Mała drukarka laserowa do domu

Mała drukarka laserowa do domu to bardzo przydatny gadżet dla każdego, kto na co dzień drukuje dla siebie ważne dokumenty, notatki czy po prostu np. kolorowanki dla dzieci. Ten nie duży sprzęt nie zajmuje wiele miejsca. A może nam dać wiele korzyści, choćby to, że nie zajmuje wiele miejsca w naszym domu, ale też mamy dobrej jakości wydruk oraz nie musimy szukać po mieście drukarni. To duża oszczędność czasu oraz pieniędzy. Zainwestowanie w ten mały gadżet to dobra myśl, którą warto spełnić. Warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Dlatego zapraszamy Was do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym małej drukarki laserowej do domu. U nas znajdziecie wiele odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, chociażby jaki model wybrać i dlaczego warto? Na co zwrócić uwagę? Jak działa taki sprzęt? A także inne. Zobaczcie sami, co dla Was przygotowaliśmy, co znajdziecie w rankingu najlepszych, a na koniec zachęcamy do komentowania.

Mała drukarka laserowa do domu Ranking
Jaka Mała drukarka laserowa do domu?
Ranking najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Czy jest mała drukarka laserowa do domu?

Mała drukarka laserowa do domu to mały gadżet, który drukuje dla nas różnego rodzaju teksty oraz grafiki, w możliwej wersji czarno-białej oraz kolorowej. A czym jest drukarka laserowa? A dokładniej jak ona działa? Tu wykorzystujemy światło lasera lub diod LED, w celu naelektryzowania bębna światłoczułego. W ten sposób nanosi on odpowiednią ilość tonera na kartkę papieru, zwykle A4. W podwyższonej temperaturze tusz się utrwala i wydruk jest gotowy.

Mała drukarka laserowa do domu
Mała drukarka laserowa do domu / Ranking, opinie i cena

Jaką małą drukarkę laserową do domu wybrać i kupić?

Mała drukarka laserowa do domu może przydać się w wielu sytuacjach, szczególnie tych mniej znaczących. Warto w domu mieć taki gadżet, który nie kosztuje wiele, nie zajmuje wiele miejsca i może stać nawet w sypialni, bo dopasowuje się do naszego designu. I co ważne jest dobrej jakości. A korzyści jakie nam daje, choćby oszczędzając czas czy pieniądze, zauważymy szybko. Dlatego zastanówmy się dokładnie czego chcemy i zwróćmy uwagę na kilka dość istotnych faktów:

  • tonery,
  • papier,
  • szybkość drukowania.

Tonery w małej drukarce laserowej do domu

Mała drukarka laserowa do domu to gadżet, który wyposażony jest w specjalny mechanizm pracy. W odpowiedni sposób nanosimy tonery na kartkę papieru. Oznacza to, że to właśnie tonery są wykorzystywane, jako materiał w tym sprzęcie, który nakładany jest na papier, zasycha i powstaje wydruk. Warto przed zakupem danego modelu sprawdzić też, jakie są to tonery, ile kosztują i czy znajdziemy ich tańsze zamienniki pasujące do modelu drukarki.

Oczywiście możemy sprawdzać ich dostępność w sklepach stacjonarnych czy też internetowych. Ale cena może się różnić ze względu na producenta czy też jakość wykonania. Zwykle dostępne są zestawy pakowane po 4 tonery, czy to czarne czy czarny + kolory. Za taki zestaw, w zależności także od pojemności, zapłacimy od 45 zł do nawet 200 zł. Ale uważajmy, bo dostępne są też droższe oryginały.

Zobacz: Mała drukarka do domu

Papier w małej drukarce laserowej do domu

Jaki papier zwykle używany jest w małej drukarce laserowej do domu? Mówiąc mała drukarka musimy spodziewać się, że oczywiście będzie nam chodzić o niewielki gadżet. Czyli będzie to drukowanie w niewielkich formatach. Choćby tradycyjny format A4 zwykłych kartek, ale też mogą być o rozmiar mniejsze, czyli format A5. Niestety nie spodziewajmy się więcej.

Jak mała drukarka laserowa do domu
Jak mała drukarka laserowa do domu ? – opinie, cena, ranking

Co do samego papieru, to oczywiście każda mała drukarka laserowa do domu wykorzystuje papier do druku, zwykłe kartki A4, białe. Ten paper przejdzie pięknie i tonery też się na nim zatrzymają, wyschną i ni spływają. Co do innych? Należy to sprawdzić indywidualnie. Niektóre modele mogą nam oferować wydruki na kopercie czy nawet na papierze fotograficznym. Zobaczcie sami i szukajcie takiego modelu, na którym Wam najbardziej zależy.

Podamy Wam także przykładowy koszt takich kartek papieru w formacie A4. Zwykle są one sprzedawane, jako zestaw 80 g, który kosztuje od 12 zł do nawet niecałych 30 zł. Ale też od razu możemy kupić karton kartek np. 5 ryz po 80 g za 100 zł – 130 zł.

