Telewizor do pokoju

Telewizor do pokoju to w tych czasach raczej obowiązkowy gadżet w każdym domu. I to nie zawsze jest tak, że mamy go tylko w pokoju gościnnym, czyli w salonie, ale także w naszej sypialni czy w pokoju dziecięcym. Oznacza to, że w ofercie mamy różne modele, wielkości, parametry, jakość, itd. Dlatego polecamy zajrzeć do różnych sklepów, by odkryć, co nas interesuje. Dowiedzmy się, czym dla nas jest taki gadżet, co czego potrzebny, i jaki pokój preferujemy. Z nami na pewno uda Wam się znaleźć coś najlepszego, tylko trzeba poświęcić temu nieco czasu. Ale efekty końcowe mogą być zdumiewające.

To jaki ten telewizor do pokoju wybrać? Pytanie jest dobre, ważne, ale nie jedyne. Przede wszystkim musimy zadać też sobie pytanie, o jaki pokój chodzi. Z nami jednak możecie znaleźć dla siebie model uniwersalny, do każdego pomieszczenia. Zobaczcie sami, co przygotowaliśmy, jakie zebraliśmy informacje, jak dokonać wyboru. Zobaczcie ranking najlepszych i zostawcie swoje opinie w sekcji komentarzy.

Telewizor do pokoju Ranking
Jaki Telewizor do pokoju?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy!

Jaki telewizor do pokoju wybrać i kupić?

To może być bardzo nurtujące pytanie, jaki telewizor do pokoju wybrać? Bowiem musimy się kierować tym, jak często oglądamy tv, jakie kanały a więc czy coś potrzebujemy dodatkowo, jakie cechy tego produktu są dla nas istotne? Taki gadżet to raczej zakup na najbliższe lata, dlatego tak ważny jest ten odpowiedni wybór, zwłaszcza, że raczej nie jest to tani zakup. Zastanówmy się, czego oczekujemy, co jest nam najbardziej potrzebne oraz sprawdźmy kilka ważnych elementów tego gadżetu. A są nimi np. :

  • ekran,
  • częstotliwość odświeżania ekranu,
  • złącza,
  • funkcje i dodatki.
Telewizor do pokoju
Telewizor do pokoju / Ranking, opinie i cena

Ekran telewizora do pokoju

Co możemy powiedzieć na temat ekranu w telewizorze do pokoju? Że to jeden z ważniejszych elementów, ponieważ w tym wypadku mamy dany obraz i liczy się dla nas jego jakość. Co wpływa na komfort oglądania filmów i seriali (i nie tylko). Przede wszystkim jest to wielkość ekranu. Zwykle przekątna ekranu wynosi w najtańszych modelach od 40 cali, poprzez 50-55 cali, aż nawet sięga do 65 cali w najdroższych. Wielkość jednak zależna jest od pomieszczenia, w jakim znajdzie się ten gadżet.

A co z obrazem, jaki widzimy? Jak już wspominaliśmy dobry telewizor do pokoju musi nam zaoferować bardzo dobrą jakość widzianego obrazu. W tym wypadku musimy zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, czyli sięga ona od Full HD, a także często jest to 4k czy nawet UHD, czyli około 3840×2160 piksel. To wyraziste kontury, kontrasty, bogata paleta barw, wszystkie kolory tęczy i nie tylko. To na prawdę świetna jakość obrazu!

Zobacz także: Telewizor do 3500 zł

Częstotliwość odświeżania ekranu w telewizorze do pokoju

Czym jest częstotliwość odświeżania w telewizorze do pokoju? Co to za cecha? Pokazuje nam ona, ile razy w ciągu jednej sekundy zmieni się obraz, czyli będzie wstanie wygenerować się nowy. Ta wartość zawsze podawana jest w Herzach. W przypadku bardzo dobrych telewizorów ta jakość sięga maksymalnie 50 Hz – 60 Hz. Co oznacza, ze obraz na ekranie zmienia się jakieś 50 do 60 razy w ciągu jednej sekundy!

Jaki telewizor do pokoju
Jaki telewizor do pokoju wybrać? – Opinie i ranking najlepszych oraz cena

Złącza w telewizorze do pokoju

Dlaczego warto omówić złącza telewizora do pokoju? Bo czasem są bardzo przydatne i warto wiedzieć, co oferuje nam nasz tv. Przede wszystkim, jeśli chodzi o tradycyjne złącza, czyli przewodowe, to zawsze każdy, ale to każdy telewizor do pokoju może pochwalić się co najmniej jednym złączem HDMI oraz USB. To oznacza, że mamy możliwość podłączenia chociażby pendrive’a lub innych dodatków do gier na telewizor, czy to konsola czy pady, itd.

W przypadku złączy bezprzewodowych zawsze jest to Wi-Fi oraz Bluetooth. Te dwa złącza są bardzo przydane w obecnych czasach. Dzięki Bluetooth możemy parować się z telefonem czy przesyłać między sobą pliki z kolei Wi-Fi pozwala byśmy korzystali z internetu w telewizorze.

