Czytnik ebook 8 cali

Czytnik ebook 8 cali to niedużych rozmiarów sprzęt, pozwalający nam mieć masę książek zawsze pod ręką. Choć tak na prawdę to nie wieka waga produktu. Wygląda niczym tablet, który jednak jego funkcji, daje nam możliwość czytania książek, czasem też innych rzeczy, opowiadań, gazet czy artykułów internetowych. W zależności od modelu. Dlatego warto się przyjrzeć temu gadżetowi. Wydaje się być idealny na wakacje, podróże, jazdę do pracy i z powrotem. Jest niewielki, zmieści się do torby, a zawsze możemy mieć przy sobie ulubioną opowieść, kryminał czy romansowe opowiadanie. Dla każdego coś, co lubi!

Zatem jaki czytnik ebook 8 cali wybrać? I dlaczego właśnie taki sprzęt? Czym się wyróżnia? Jakie funkcje posiada i jakie cechy? Dlaczego zależy nam by mieć właśnie 8 cali? Co ma szczególne znaczenie podczas zakupów? Tego dowiecie się poniżej. Specjalnie dla Was mamy tą lekturę, ważne informacje, przydatne porady oraz najważniejsze- ranking najlepszych produktów! Zobaczcie sami, co dla Was przygotowaliśmy w jednym miejscu! Zapraszamy!

Czytnik ebook 8 cali Ranking
Jaki Czytnik ebook 8 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Czym jest czytnik ebook 8 cali?

Czytnik ebook 8 cali w tym przypadku to niewielki sprzęt elektroniczny z pełni dotykowym ekranem, który to posiada przekątną wyświetlacza 8 cali. Zatem jest to cal przestrzeń dotykowa, która przeznaczona jest również na czytanie teksu. Jest to wygodny sposób, by czytać swoje ulubione dzieło, ale w wersji lżejszej, zwłaszcza gdy są to trylogie i grube powieści. A sprzęt można mieć zawsze ze sobą, gdyż posiada wbudowany akumulator, więc jest bezprzewodowy. Dzięki temu, że ma dostęp do wielu pozycji, jest dużo łatwiejsze i wygodniejsze, niż czytanie zwykłych książek.

Czytnik ebook 8 cali
Czytnik ebook 8 cali / Rankin, cena, opinie

Jaki czytnik ebook 8 cali wybrać i kupić?

Zastanawialiście się już jaki czytnik ebook 8 cali kupić i po co on Wam jest potrzebny? Przede wszystkim dobierzmy gadżet pod własne oczekiwania, pod to, co lubimy czytać, jak często czy po prostu gdzie. Oczywiście nie tylko nasze pragnienia musimy mieć na uwadze, bo i ogólne cechy produktu. Który pomimo przekątnej ekranu, może się wyróżniać między modelami. Zatem sprawdźmy kilka ważnych cech, jakimi są m. in.:

  • rozdzielczość ekranu,
  • obsługiwane formaty plików,
  • złącza,
  • bateria.

Rozdzielczość ekranu w czytniku ebooków 8 cali

Zacznijmy od tego, że już wiemy, jak duży jest czytnik ebook 8 cali. Jego przekątna ekranu wynosi właśnie wspomniane 8 cali, zatem dopasowana jest do tego dana rozdzielczość wyświetlacza, inaczej jakość widzianego obrazu. Przede wszystkim jest to opcja HD lub nawet Full HD w lepszych modelach, maksymalnie wyniesie ona jakieś 1872×1404 pikseli. Co daje nam łady widok, wyraźny, mamy też możliwość ustawienia wielkości liter, bez ich zamazywania się.

Zobacz: Czytnik ebook 10 cali

Obsługiwane formaty plików w czytniku ebooków 8 cali

Z pewnością jeden z najważniejszych czynników, czyli obsługa formatów plików w czytniku ebooków 8 cali. To ważne, by mieć popularne standardy, które odczytają dla nas ważne pliki, bez zamazania, wraz z polskimi literami. Tak, by mieć w pełni komfort czytania. Oczywiście te formaty mogą się różnić zależnie od modelu. Oczywiście są te najpopularniejsze, chociażby DOC i DOCX, czyli formaty obsługujące Word (tekst). Innym jest PDF, czyli niedostępne do zmian. Niektóre książki, zwłaszcza dla dzieci posiadają obrazi, wtedy potrzebny jest format JPG lub JPEG. W przypadku obsługi dźwięków na pewno przyda się MP3.

A jakie jeszcze formaty plików może posiadać czytnik ebook 8 cali? Standardowe formaty, które dodatkowo mogą występować to chociażby: PNG, TIFF, HTML do obsługi stron internetowych oraz TXT, PRC czy też HTM. Warto mieć na uwadze, które przydadzą się nam.

