Smartband dla seniora

Smartband dla seniora jest świetnym gadżetem. Nawet jeśli jego przyszły właściciel początkowo się opiera twierdząc, że taki sprzęt nie jest mu potrzebny, to z czasem na pewno go doceni. Opaska sportowa przydaje się w wielu życiowych sytuacjach, pozwala utrzymać kontakt z bliskimi nawet gdy zapomnimy o telefonie, a także, w razie potrzeby, wezwać pomoc. W dodatku jest wygodniejsza niż tradycyjny zegarek – i wcale nie trzeba być aktywnym fizycznie, by jej używać.

Pora więc zastanowić się, jaki smartband dla seniora jest najlepszy. W odpowiedzi na to pytanie pomoże przygotowany przez nas poradnik. Podpowiadamy w nim, jaki model wybrać, ale przede wszystkim czym się kierować i na co zwrócić uwagę.

Smartband dla seniora Ranking
Jaki Smartband dla seniora?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest smartband dla seniora?

Co charakteryzuje smartband dla seniora? Jest to gadżet, który nosimy na sobie, a dokładnie – na nadgarstku. Może nieco przypominać zegarek, bo wskazuje też godzinę, ale jest znacznie węższy i dyskretniejszy. Można go porównać raczej do bransoletki. Posiada niewielki ekran, który służy do wyświetlania informacji oraz sterowania całym urządzeniem. W zależności od gustu, potrzeb czy uczuleń na konkretne materiały, możemy przekładać go do różnych bransolet, dedykowanych dla tego modelu, na przykład gumowych, rzemykowych czy metalowych.

Smartband dla seniora
Smartband dla seniora / Opinie, cena i ranking najlepszych

Dlaczego warto kupić smartband dla seniora?

Zalety smartbandu dla seniora sprawiają, że gadżet ten sprawdzi się nie tylko u osób aktywnie uprawiających sport – choć i oni znajdują liczne przedstawicielstwo w grupie osób starszych! Jeśli senior zdążył już zapoznać się z obsługą smartfona, na pewno poradzi sobie z opaską sportową, która działa na tej samej zasadzie. A ta może mu (i nie ma w tym przesady) nawet uratować życie! Jak to możliwe?

Zobacz też: Tablet dla seniora

Dobry smartband dla seniora nie tylko monitoruje naszą aktywność fizyczną i parametry życiowe, ale częściowo pozwala też obsługiwać smartfon. Jeśli więc wydarzyłby się jakiś wypadek, gdy senior nie zdoła sięgnąć po telefon, może wezwać pomoc. Taki gadżet przydaje się też w mniej ekstremalnych sytuacjach, gdy na przykład znajdujemy się w innym pokoju i nie usłyszymy dzwonka telefonu. Jego funkcje zależą jednak od tego, jaki konkretnie model wybierzemy.

Jaki smartband dla seniora wybrać i kupić?

No właśnie, pora przejść do najważniejszej kwestii, a jest nią najlepszy smartband dla seniora. Na jaki się zdecydować? Odpowiedź wymaga określenia preferencji, możliwości i potrzeb osoby, która ma użytkować opaskę. Oprócz tego, musimy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • Ekran,
  • GPS,
  • NFC,
  • Bateria,
  • Czujniki i funkcje.

Sprawdź także: Smartband opaska sportowa

Ekran smartbandu dla seniora

Jak łatwo się domyślić, najlepszy smartband dla seniora powinien mieć jak największy ekran. Dzięki temu litery będą doskonale widoczne i czytelne. Pamiętajmy jednak, że w tej grupie produktów nie znajdziemy ekranów większych niż około 1 cal. Jeśli zależy nam na tym akurat parametrze, bo na przykład osoba obdarowywana ma problemy ze wzrokiem, o wiele lepiej kupić smartwatch zamiast smartbandu.

Druga kwestia to czytelność ekranu. Jak już wiemy, dobry smartband dla seniora jest dotykowy. Musi jednak posiadać jasny, czytelny i kontrastowy ekran, by litery czy cyfry były na nim doskonale widoczne. Mowa tu zwłaszcza o trudnych warunkach, na przykład pełnym słońcu. Dobrze, by ekran był wzmocniony szkłem Gorilla Glass, które jest nieco odporniejsze na stłuczenia.

Jaki smartband dla seniora
Jaki smartband dla seniora wybrać? Sprawdź ranking i opinie

Smartband dla seniora z GPS

O wiele łatwiej zabrać ze sobą opaskę, którą przez cały dzień nosimy na ręce, aniżeli telefon – prawda? Właśnie dlatego może się przydać smartband z GPS. Kiedy senior wyjdzie z domu i długo nie będzie wracał, urządzenie pozwoli go zlokalizować. Najlepszy smartband dla seniora z GPS przydaje się także aktywnym starszym osobom, by po joggingu czy przejażdżce na rowerze mogły łatwo prześledzić swoją trasę.

