Tablet do nauki angielskiego

Tablet do nauki angielskiego to niezwykle przydatny gadżet dla każdego dziecka i jego rodzica,które chce, aby pociecha już od najmłodszych lat uczyła się obcego języka. Tym bardziej, że angielski to bardzo popularny, międzynarodowy język i w na prawdę wielu krajach się dzięki niemu dogadamy. Dlatego warto od małego mieć z nim kontakt i dokształcać się w interesujący sposób. Czyli dla dzieci chociażby poprzez zabawę. A taką zyskamy na tablecie, bo technologia jest teraz z nami wszędzie i daje nam spore możliwości. Mamy wiele metod i zabaw, by zachęcić dziecko do nauki, nie tylko poprzez naukę jak w szkole.

Zatem jaki tablet do nauki angielskiego wybrać? Czy na prawdę jest skuteczny? Jak uczy dzieci języka obcego? Tego dowiecie się już niebawem, z naszego poniższego artykułu. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do lektury. Tu znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, w jednym miejscu wraz z poleceniami w rankingu najlepszych. Więc na pewno znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania!

Tablet do nauki angielskiego Ranking
Jaki Tablet do nauki angielskiego?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jaki tablet do nauki angielskiego wybrać i kupić?

Zastanawiacie się, jaki tablet do nauki angielskiego wybrać? Szczególnie, że zależy Wam na rozwoju dziecka w tym kierunku. Więc należy się temu dobrze przyjrzeć, by gadżet miał wszystko, co jest potrzebne, by zaciekawić malucha i zachęcić go do nauki poprzez zabawę. Miejmy na uwadze nasze oczekiwania, ale i ważne kwestie tego sprzętu, takie jak chociażby:

  1. wyświetlacz,
  2. procesor,
  3. system operacyjny,
  4. złącza,
  5. bateria.
Tablet do nauki angielskiego
Tablet do nauki angielskiego / Ranking, opinie i cena

Wyświetlacz w tablecie do nauki angielskiego

Dobry tablet do nauki angielskiego to przede wszystkim dobrze dobrana wielkość. Czyli pierwsze co musimy zrobić, to sprawdzić dostępną wielkość ekranu. Zwykle w przypadku dzieci jest to około 7 cali przekątne ekranu. Czyli niewielkich rozmiarów sprzęt, nico większy niż telefon, który idealnie mieści się w małych rączkach.

Ale to nie wszystko, bo mając do czynienia z wyświetlaczem nie można przejść obojętnie obok jego rozdzielczości. Tak, to także ważny element w zabawce dla dziecka. Bowiem ono również musi widzieć wyraźnie obrazki i tekst. Zwykle przy 7 calach, jego rozdzielczość wyniesie 1024×600 pikseli, czyli opcja HD.

Zobacz: Tablet dla ucznia

Nie musimy też chyba wspominać, jak ważne jest, by tablet do nauki angielskiego był interaktywny, co pozwala nam w pełni dotykowy wyświetlacz. Gdzie dziecko może dotykać, zmieniać, ale też mogą być fizyczne guziki na nim, a także możliwość podłączenia klawiatury dla starszych dzieciaków. Dzięki czemu rozwijają oni naukę szukania, dokształcają się z liter i alfabetu.

Procesor tabletu do nauki angielskiego

Procesor jest wbudowany w tablet do nauki angielskiego i odpowiada za płynność jego działania. Dlatego to tak ważny element. Warto zdecydować się na 4-rdzeniowy procesor, który jednocześnie pozwala nam na działanie do 4 różnych aplikacji, bez zacinania się. Choć w przypadku małych dzieci spokojnie wystarcza też dwa rdzenie. Ważne aby był to procesor zapewniający płynność działania przy używaniu różnych plików.

System operacyjny w tablecie do nauki angielskiego

Warto wybrać tablet do nauki angielskiego, który posiada system operacyjny jeden z najlepszych, tanich i chętnie wybieranych, czyli Android. To bardzo popularny system, z którym poradzi sobie nawet dziecko! Jest łatwy w obsłudze a do tego zawiera swój własny sklep, gdzie znajdziemy wiele darmowych aplikacji właśnie do nauki języka angielskiego i nie tylko. To pozwoli nam samodzielnie dopasować pliki do potrzeb dziecka, ale też do jego indywidualnych umiejętności. Sami możemy podnosić poziom językowy, gdy dziecko będzie na to gotowe. Oczywiście Android zapewnia też w pełni kontrolę rodzicielską.

