Gimbal do kamery

Gimbal do kamery to nowoczesny dodatek, głównie dla każdego profesjonalisty, ale i amatorzy mogą z niego korzystać, jeśli interesują się nakręcaniem dobrych filmów. To bardzo populary sprzęt, który zyskuje nową rzeszę miłośników. Jest praktyczny, niewielkich parametrów, a daje nam duże możliwości. Dzięki niemu każdy film wyjdzie dobry, w pozycji prostej, bez zakrzywień, bez rozmazanych ruchów, szczególnie gdy już dłuższy czas trzymamy w rękach ciężką kamerę to wiadomo, że mogą zdarzyć się niechciane, przypadkowe drgania. Nawet mimowolne. Ale jednak na filmie można by je dostrzec.

W robieniu dobrych filmów może nam pomóc gimbal do kamery, zatem jaki wybrać? Dlaczego w ogóle warto go kupować? Czym się charakteryzuje? Z pewnością macie wiele pytań i nie wiecie, jak zabrać się za zakup. Jednak my dajemy Was swoją pomoc. Zebraliśmy dla Was ważne informacje w jednym miejscu. Podpowiemy, jakie cechy są ważne, gdzie można dokonać zakupu i w jakiej cenie. Dlatego już teraz zapraszamy Was do poniższej lektury pełnej porad i poleceń!

Gimbal do kamery Ranking
Jaki Gimbal do kamery?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest gimbal do kamery?

Zanim jednak przejdziemy dalej, chcemy Wam wyjaśnić, czym jest oraz jak działa gimbal do kamery, dla osób, które jeszcze tego nie wiedza. Jeszcze nie mieliście okazji z niego korzystać, to musicie wiedzieć, że jest to niewielki dodatek (sprzęt elektryczny) do kamery, którego zadaniem jest stabilizacja obrazu, wdzianego w kamerze podczas nagrywania filmów. Jest to sprzęt ze specjalnymi czujnikami, które niwelują np. drżenie rąk, wiatr czy inne warunki, przez co wideo staje się bardziej profesjonalne, a niżeli amatorskie.

Gimbal do kamery
Gimbal do kamery / Ranking, opinie i cena

Jaki gimbal do kamery wybrać i kupić?

Zastanawiacie się, jaki gimbal do kamery warto kupić? Na pewno taki, który cechuje się najlepszą jakością. A do tego jest w pełni dopasowany do naszych oczekiwań, potrzeb i co również ważne – do sprzętu. Jest w stanie go utrzymać i wykonać piękne, bez zamazań filmy. W tym celu jednak warto spojrzeć na kilka ważnych elementów, jak na przykład:

  1. parametry,
  2. uchwyt,
  3. ramię,
  4. stabilizacja,
  5. akumulator,
  6. złącze.

Parametry gimbala do kamery

Przede wszystkim zacznijmy od tego, by wybrać gimbal do kamery, który pod względem parametrów będzie do niej pasował. Chętnie kupowane są te lekkie, aczkolwiek wytrzymałe konstrukcje. Przede wszystkim, by mieć możliwość kamerowania jedną ręką. To pozwoli nam się poczuć komfortowo i jeszcze pozwala na odrobinę wyobraźni pod względem wykonywanych (artystycznych) ujęć otoczenia.

Co do parametrów to również należy waga produktu. Zwykle nie jest to duży sprzęt, jak mówiliśmy przed chwilą można go brać i trzymać w jednej ręce. Zatem jego waga to jakieś 900 – 1000 g, co jest bardzo komfortowe przy dłuższym użytkowaniu. Ale pomimo małej wagi jest wytrzymały. Bowiem jego udźwig to jakieś 3 kg!

Zobacz: Gimbal do kamery sportowej

Uchwyt gimbala do kamery

Ważnym elementem jest także uchwyt gimbala do kamery. Bowiem ten gadżet pozwala nam na doskonałe wyrażanie przekazu, jaki chcemy pokazać poprzez nagranie. I możemy się dowolnie bawić, dzięki właśnie uchwytowi, który umieszczamy z dowolnej strony kamery. Czy to chcemy pokazać siebie na „selfie” ujęciu, a może ujęcie krajobrazu czy jakiegoś wydarzenia – wszystko jest możliwe. Uchwyt umożliwia nam również samoczynna regulację prędkości. To dodatkowo kontroluje kąt nagrywania. Co daje nam większe możliwości złapania obrazu, takiego, jakim chcemy go nagrać. To da nam super jakość nagrań.

