Tablet z dużym ekranem

Tablet z dużym ekranem to tablet stworzony dla osób, które kochają dużą przestrzeń, które potrzebują dużego ekranu do tego, by wszystko widzieć, czy swobodnie z niego korzystać, mieć przestrzeń do dotykania, zmiany ustawień. Nie nie tylko kupują go osoby o dużych palcach, ale też te, które chcą wygody. Czy to podczas oglądania filmów, korzystania z internetu, idealnie nadaje się do tworzenia prezentacji, plików, przeglądania zdjęć, a szczególnie idealny jest do grania w różnego rodzaju gry. Wiele jest możliwości mają tak duży ekran. Dlatego warto się rozejrzeć, co jest ciekawego w ofercie.

Jaki tablet z dużym ekranem kupić i dlaczego taki? Czym się kierować? Co go wyróżnia na tle innych? Czym się jeszcze charakteryzuje prócz tylko dużym ekranem? Na co więc zwrócić największą uwagę? To bardzo dobre pytania, a z nami znajdziecie na nie odpowiedzi! Zobaczcie, co kupić i dlaczego warto! Zapraszamy do naszej lektury, do sekcji komentarzy oraz poleceń zawartych w rankingu najlepszych!

Nie traćmy czasu!

Jaki tablet z dużym ekranem wybrać i kupić?

Czy wiecie już, jaki tablet z dużym ekranem wybrać? I co znaczy duży tablet? Czy zastanawialiście się już, jakie to ma znaczenie dla Was? Czego tak właściwie oczekujecie? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Każdy z nas ma indywidualne potrzeby, zainteresowania, różne prace, cele, itp. Musimy dopasować tablet z dużym ekranem pod własne potrzeby. Jednak zawsze najpierw, przed ostatecznym zakupem można sprawdzić, jakie są ważne cechy tego produktu. Choćby w tym przypadku to:

  • ekran,
  • bateria,
  • procesor,
  • złącza.
Tablet z dużym ekranem
Tablet z dużym ekranem / Ranking, opinie, cena

Ekran w tablecie z dużym ekranem

Dlaczego warto zacząć od ekranu tabletu z dużym ekranem? Bo to element, który mówi nam o wielkości całego sprzętu. Chcemy duży gadżet, ale musimy wiedzieć, ile to jest. Dlatego sprawdzamy przekątną wyświetlacza, która w wymiarze „duży” musi osiągać co najmniej od 12 cali do 14 cali, nawet do 15 cali znajdą się pojedyncze modele! To bardzo duże sprzęty, dlatego przy okazji sprawdzamy jaką jakość obrazu nam oferują.

Dobry tablet z dużym ekranem to przede wszystkim jakość, tego co na nim widzimy, pamiętając, że są one zwykle bezramkowe oraz zawsze są w pełni dotykowe. Dlatego też tablet powinien cechować się rozdzielczością obrazu na poziomie około 2960×1848 pikseli! Im wyższa rozdzielczość, tym bardziej szczegółowy obraz mamy. Co w przypadku takich rozmiarów jest ważne, by widzieć wszystko, by było to wyraźne czy to rysunki czy literki, itd.

Polecamy: Tablet 12 cali

W przypadku częstego użytkowania sprawdzi się ekran z częstotliwością odświeżania do 120 Hz, co oznacza, że zmiany na ekranie pojawiają się aż do 120 razy na sekundę!

Bateria w tablecie z dużym ekranem

Kiedy mamy już ustaloną wielkość, pamiętajmy, że duży ekran to duże zużycie energii. Przyda nam się więc tablet z dużym ekranem i z bardzo pojemną baterią. Taką, która zgromadzi nam wiele energii elektrycznej, aby tablet z dużym ekranem był bardziej mobilny i działał długo. Dlatego też wielu producentów oferuje nam jakieś 11 200 mAh pojemności akumulatora. To bardzo dużo, nawet wystarczy aby urządzić ze znajomymi maraton filmowy, czy też godzinami słuchać ulubionej muzyki. Dzięki obsłudze Super Fast Charge dobry tablet z dużym ekranem szybko się ładuje.

Jaki tablet z dużym ekranem
Jaki tablet z dużym ekranem wybrać? – Cena, opinie oraz ranking najlepszych

Procesor w tablecie z dużym ekranem

Bardzo ważnym elementem jest procesor tabletu z dużym ekranem. To cecha, która odpowiada za bezpośredni wpływ na szybkość działania urządzenia. To, jak korzystamy z tabletu, z jakich aplikacji, itd to ma znaczenie dla jego wydajności. Im więcej rdzeni mamy w ofercie, tym lepiej (sprawniej) działa sprzęt. Zwłaszcza w przypadku zaawansowanych aplikacji, coraz to nowszych. Zatem im więcej rdzeni tym więcej aplikacji jednocześnie możemy używać zachowując płynność działania. W tym przypadku sprawdza się procesor, który oferuje nam 8-rdzeni.

