Tablet do samochodu dla dzieci

Tablet do samochodu dla dzieci to sprzęt, który budzi nieco kontrowersji. Rodzice maluchów, które są ponadprzeciętnie grzeczne w podróży, nie rozumieją sensu jego stosowania. Tymczasem dla innych jest to jedyny sposób na spokojną przejażdżkę, a czasem i wielogodzinną jazdę – w końcu dzieci się niecierpliwią, szybko nudzą i nie zawsze chcą przespać całą drogę.

Jednak, jak każdego innego akcesorium, tak i tego sprzętu powinniśmy używać z rozsądkiem. Jak to zrobić? Jakich zasad przestrzegać? A wreszcie, jaki tablet do samochodu dla dzieci jest najlepszy? Zapraszamy do poradnika, w którym podpowiadamy, jak go wybrać i w jaki sposób używać.

Tablet do samochodu dla dzieci Ranking
Jaki Tablet do samochodu dla dzieci?
Ranking najlepszych >>>

Tablet do samochodu dla dzieci – zalety i ograniczenia

Trzeba przyznać, że dobry tablet dla dzieci niejednokrotnie potrafi uratować sytuację. Zwłaszcza jeśli jedziemy daleko, trasa zajmuje kilka lub kilkanaście godzin, dzieci mogą marudzić czy płakać. Przeszkadza to kierowcy w skupieniu się, często powoduje też, że rodzic, który prowadzi, odwraca się do dzieci lub skupia na nich uwagę. Chyba nie musimy mówić, jakie zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla podróżującej rodziny, jak i innych uczestników ruchu może to spowodować.

Dobry tablet do samochodu dla dzieci pomoże nam zająć najmłodszych na czas podróży. Jednak ma swoje wady, które podkreślają przeciwnicy tego rozwiązania. Przede wszystkim, zaleca się, by małe dzieci nie korzystały z tego typu elektroniki aż do około 4 roku życia. Niektórzy specjaliści twierdzą, że wpływa to negatywnie na inteligencję dziecka oraz rozwój jego mowy. Jednak czasem trzeba wybrać mniejsze zło, a takim zdecydowanie jest zajęte, nierozpraszające kierowcy dziecko.

Tablet do samochodu dla dzieci
Tablet do samochodu dla dzieci / Jaki wybrać i kupić? Ranking, opinie i cena

Bezpieczeństwo tabletu do samochodu dla dzieci

O wiele poważniejszym argumentem jest fakt, że źle zabezpieczony tablet dla dzieci do samochodu może zagrażać ich zdrowiu i życiu. Powinniśmy więc dużą wagę przywiązywać do tego, by zadbać o bezpieczeństwo. Kupujemy drogie foteliki z atestami, jednak nie uchronią one malucha, jeśli podczas wypadku dostanie on w głowę tabletem rozpędzonym do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę.

Jak to zrobić? Wystarczy dokupić odpowiednie akcesorium. Kosztuje ono kilkadziesiąt złotych, ale to niska cena za to, by nasze dziecko nie miało pękniętej czaszki czy innych poważnych obrażeń w razie wypadku – a ten przecież może zdarzyć się zawsze. Chodzi o mocowanie tabletu do zagłówka fotela przed nim. Jeśli dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy, będzie to zagłówek tylnego siedzenia, jeśli zaś przodem – rewers siedzenia pasażera. Uchwyt samochodowy do tabletu dla dzieci często połączony jest z matą ochronną na siedzenia czy organizerem na potrzebne rzeczy.

Jak wybrać najlepszy tablet dla nauczyciela?

Jaki tablet do samochodu dla dzieci wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy tablet do samochodu dla dzieci, wcale nie trzeba stawiać wyjątkowo wysokich wymagań. Zamiast tego, lepiej się skupić na podstawowych parametrach, realnie wpływających na obsługę sprzętu.

Należą do nich:

  1. Rozmiar i parametry ekranu,
  2. System operacyjny,
  3. Trwałość,
  4. Łączność,
  5. Dodatkowe funkcje.
Jaki Tablet do samochodu dla dzieci
Jaki Tablet do samochodu dla dzieci wybrać i kupić? Ranking, cena i opinie

Ekran w tablecie do samochodu dla dzieci

Zastanawiacie się, jaki rozmiar tabletu do samochodu dla dzieci wybrać? W sklepach podaje się go w calach, które określają, jaką przekątną ma ekran wybranego urządzenia. Nie możemy celować w zbyt mały wyświetlacz, ponieważ trudniej będzie go obsługiwać w jadącym samochodzie. Zwłaszcza jeśli mamy więcej niż jedno dziecko, a nie uśmiecha nam się kupowanie kilku tabletów, celujmy w ekran o przekątnej około 10 cali, tak by wszystkie dobrze widziały.

Jeśli mamy jedynaka, możemy sobie pozwolić na mniejszy i lżejszy tablet do samochodu dla dzieci. Zwróćmy uwagę na jego rozdzielczość. Nie ma oczywiście powodu, by inwestować w drogie urządzenia 4K, dedykowane bardziej profesjonalnym zastosowaniom, jednak dobrze by było, by nasz tablet do samochodu dla dzieci miał przynajmniej 1000 pikseli wzdłuż krótszej krawędzi. Najlepszą matrycą jest z kolei AMOLED, który zużywa mniej baterii, a przy tym jest jasny i łatwiej użytkuje się go nawet w nasłonecznionym samochodzie.

Jaki jest najlepszy tablet dla seniora?

