Smartband z GPS

Smartband z GPS jest przydatnym sprzętem, nazywanym czasem także inteligentną opaską sportową. Chociaż początkowo była dedykowana głównie osobom uprawiającym aktywność fizyczną – wciąż tak jest – to przydaje się także w innych życiowych sytuacjach. Z powodzeniem zastąpi nam zegarek, a także spełni podstawowe funkcje trenera personalnego, pozwalając mierzyć parametry naszych treningów i jednocześnie ułożyć plan treningowy.

Jesteście ciekawi, jak to działa i czym charakteryzuje się takie niepozorne urządzenie? Zapraszamy do lektury naszego poradnika. Oprócz informacji, serwujemy w nim także podpowiedź, jaki smartband z GPS jest najlepszy oraz wskazówki, czym się kierować przy zakupie.

Smartband z GPS Ranking
Jaki Smartband z GPS?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest smartband z GPS?

Kupując smatband z GPS w dowolnym sklepie, możemy być zaskoczeni, jak niewielkie jest to urządzenie. Zazwyczaj przyjmuje ono formę wąskiej opaski na nadgarstek z małym, prostokątnym wyświetlaczem. Porównując je z odpowiednikami bez modułu GPS, możemy być zaskoczeni różnicą w cenie. Pamiętajmy jednak, że ta niedoceniana na co dzień funkcja znacznie rozszerza możliwości, jakie daje nam wybrany model.

Smartband z GPS
Smartband z GPS / Jaki wybrać i kupić? Opinie, ranking i cena

Najprościej mówiąc, smartband z GPS posiada moduł do geolokalizacji. Sam skrót pochodzi od angielskiego wyrażenia Global Positioning System, określającego możliwość precyzyjnego ustalenia położenia danego sprzętu w terenie. Dawniej służył głównie w celach wojskowych, od kilkunastu lat wkracza jednak do codziennego użytku, ukryty w naszych telefonach, tabletach, nawigacjach samochodowych i innych.

Zobacz także smartband do 300 zł.

Ale przejdźmy do meritum – co takiego daje nam dobry smartband z GPS? Okazuje się, że przy jego pomocy nasza lokalizacja może być określona z dokładnością do kilku metrów. Przydaje się to podczas wędrówek czy tras pokonywanych na rowerze. W specjalnej aplikacji zapisuje się bowiem cała trasa, którą wykonaliśmy, z podziałem na prędkość na poszczególnych odcinkach oraz przystanki po drodze. Dzięki temu smartband z GPS daje nam bardzo precyzyjne informacje o przebytym treningu. Do tego łatwo ustalimy swoją lokalizację w kryzysowej sytuacji, na przykład gdy będziemy potrzebowali pilnej pomocy, a znajdziemy się na kompletnym odludziu.

Smartband z GPS – dla kogo?

Zastanawiacie się, dla kogo kupić smartband z GPS na prezent, a może czy jest to odpowiednie urządzenie dla Was? Jak już wspomnieliśmy, jest dedykowane głównie osobom uprawiającym sporty. Nieważne, czy jest to bieganie, jazda na rowerze, a może narciarstwo, tego typu sprzęt sprawdzi się świetnie. Jeśli zależy nam na ustaleniu lokalizacji dziecka, możemy kupić go również swojej pociesze. Warto zaopatrzyć się w dobry smartband z GPS również wtedy, gdy potrzebujemy szybkiego dostępu do informacji, do powiadomień z telefonu, a nie zawsze możemy mieć swój smartfon w ręce.

Jaki smartband z GPS wybrać i kupić?

Skoro wiemy już, że warto go kupić, pora zastanowić się, jaki smartband z GPS jest najlepszy. Podczas zakupów powinniśmy wziąć pod uwagę takie parametry, jak:

  1. Wyświetlacz,
  2. Funkcje i czujniki,
  3. NFC,
  4. Opaska.

Jak wybrać najlepszy smartband do 200 zł.

Jaki Smartband z GPS
Jaki Smartband z GPS wybrać? Cena, ranking i opinie

Wyświetlacz smartbandu z GPS

Nawet od najlepszego smartbandu z GPS nie możemy oczekiwać dużego wyświetlacza, do złudzenia przypominającego zegarek, który znamy z pokrewnyc urządzeń – smartwatchy. Najpewniej znajdziemy tu mały prostokąt o niezbyt wysokiej rozdzielczości i nie ma w tym nic złego – w końcu to właśnie za kompaktowe rozmiary cenimy tego typu urządzenia.

