Tablet dla 6 latka

Tablet dla 6 latka to tablet edukacyjny dla dzieci właśnie w wieku przedszkolnym, które zaraz mają udać się do szkoły. Musi to zatem być gadżet bardzo sprawny i wielofunkcyjny, a przy tym łatwy w obsłudze dla dziecka. Takie dziecko musi już umieć względnie czytać oraz pisać, a ten gadżet może pomóc mu dokształcać tą umiejętność. Rodzice często zadają sobie pytanie, czy taki gadżet jest odpowiedni dla dziecka w tym wieku. Czy powinniśmy maluchy uczyć elektroniki? Na pewno jest to duża pomoc w nauce, jeśli tylko jest umiarkowana i na odpowiednim sprzęcie, także nadającym się do zabawy.

Pytanie więc brzmi, nie „czy”, lecz „jaki” tablet dla 6 latka kupić? Modeli w sklepach jest bardzo dużo, ale z nami uda Wam się wybrać ten najlepszy. Ten, który najbardziej spełni oczekiwania. Zostańcie więc z nami, zapraszamy do naszego artykułu, gdzie czeka na Was wiele niespodzianek, polecanych produktów oraz przydatnych porad.

Tablet dla 6 latka Ranking
Jaki Tablet dla 6 latka?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Nie ma na co czekać, sprawdźcie co przygotowaliśmy i skomentujecie to w sekcji komentarzy, na końcu artykułu!

Jaki tablet dla 6 latka wybrać i kupić?

Czy zastanawialiście się już, jaki tablet dla 6 latka wybrać? Warto to przemyśleć,choćby dlatego, że każde dziecko rozwija si w innym tempie. Dobrze jest więc dopasować tablet do jego potrzeb oraz umiejętności .A także do tego, co chcemy robić z maluchem, nauka języków, matematyki czy polskiego, a może bardziej nauka poprzez zabawę, plastyka, muzyka? Do tego potrzebne są specjalne aplikacje oraz funkcje. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, jak:

  • ekran,
  • bateria,
  • system operacyjny,
  • złącza.
Tablet dla 6 latka
Tablet dla 6 latka / Ranking, opinie i cena

Ekran tabletu dla 6 latka

Przede wszystkim swoją uwagę musimy skupić na ekranie tabletu dla 6 latka, bowiem od tego zależy jego wielkość. A za tym idzie to, czy dziecku będzie się go komfortowo użytkowało. Bowiem maluchy maja mniejsze rączki, muszą więc trzymać go w dwóch rączkach a jak chcą wybrać odpowiedź to nawet w jednej. Bo drugą dotykają ekranu. Ale przy tym muszą mieć dobrą widoczność tego, co dzieje się na ekranie, wyrazisty obraz, litery, obrazki i tak dalej. Dlatego ważna jest przekątna, zwykle wynosi ona między 6 a 8 cali.

W tym przypadku nasz tablet dla 6 latka oferuje też daną rozdzielczość ekranu. Tu obraz przy takich wielkościach ma zwykle opcję HD,czyli średnio 1024×600 pikseli. Jednak nadal mamy wyraźny obraz, dobrą kolorystyk, dziecku w tym wieku na pewno to wystarczy.

Polecamy: Tablet do nauki czytania

Bateria w tablecie dla 6 latka

Dobry tablet dla 6 latka to pojemna bateria. Jeśli dziecko się wkręci w jakąś zabawę, czasem trudno ją od niej odciągnąć. Dlatego też pojemna bateria jest tak ważna, by maluch mógł użytkować tablet dla 6 latka przez dłuższy czas, bez zbędnych kabli, które mogą tylko przeszkadzać. Zwykle w gadżetach dla dzieci – tablet dla 6 latka – oferuje nam baterię o pojemności aż do 2500 mAh.

System operacyjny tabletu dla 6 latka

Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest system operacyjny tabletu dla 6 latka. Dlaczego w gadżecie dla dziecka jest to tak ważne? Bowiem on odpowiada za jakość, za to, jak działa dany sprzęt. Czy się zacina, czy nie. Jak dobrze poradzi z nim sobie dziecko, czy nie jest zbyt trudny w obsłudze kilku elementów na raz, itp. Jako system operacyjny dla dzieci zalecany jest Android. On występuje w wielu sprzętach elektronicznych, także w tych tabletach dla dorosłych. Jest bardzo dobry, tani i niezwykle łatwy w obsłudze – intuicyjny. Nawet przedszkolaki dadzą sobie z nim radę, czy to grając czy ucząc się. W sklepie znajdziemy wiele darmowych, jak i do kupienia aplikacji, gier oraz akcesoriów do nauki różnych przedmiotów/umiejętności. Wystarczy zajrzeć i wybrać to, co nam się podoba.