System operacyjny w tablecie do samochodu dla dzieci

Kolejne kryterium, które musimy rozważyć, kupując dobry tablet do samochodu dla dzieci, to system operacyjny. iOS, dedykowany dla tabletów firmy Apple, raczej odrzucamy – nie dlatego, że jest zły, ale dlatego, że sporo kosztuje, a my celujemy raczej w tańsze urządzenia. Windows z kolei daje mało możliwości, jeśli chodzi o dostępne aplikacje. Największy wybór wśród gier, kolorowanek i piosenek dla dzieci, a do tego intuicyjną obsługę, zapewnia dobry tablet do samochodu dla dzieci z systemem Android – im nowszym, tym lepiej.

Trwałość tabletu do samochodu dla dzieci

Chociaż tablet do samochodu dla dzieci to nie jest urządzenie do zadań specjalnych, to czasem musi wytrzymać całkiem sporo. Zwłaszcza maluchy w wieku przedszkolnym i młodsze nie zawsze obchodzą się z nim delikatnie. Najlepiej, by był odporny na wstrząsy oraz na wodę, w razie gdyby naszemu dziecku przypadkiem wylał się napój. Zainwestujmy także w szkło hartowane do ochrony ekranu oraz miękkie, silikonowe etui, dzięki czemu tak łatwo nie wyślizgnie się z małych rączek.

Łączność tabletu do samochodu dla dzieci

Nie oszukujmy się, nawet najlepszy tablet do samochodu dla dzieci nie oferuje zbyt wysokiej jakości dźwięku z wbudowanego głośniczka. Przyda się więc łączność Bluetooth. Dzięki temu piosenki można włączyć bezpośrednio z systemu audio w nowszych samochodach, a w starszych z głośnika bezprzewodowego. Z kolei, gdy znudzi nam się już słuchanie dziecięcych rymowanek, możemy podłączyć tablet do samochodu dla dzieci do słuchawek, które wręczymy naszym pociechom. Cóż, wilk syty i owca cała.

W awaryjnych sytuacjach przyda się tablet do samochodu dla dzieci z GPS, może bowiem posłużyć za nawigację samochodową, gdy nasza padnie lub jej nie weźmiemy. Dodajmy do tego także fakt, że w samochodach rzadko mamy dostęp do WiFi, celujmy więc raczej w tablet do samochodu dla dzieci z LTE lub 5G i slotem na kartę SIM.

Najlepszy Tablet do samochodu dla dzieci
Najlepszy Tablet do samochodu dla dzieci

Jaki tablet do samochodu dla dzieci jest najlepszy?

Maluchy, które nie znają się jeszcze na elektronice, zaakceptują tak naprawdę każdy tablet do samochodu dla dzieci, który im damy. Jednak z czasem brak niektórych funkcji może okazać się frustrujący, dlatego warto zwracać uwagę na powyższe kwestie oraz rozważyć to, że tablet posłuży naszym pociechom nie tylko w samochodzie, ale i w domu. Wręcz powinniśmy unikać zostawiania go w pojeździe, by nie był narażony na ekstremalne temperatury. Kupując dobry tablet do samochodu dla dzieci, celujmy w urządzenie z dużą pojemnością baterii, tak by starczyło nam na całą podróż.

Wybierz dla siebie dobry tablet do 500 zł.

Gdzie kupić tablet do samochodu dla dzieci?

Jak każdy inny sprzęt tego typu, tak i tablet do samochodu dla dzieci kupimy w dużych sklepach z elektroniką, salonach operatorów sieci komórkowych i konkretnych marek. Producenci to na przykład HTC, Huawei, Xiaomi, Samsung, Lenovo i inni.

Cena tabletu do samochodu dla dzieci

Jak już wspomnieliśmy, na tablet do samochodu dla dzieci nie ma sensu wydawać kroci, by nie denerwować się cały czas, że dziecko zniszczy drogi sprzęt. Wystarczy kwota 250-700 zł, by kupić całkiem przyzwoite urządzenie.

Tablet do samochodu dla dzieci – opinie

Jesteście zwolennikami takich rozwiązań, czy może unikacie elektroniki w wychowaniu pociech, jak tylko możecie? A może zgadzacie się z nami, że prawda leży pośrodku i do jej odkrycia wystarczy zdrowy rozsądek? Zapraszamy do dyskusji i czekamy na Wasze opinie o tabletach do samochodu dla dzieci.

Tablet do samochodu dla dzieci / Ranking najlepszych

Jest to poradnik przede wszystkim zakupowy, który przygotowaliśmy z myślą, by pomóc Wam w wyborze konkretnego urządzenia. To właśnie dlatego poniżej znajdziecie ranking najlepszych tabletów do samochodu dla dzieci, w którym uwzględniliśmy najbardziej polecane propozycje.

2.
Lenovo TAB M10 Plus 128GB szary (ZA5T0234PL)
Tablet do samochodu dla dzieci Lenovo
6.
Lenovo Yoga Smart Tab 64GB szary (ZA3V0053PL)
Tablet do samochodu dla dzieci Lenovo
7.
Lenovo Tab M10 64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)
Tablet do samochodu dla dzieci Lenovo
8.
Huawei MediaPad T5 16GB LTE czarny (53010DHL)
Tablet do samochodu dla dzieci Huawei
9.
Kruger&Matz EAGLE 1069 64GB LTE czarny
Tablet do samochodu dla dzieci Kruger&Matz
10.
Samsung Galaxy Tab A7 Lite T225 LTE 3/32GB szary
Tablet do samochodu dla dzieci Samsung

Dodaj opinie na forum