Tablet do nauki czytania

Tablet do nauki czytania to gadżet przeznaczony dla dzieci, które dopiero co wchodzą w rozwój związany z nauką czytania. Może zatem być dla maluchów już w przedszkolu, ale też pomoże dokształcać naukę czytania w szkole podstawowej. Warto sprawdzać na opakowaniu, jaki jest preferowany wiek dziecka, gdyż takich gadżetów jest wiele. Każdy może mieć inny poziom, a ten jednak warto dopasować do umiejętności naszej pociechy, jeśli chodzi o czytanie wierszyków, tekstów, itd. Na pewno takie zabawki zainteresują malucha, będą ciekawe oraz sprawią, że umiejętności mowy dziecka znacznie się polepszą.

Tylko jaki tablet do nauki czytania wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którym zależy na prawidłowym rozwoju dziecka. Czym się kierować? Co możemy zyskać poprzez taki sprzęt? Czy to tylko zabawka czy na prawdę czegoś uczy? Jeśli macie wątpliwości to na pewno zachęcamy Was do naszej najnowszej lektury. Z nami wybór jest dużo łatwiejszy. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Tablet do nauki czytania Ranking
Jaki Tablet do nauki czytania?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy!

Jaki tablet do nauki czytania wybrać i kupić?

Na pewno zastanawiacie się, jaki tablet do nauki czytania wybrać. Taki, który pomoże dziecku podszkolić się w czytaniu, pomoże poznać i zapamiętać literki, aby czytać płynnie i mieć bogaty zasób słownictwa. Choć na pierwszy rzut oka może się to wcale nie wydawać tak proste, to jednak jest. Szczególnie, gdy przemyślicie czego oczekujecie względem tego gadżetu, na jakim poziomie jest Wasze dziecko (by dobrze dostosować sprzęt), a także zwrócicie uwagę na dość ważne aspekty tego tabletu, jakimi są m. in.:

  1. konstrukcja,
  2. funkcje,
  3. bateria
  4. design.
Tablet do nauki czytania
Tablet do nauki czytania / Ranking, opinie i cena

Konstrukcja tabletu do nauki czytania

Warto omówić konstrukcję tabletu do nauki czytania. Pamiętając, że ma to być zabawka dla dziecka, musi być ona lekka, ale zarazem wytrzymała. Na pewno dopasujemy ją pod względem parametrów. Co ważne to także to, by była ona stabilna, łatwa w obsłudze i z przydatnym akcesoriami, jak np. klawiatura. Powinna mieć wszystkie elementy umocowane tak, by ułatwić znacznie zabawę.

Zwykle konstrukcja jest plastikowa, dla młodszych dzieci z plastikowymi klawiszami, co ułatwia wybieranie odpowiedzi a także jest łatwy w utrzymaniu czystości. Dla starszych dzieci mamy tablety już z dotykowym ekranem. Często także z możliwością łączenia z internetem czy pobieraniem gier.

Polecamy: Tablet do nauki zdalnej z klawiaturą

Funkcje w tablecie do nauki czytania

Jakie funkcje posiada tablet do nauki czytania? Na pewno edukacyjne, ma uczyć literek i głosek, przez co potem dziecko nauczy się płynnie czytać. Aby wzbogacić słownictwo mogą być to zadania związane też z nauką liczb, nie tylko liter, czy też nazw zwierząt, kształtów czy kolorów. To kilka funkcji w jednej, ale wszędzie tam występują literki, o które najbardziej nam chodzi. Starsze dzieci mogą bawić się w quizy, także z podziałem na „początkujący” lub „ekspert”. A na klawiszach powinny być małe, jak i duże litery, by dziecko umiało je odróżniać.

Ale pamiętajmy, że nie tylko po polsku dzieci czytają. Taki tablet do nauki czytania świetnie sprawdzi się w przypadku jeżyka obcego. Często są to aplikacje czy zwyczajnie cały tablet edukacyjny tylko w języku angielskim. Ten język jest bowiem najpopularniejszy.

Bateria w tablecie do nauki czytania

Jeśli chodzi o zasilanie, to zwykle tablet do nauki czytania oferuje nam właśnie baterie. To wygodny sposób bez kabli, jak w większości zabawek dla dzieci. Oznacza to, że do zestawu musimy dokupić baterie 2xAA lub 3xAAA, umieścić je zwykle w specjalnym miejscu pod urządzeniem i cieszyć się dźwiękami i obrazkami. Wtedy zyskujemy interaktywną zabawkę, dzięki której nasz maluch nauczy się poprawnie czytać.