Złącza w tablecie z dużym ekranem

Każdy tablet z dużym ekranem jest również wyposażony w złącza. To znacznie może ułatwić komunikację, choć i tak najpierw podzielny je na dwie części. Jedną z nich jest złącze przewodowe czyli kablowe, teraz już głownie wykorzystywane do ładowania tabletu. Czyli jest to USB typu C. Czasem też używamy złącza mini-jack do podłączenia przewodowych słuchawek.

Coraz częściej w wielu sprzętach elektronicznych wykorzystuje się złącza bezprzewodowe, czyli takie bez kabli. I dzielimy je na dwa rodzaje jeszcze. Jednym z nich jest Bluetooth używany do szybkiego przesyłania plików oraz parowania między urządzeniami np. słuchawek czy głośników. Drugie to złącze Wi-Fi, bezprzewodowy dostęp do internetu np. do sieci domowej.

Zobacz też: Tablet 8 cali

Najlepszy tablet z dużym ekranem

Jaki to jest najlepszy tablet z dużym ekranem? To taki sprzęt, który cechuje się jakością, jest duży, ale przy ty bardzo sprawny. Ekran jest dobrej jakości, obraz jest wyraźny, z bogata paletą barw. Widzimy każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Przez to dobrze nam się na nim pracuje. Może posiadać dodatek w postaci rysika. Ekran jest oczywiście w pełni dotykowy, bezramkowy. Wyposażony jest w aparat o bardzo dobrej jakości, który robi zdjęcia niczym lustrzanka. Zawsze zwracajmy uwagę na procesor oraz pojemną baterię, aby jeszcze lepiej użytkowało nam się taki gadżet. To również przydatne złącza, zarówno te przewodowe, jak i bezprzewodowe.

Gdzie kupić tablet z dużym ekranem?

Dobry tablet z dużym ekranem możemy zakupić w wielu sklepach. Udając się do tych stacjonarnych niestety nie mamy aż tak dużego wyboru. Ale zawsze warto zajrzeć do tych z elektroniką, komputerowych oraz marketów RTV. Czy nawet do operatora sieci komórkowej, oprócz telefonu mamy także tablety, gdzie dobierzemy od razu najlepszą ofertę. Szeroki wybór, największy z możliwych oferuje nam jednak internet. wiele marek, różne wielkości, kolory, itd.

Tablet z dużym ekranem
Tablet z dużym ekranem

A jeśli chodzi o producentów to polecamy tych znanych i chętnie wybieranych. To nich zaliczają się: Samsung, Lenovo, Huawei, a także inni.

Cena tabletu z dużym ekranem

Ile może kosztować tablet z dużym ekranem? To bardzo dobre pytanie, jednak nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od producenta czy też marki, cech i oczywiście wielkości. To wszytko wpływa na jakość, a to z kolei na cenę. Zwykle zapłacimy dużo, bo od 2000 zł do nawet 4000 zł.

Specjalnie dla Was: Tablet 10 cali

Tablet z dużym ekranem – opinie

A co Wy o tym sądzicie? Czy warto kupić tablet z dużym ekranem? Dlaczego tak, dlaczego nie? Co Was skłania do zakupu? Czym się taki sprzęt według Was wyróżnia? W jakiej cenie chcecie go kupić? A może producent ma większe znaczenie? Na co zwracacie największą uwagę? Jakie to są cechy? I do czego jest on Wam potrzebny? Praca, nauka, a może rozrywka? Czekamy na Wasze opinie i polecenia w sekcji komentarzy!

Tablet z dużym ekranem / Ranking najlepszych

Modne stały się zakupy tabletów, ale tych większych niż telefony, z większym ekranem, jednak nie tak dużych jak laptopy. Coś pomiędzy, co przyda się w wielu sytuacjach i wszędzie można je ze sobą zabrać. Zobaczcie więc, co dla Was mamy – ranking najlepszych tabletów z dużym ekranem! Sam polecenia, opisy wraz z cenami, wszystko to w jednym miejscu dla Was! Nie traćcie zatem czasu tylko od razu zachęcamy do zakupu, zanim inni wszystko wykupią!

Dodaj opinie na forum