Długopis 3d

Długopis 3d to nowoczesny gadżet, który dopiero co zyskuje swoja popularność, nie tylko w Polsce, ale ogólnie na świecie. Powszechnie stosowane są już drukarki 3d przez rożne firmy, a taki długopis jest mniejszą wersją na wypróbowanie. Jednak wiele osób nie wie, jak z niego korzystać, więc podchodzimy do niego z dystansem jeszcze. Ale nie można ukrywać, że zyskuje coraz większą liczb zwolenników. I nie znudzi się szybko. Bo można z niego tworzyć wiele różnych „arcydzieł”, wiele małych projektów, co tylko przyjdzie nam do głowy. Jest też tańszą wersją drukarki 3d, filamenty, czyi materiały, z których się owe projekty wykonuje, także są przystępne cenowo.

Dlatego zastanówmy się, jaki długopis 3d warto kupić i dlaczego? Po co on nam w ogóle jest potrzebny? Czym się wyróżnia? Co posiada? Jaki cechy a jakie parametry? Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie zajrzyjcie do naszego poradnika poniżej. Zebraliśmy dla Was wiele ciekawych informacji oraz polecanych produktów w jednym miejscu. Więc nie traćmy czasu, tylko od razu bierzmy się za wybór odpowiedniego sprzętu! Zapraszamy!

Długopis 3d Ranking
Jaki Długopis 3d?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa długopis 3d?

Długopis 3d to niewielkich rozmiarów gadżet, który jest bardzo prosty w obsłudze, niewątpliwie bardziej, niż duża drukarka 3d. Tu mamy długopis, który jest nieco większy od tradycyjnych. Także mieści się w jednej dłoni i jest lekki, jednak różnica polega na tym, że jest on zwykle podłączony do zasilania, posiada wbudowany akumulator lub jest na wymienną baterię. Dzięki temu rozgrzewa się do pewnej temperatury, może nawet do 200 stopni Celsjusza. A to dlatego, by filamenty mogły się roztopić i w ten sposób postanie przedmiot. Musimy jednak uważać, by nie zrobić sobie krzywdy, nie poparzyć się, ani się dotknąć gorących materiałów. Po pewnym czasie jednak one się utwardzają i mamy gotowy nowy gadżet.

Długopis 3d
Długopis 3d / Ranking, opinie, cena

Jaki długopis 3d wybrać i kupić?

Zastanawiacie się, jaki długopis 3d warto kupić? Bowiem to stosunkowo nowość na rynku, więc czasami ciężko wtedy od razu podjąć decyzję. My jednak polecamy, aby na spokojnie przemyśleć, czego potrzebujemy, jakie projekty chcielibyśmy tworzyć, wtedy to możemy rozejrzeć się pośród dostępnych modeli, zwracając szczególna uwagę na kilka istotnych elementów, jakimi są:

  1. kształt,
  2. prędkość drukowania,
  3. temperatura,
  4. zasilanie,
  5. bezpieczeństwo.

Kształt długopisu 3d

Warto zacząć od tego, by wybrać dla siebie odpowiedni długopis 3d, patrząc na jego kształt. Kiedy będziemy tworzyć projekt, powinniśmy czuć wygodę, w trzymaniu długopisu. Prościej mówiąc ważny jest jego ergonomiczny kształt. Taki, który dopasuje się do naszej dłoni. Wtedy zyskamy wyjątkową łatwość manipulacji urządzeniem.

Prędkość drukowania długopisem 3d

Długopis 3d pozwala nam na tworzenie różnych projektów, czy to te najprostsze, zabawki, modele w wersji 3D, tak na prawdę dużo można by wymieniać. Jedna każdy projekt może się różnić od siebie. By każdy wyszedł dobrze, producenci postanowili, że dadzą nam możliwość dostosowania prędkości drukowania do konkretnych potrzeb, jakie mamy w stosunku do danego projektu.

Polecamy: Długopis 3d bezprzewodowy

Mniejsza prędkość przyda się w przypadku tworzenia precyzyjnych zadań, natomiast większa przy tych mniej wymagających projektach.

Temperatura długopisu 3d

Każdy długopis 3d, aby zadziałał, musi mieć dostęp do zasilania. Inaczej nie nagrzeje się ona, by filamenty mogły się roztopić. Wtedy też nie będą plastyczne i nie będzie z nich można wykonać żadnego projektu. Dlatego warto sprawdzić, do ile rozgrzewa się długopis. Wtedy to pozwoli nam na dobór odpowiednich filamentów. Zwykle może to być rozgrzanie aż do 200 stopni Celsjusza i niektóre modele nam to oferują, a niektóre nie, że występuje regulacja temperatury.

