Słuchawki na rower

Słuchawki na rower mają nam zapewnić nie tylko dobrą jakość dźwięku. Nie mogą być jednocześnie nadmiernie szczelne, tak by rowerzysta słyszał odgłosy z zewnątrz. Zwłaszcza jeśli porusza się w pobliżu ulicy.

Jakie więc słuchawki będą najlepsze na rower? Jakie są możliwości wyboru i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jeśli jesteś w trakcie szukania słuchawek na rower i trafiłaś/trafiłeś do nas, to świetnie się składa! Znajdziesz tu wszelkie potrzebne informacje na ten temat!

Słuchawki na rower Ranking
Jakie Słuchawki na rower?
Ranking najlepszych >>>

Bezpieczne słuchawki na rower

Słuchanie muzyki podczas jazdy rowerem jest bardzo przyjemne i dodatkowo potrafi nas zmotywować do większego wysiłku.

Może być też niebezpieczne.

Warto zwrócić uwagę, by nie wybierać słuchawek na rower z funkcją ANC/NC (Aktywnego Tłumienia Hałasu) lub też wyłączać ją za każdym razem, zanim wsiądziemy na rower. Najlepsze będą tu modele z tak zwaną funkcją nasłuchiwania otoczenia. Pozwala ona wychwytywać dźwięki pochodzące z zewnątrz, takie jak odgłos zbliżającego się pojazdu, komunikaty czy ludzkie głosy.

Jakie słuchawki na rower
Jakie słuchawki na rower wybrać i kupić? Nauszne, douszne, bezprzewodowe z bluetooth? Opinie i cena w rankingu!

Jakie słuchawki na rower wybrać?

Niekiedy decydujemy się na jazdę na rowerze z jedną słuchawką w uchu. W takim przypadku najbardziej wskazane będzie umieszczenie jej po prawej stronie, od zewnętrznej strony ulicy.

Niestety, jeśli będziemy przez dłuższy czas tak jeździć, to trzeba się będzie przygotować na to, że prawe ucho będzie nadwyrężone, a stąd już tylko krok do problemów zdrowotnych.

Takie rozwiązanie możemy zastosować awaryjnie, jednak o wiele lepszym pomysłem będzie zakup odpowiednich słuchawek na rower, które pozwolą nam na bezpieczne słuchanie muzyki.

Jakie słuchawki na rower mamy do wyboru?

Zobacz także słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł.

Słuchawki na rower pod kask

Słuchawki do jazdy na rower zakładane pod kask są bardzo wygodne w użytkowaniu. Przykleja się je na rzepy wewnątrz kasku w miejscach, gdzie (po założeniu kasku) znajdują się uszy. Takie słuchawki mają zestaw słuchawkowy i mikrofon, a także pozwalają na korzystanie z Asystenta Google i z Siri. Obsługa połączeń, zarówno ich odbieranie, jak i odrzucanie, odbywa się przy pomocy zaledwie jednego przycisku.

Po 10 sekundach połączenia odbierane są automatycznie.

Słuchawki na rower wykorzystujące przewodnictwo kostne

Słuchawki te wykorzystujące przewodnictwo kostne to obecnie najnowocześniejsze modele wśród słuchawek na rower. Dzięki nim rowerzysta może słuchać muzyki, przy czym odgłosy zewnętrzne nie są w żaden sposób tłumione. W technologii tej wykorzystuje się wiedzę stosowaną również w produkcji aparatów słuchowych.

Jaką?

Ludzie odbierają bodźce głosowe przez uszy, ale również przez kości.

Dźwięki w słuchawkach na rower wykorzystujących przewodnictwo kostne przekazywane są do mózgu przez kości policzkowe. W ten sposób uszy pozostają odkryte i nic nie zakłóca odbioru odgłosów z zewnątrz. Takie rozwiązanie to także duży krok naprzód w ochronie naszego aparatu słuchowego przed nadmierną ekspozycją na dźwięki (która, jak wiadomo, ma miejsce w przypadku innych słuchawek).

Czy słuchawki nauszne na rower to dobry pomysł?

Słuchawki nauszne na rower mogą być wykorzystywane podczas jazdy rekreacyjnej, jednak ze względu na duży stopień wyciszenia dźwięków pochodzących z zewnątrz, nie nadają się do jazdy przy ulicy. Co prawda zapewniają naturalny dźwięk, ale jednocześnie mają duże rozmiary, dlatego nie są zbyt wygodne w noszeniu podczas jazdy na rowerze.

