Tablet do nauki pisania

Tablet do nauki pisania to bardzo przydatny gadżet, dla każdego malucha, który chce szybko, ale i poprawnie nauczyć się pisać. Czyli tablet dedykowany jest już przedszkolakom, które poznają literki. Ale i dzieciom klas pierwszych, gdzie dokładnie poznają specyfikę każdej litery. Tablet jest w pełni dotykowym sprzętem. Dlatego też łatwo można po nim pisać na specjalnej „tablicy” na ekranie, ale też podłączyć klawiaturę i uczyć się pisania na niej, gdzie mamy literki małe i duże oraz znaki polskie. Ale ie tylko, bo tablet z internetem to jeszcze więcej możliwości, o których opowiemy poniżej.

Zatem jaki tablet do nauki pisania wybrać? Czym się kierować, by dobrze kupić? Czy ma jakieś szczególne elementy, cechy, a może dodatki? Jako rodzice na pewno zastanawiacie się, który model wybrać, by nie kosztował fortuny, ale i był dobry jakościowo. Dlatego też koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem, ważnymi informacjami, ale przede wszystkim rankingiem najlepszych polecanych produktów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Tablet do nauki pisania Ranking
Jaki Tablet do nauki pisania?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Jaki tablet do nauki pisania wybrać i kupić?

Zapewne każdy rodzic chce, aby jego dziecko szybko nauczyło się chodzić, pisać czy mówić. Jednak każda z tych czynności wymaga czasu, ale też są do niej dedykowane specjalne pomoce. W przypadku pisania mamy tablet do nauki pisania. Czyli w pełni dotykowy gadżet. Często dostępny z rysikiem, który wyglądem przypomina długopis czy ołówek. On pozwala nam kształtować prawidłowe ruchy ręką, czy prawidłowe trzymanie rysika. Ale na co jeszcze zwrócić uwagę? Na pewno na poziom rozwoju dziecka, na jego zainteresowania oraz ważne cechy tego sprzętu, takie jak:

  • ekran,
  • procesor,
  • bateria,
  • dodatki.
Tablet do nauki pisania
Tablet do nauki pisania / Ranking, opinie, cena

Ekran w tablecie do nauki pisania

Jeśli chodzi o ekran w tablecie do nauki pisania, to podstawowa rzecz, od której musimy zacząć. Gdyż to jest pole, które mamy do dyspozycji do pisania rysikiem bądź też placem. Więc obszar powinien być dość rozległy, ale nie na tyle, by dziecko nie umiało utrzymać tabletu w rękach. Jednak im większy ekran, tym więcej pola do pisania. Dlatego producenci zwykle oferują nam wielkość między 8 a 10 cali przekątnej ekranu.

Oprócz wielkości wyświetlacza liczy się jakość widzianego obrazu. Co oznacza, że mamy pewną rozdzielczość ekranu. Zwykle w dobrym tablecie będzie to rozdzielczość Full HD, czyli 1920×1080 pikseli a nawet Full HD+, czyli 2000×1200 pikseli. To daje nam bardzo dobrą kolorystykę, wyrazistość oraz ogólną jakość obrazu podczas różnych czynności np. korzystania z aplikacji, oglądania filmów, przeglądania internetu, itd.

Zobacz: Tablet do zdalnego nauczania

Procesor w tablecie do nauki pisania

Nie zapominajmy, jak ważny jest procesor w tablecie do nauki pisania. Ten element odpowiada za ogólną jakość działania, czyli też na nasz komfort użytkowania. Dlatego też ważne jest, aby móc korzystać z niego swobodnie, bez obaw o zacinanie się aplikacji czy ekranu. W przypadku dzieci odpowiednie będą 4 rdzenie, czyli 4 aplikacje działające jednocześnie, przy zachowaniu płynności działania. To samo można rzec przy 8-rdzeniach, aż 8 aplikacji na raz może działać.

Bateria w tablecie do nauki pisania

Chcecie, aby tablet do nauki pisania działał sprawnie? Warto więc zobaczyć także, jak bardzo pojemną baterię mamy wbudowaną w wybrany sprzęt. Bateria to odpowiada bowiem za długość działania sprzęt, czyli za to jak długo możemy z niego korzystać na jednym ładowaniu (pełnym). W przypadku najlepszych modeli będzie to nawet 7250 mAh. A to jest bardzo dużo! To nawet do 12 godzin odtwarzania filmów, zatem przy nauce pisania i korzystaniu z aplikacji czy stron internetowych może to wynieść tyle samo a nawet więcej godzin. Wszystko zależy od tego, co używamy, jak długo, ile energii to pobiera i jaki mamy jasny ekran.