Jaki długopis 3d
Jaki długopis 3d wybrać? – Cena, opinie i ranking

Zasilanie długopisu 3d

Dobry długopis 3d powinien działać sprawnie. I po części wpływ na to ma sposób zasilania go. Populary jest model, który zasila nasz gadżet za pomocą kabla USB. Wtedy możemy np. korzystać z niego podczas podłączenia go do laptopa czy power banka. I mamy pewność, że w trakcie użytkowania nam się nie rozładuje.

Innym rodzajem zasilania jest wbudowany akumulator, choć te modele są już droższe i cięższe. Bowiem mają w środku wbudowaną baterię, którą należy regularnie ładować. W ten sposób sprzęt jest bezprzewodowy, ale może okazać się zbyt ciężki przy tworzeniu niektórych, bardziej skomplikowanych wzorów.

Bezpieczeństwo a długopis 3d

Podczas zabawy długopisem 3d niezwykle ważne jest, aby zachować ostrożność. W końcu jest to gadżet elektryczny, który podłączony jest do prądu i w dodatku się nagrzewa. Dlatego jego nieodłącznym elementem powinien być stojak. Stojak na długopis 3d, który będzie nas chronić przed poparzeniem się, nawet przez przypadek nie będzie to możliwe. Ponieważ gorąca końcówka jest wtedy schowana.

A może: Długopis 3D dla dzieci ?

Najlepszy długopis 3d

Najlepszy długopis 3d to ten, który cechuje się jakością. A to ważne, bowiem mamy kontakt z gorącymi materiałami, które się roztapiają i musi to być dobrej jakości, by wyszły nam piękne, nowe dodatki. Bo tak na prawdę stworzyć możemy wszystko, co niewielkie. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, gdy stosujemy odpowiednie filamenty. No właśnie filamenty to nieodłączny dodatek tego długopisu 3d, więc dokładnie przyjrzyjmy się, co jest dostępne, w jakich cenach i co z tego można stworzyć poprzez ich cechy plastyczności.

Gdzie kupić długopis 3d?

Dobry długopis 3d kupimy czy to w internecie, czy także znajdą się pojedyncze sztuki w sklepach stacjonarnych np. z elektroniką, plastycznych czy w dużych marketach rtv i dyskontach. Tam możemy obejrzeć je na żywo, porównać czy dopasować ergonomicznie kształtem do naszej dłoni. Porozmawiamy też o produkcie z pracownikiem sklepu. Jednak i tak największy wybór nadal jest w internecie. Do chętnie wybieranych producentów można zaliczyć np.: Polaroid, 3Doodler, Bomber, inni.

Najlepszy długopis 3d
Najlepszy długopis 3d

Cena długopisu 3d

Ile kosztuje średnio taki długopis 3d? Też zadajecie sobie to pytanie? I bardzo dobrze, bowiem nie ma jednej konkretnej ceny, a zależna jest ona od różnych czynników, np. jakość, producent, wielkość, używane filamenty itd. Dlatego sprawdźmy różne możliwe opcje. Czyt o te najtańsze za około 80 zł,czy te najdroższe, które sięgają nawet około 300 zł.

Zobacz: Filamenty do drukarki 3D

Długopis 3d – opinie

To teraz my mamy pytanie do Was. Jak sądzicie, jaki długopis 3d warto kupić? Po co w ogóle go kupować? Czym jest dla Was? Dlaczego coraz więcej ludzi jest zainteresowanych tym tematem? Czy posiadają one jakieś specjalne funkcje? Co nam dają? Jakie korzyści zauważamy? Czy możemy polecić jakiś model innym? W jakiej cenie i jakiego producenta? Czy produkt posiada jakieś wady? Podzielcie się z nami swoim doświadczeniem. Na opinie czekamy w sekcji komentarzy!

Długopis 3d / Ranking najlepszych

Długopis 3d to względnie nowa technologia, która ma być sprawdzeniem, czy drukarka 3d byłaby dla nas. To mniejsza wersja, która pokazuje nam nowe możliwości, za niewiele. Jeśli szukacie odpowiedniego sprzętu nie wiecie, jaki wybrać, to koniecznie zajrzyjcie do rankingu najlepszych długopisów 3d. W tym zestawieniu czeka na Was wiele polecanych produktów. Dlatego nie czekajcie zbyt długo, tylko wybierzcie dla siebie coś najlepszego!

Dodaj opinie na forum