Fotel gamingowy dla wysokich

Fotel gamingowy dla wysokich to wyzwanie, któremu muszą sprostać ponadprzeciętnie wysokie osoby. Już sam wzrost może u nich powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa, który bywa nadmiernie obciążony, po co jeszcze dokładać sobie problemów poprzez niepoprawną pozycję przy graniu? Tymczasem ergonomiczny fotel gamingowy dla wysokich pomoże nam utrzymać prawidłową postawę ciała ii wygodnie ułożyć się przed komputerem.

Co jeszcze wyróżnia takie rozwiązanie? O tym w dalszej części poradnika. Podpowiadamy też, jaki fotel gamingowy dla wysokich jest najlepszy oraz na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Zapraszamy do lektury.

Fotel gamingowy dla wysokich Ranking
Jaki Fotel gamingowy dla wysokich?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia fotel gamingowy dla wysokich?

Co to jest fotel gamingowy dla wysokich? Na pierwszy rzut oka może on przypominać krzesło biurowe. Również jest wykorzystywany przy biurku, najczęściej do siedzenia przed komputerem. Posiada jednak więcej funkcji i możliwości, jest także wygodniejszy, ponieważ przez swych konstruktorów został przygotowany do długotrwałego użytkowania. Posiada szereg regulacji, które pozwalają go dostosować do naszej budowy ciała. Tak jak i krzesło biurowe, z reguły posiada stelaż z kilkoma odnogami, zakończonymi kółkami jezdnymi.

Fotel gamingowy dla wysokich
Fotel gamingowy dla wysokich / Ranking najlepszych, cena i opinie

Dlaczego warto kupić fotel gamingowy dla wysokich?

Nie ukrywamy, że fotel gamingowy dla wysokich graczy to dość spory wydatek. Czy – a jeśli tak, to dlaczego – warto go ponieść? Nim przejdziemy do zalet tego rozwiązania, trzeba sobie uświadomić, że ciało mamy tylko jedno i musi nam ono wystarczyć na całe życie, dlatego warto o nie dbać. Nie ma co odkładać tego na później, starajmy się więc nawet w drobnych sprawach stosować do zaleceń lekarzy i fizjoterapeutów. A gra na komputerze wcale taką drobną sprawą nie jest, jeśli poświęcamy jej nawet kilka godzin w ciągu dnia.

Zobacz też: Fotel gamingowy do 700 zł

Zalety fotela gamingowego dla wysokich to przede wszystkim szerokie pole do regulacji, które pozwala przyjąć prawidłową pozycję, niezależnie od budowy ciała. Dzięki temu nie boli nas kręgosłup, oszczędzamy ramiona i nadgarstki. Unikamy nadmiernego napięcia mięśni, za co będzie nam wdzięczne praktycznie całe ciało. Dobry fotel gamingowy dla wysokich służy przede wszystkim do gry, ale też do zwykłego użytkowania komputera. Zróbmy więc rachunek sumienia, ile godzin dziennie spędzamy przed ekranem. Pewnie wyszło nam dość sporo, dlatego właśnie dobrze jest zainwestować w porządny fotel gamingowy dla wysokich.

Jaki fotel gamingowy dla wysokich wybrać i kupić?

By kupić fotel gamingowy dla wysokich, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na modele o szerokim zakresie regulacji różnych elementów konstrukcyjnych. Najważniejsze kwestie, na których powinniśmy się skupić przy zakupie, to:

  • Podparcie głowy i karku,
  • Dopuszczalne obciążenie,
  • Materiały,
  • Stabilność,
  • Dodatkowe atuty.

Sprawdź również: Fotel gamingowy do 1000 zł

Podparcie głowy i karku w fotelu gamingowym dla wysokich

Jednym z odcinków kręgosłupa, który najbardziej cierpi podczas unieruchomienia, na przykład przed komputerem, jest odcinek szyjny. Bólowi karku możemy zapobiec poprzez zapewnienie odpowiedniego podparcia dla szyi i głowy. Dobry fotel gamingowy dla wysokich pozwala ustawić wysokość zagłówka na komfortowym dla nas poziomie, by znajdował się on dokładnie tam, gdzie powinien. Czasem możemy też ustalić, jak bardzo ma on być wypukły.

Jaki fotel gamingowy dla wysokich
Jaki fotel gamingowy dla wysokich wybrać? Porównaj opinie, sprawdź ranking

A skoro już o podparciu mowa, wielu producentów oferuje fotel gamingowy dla wysokich z podparciem odcinka lędźwiowego. Najczęściej ma to formę odpowiedniej krzywizny lub poduszki. Dobrze, jeśli mamy możliwość ustawić ją w taki sposób, by była ona dla nas wygodna.