Słuchawki bezprzewodowe na rower
Słuchawki bezprzewodowe, działające na Bluetooth, bardzo chętnie wykorzystywane są podczas jazdy na rowerze, a także podczas uprawiania innych dyscyplin sportu.

I nic dziwnego!

Są wygodne i nie trzeba się martwić o plączący się kabel.

Słuchawki bezprzewodowe na rower dzielimy na douszne i douszne kanałowe. W pierwszej chwili może się pojawić obawa, czy nie wypadną z ucha podczas ruchu. Warto jednak wiedzieć, że słuchawki takie mają zabezpieczenia chroniące przed taką sytuacją. Może to być na przykład pałąk zakładany na ucho lub na głowę, mocowanie typu Clip-on (zakładane na małżowinę uszną) czy też zagłębienia w ergonomicznych wkładkach.

Najlepsze słuchawki na rower
Najlepsze słuchawki na rower / Jakie słuchawki do jazdy na rowerze wybrać? Mamy ranking!

Dodatkowe funkcje w słuchawkach na rower

Nowoczesne słuchawki na rower mają udogodnienia, dzięki którym znacznie wzrasta ich funkcjonalność.

Oto kilka z nich:

  1. Mikrofon,
  2. Panel UA Record (wyświetla analizę treningu i pozwala śledzić wydajność organizmu),
  3. Przycisk do obsługi Asystenta Google,
  4. Pure Bass (zapewnia mocny bas),
  5. Pilot do sterowania połączeniami i muzyką.

Alternatywa dla słuchawek na rower: kaski interaktywne
W kaskach interaktywnych na rower wykorzystuje się tę samą technologię, którą używa się w słuchawkach dousznych Bluetooth. Transmisja głosu przebiega tu dzięki przewodnictwu kostnemu. Kaski interaktywne mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji i udogodnień, wśród których najbardziej godne uwagi to:

  • Obsługa połączeń telefonicznych,
  • Oświetlenie LED,
  • Wbudowany GPS,
  • System SOS, który wysyła wiadomość ostrzegawczą do wybranych osób w razie wypadku. System SOS uaktywnia się, gdy rowerzysta w takim kasku nagle się zatrzyma i pozostanie w bezruchu przez 1,5 minuty.

Alternatywa dla słuchawek na rower: głośniki zewnętrzne

Głośniki zewnętrzne na rower to świetne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się na wycieczkę z innymi osobami. Dzięki niemu możemy razem słuchać muzyki, a jednocześnie rozmawiać. Takie głośniki są niewielkie i niektóre modele mogą się nawet zmieścić w tylnej kieszonce. W sklepach znajdziemy też większe głośniki w kształcie bidonu, które wkłada się po prostu do rowerowego koszyka na bidon.

Ile kosztują dobre słuchawki na rower?

Cena słuchawek na rower

Tanie słuchawki na rower można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Cena najdroższych modeli może być wyższa niż 1000 złotych.

Słuchawki na rower
Gdzie kupić dobre słuchawki na rower? Porównaj ceny, sprawdź opinie i zobacz nasz ranking!

Gdzie kupić słuchawki na rower? Producenci

Słuchawki na rower mają w swojej ofercie między innymi takie marki jak Samsung, Sony, Bose, Meizu, JBL, Koss czy Plantronics.

Opinie o słuchawkach na rower

Jeśli masz lub miałaś/miałeś słuchawki na rower i chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z ich użytkowaniem, to doskonale! W sekcji komentarzy można zamieszczać swoje uwagi, wskazówki, porady i opinie, do czego gorąco zachęcamy!

Słuchawki na rower / Ranking najlepszych

Przemyślany zakup wymaga czasu i porównania wielu modeli słuchawek. Dlatego też, jeśli nadal zastanawiasz się, jakie słuchawki na rower wybrać, zajrzyj do naszego rankingu. Znajdziesz w nim zestawienie najchętniej obecnie kupowanych modeli wraz z porównaniem cen u sprzedawców w sieci.

Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić lub jaka jest cena dobrych słuchawek do jazdy na rowerze to zapraszamy do dyskusji na forum. Czekamy na Wasze opinie!

Dodaj opinie na forum