Może Cię zainteresować: Smartband z NFC

Smartband dla seniora z NFC

Jeśli starsza osoba, która ma użytkować opaskę sportową, posiada konto w banku i korzysta ze zbliżeniowych płatności kartą, smartband z NFC będzie dla niej idealny. Portfela łatwo zapomnieć, możemy się też obawiać jego zgubienia, a tymczasem wcale nie trzeba go brać na zakupy! Wystarczy to, co mamy na nadgarstku. Dobry smartband dla seniora z NFC sprawia, że wystarczy przyłożyć go do zwykłego terminala płatniczego w sklepie, a z naszego konta zostanie ściągnięta należna kwota. Oczywiście, najpierw musimy podpiąć odpowiednią aplikację bankową w smartfonie, jednak wystarczy to zrobić tylko raz i na pewno pomogą nam w tym dzieci i wnuki.

Smartband dla seniora z dobrą baterią

Ważną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest także pojemność baterii. Starsza osoba, nieprzyzwyczajona do nadmiaru elektroniki, nie zawsze pamięta, by naładować urządzenie. Im rzadziej musi to robić, tym lepiej. Najlepszy smartband dla seniora może wytrzymać na jednym ładowaniu nawet ponad tydzień. Chodzi nie tylko o pojemność baterii w liczbach, ale także zastosowane technologie, które zmniejszają jej zużywanie. Mowa tu na przykład o wysokim standardzie Bluetooth (co najmniej 5.0 lub wyższym) czy ekranie wykonanym w energooszczędnej formie e-papieru.

Sprawdź też: Smartband do 150 zł

Jaki smartband dla seniora jest najlepszy? Czujniki i funkcje

Jak już wspomnieliśmy, smartband dla seniora powstał w założeniu do monitorowania aktywności fizycznej, jednak przydaje się też do sprawdzania stanu zdrowia. Na pewno świetnie sprawdza się licznik kroków i spalonych kalorii, które to pozwolą utrzymać formę. Pulsometr i pulsoksymetr (aparat do mierzenia natlenienia krwi) nie są urządzeniami medycznymi, jednak pozwolą w miarę szybko wyłapać problemy ze zdrowiem: układem krążenia czy oddechowym.

Poza tym, kto powiedział, że senior nie może uprawiać sportu? W dzisiejszych czasach starsze osoby biegają, jeżdżą na rowerze, pływają w basenie czy chodzą na siłownię. Jeśli smartband dla seniora ma posłużyć właśnie takim celom, wybierzmy model, który „obsługuje” konkretną aktywność fizyczną. Celujmy też w urządzenia wodoszczelne, gdyż mniejsze jest prawdopodobieństwo ich uszkodzenia, na przykład przy zmywaniu naczyń.

Najlepszy smartband dla seniora
Najlepszy smartband dla seniora

Gdzie kupić smartband dla seniora?

Dobry smartband dla seniora to dokładnie to samo urządzenie, które kupują też młodsze osoby. Znajdziemy je nawet w popularnych dyskontach, choć najlepiej odwiedzić sklep z elektroniką, sklep internetowy lub operatora sieci komórkowej. Wśród producentów znajdziemy na przykład Xiaomi, Huawei, Forever, Garmin, Apple i wiele innych.

Cena smartbandu dla seniora

Ile kosztuje smartband dla seniora? Cena takiego gadżetu zależy od funkcji i jakości wykonania. Najtańszy model kopimy już za około 80 zł. Jeśli jednak mamy większy budżet, warto celować w czołowe modele o przydatnych funkcjach, a te mogą kosztować nawet do 400 zł.

Smartband dla seniora – opinie

Świat idzie do przodu, nie powinno więc nas dziwić, że starsze osoby chętnie z tego korzystają. Coraz więcej emerytów wychodzi poza kanon stereotypowych babci i dziadka – i bardzo dobrze, bo inteligentne technologie mogą ułatwić im życie i zapewnić rozrywkę! A co Wy o tym sądzicie? Czekamy na opinie o smartbandach dla seniorów.

Smartband dla seniora / Ranking najlepszych

Jaki konkretnie model wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym rankingu najlepszych smartbandów dla seniora. Uwzględniliśmy w nim tylko propozycje polecane, bezawaryjne i cechujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

1.
Maxcom FW20 Czarny
Smartband z ciśnieniomierzem Maxcom
2.
MyPhone myBand 4Family Biały
Smartband z ciśnieniomierzem myPhone
3.
Active Band E18 Czarno-złoty
Smartband z ciśnieniomierzem Active Band
4.
Farrot M7 Czarny
Smartband z ciśnieniomierzem Farrot
5.
Logit M7 Czarny
Smartband z ciśnieniomierzem Logit
6.
Watchmark WV19 Czerwony
Smartband z ciśnieniomierzem Watchmark
7.
MEDIA-TECH MT861 Czarny
Smartband z ciśnieniomierzem Media-Tech
8.
Rubicon RNCF05 Różowy
Smartband z ciśnieniomierzem Rubicon
9.
Appio M6 Czarny
Smartband z ciśnieniomierzem APPIO
10.
Rubicon RNCF05 Srebrny
Smartband z ciśnieniomierzem Rubicon

Dodaj opinie na forum