Drukarka 3D do 2000 zł

Drukarka 3D do 2000 zł z jednej strony nie należy do najwyższej półki cenowej, a z drugiej pozwala rozpocząć niezwykłą przygodę z nowoczesną formą rękodzieła, jaką jest druk trójwymiarowy.

Sprawdź, na jakie parametry zwrócić uwagę, jak dopasować urządzenie do swoich potrzeb i jaka drukarka 3D jest najlepsza.

Drukarka 3D do 2000 zł Ranking
Jaka Drukarka 3D do 2000 zł?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest drukarka 3D do 2000 zł?

Drukarka 3D do 2000 zł ani trochę nie przypomina urządzeń do druku dwuwymiarowego, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Niektóre urządzenia przypominają raczej sprzęt warsztatowy, inne – nieduże mikrofalówki.

Jak działa? Wszystko zależy od rodzaju drukarki 3D. Najpopularniejsze urządzenia działają na zasadzie nakładania kolejnych, cienkich warstw filamentu, czyli tworzywa termoplastycznego. Inne wykorzystują syntetyczną żywicę światłoutwardzalną i promienie UV.

Drukarka 3D do 2000 zł
Drukarka 3D do 2000 zł / Jaką najlepsza? Ranking i opinie / Gdzie kupić drukarkę 3D w cenie do 2000 zł?

Co można wydrukować na drukarce 3D do 2000 zł?

Drukarka 3D do 2000 zł to zwykle niewielkie, domowe urządzenie, którego powierzchnia robocza nie jest zbyt imponująca. Mimo to, i tak pozwala na stworzenie wielu ciekawych przedmiotów, na przykład:

 • Figurek,
 • Zabawek,
 • Uchwytów,
 • Etui na telefon,
 • Elementów większych konstrukcji,
 • Niezwykłych przedmiotów dekoracyjnych.

Jak zacząć przygodę z drukarką 3D do 2000 zł?

Poza oczywiście drukarką 3D do 2000 zł, będziemy potrzebować także odpowiedniego filamentu, a przede wszystkim projektu. Ten możemy ściągnąć z Internetu, a także samodzielnie stworzyć w odpowiednim programie do modelowania 3D. Dostępne jest oprogramowanie zarówno płatne, jak i darmowe, a także działające w przeglądarce, bez konieczności instalowania czegokolwiek.

Czym jest filament do drukarki 3D do 2000 zł?

Drukarki 3D do 2000 zł, działające w technologii FDM, wymagają użycia specjalnego filamentu. Czym on właściwie jest? Okazuje się, że to materiał termoplastyczny, przypominający plastik. Sprzedawany jest w formie żyłki nawiniętej na szpulę i musimy dopasować go zarówno do drukarki, jak i do projektu.

Do najpopularniejszych filamentów do drukarki 3D do 2000 zł należą ABS, PLA, PET-G oraz nylon.

Jaką drukarkę 3D do 2000 zł wybrać i kupić?

Skupmy się teraz na samych parametrach drukarki 3D do 2000 zł, które musimy wziąć pod uwagę podczas zakupu.

Należą do nich:

 1. Rozmiar obszaru roboczego,
 2. Sposób montażu,
 3. Sterowanie,
 4. Możliwość wznowienia druku,
 5. Temperatura dyszy i stołu,
 6. Jakość oraz prędkość druku.

Rozmiar obszaru roboczego w drukarce 3D do 2000 zł

Obszar roboczy w drukarkach 3D do 2000 zł nie przekracza zwykle 30 cm grubości, szerokości i wysokości. Oznacza to, że nie wydrukujemy na niej większego przedmiotu. Możemy się jednak zdecydować na wydrukowanie kilku elementów osobno, a na koniec złożenie ich w całość.

Sposób montażu drukarki 3D do 2000 zł

Dobre drukarki 3D do 2000 zł często wymagają samodzielnego montażu, co obniża ich cenę, a także zapewnia bezproblemowy transport. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni swych zdolności manualnych, możemy wybrać model częściowo złożony, który wymaga kilku prostych czynności, zajmujących nie więcej niż kwadrans.

W ostateczności możemy wybrać gotową drukarkę 3D do 2000 zł, jednak będzie ona mniejsza od wspomnianych wersji.

