Tablet 14 cali

Tablet 14 cali to bardzo dużych rozmiarów gadżet, raczej nie jest on wykorzystywany na co dzień w domu, za to idealnie nadaje się do pracy. Jakiej? Każdy sam może to ocenić patrząc, co wykorzystuje na co dzień. Jednak tam, gdzie pasuje ten sprzęt to na pewno w zawodzie grafika, fotografa, wszędzie tam gdzie potrzebny jest duży ekran w bardzo dobrej jakości. Bowiem za tym idzie też dość duża cena. I raczej nie pozwalamy sobie na taki zakup dla zachcianki, bo przecież aż taka jakość nie jest nam potrzebna do przeglądania internetu. Ale do pracy nada się idealnie, więc sprawdźmy, co mamy w sklepach!

Jaki tablet 14 cali wybrać? Dlaczego taki? Do czego on się przyda? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? To tylko nieliczne pytania, jakie mogą pojawić się w naszych głowach. Warto na chwile przystanąć i sprawdzić nasz najnowszy artykuł, pełen ciekawych informacji i tych ważnych, poleceń, opinii, porad i wiele więcej. Wszystko to w jednym miejscu! I nie zapomnijcie zostawić na końcu lektury swojego komentarza na ten temat!

Tablet 14 cali Ranking
Jaki Tablet 14 cali?
Ranking najlepszych >>>

Jaki tablet 14 cali wybrać i kupić?

Czy wiecie już jaki tablet 14 cali kupić? A może jednak się zastanawiacie jeszcze? To w takim razie chętnie Wam coś podpowiemy. Bowiem każdy z nas ma nieco inne potrzeby czy wyobrażenia o taki sprzęcie. Więc warto przystanąć i zastanowić się, czego my oczekujemy. Po co nam aż tak duży tablet? Do czego chcemy go wykorzystać? Przy okazji rozmyślając, sprawdźmy kilka istotnych kwestii, które mogą nam w tym pomóc. A nalezą do nich m. in.:

  1. ekran,
  2. procesor,
  3. system operacyjny,
  4. bateria,
  5. łączność.
Tablet 14 cali
Tablet 14 cali / Ranking, cena i opinie innych

Ekran tabletu 14 cali

Oczywiście zacząć musimy od wyjaśnienia parametrów ekranu tabletu 14 cali. Jak sama nazwa wskazuje, jest to bardzo duży gadżet, którego przekątna wyświetlacza wynosi aż 14 cali. Ale nie sama wielkość jest ważna, bo jeszcze rozdzielczość ma duże znaczenie. Czyli inaczej jakość widzianego obrazu. W przypadku takich parametrów nie może być inaczej, jak tylko najlepsze z możliwych, czyli to jest około 2960×1848 pikseli a niektóre modele oferują 2732×2048 pikseli! To bardzo dużo! Zyskujemy najlepszą jakość obrazu, wyrazistość, bardzo realistyczne kolory, kontrasty, barwy, jasność, itd.

Sprawdż: Tablet z dużym ekranem

Procesor w tablecie 14 cali

Bardzo ważnym elementem jest też procesor tabletu 14 cali. Procesor to główna część takiego urządzenia. Odpowiada bowiem za wydajność oraz szybkie działanie wszystkich komponentów. Odpowiada więc za całą synchronizację niezbędnych części. Im bardziej mamy wydajny procesor z tym nowszych aplikacji możemy korzystać. Dlatego też zwróćmy uwagę na liczbę rdzeni. Rdzeń odpowiada bezpośrednio za procesy obliczeniowe wszystkich operacji. Im jest ich więcej, tym więcej aplikacji możemy jednocześnie włączyć i zachować sprawne działanie. W przypadku takich dużych urządzeń nie może być to mniej, niż 8-rdzeni. Co daje nam jakieś 8 możliwych włączonych aplikacji jednocześnie, zachowując wydajność tabletu.

System operacyjny w tablecie 14 cali

I oczywiście coś, co jeszcze jest niezwykle ważne, podczas wyboru odpowiedniego tabletu 14 cali to jego system operacyjny. Ten element to ogólna łatwość użytkowania gadżetu. Jednak w przypadku takich dużych modeli podzielić go możemy na dwa. Pierwszym z nich jest niezwykle popularny, występujący w bardzo wielu urządzeniach system Android. Jest on niezwykle sprawny, dobrze działający jednak tańszy. Co nie znaczy, że gorszy. Wiele osób go wybiera ze względu na cenę oraz jakość. Oferuje nam proste dla każdego działanie, zmianę ustawień, itp. Kompatybilny z wieloma innymi gadżetami.

