze „kostki”.

Uniwersalną zasadą jest, że powerbank do 100 zł powinien wyglądać solidnie, być zrobiony z dobrej jakości tworzywa, odpornego na zarysowania i zabrudzenia.

Wskaźnik naładowania powerbanka do 100 zł

Wskaźnik naładowania w powerbanku do 100 zł mówi nam, ile energii zgromadzonej wewnątrz pozostało jeszcze do naszej dyspozycji. Najczęściej spotykanymi sposobami podawania wskaźnika naładowania baterii są:

 • Mały wyświetlacz – jego zaletą jest to, że podaje nam bardzo konkretną wartość w procentach, natomiast wadą dodatkowe zużycie energii.
 • Diody LED – zużywają bardzo mało energii, ale zazwyczaj jest ich 3 lub 4, co oznacza, że wartość jest bardzo szacunkowa.

Dodatkowe funkcje powerbanka do 100 zł

Od powerbanków do 100 zł nie ma co wymagać nie wiadomo jakich funkcji, jednak możemy się spotkać z:

 • Szybkim ładowaniem – pozwoli w krótkim czasie zapełnić baterię naszego urządzenia mobilnego. Oczywiście również ono musi być wyposażone w tę funkcję i trzeba dobrać odpowiedni przewód.
 • Power Delivery – nowoczesny standard ładowania, pozwalający na ładowanie również większych urządzeń, jak laptopy.
 • Wbudowaną latarką – dzięki temu w kryzysowej sytuacji nie musimy mieć przy sobie latarki czy lampki na USB. Bardzo się przydaje.
 • QI (ładowanie bezprzewodowe) – dedykowane do telefonów posiadających tę funkcję. Kładziemy urządzenie mobilne na powerbanku i ładuje się ono bez konieczności podłączenia przewodem.

Jak dbać o powerbank do 100 zł?

Jeśli chcemy długo się cieszyć swoim powerbankiem do 100 zł, powinniśmy odpowiednio o niego zadbać. Ładujmy go tylko wtedy, gdy poziom baterii spadnie poniżej 50%, jednak starajmy się nie dopuszczać do całkowitego rozładowania.

Szczególnie ważne jest pierwsze ładowanie. Koniecznie naładujmy go do pełna przed użyciem i w przyszłości też starajmy się dobijać do 100% baterii. Jeżeli z jakiegoś powodu powerbank do 100 zł leży przez długi czas nienaładowany, regularnie go „odświeżmy”, starając się rozładować go do około 10% i naładować do pełna.

Zobacz też jaki powerbank do 50 zł wybrać?

Najlepszy Powerbank do 100 zł
Najlepszy Powerbank do 100 zł

Jaki jest najlepszy powerbank do 100 zł?

Najlepsze powerbanki do 100 zł oferują nam nawet 10000-20000 mAh. Uważajmy jednak na sprzęty tak zwane „no-name”, z azjatyckiego rynku, które nie dość, że nie osiągną nawet części deklarowanych wartości, to jeszcze mogą w skrajnych przypadkach uszkodzić nasze urządzenie mobilne.

Gdzie kupić powerbank do 100 zł?

Dobry powerbank do 100 zł kupimy zarówno stacjonarnie, jak i online, w sklepach zajmujących się sprzedażą akcesoriów do telefonów i elektroniki. Producenci, z którymi się zetkniemy, to na przykład Xiaomi, Adata, Savio, Hama, Baseus i inni.

Powerbank do 100 zł / Opinie

Powerbank do 100 zł zyskuje rzesze zwolenników. Wiele osób twierdzi, że sprzęt niemal „uratował im życie”. A jakie Wy macie doświadczenia w tym temacie? Możecie podzielić się swoją opinią o powerbankach do 100 zł lub polecić jakiś konkretny model?

Powerbank do 100 zł / Ranking najlepszych

Jeśli wciąż jesteście na etapie poszukiwań, z pewnością przydałoby się Wam zestawienie chętnie kupowanych, sprawdzonych modeli. Właśnie dla Was stworzyliśmy ranking najlepszych powerbanków do 100 zł na podstawie zainteresowania konsumentów.

Dodaj opinie na forum