Jaki tablet do nauki czytania
Jaki tablet do nauki czytania wybrać? – Cena, Opinie, Ranking

Design tabletu do nauki czytania

A co powiemy na temat designu tabletu do nauki czytania? ze dla maluszków czasem jest też ważny a czasem dla samych rodziców. Na pewno musi być bardzo kolorowy, by zachęcić do zabawy. Na pewno są to animacje, dźwięki, kolory, migające światełkami elementy, które można dotknąć. Często zamiast uniwersalnych kolorów, wybieramy typowo pod płeć dziecka np. niebieskie czy różowe, choć są też inne, jak czarne, białe, zielone, itd.

Najlepszy tablet do nauki czytania

Najlepszy tablet do nauki czytania to ten, który cechuje się jakością, przede wszystkim jest dopasowany do wieku dziecka, zgrabny, z odpowiednimi wymiarami i nie zbyt ciężki. Na pewno musi też być solidny ale na pewno łatwy w obsłudze, to jest najważniejsze. Dziecko musi dać sobie z nim radę. Na początek muszą to być drukowane litery, szczególnie przydatna może okazać się dodatkowa klawiatura podłączana do ekranu. NA pewno musi zainteresować dziecko, mieć dostęp do wielu gier i zabaw, czasem nawet dostęp do internetu. No i wyglądać interesująco, kolorowo, tak by zachęcić do korzystania. Na pewno jest to dźwięk, kolory żywe i migające. A także piosenki czy odgłosy. To wszystko sprawia, że wybraliśmy najlepszy tablet do nauki czytania.

A może: Tablet do nauki angielskiego dla dzieci ?

Dlaczego warto kupić tablet do nauki czytania?

Na pewno każdy tablet do nauki czytania ma wiele zalet, choć mogą się one różnić. Bo każdy taki gadżet dopasowany jest do innych umiejętności dziecka, do wieku, do samego języka. Jednak niezależnie od tego, zawsze możemy wybrać taki, który pomoże dziecku w nauce, poprzez ciekawe zabawy, poprzez kolorystykę i dźwięki. Na pewno jest to urozmaicenie dla maluchów.

Gdzie kupić tablet do nauki czytania?

Dobry tablet do nauki czytania znajdziemy na pewno w internecie. Tam wybór jest największy. I bardzo różnorodny, znajdziemy coś dla dziecka w każdym wieku z różnymi umiejętnościami. Oczywiście możemy też poszukać takich zabawek w sklepach z akcesoriami dla dzieci czy dużych dyskontach. Tam od razu skorzystamy z pomocy ekspedientki, na żywo zobaczymy, dotkniemy i porównamy dostępne modele.

Najlepszy tablet do nauki czytania
Najlepszy tablet do nauki czytania

A na jakiego producenta się zdecydować? Chętnie polecani są np.: Smily, Buki, Big, Vtech, Vivax oraz wielu innych.

Może Cię zainteresować: Tablet do nauki pisania

Cena tabletu do nauki czytania

A ile kosztuje dobry tablet do nauki czytania? Bo na pewno cena ma jakieś znaczenie względem jakości. Choć pamiętajmy, że każdy potrzebuje czegoś innego, dziecko ma inne umiejętności, na rożnym poziomie. Zatem sprawdźmy wszystkie możliwości zaczynając od najtańszych za 65 zł, po te najdroższe za 130 zł – 200 zł.

Tablet do nauki czytania – opinie

A co Wy możecie o tym powiedzieć? Jaki tablet do nauki czytania wybrać? Czym się kierować? W jakiej cenie a także jakiego producenta polecacie? Czy warto inwestować w taką zabawkę? Czy ona na prawdę pomaga w nauce czytania? A może zauważyliście jakieś wady tego sprzętu? Czy jednak są to same korzyści? Koniecznie dajcie nam znać! W sekcji komentarzy czekamy na Wasze opinie!

Tablet do nauki czytania / Ranking najlepszych

Każdy rodzic chce, by jego pociecha szybko się rozwinęła, ale i przy tym prawidłowo. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy wiele udogodnień, w postaci interaktywnych, edukacyjnych zabawek. Takie znajdziecie w naszym najnowszym rankingu najlepszych tabletów do nauki czytania. W tym zestawieniu są tylko sprawdzone produkty. Zobaczcie, co polecają inni rodzice. Każdy z nich zawiera cenę oraz opis. Nie traćcie czasu!

Dodaj opinie na forum