Dopuszczalne obciążenie fotela gamingowego dla wysokich

Zdajemy sobie sprawę, że osoba wysoka niekoniecznie musi dużo ważyć, jednak producenci często oferują o wiele wyższe fotele dla osób posiadających nieco więcej ciałka. Nawet jeśli jesteśmy dość szczupli, jednak standardowe modele są dla nas za niskie, warto wybrać fotel gamingowy dla wysokich z maksymalnym obciążeniem nawet do 180 kilogramów. To niezwykle wytrzymały mebel, nie musimy się więc obawiać o jego zniszczenie. Jest też obszerny, a przede wszystkim wysoki lub przynajmniej posiada bardzo duży zakres regulacji.

Może Cię zainteresować: Fotel gamingowy do 600 zł

Fotel gamingowy dla wysokich a materiały

Design jest z pewnością ważny, jednak wygoda – jeszcze ważniejsza. Najlepszy fotel gamingowy dla wysokich jest najczęściej pokryty skórą lub sztuczną skórą. Dzięki temu łatwo się go czyści. Nawet jeśli przypadkowo zabrudzimy go jedzeniem czy napojem, wystarczy tylko przetrzeć go wilgotną ściereczką i znów wygląda jak nowy. Ważne, by skóra, którą jest pociągnięty, charakteryzowała się wysoką jakością. Wtedy mamy pewność, że nie będzie się przecierać czy łuszczyć.

Co jednak zrobić, gdy skórzany fotel gamingowy dla wysokich nie jest dla nas zbyt wygodny, powoduje nadmierne pocenie się i efekt przyklejania się skóry do fotela? Rozwiązaniem może być dobry fotel gamingowy dla wysokich z elementami materiałowymi lub siateczkowymi. Musimy się jednak liczyć z tym, że o wiele trudniej jest wywabić z niego plamy.

Stabilność fotela gamingowego dla wysokich

Co jeszcze jest ważne? Dobry fotel gamingowy dla wysokich koniecznie musi być bardzo stabilny. Osoba o ponadprzeciętnym wzroście podczas grania, wychylania się w różne strony czy bujania na ruchomym oparciu powoduje zupełnie inny rozkład sił, producent powinien to więc uwzględnić. Dodatkowym atutem będą także bardzo wytrzymałe kółka, które to utrzymują całą konstrukcję.

Sprawdź również: Fotel gamingowy dla dziecka

Jaki fotel gamingowy dla wysokich jest najlepszy? Dodatkowe atuty

Poza tym, co opisaliśmy, najlepszy fotel gamingowy dla wysokich mogą wyróżniać także inne atuty. Jednym z nich jest bujane oparcie, na którym możemy się odchylić niemal do pozycji poziomej. Co więcej, dobry fotel gamingowy dla wysokich może posiadać regulowany podnóżek. Jeśli szukamy siedziska do gier konsolowych, możemy zdecydować się na model, który posiada kieszonkę na napój, pilot i pad do konsoli. Niektóre fotele gamingowe dla wysokich posiadają także uchwyt na kubek, choć ten prędzej znajdziemy w biurkach dla graczy.

Najlepszy fotel gamingowy dla wysokich
Najlepszy fotel gamingowy dla wysokich

Gdzie kupić fotel gamingowy dla wysokich?

Wiemy już, na co powinniśmy patrzeć, czas więc udać się na zakupy. Możemy spróbować szczęścia w sklepach meblowych, jednak największy wybór czeka na nas w sklepach z akcesoriami dla graczy i dużych marketach komputerowych. Na niskie ceny możemy liczyć także w sklepie internetowym. Wśród producentów znajdziemy takie firmy, jak na przykład Silver Monkey, Diablo, Huzaro, Fury, Pro-Gamer, MSI i inne.

Cena fotela gamingowego dla wysokich

Ile kosztuje fotel gamingowy dla wysokich? Wszystko zależy od tego, jakich konkretnie parametrów oczekujemy. Dobry mebel tego typu możemy kupić już za około 400 zł. Ceny najdroższych propozycji sięgają jednak około 2000 zł i więcej.

Fotel gamingowy dla wysokich – opinie

Może są wśród nas osoby o ponadprzeciętnym wzroście, które używały specjalnego siedziska dla graczy. Jaki model sprawdził się u Was? A może któregoś szczególnie nie polecacie? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy – czekamy na opinie o fotelach gamingowych dla wysokich.

Fotel gamingowy dla wysokich / Ranking najlepszych

Jaki mebel wybrać? Ważne, by był on wygodny dla nas, dlatego najlepiej przymierzyć go przed zakupem. Jeśli nie mamy takiej możliwości, musimy się zdać na doświadczenie innych osób. My polecamy się kierować przygotowanym przez nas zestawieniem najbardziej polecanych modeli. Poniżej znajdziecie więc ranking najlepszych foteli gamingowych dla wysokich.

2 opinie na forum “Fotel gamingowy dla wysokich”

  1. Zależy kto co uważa za „wysokich”; ja mam 194 cm wzrostu i nadal szukam fotela z oparciem, które sięgałoby mi chociaż do połowy głowy. Tylko Secretlab TITAN XL jest tego najbliższy.

    Odpowiedz

Dodaj opinie na forum