Myszka do komputera przewodowa

Myszka do komputera przewodowa to nadal popularny gadżet kupowany do komputerów, zwykle stacjonarnych. Oznacza to, ze ta myszka ma kabel, a co za tym idzie bardzo pewne połączenie, które się nie zrywa. Dlatego chętnie wybierają ją gracze gier komputerowych. Bowiem zapewnia stabilizacje podczas rozgrywek. Reaguje szybko i jest wiele modeli w różnej cenie do wyboru. Warto się rozejrzeć, by wybrać odpowiedni model pod własne potrzeby co do rozgrywek gier. Ale nie tylko. Bo nie każdy gra, nie każdego hobby komputerowe jest takie samo i czasem wystarczą proste modele, które pomogą nam przeszukać internet.

Zatem jaka myszka do komputera przewodowa będzie najlepsza i dlaczego? Na jaką się zdecydować? Czym się one wyróżniają? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów? Tego dowiecie się już poniżej, z naszego najnowszego artykułu. Mamy dla Was wiele porad w jednym miejscu a także poleceń w rankingu najlepszych. Chcecie się z nami czymś podzielić? To zapraszamy do sekcji komentarzy. Wszystko w jednym miejscu dla Was!

Myszka do komputera przewodowa Ranking
Jaka Myszka do komputera przewodowa?
Ranking najlepszych >>>

Co oznacza myszka do komputera przewodowa?

Myszka do komputera przewodowa do obowiązkowy gadżet do komputera stacjonarnego. Oczywiście mamy do wyboru przewodowa lub bezprzewodową. W tym jednak wypadku ma ona kabel o różnej długości, w zależności, jaki kupimy. Zwykle jest to złącze USB, które pospinamy do komputera i tak działa. Nie potrzeba go dodatkowo ładować, itp. Uważajmy jednak, by nie pociągnąć zbyt mocno kabla, by nie został wyrwany ze złącza.

Myszka do komputera przewodowa
Myszka do komputera przewodowa / Ranking, cena, opinie

Jaką myszkę do komputera przewodową wybrać i kupić?

To zmora wielu osób, które chcą zakupić myszkę do komputera przewodową. Jaką wybrać? Dlaczego akurat taka a nie inna? Czy nie będziemy żałować? Warto zatem przemyśleć to, co chcemy kupić, czego potrzebujemy czy czego oczekujemy. Wtedy to z pewnością natrafimy na dobre modele, w szczególności, jeśli zwrócimy większą uwagę na tych kilka dość istotnych elementów produktu:

  • rodzaj,
  • czułość,
  • przyciski,
  • design.

Rodzaje myszki do komputera przewodowej

Czas zacząć wybór myszki do komputera przewodowej, jednak warto mieć na uwadze, że dostępne są różne rodzaje. To nie tylko jeden model z kablem, a kilka. Najbardziej znanym jest myszka optyczna, która wysyła wiązki światła, a te rejestrują ruch na podstawie odbicia. Jednak jest ona mniej precyzyjna. A co za tym idzie tańsza, więc nadaje się głównie do prostych, codziennych, domowych czynności przy komputerze.

Znacznie lepsza jest myszka do komputera przewodowa laserowa. Ta charakteryzuje się większą precyzją, przez co jest droższa. Emituje ona skupioną wiązkę, a ta dociera do głębszych struktur podkładki i ruch jest rejestrowany jako precyzyjnie odbity. Jednak by uzyskać najlepszy efekty, warto zainwestować w dobrą podkładkę. Ten model nadaje się dla graczy i w profesjonalnej pracy. Jednak jest to też kwestia naszego gustu, bo i do codziennych czynności możemy ją zakupić, jeśli byłoby to dla nas wygodne rozwiązanie.

Zobacz: Myszka do komputera bezprzewodowa gamingowa

Czułość myszki do komputera przewodowej

Kolejnym ważnym elementem jest czułość myszki do komputera przewodowej. Ta cecha odpowiada za szybką reakcję naszych ruchów, z tym, co dzieje się na monitorze. Oczywiście w przypadku zwykłego przeglądania internetu jest to mało ważne, ale w pracy czy podczas gier już jest. Szczególnie, gdy musimy zrobić coś precyzyjnie np. grafika komputerowa czy fotografia, a w grach liczy się szybkość szczególnie w strzelankach czy zręcznościowych.

Jaka myszka do komputera przewodowa
Jaka myszka do komputera przewodowa? – Opinie, ranking, cena

Przyciski w myszce do komputera przewodowej

I jeszcze krótko wspomnimy o przyciskach, jakie występować mogą w myszce do komputera przewodowej. Zwykle w prostych modelach są one takie sama, prawy i lewy przycisk oraz często na środku jest kółko do czynności wyżej/niżej. Ale większy wybór mamy w modelach np. dla graczy, gdzie są jeszcze przyciski ułatwiające niektóre czynności podczas gry. Warto się im przyjrzeć. Zwykle są one po bokach myszki. W ustawieniach możemy zmieniać ich znaczenie pod grę w którą gramy czy pod czynności wykonywane w pracy. Pamiętajmy jednak, by nie było ich zbyt wiele, co mogłoby nam przeszkadzać w swobodnym jej użytkowaniu.