Jaki tablet dla 6 latka
Jaki tablet dla 6 latka wybrać – ceny, opinie oraz ranking najlepszych!

Złącza w tablecie dla 6 latka

A jakie złącza oferuje nam dobry tablet dla 6 latka? Na pewno podzielić je możemy już na wstępnie na przewodowe oraz bezprzewodowe. Te tradycyjne są związane z podłączeniem kabla. Choćby ładowarki, która naładuje nam wbudowaną baterię. Czyli musimy podłączyć do tabletu ładowarkę z końcówką USB-typ C. Często możemy też podłączyć inne urządzenie za pomocą zwykłego USB, przewodowe słuchawki dzięki mini jacka oraz dodatkową kartę pamięci w slocie na karty.

Z kolei wersje bezprzewodowe to zawsze Wi-Fi, czyli dostęp do internetu oraz Bluetooth, dzięki któremu możemy sparować się z telefonem, głośnikiem czy słuchawkami. Możemy też przesyłać dane, pliki, zdjęcia i inne. Warto sprawdzić jakiej są one generacji.

Może Was zainteresuje: Tablet do nauki zdalnej z klawiaturą ?

Najlepszy tablet dla 6 latka

Najlepszy tablet dla 6 latka to ten, który cechuje się bardzo dobrą jakością w niewielkiej cenie oraz dopasowaniem do wieku,a także do umiejętności malucha. Przede wszystkim chodzi o to by dziecko mogło samodzielnie trzymać laptop, samodzielnie go użytkować, uczyć się nowych zadań, umiejętności oraz zakresów, które pozna w szkole. Może dzięki temu utrwalać to, co nauczyło się już w przedszkolu. Wszystko dzięki pojemnej baterii, wielu funkcjom, temu, że mamy wbudowany mikrofon oraz głośniki. Wszystko to powinno być dobrej jakości, przez co zaciekawi dziecko do nauki i zabawy.

Gdzie kupić tablet dla 6 latka?

Dobry tablet dla 6 latka jest dostępny w wielu sklepach, oczywiście największy wybór mamy w internecie, różne modele, rodzaje, akcesoria i marki. Warto udać się też stacjonarnie do sklepów z elektroniką, akcesoriami, komputerowych oraz marketów RTV. Tam od razu zapoznamy się dogłębnie z ofertą dzięki poradom pracowników, zobaczymy i porównamy je na żywo, dotkniemy a nawet przetestujemy.

Najlepszy tablet dla 6 latka
Najlepszy tablet dla 6 latka

Do polecanych producentów z pewnością zaliczają się: Prestigio, TCL, Lenovo, Huawei, Smilly Play, a także inni.

Cena tabletu dla 6 latka

A ile kosztuje właściwie tablet dla 6 latka? Czy cena nas zaskoczy? Tak na prawdę zależy to od tego, jaki tablet nam się spodoba. Czy bardziej już dla dorosłych, czy bardziej taki jeszcze dla dzieci. Wszystko zależy również od dostępnych funkcji, jakie są nam potrzebne i jakich oczekujemy. Dlatego cena może się różnić. Zwykle zaczynają się one od 130 zł, po 300 zł, a niekiedy sięgają nawet do 500 zł i 700 zł w przypadku modeli tabletów dla dorosłych z pełną paletą funkcji.

Sprawdźcie też: Tablet do nauki angielskiego dla dzieci

Tablet dla 6 latka – opinie

A teraz pytanie do Was, jak sądzicie, jaki tablet dla 6 latka warto wybrać i czy w ogóle powinniśmy mu taki gadżet kupować? Dlatego Wy jesteście chętni? Czym się taki sprzęt wyróżnia? Jakie powinien mieć cechy i do czego się przydaje? Czego możemy się na nim uczyć? Czy warto? W jakiej cenie wy kupujecie? Od jakiego producenta? Czy jesteście zadowoleni z zakupu? Dajcie nam znać w komentarzach, gdzie czekamy na Wasze opinie!

Tablet dla 6 latka / Ranking najlepszych

Coraz częściej otacza nas mnóstwo technologii, zapoznajemy z nią też coraz to młodsze dzieci, szczególnie przedszkolaki. Muszą się one nauczyć żyć w takim świeci, jednak zawsze potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia. My w jednym miejscu zebraliśmy dla Was te najchętniej kupowane. Oto ranking najlepszych tabletów dla 6 latka. W takim zestawieniu można się zatracić, bo wszystko jest sprawdzone, a więc godne uwagi. Każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego malucha. Dlatego czytajcie opisy, polecajcie i kupujcie!

Dodaj opinie na forum