Jaka Drukarka 3D do 2000 zł
Jaka Drukarka 3D do 2000 zł najlepsza? Ranking i opinie

Sterowanie drukarką 3D do 2000 zł

Jak wygląda sterowanie drukarką 3D do 2000 zł? Czy jest trudne? To częste pytania, które zadają początkujący. Rozwiewamy Wasze obawy: drukarką 3D do 2000 zł możemy sterować z poziomu komputera, używając specjalnego, zazwyczaj dość intuicyjnego, oprogramowania.

Najlepsze drukarki 3D do 2000 zł posiadają także wyświetlacz dotykowy. W takim przypadku wystarczy włożyć w odpowiednie wejście kartę pamięci lub pendrive’a z projektem, wybrać na panelu odpowiedni plik, ustawienia i rozpocząć drukowanie.

Możliwość wznowienia druku

Najlepsze drukarki 3D do 2000 zł wyposażone są w funkcję bezproblemowego wznowienia druku. Dzięki temu nie tracimy wszystkiego, co się udało osiągnąć, w sytuacji, gdy zabraknie prądu, albo też musimy lub chcemy na jakiś czas wyłączyć hałaśliwe i niejednokrotnie powodujące przykry zapach urządzenie.

Temperatura dyszy i stołu roboczego drukarki 3D do 2000 zł

Temperatura dyszy i stołu roboczego w drukarce 3D do 2000 zł jest kluczową kwestią dla określenia, jak wielu filamentów będziemy mogli używać. Im wyższe wartości osiąga urządzenie, tym większy mamy wybór. Najlepiej, jeśli dysza jest w stanie osiągnąć temperaturę około 270 stopni, a stół roboczy 110 stopni. W takim przypadku możemy używać większości dostępnych na amatorskim rynku tworzyw.

Jakość i prędkość druku na drukarce 3D do 2000 zł

Drukarka 3D do 2000 zł, nawet jeśli jest urządzeniem amatorskim, może się charakteryzować całkiem przyzwoitą jakością druku. Nie zniechęcajmy się i pamiętajmy, że efekt końcowy zależy też w dużej mierze od filamentu, dlatego w przypadku, gdy nie jesteśmy zadowoleni ze swoich osiągnięć, warto zakupić tworzywo lepszej jakości.

Czy szybsza drukarka 3D do 2000 zł jest lepsza? To nie do końca prawda. Wizja skrócenia hałaśliwego procesu wydaje się kusząca, jednak ważna jest nie tylko prędkość, ale także dokładność. Nie ma co sięgać po urządzenia z wywindowanymi parametrami.

Dobra drukarka 3D do 2000 zł to taka, która drukuje z dokładnością do 0,1 mm i z prędkością około 40-50 mm na sekundę.

Jaka drukarka 3D do 2000 zł jest najlepsza?

Drukarki 3D do 2000 zł goszczą na naszym rynku od niedawna, dlatego nie zawsze łatwo nam wytypować produkt od renomowanej firmy. Warto poczytać opinie na forach i grupach poświęconych tej formie twórczości.

Najlepsza drukarka 3D do 2000 zł to urządzenie dokładne, możliwie bezawaryjne i intuicyjne w obsłudze. Może być wyposażona w funkcje dodatkowe, jak filtry powietrza czy czytnik kart pamięci, które to ułatwiają codzienne użytkowanie.

Zobacz też jak radzi sobie drukarka 3D do 1000 zł.

Najlepsza Drukarka 3D do 2000 zł
Najlepsza Drukarka 3D do 2000 zł

Gdzie kupić drukarkę 3D do 2000 zł?

Dobrą drukarkę 3D do 2000 zł kupimy w dużych sklepach ze sprzętem komputerowym oraz online. Do polecanych producentów należą Creality, Anycubic, Gembird, Elegoo i inni.

Drukarka 3D do 2000 zł – opinie

Większość użytkowników potwierdza, że druk trójwymiarowy to nie tylko wciągająca przygoda, ale i bardzo użyteczna sprawa. A jakie są Wasze opinie o drukarkach 3D do 2000 zł? Jak wykorzystujecie ich możliwości? Czekamy na Wasze komentarze.

Drukarka 3D do 2000 zł / Ranking najlepszych

Nasz ranking najlepszych drukarek 3D do 2000 zł został stworzony na podstawie najchętniej kupowanych urządzeń. Dzięki temu masz pewność, że znajdziesz tam tylko sprawdzone modele.

Dodaj opinie na forum