Design myszki do komputera przewodowej

A na koniec coś, co dla jednym jest ważne, dla drugich mniej, czyli design myszki do komputera przewodowej. Warto o tym wspomnieć. A to dlatego, że jest wiele różnych modeli. Każdy nieco inaczej charakteryzuje się wyglądem, by móc jak najlepiej dopasować kształt to ręki. Ale i kolorami się różnią. Przede wszystkim najmodniejsze są czarne. Ale nie tylko same czarne, bo i są one często podświetlane na różne kolory. Do tego też dostępne są typowo damskie białe bądź różowe. Jednak najbardziej popularne są te podświetlane.

A może: Myszka do komputera dla leworęcznych ?

Najlepsza myszka do komputera przewodowa

Najlepsza myszka do komputera przewodowa to taka, która w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Jest zgrabna, ergonomiczna i dopasowana do dłoni osoby, która będzie z niej korzystać. Przede wszystkim warto wspomnieć o przyciskach, fizycznych, które a niej są i mogą się różnić ze względu na model. Dobierzmy też odpowiedni rodzaj. A nawet może to być design. Choć pamiętajmy, że jakość jest najważniejsza i wpływa na użytkowanie tego gadżetu.

Gdzie kupić myszkę do komputera przewodową?

Dobra myszka do komputera przewodowa to przede wszystkim sklepy internetowe. Ale tam nie zawsze zobaczymy, jaka ona w pełni jest, itd. Dlatego polecamy wybrać się do sklepów czy marketów stacjonarnych np. z elektroniką, gadżetami komputerowymi i RTV. Tam skorzystamy z pomocy doradcy klienta, porównamy dostępne modele, dopasujemy je pod naszą rękę, na żywo więcej widać. A modeli wszędzie jest wiele różnych do wyboru.

Najlepsza myszka do komputera przewodowa
Najlepsza myszka do komputera przewodowa

Z kolei do chętnie wybieranych producentów zwykle należą: Logitech, Defender, HAMA, Genesis oraz inni.

Cena myszki do komputera przewodowej

A ile kosztuje dobra myszka do komputera przewodowa? Czy różnica w cenie jest spora? Ile w ogóle zapłacimy? Przede wszystkim jest to tylko dodatek. Choć ważny. Dlatego cena tu może być różna, w zależności od tego, jaką jakość potrzebujemy. Do zwykłego przeglądania komputera, internetu, itd możemy zakupić zwykłą myszkę w cenie średnio 10 zł – 20 zł, do maks 30 zł – 40 zł. Jednak do bardziej profesjonalnych celów, pracy czy do gier zapłacimy już więcej, od 70 zł w górę, po 100 zł – 200 zł nawet.

Polecamy: Myszka do komputera bezprzewodowa

Myszka do komputera przewodowa – opinie

A co Wy sądzicie o tym? Warto kupić myszkę do komputera przewodową? Jaką? Który model najbardziej do Was przemawia? I dlaczego? Od jakiego producenta? W jakiej cenie? Czy widzicie korzyści tego zakupu? A jakie zalety i wady posiada taki sprzęt? Do jakich czynności warto go kupić? Czy do grania w gry czy do pracy także? A może lepiej bezprzewodowe? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Myszka do komputera przewodowa / Ranking najlepszych

Wiele osób nadal chętnie korzysta ze stacjonarnych komputerów, zwłaszcza osoby starsze, dzieci czy też osoby pracujące i gracze. Każdy z nich potrzebuje innych gadżetów. Ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. A tymczasem mamy dla Was ranking najlepszych myszek do komputera przewodowych. Zobaczcie opis, cenę i polecenia. Wiele do wyboru, ale spieszcie się, nim inni Was wyprzedzą!

1.
SteelSeries mysz gamingowa Aerox 3 czarna 62599
Myszka do komputera przewodowa SteelSeries
2.
Razer Viper Ultimate
Myszka do komputera przewodowa Razer
3.
SteelSeries Aerox 5
Myszka do komputera przewodowa SteelSeries
4.
Logitech G502 Hero czarny (910-005470)
Myszka do komputera przewodowa Logitech
5.
3Dconnexion SpaceMouse Enterprise (DX-700056)
Myszka do komputera przewodowa 3Dconnexion
6.
Razer Viper V2 Pro (biały)
Myszka do komputera przewodowa Razer
7.
Logitech Superlight (910-005942)
Myszka do komputera przewodowa Logitech
8.
MadCatz R.A.T 8+ (MR05DCINBL000-0)
Myszka do komputera przewodowa Saitek/MadCatz
9.
Corsair Gaming M65 Elite czarna (CH-9309011-EU)
Myszka do komputera przewodowa Corsair
10.
Razer DeathAdder V2
Myszka do komputera przewodowa Razer

Dodaj opinie na forum