Funkcje i dodatki w telewizorze do pokoju

Koniecznie musimy omówić sobie funkcje i dodatki telewizora do pokoju. Oczywiście każdy model szczyci się czymś innym. Zależy to od marki i jakości. Ale nowsze modele wyposażone są w specjalny system obsługi, to znaczy, że posiada jeden z wielu dodatków, czyli choćby z tych popularnych jak Smart TV czy Android TV (jeśli oprogramowanie to Android). Oznacza to dostęp do zarządzania rozrywką we własnym zakresie. Każdy telewizor do pokoju posiada wtedy w zestawie wielozadaniowy pilot. Dzięki temu, że may jeszcze Bluetooth połączymy się z telefonem i będziemy odtwarzać rzeczy w nim na telewizorze, jak samo jak Wi-Fi pozwala nam włączać aplikacje „Smart Things”, co z kolei pozwala odtwarzać platformy streamingowe typu Player, Netflix, Disny+ i inne, czy muzyczne np. Spotyfie i wiele innych funkcji

Najlepszy telewizor do pokoju

Najlepszy telewizor do pokoju to ten, który cechuje się niską ceną a dobrą jakością. Oczywiście nie dla każdego to będzie zawsze ten sam model, ponieważ mamy inne pokoje, inne ułożenie mebli, wystrój czy dostępne wolne pole na niego. Dlatego musi dokładnie sprawdzać, co nam odpowiada, wielkość, funkcje, dodatki do zestawu a szczególnie widziany obraz czyli koloryt i jasność. Wszystko musi ze sobą współgrać, by dawać nam jak najlepszy komfort podczas oglądania ulubionych filmów i seriali. Przede wszystkim to też przydatne złącza.

Najlepszy telewizor do pokoju
Najlepszy telewizor do pokoju

Gdzie kupić telewizor do pokoju?

Dobry telewizor do pokoju możemy zakupić w sklepach, czy to internetowo, gdzie rzeczywiście wybór jest największy, w różnych cenach, różne marki, itd, a także stacjonarnie. Są to m. in. sklepy z elektroniką, ale głownie markety z RTV oraz dyskonty. Szczególnie w tych pierwszych mamy szeroki wybór i pomoc pracownika, możemy z nim każdy produkt omówić, sprawdzić oraz poradzić się. W przypadku producentów wybór też może nie być tak oczywisty, jednak my zachęcamy tych, którzy są często wybierani i polecani np. Samsung, LIN, Kiano, Sharp, Xiaomi, Toshiba oraz inni.

Sprawdź też: Telewizor do 3000 zł

Cena telewizora do pokoju

A ile kosztuje dobry telewizor do pokoju? Niestety nie odpowiemy na nie jednoznacznie, ponieważ każdy ma swój upatrzony model a te mogą się miedzy sobą znacznie różnić. To oznacza, że musimy przyjrzeć się różnym produktom i zastanowić się, ile chcemy przeznaczyć na ten zakup. Zwykle cena zaczyna się od około 500 zł – 600 zł a kończy aż na 2000 zł.

Telewizor do pokoju – opinie

A co Wy o tym sądzicie? Czy charakteryzuje się telewizor do pokoju? Co powinien posiadać, czyli jaki rozmiar, parametry, funkcje czy dodatki? Po co jest Wam potrzebny? Czym się cechuje? Jego zalety a może i wady? Jaki model możecie polecić? A czego unikacie? Do jakiego pokoju jaki telewizor jest idealny Waszym zdaniem? Co powinniśmy wiedzieć? Na co zwrócić uwagę? Tego chcemy dowiedzieć się teraz od Was. Czekamy więc na opinie w sekcji komentarzy!

Telewizor do pokoju / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach zdarza się, ze jest dom bez telewizora, ale to rzadkość. Teraz nawet jest tak, że mamy kilka telewizorów w jednym domu, w różnych pomieszczeniach. My chcemy przedstawić Wam ranking najlepszych telewizorów do pokoju. Zobaczcie, co przygotowaliśmy, jakie są polecenia, co warto kupić. Każdy z nich zawiera opis oraz cenę. Zachęcamy Was do zakupu sprawdzonych telewizorów, które na prawdę warto mieć w swoim domu!

1.
Samsung QE65Q80BATXXH
Telewizor do pokoju Samsung
2.
SAMSUNG QE55QN85C 55"
Telewizor do pokoju Samsung
3.
PHILIPS 65PUS8818 65" LED 4K
Telewizor do pokoju Philips
4.
Samsung QLED QE65Q80CAT - 65"
Telewizor do pokoju Samsung
6.
Sharp 65FQ8EG
Telewizor do pokoju Sharp
8.
LG OLED42C31LA - 42"
Telewizor do pokoju LG
9.
LG 55QNED873QB
Telewizor do pokoju LG
10.
SONY KD-65X80L 65"
Telewizor do pokoju Sony

Dodaj opinie na forum