Zwróćmy jednak uwagę na jakość wyświetlacza. Powinien być jasny, tak, by był widoczny nawet w pełnym słońcu. Idealnie, aby został pokryty wytrzymałą, antyrefleksyjną powłoką. W tej roli najlepiej sprawdza się smartband z GPS wyposażony w wyświetlacz AMOLED. Jest to rodzaj energooszczędnej, doskonałej jakościowo matrycy, która nie będzie tak szybko pożerać baterii.

Funkcje i czujniki w smartbandach z GPS

Zazwyczaj dobry smartband z GPS należy raczej do wyższej półki cenowej w swojej kategorii. Możemy więc od niego oczekiwać całkiem sporo. Podstawowym wyposażeniem jest oczywiście moduł Bluetooth – najlepiej 5.0 lub nowszy, by tak nie pożerał baterii – który łączy opaskę z dedykowaną aplikacją w naszym smartfonie. Ważne są także czujniki: krokomierz, pulsometr, pulsoksymetr, mierzący nasycenie krwi tlenem, wysokościomierz, a także funkcja monitorowania snu oraz licznik spalonych kalorii. To wszystko pomoże nam ustalić plan aktywności i zrealizować cele: czy to utratę wagi, czy budowanie masy mięśniowej.

Okazuje się, że najlepszy smartband z GPS może spełniać znacznie więcej funkcji. Tak naprawdę, przypomina on smartwatch, tyle że zamknięty w bardzo niewielkiej obudowie. Może bowiem posiadać wbudowany odtwarzacz muzyki i wejście na kartę pamięci. Dzięki temu nie musimy zabierać ze sobą smartfonu, możemy słuchać audio bezpośrednio z opaski. Niektóre modele pełnią też funkcję mikrofonu i głośnika podczas rozmów telefonicznych.

Jaki jest najlepszy smartband męski.

NFC w smartbandzie z GPS

Zastanawiacie się pewnie, po co w dobrym smartbandzie z GPS moduł NFC, czyli krótkodystansowej łączności bezprzewodowej. Działa ona zazwyczaj na odległość około 20 centymetrów. Znamy ją z telefonów, ale montowanie jej w opaskach sportowych to stosunkowa nowość. Tymczasem dzięki NFC błyskawicznie sparujemy smartband z telefonem, jak również, po podpięciu do aplikacji bankowej, zapłacimy nim w sklepie dokładnie na tej samej zasadzie, na jakiej działa karta zbliżeniowa.

Jaki smartband z GPS jest najlepszy? Opaska

Nie kryjemy, że poza walorami dotyczącymi zastosowanej technologii i parametrów, znaczenie ma także opaska. Najlepszy smartband z GPS musi nam się po prostu podobać i być wygodny, byśmy chcieli go nosić – a przecież nienoszony, jest zupełnie bez sensu. Dlatego warto zainwestować w opaskę o regulowanym obwodzie, która nigdzie nas nie uciska i pozwala oddychać skórze. Na rynku dostępne są zarówno gumowe, elastyczne bransoletki, jak i bardziej wymyślne, modne wzory.

Gdzie kupić smartband z GPS?

Dobry smartband z GPS zostanie z nami na długo, zwłaszcza jeśli jest solidny, wodoodporny i pyłoszczelny. Warto więc postarać się przy jego wyborze. Największą gamę produktów oferują sklepy z elektroniką, a także sklepy internetowe. Do producentów polecanych smartbandów z GPS należą na przykład Xiaomi, Huawei, Garmin, Honor, Lenovo i inni.

Najlepszy Smartband z GPS
Najlepszy Smartband z GPS

Cena smartbandu z GPS

Ile kosztuje smartband z GPS? Cena jest nieco niższa od smartwatchy z podobną funkcją. Za tego typu sprzęt musimy zapłacić od 160 zł do nawet 450 zł.

Jak wybrać dobry smartband do 100 zł?

Smartband z GPS – opinie

Czy Waszym zdaniem jest duża różnica w użytkowaniu opaski z funkcją geolokalizacji i bez niej? Jakie przydatne zastosowania tego typu rozwiązań dostrzegacie i co sprawia, że zdecydowaliście się lub chcecie się zdecydować na zakup? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią o smartbandach z GPS w sekcji komentarzy.

Smartband z GPS / Ranking najlepszych

Wciąż nie wiecie, na które konkretnie modele zwrócić uwagę? Każdy producent zachęca sloganami reklamowymi, z których właściwie niewiele wynika? Potrzebne są konkrety! A dokładnie – nasz ranking najlepszych smartbandów z GPS.

Dodaj opinie na forum