Jaki tablet do nauki angielskiego
Jaki tablet do nauki angielskiego wybrać? – Cena, opinie, ranking

Złącza w tablecie do nauki angielskiego

Oczywiście warto wspomnieć również o złączach, jakie dostępne są w tablecie do nauki angielskiego. Pamiętajmy, że mogą się one nieco różnić w zależności od tego, jaki model wybierzemy. Dlatego przedstawimy kilka najczęściej występujących przykładów. Jednym z nich jest naturalnie Bluetooth. Czyli bezprzewodowe złącze, dzięki któremu parujemy się z innym urządzeniem bez kabli np. z głośnikiem, a także możemy przesyłać pliki tablet-komputer/telefon. Do tego w większości modeli obecnie znajdziemy też Wi-Fi, czyli połączenie z internetem. Co także sprawia, że nauka jest ciekawsza i urozmaicona.

W przypadku tabletów do nauki angielskiego dostępne są połączenia przewodowe, jak mini-jack do podłączenia słuchawek przewodowych oraz USB, a nawet czytnik kart pamięci (slot).

Bateria w tablecie do nauki angielskiego

Nie sposób pominąć też baterii, którą mamy wbudowaną w tablecie do nauki angielskiego. Dzięki niej sprzęt jest bardziej mobilny i można go wszędzie ze sobą zabrać, do parku, do auta w podróż czy do przedszkola i szkoły. Oczywiście dziecko nie powinno spędzać aż nadto czasu przed monitorem, dlatego pojemność około 2500 mAh w zupełności wystarczy, dzięki czemu mamy nawet kilka godzin nauki połączonej z zabawą.

Polecamy: Tablet do pracy zdalnej

Najlepszy tablet do nauki angielskiego

Najlepszy tablet do nauki angielskiego to taki gadżet, który ma niezbędne funkcje, które pomagają dziecku w nauce język obcego. Czy to są aplikacje, zabawy, gry, ale też pojemna bateria, dzięki której sprzęt jest bardziej mobilny i można go ze sobą wszędzie brać. Czyli też jest niewielki i lekki. Odporny na urazy. Posiada ciekawe rozwiązania dostosowane do wieku malucha. To oznacza najlepszy.

Gdzie kupić tablet do nauki angielskiego?

Dobry tablet do nauki angielskiego znajdziemy w wielu sklepach. Choćby w internecie jest największy wybór. Ale także w sklepach stacjonarnych z akcesoriami do nauki języków obcych, z zabawkami dla dzieci, w księgarniach i dużych salonach prasowych, także w dużych marketach znajdziemy dobry tablet do nauki angielskiego. Tam dokładnie zobaczymy go na żywo i porównamy z innymi modelami.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczyć możemy m. in.: Blow, Smili, Happybe, Pritom i inni.

Najlepszy tablet do nauki angielskiego
Najlepszy tablet do nauki angielskiego

Cena tabletu do nauki angielskiego

A ile kosztuje tablet do nauki angielskiego? Patrząc, że to zabawka dla dzieci, to jednak nie jest to spory wydatek, tak jak w przypadku prawdziwego tabletu dla dorosłych. Tu may konkretne funkcje, które służą do nauki, więc cena nie jest zbyt duża. Zwykle zapłacimy około 100 zł – 300 zł. A różnica jest dlatego, że każdy model może mieć inne parametry i funkcje a co za tym idzie także jakość.

Tablet do nauki angielskiego – opinie

A Waszym zdaniem, jaki tablet do nauki angielskiego wybrać i kupić? Czym kierować się podczas tych zakupów? Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę? Czy ważne są jakieś funkcje albo parametry? A może coś byście zamienili? Co możecie polecić innym rodzicom? Co dla Was jest najważniejsze? I dlaczego? Podzielcie się z nami swoją opinią w sekcji komentarzy, gdzie czekamy na Was z niecierpliwością!

Sprawdź: Tablet do pracy

Tablet do nauki angielskiego / Ranking najlepszych

Teraz nauka języka obcego to podstawa rozwoju dziecka i rozpoczyna się ją już od najmłodszych lat. Zatem warto się temu przyjrzeć i wybrać odpowiedni gadżet dopasowany do wieku, który będzie skuteczny. My takie coś dla Was mamy – w rankingu najlepszych tabletów do nauki angielskiego. Zobaczcie sami co wybrać. Każdy produkt zawiera swój dokładny opis oraz aktualną cenę. Zapraszamy do zakupów, zanim inni Was wyprzedzą!

Dodaj opinie na forum