Jaki tablet 14 cali
Jaki tablet 14 cali wybrać? Zobacz opinie, cenę oraz ranking

Drugim rodzajem jest system iOS, który występuje tylko i wyłącznie w modelach marki Apple. Bywa dla niektórych nieco trudniejszy w obsłudze, ale za to sprawdza się przy każdym zadaniu. Bardzo wydajny, intuicyjny, szybki. Ale też nieco droższy. Oferuje wiele darmowych oraz płatnych aplikacji, choć wiele z ich jest w języku angielskim.

Bateria w tablecie 14 cali

Nie możemy nie wspomnieć jeszcze o wbudowanej baterii tabletu 14 cali. Każdy taki sprzęt ma wbudowany akumulator i pamiętajmy, że ważna jest jego pojemność. W przypadku tak dużego ekranu mamy tu duży pobór mocy, zatem pojemność powinna plasować się mniej więcej na poziomie 11 200 mAh, byśmy mogli swobodnie z niego korzystać w każdej sytuacji, nawet gdy nie będziemy mieć przez dłuższy czas dostępu do energii elektrycznej.

Może Was zainteresować:Tablet 12 cali

Łączność tabletu 14 cali

Dobry tablet 14 cali to przede wszystkim złącza przewodowe oraz bezprzewodowe. Te pierwsze służą głownie do ładowania tabletu, za pomocą USB. A drugie to parowanie Bluetooth z innymi urządzeniami oraz przesyłanie danych. A także złącze Wi-Fi. Dzięki czemu mamy stały dostęp do internetu!

Najlepszy tablet 14 cali

Najlepszy tablet 14 cali to ten, który cechuje się odpowiednimi parametrami do ceny i wielkości, jaką ma. Czyli tak na prawdę sami dobieramy sobie najlepszy dla nas model, który spełnia nasze oczekiwania. Oprócz tego, że ma przekątną ekranu 14 cali, to jeszcze ma świetny obraz, wyrazisty, bardzo realistyczny. Do tego także bardzo pojemną baterię. Dzięki której wytrzyma wiele godzin na jednym ładowaniu. Co jeszcze jest ważne? Na pewno solidny procesor i dobre oprogramowanie, łatwe dla naszego użytkowania. Na pewno zawsze zwracamy też uwagę na dostępne złącza, dodatki, funkcje. Wszystko powinno ze sobą współgrać.

Najlepszy tablet 14 cali
Najlepszy tablet 14 cali

Gdzie kupić tablet 14 cali?

Dobry tablet 14 cali możemy zakupić w różnych sklepach, czy to stacjonarnie czy internetowo. Choć dużo większy wybór mamy w internecie, tam znajdziemy wszystko w jednym miejscu, aby porównać je ze sobą i wybrać ten, który odpowiada nam najbardziej. Oczywiście udajmy się sprawdzić sklepy stacjonarne komputerowe oraz markety rtv. Jak również znajdziemy je w oficjalnych sklepach producentów, gdzie czeka na nas najwyższej klasy obsługa. A właściwie jacy są to producenci? Kto tworzy tak duże tablety? W tym przypadku w tabletach 14 cali specjalizują się głownie dwie marki: Samsung oraz Apple.

A co powiecie na: Tablet 8 cali ?

Cena tabletu 14 cali

A ile kosztuje taki tablet 14 cali? To dość sporty wydatek, niczym nowy laptop. Choć tablet jest mniejszym urządzeniem. Ale posiada na prawdę świetne parametry, dlatego też jego cena może wynieść nawet nieco ponad 5000 zł, a nawet do 6000 zł.

Tablet 14 cali – opinie

A jaki tablet 14 cali Wy chcecie wybrać? Czym się kierujecie podczas zakupu? I co skłoniło Was do tak dużego gadżetu? Czym on się wyróżnia prócz wielkością? Czy jest wart swej ceny? Jaka funkcja jest dla Was najważniejsza? A może to producent jest ważniejszy? Czy mieliście już wcześniej taki sprzęt? Co możecie nam o nim powiedzieć, że swojego punktu widzenia? Czekamy na Wasze wszelkie opinie i polecenia w komentarzach!

Tablet 14 cali / Ranking najlepszych

Był pewien okres, gdzie starano się robić wszystko jak najmniejsze, lecz teraz znów wróciła moda na duże. Przykładem jest tu choćby tablet. Dlatego specjalnie dla Was mamy ranking najlepszych tabletów 14 cali. W takim zestawieniu znajdziecie same sprawdzone modele, wraz z pełnym opisem produktu i dokładną ceną na chwilę obecną. Więc nie ma co tracić czasu i się zastanawiać tylko brać się do zakupu! Zachęcamy!

Dodaj opinie na forum