Szybkość drukowania w małej drukarce laserowej do domu

Kolejnym ważnym elementem jest szybkość wydruku małej drukarki laserowej do domu. Jak wiadomo zawsze zależy nam na szybkim wydruku, jednak nie zawsze to popłaca. Warto sprawdzić, co nam oferuje dany model, aby nie okazało się, że jest to zbyt szybki wydruk, który rozmazuje nam tusz. Nigdy nie wiemy, co przyjdzie nam drukować, więc mimo wszystko warto zachować jakość.

Polecamy: Drukarka dla dzieci

Niekiedy droższe modele mogą oferować nam własne ustawianie prędkości wydruku, jednak pamiętajmy, że zawsze może wpływać to na jakość dokumentów. Przeważnie różnego rodzaju modele drukują około 20 kartek na minutę, co jest optymalnym parametrem.

Najlepsza mała drukarka laserowa do domu

Najlepsza mała drukarka laserowa do domu to ta, która spełnia nasze oczekiwania co do niej. Rzeczywiście jest mała, tylko na wydruki A4 lub mniejsze np. A5. Do tego jest bezawaryjna, mimo, iż nie kosztuje wiele. A także zapewnia nam dobrej jakości wydruk. To także, jak już wspominaliśmy i będziemy podkreślać, duża oszczędność czasu oraz pieniędzy, gdyż nie musimy szukać po mieście szukać drukarni i wydawać pieniędzy na wydruki, które są droższe, niż zakup tonera i drukowanie w domu. Dlatego mała drukarka laserowa do domu to dobry zakup, tylko zwróćmy uwagę na jej cechy charakterystyczne, aby nam odpowiadały. Wtedy będzie najlepsza.

Gdzie kupić małą drukarkę laserową do domu?

Dobra mała drukarka laserowa do domu jest to kupienia w wielu sklepach, chociażby internetowych. Tu czeka nas nieco większy wybór. Ale też w sklepach stacjonarnych coś się znajdzie. Sprawdźmy m. in.: w sklepie z elektroniką, z akcesoriami do komputerów, a także w marketach z RTV. Tu możemy porównać dostępne modele. Zobaczcie na własne oczy, na który model się zdecydować.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy: HP, Brother, Canon, Dell a także inni.

Najlepsza mała drukarka laserowa do domu
Najlepsza mała drukarka laserowa do domu

Cena małej drukarki laserowej do domu

Mała drukarka laserowa do domu to nie jest spory wydatek. Oczywiście są różnice w cenie ze względu na jakość wykonania czy też producenta. Ale też cechy, jakie posiada. Dlatego koszt może zacząć się już od 200 zł, ale też są nieco droższe modele nawet za 300 zł do niekiedy 500 zł za pojedyncze sztuki.

Sprawdź także: Drukarka 3D do 3000zł

Mała drukarka laserowa do domu – opinie

A Waszym zdaniem jaka mała drukarka laserowa do domu jest najlepsza? Dlaczego zdecydowaliście się na taki wybór? Dlaczego taki rodzaj? A jaki model się sprawdza? W jakiej cenie? Jakie powinien posiadać cechy dobry gadżet według Was? Czym się charakteryzuje? Czy ma same zalety, a może wady też, które byście zmienili? Zapraszamy Was do sekcji komentarzy, gdzie możecie pozostawić własne opinie w tym temacie!

Mała drukarka laserowa do domu / Ranking najlepszych

Wielu z nas nie wyobraża sobie teraz życia bez komputerów, laptopów czy telefonów. Ale mimo to nadal wielu z nas sięga po tradycyjne „kartki papieru”. Dlatego warto mieć przy sobie gadżet, który jest dla nich odpowiedni. Zajrzyjcie więc do naszego rankingu najlepszych małych drukarek laserowych do domu. Tu znajdziecie wiele modeli, wiele sprawdzonych drukarek, które są godne zakupu. Każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki opisowi produktu oraz aktualnej cenie. Zachęcamy do wyboru!

1.
Brother HL-1223WE (HL1223WE)
Mała drukarka laserowa do domu Brother
2.
Brother HL-1110E (HL1110EYJ1)
Mała drukarka laserowa do domu Brother
3.
HP LaserJet M110we Wi-Fi Mono 7MD66E
Mała drukarka laserowa do domu HP
4.
Brother HL-L2352DW
Mała drukarka laserowa do domu Brother
5.
HP 150nw (4ZB95A)
Mała drukarka laserowa do domu HP
6.
Brother HL-1112E
Mała drukarka laserowa do domu Brother
7.
Xerox Phaser 3020 (3020V_BI)
Mała drukarka laserowa do domu Xerox
8.
HP Color LaserJet Pro M255dw (7KW64A)
Mała drukarka laserowa do domu HP
9.
OKI C911dn (45530406)
Mała drukarka laserowa do domu OKI
10.
Brother HL-L3270CDW (HLL3270CDWYJ1)
Mała drukarka laserowa do domu Brother

Dodaj opinie na forum