Jaki czytnik ebook 8 cali
Jaki czytnik ebook 8 cali wybrać? Opinie, cena i ranking

Złącza w czytniku ebooków 8 cali

Jeszcze warto wspomnieć o tym, jakie złącza posiada czytnik ebook 8 cali. Bo jak wiemy, jakoś musimy kupować książki i mieć je w gadżecie tak samo jak go ładować, itd. Zacznijmy od złączy przewodowych. Tradycyjnie jest to USB, dzięki któremu ładujemy nasz czytnik ebook 8 cali, jak i zgrywamy na niego książki, z jednej strony podłączając go do laptopa, gdzie mamy pliki. Często jest to także wejście na słuchawki mini-jack by odtwarzać audiobooki.

W przypadku wersji bezprzewodowych najbardziej znane są Bluetooth oraz Wi-Fi. Dzięki pierwszemu możemy parować się z telefonem czy laptopem i przesyłać na czytnik pliki z artykułami. A do tego Wii-Fi ułatwia nam zakup bezpośrednio książek z księgarni i sklepów internetowych bez zbędnego przesyłania plików.

Polecamy: Czytnik ebooków

Bateria w czytniku ebooków 8 cali

Na samym końcu warto wspomnieć o baterii w czytniku ebooków 8 cali. Bowiem jest to sprzęt bezprzewodowy, więc ma wbudowany akumulator, który przechowuje dla nas energię elektryczną. Możemy go zatem używać w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu. W przypadku pojemnych modeli, w pełni naładowany gadżet trzyma nawet kilka dni! A ładuje się kilka godzin. Co daje nam wiele godzin czytania, nawet w długiej podróży.

Najlepszy czytnik ebook 8 cali

Najlepszy czytnik ebook 8 cali to ten, który pozwala nam w pełni cieszyć się swoją ulubioną książką, gdziekolwiek jesteśmy. Oznacza to, że warto wybrać model dopasowany do naszych potrzeb, jak i dobry jakościowo. Przede wszystkim taki, który oferuje nam pojemną baterię i przez długie godziny czytać. Także z odpowiednio jasnym ekranem, najlepiej do regulacji, czy też z odpowiednimi plikami do odczytu, przede wszystkim te najpopularniejsze, których najwięcej jest do zakupu w internecie.

Gdzie kupić czytnik ebook 8 cali?

Przede wszystkim dobry czytnik ebook 8 cali możemy kupić w internecie oraz sklepach stacjonarnych. W obu tych przypadkach mamy duży wybór, jednak czasami warto jest przyjść i na żywo zobaczyć dany produkt. Wtedy to dokładnie go ocenimy, skorzystamy z porad fachowców i wybierzemy dla siebie najlepszy. A są to m. in. sklepy z elektroniką, księgarnie, a także markety RTV. Do chętnie wybieranych producentów z pewnością należą: Pocketbook, inkBOOK, Bemi, Kindle oraz inni.

Najlepszy czytnik ebook 8 cali
Najlepszy czytnik ebook 8 cali

Cena czytnika ebooków 8 cali

A ile kosztuje czytnik ebook 8 cali? Czy jest to drogi sprzęt? Z pewnością nie zbankrutujemy przez niego, ponieważ taki gadżet nie kosztuje wiele a daje nam spore możliwości czytania książek i artykułów. Zwykle w przypadku przekątnej ekranu 8 cali koszt będzie sięgać między 350 zł a 550 zł.

Co powiecie na: Tablet do nauki angielskiego ?

Czytnik ebook 8 cali – opinie

A jakie są Wasze opinie w tym temacie? Jaki czytnik ebook 8 cali kupić i po co jest nam on w ogóle potrzebny? Czym się wyróżnia? Jakie cechy posiada? Jakie ma wady i zalety a przy tym i jakie nam daje korzyści? Czy warto w niego inwestować? Kiedy? W jaki model? Czy macie coś do polecenia – np. model i cenę? Na co szczególnie Waszym zdaniem powinniśmy zwracać uwagę? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Czytnik ebook 8 cali / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach książki nadal są modne. Jednak często bywa tak, że zwyczajnie brakuje nam czasu na ich tradycyjne czytanie. Dlatego decydujemy się na nowe rozwiązania, na nowe technologie. Takie znajdziecie w naszym rankingu najlepszych czytników ebooków 8 cali. Sprawdzone i polecane wraz z pełnym opisem oraz aktualną ceną. I to wszystko w jednym miejscu specjalnie dla Was! Zobaczcie sami – zapraszamy!

Dodaj opinie na forum