Jaki tablet do nauki pisania
Jaki tablet do nauki pisania wybrać? – Cena, opinie oraz ranking

Dodatki w tablecie do nauki pisania

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie polecili Wam tabletów do nauki pisania,które oferują w zestawie dodatki. Taki, które pomagają w nauce pisania. Przede wszystkim jest to rysik, skoro mamy w pełni dotykowy ekran. Zatem zamiast palcem, rysikiem jest dokładniej. Linie nie są takie grube, itp. Z łatwością będzie nam kształtować prawidłowy nawyk trzymania oraz pisania.

A drugim przydatnym dodatkiem jest klawiatura. Bo kto powiedział, że nauka pisania ma się odbywać poprzez pisanie ręczne tylko. Najpierw musimy znać literki, a na klawiaturze szybko się ich nauczymy. Do tego mogą być różnego rodzaju zadania dla dzieci, do nauki literek, które trzeba uzupełnić, itd. Wtedy przydaje się klawiatura.

Niekiedy aplikacje do nauki wykorzystują też dźwięk. Tu przyda nam się zestaw głośników, najlepiej wbudowanych w urządzenie i to dobrej jakości. To dodatkowe wrażenia oraz pomoc dla uczniów, którzy mają problemy z czytaniem. Warto słyszeć czyste brzmienia poleceń.

Co powiecie na: Tablet do nauki ?

Najlepszy tablet do nauki pisania

Najlepszy tablet do nauki pisania to ten, który cechuje się odpowiednimi parametrami dla dziecka. Ma odpowiednio duży rozmiar, by wygodnie się pisało, ale też nie jest zbyt ciężki, by maluch go utrzymał. Do tego obowiązkowo rysik w zestawie. A także może to być klawiatura. Pamiętajmy, by miał pojemna baterie, bo dzieci, gdy coś się wciągną, mogą nie zauważyć niskiego poziomu. Dlatego warto, by ten sprzęt trzyma długo. I miał procesor na tyle dobry, by móc korzystać z wielu aplikacji bez jego zacinania się.

Gdzie kupić tablet do nauki pisania?

Dobry tablet do nauki pisania to ten, który cechuje się jakością, sprawnym działaniem i parametrami i taki znajdziemy dla siebie w sklepach stacjonarnych, choćby z elektroniką, komputerowych oraz marketach RTV. Tam skorzystamy z porad doradcy klienta, porównamy modele między sobą na żywo, dotkniemy je i często nawet przetestujemy. Dlatego też warto się tam udać i wybrać ten najlepszy model. Choć oczywiście bardzo duży wybór wraz z opisami produktu mamy w internecie.

Najlepszy tablet do nauki pisania
Najlepszy tablet do nauki pisania

Do chętnie wybieranych producentów z pewnością zaliczymy: Lenovo, Xiaomi, Huawei, Samsung i inni.

Cena tabletu do nauki pisania

A ile kosztuje taki tablet do nauki pisania? Cena zależna jest od wielu czynników, choćby wielkość, dostępne funkcje, a także producent czy ogólna jakość. Ważne by wybrać odpowiednie dla dziecka cechy tego gadżetu. Zatem powinniśmy przejrzeć różne dostępne opcje, te najtańsze za 100 zł, po te najdroższe do 2000 zł.

A może: Tablet do nauki angielskiego ?

Tablet do nauki pisania – opinie

A co Waszym zdaniem warto kupić? Jaki tablet do nauki pisania nadaje się dla dzieci? Czym się wyróżnia? I na co zwrócić uwagę? Jakie powinien posiadać cechy oraz funkcje? Jakie pomogą dziecku w nauce trzymania? Czy wielkość ekranu ma znaczenie? Jakie są Wasze doświadczenia z tego typu sprzętem? Czekamy więc na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Tablet do nauki pisania / Ranking najlepszych

Tablet to modny gadżet dla dzieci w każdym wieku i dla dorosłych. Trzeba tylko wybrać odpowiednie rozmiary i funkcje dopasowane do wieku i umiejętności oraz potrzeb. My zapraszamy Was do naszego rankingu najlepszych tabletów do nauki pisania. W zestawieniu znajdziecie tylko godne polecenia modele, sprawdzone przez wielu czytelników. Każdy z produktów zawiera dokładny opis oraz aktualną cenę. Nie traćcie czasu!

Dodaj opinie na forum