Ramię w gimbalu do kamery

Skoro omówiliśmy uchwyt to teraz czas na ramię w gimbalu do kamery. Ten element umożliwia nam odpowiednie mocowanie kamery. Przede wszystkim bezpieczne. Możemy dzięki temu zamontować ją do rejestrowania obrazu czy to w pozycji pionowej czy poziomej. Czego akurat potrzebujemy.

Jaki gimbal do kamery
Jaki gimbal do kamery wybrać? – Cena, ranking oraz opinie

Stabilizacja obrazu w gimbalu do kamery

Elektroniczny stabilizator, który znajdziemy w gimbalu do kamery pozwala nam uzyskanie płynnego obrazu. Szczególnie, gdy nagrywamy podczas ruchu. Automatyczny obrót to strzał w dziesiątkę! Bowiem pozwala nam rejestrować nagrania bez konieczności ręcznego sterowania, a to oznacza, że nic nam nie umknie!

Akumulator w gimbalu do kamery

I nie możemy pominąć niezwykle ważnego elementu, jakim jest akumulator wbudowany w gimbal do kamery. Zwykle znajdziemy w dobrej cenie pojemny akumulator, który oferuje nam około 3000 mAh. A to oznacza, że do pełna naładujemy gimbal w jakieś 1,5 godziny, a używać go możemy nawet do 12 godzin! Do zestawu mamy dołączoną ładowarkę typu USB C.

Złącze w gimbalu do kamery

Nie zapomnieliśmy także poinformować Was, o rodzaju złącza, jakie występuje w gimbalu do kamery. Przede wszystkim mowa tu o wersji bezprzewodowej, która posiada złącze bez kabli – Bluetooth. W tym wypadku parujemy je (oba urządzenia), dzięki czemu są ze sobą jeszcze bardziej kompatybilne. To totalna wygoda dla użytkownika kamery. W pełni ma wiele możliwości na wykonanie jak najlepszych zdjęć i filmów, które dodatkowo od razu mogą być zapisywane w chmurze.

A może: Gimbal do aparatu ?

Najlepszy gimbal do kamery

Najlepszy gimbal do kamery to ten, który pozwala nam się cieszyć swoją najlepszą jakością. Jest odpowiednich rozmiarów, by utrzymać naszą kamerę. Do tego wykonany z solidnego materiału, który się nie psuje, nie odpadają jego elementy, ale są regulowane do ustawienia możliwie jak najlepszego kadru. Ważne są osie. Wszystko wpływa tak na prawdę na jakość tego produktu. Dlatego polecamy mieć na uwadze wiele możliwości i cech produktu.

Gdzie kupić gimbal do kamery?

Dobry gimbal do kamery dostaniemy w wielu sklepach z elektroniką, czy to internetowych czy stacjonarnych, także z akcesoriami fotograficznymi czy w marketach z rtv. Tam na żywo sprawdzimy dostępne modele a także porozmawiamy z nimi z doradcą klienta. Na własne oczy możemy zobaczyć co warto kupić, jak to się prezentuje i jak jest wykonane. Z kolei do chętnie wybieranych producentów zaliczyć możemy m. in.: DJI, Feiyu Tech, Ulanzi i inni.

Najlepszy gimbal do kamery
Najlepszy gimbal do kamery

Cena gimbala do kamery

A ile kosztuje taki sprzęt, jakim jest gimbal do kamery? Czy to drogi dodatek? Oczywiście dostępne są różne modele i musimy patrzeć na ich jakość czy producenta, bo to głównie dotyczy ceny. Dlatego kwota do zapłaty może się różnić. Patrząc jednak na wszystkie możliwości do wyboru mamy te już od 65 zł, po te najdroższe za jakieś 400 zł. Super profesjonalne modele kosztują nawet przeszło 1000 zł.

Sprawdź też: Gimbal do telefonu

Gimbal do kamery – opinie

A Wy jaki gimbal do kamery chcecie zakupić? Co o tym sądzicie? Do czego jest Wam potrzebny? Jakie widzicie jego zalety oraz wady? Czym się wyróżnia wśród innych? Jakie korzyści nam daje? Czy warto Waszym zdaniem mieć taki gadżet? Od jakiego producenta? Jaka cena jest uczciwa i adekwatna do jakości? Koniecznie dajcie nam znać już teraz w komentarzach, gdzie czekamy na Wasze opinie!

Gimbal do kamery / Ranking najlepszych

Czy Waszym hobby też jest nakręcanie filmików? Czy to z rodzinnych imprez? A może z wakacji? Nie ważne co lubicie robić, ważne, że chętnie sięgacie po profesjonalne i sprawdzone akcesoria. A takie znajdziecie w naszym rankingu najlepszych gimbali do kamery. Zobaczcie pełen opis produktu i jego aktualną cenę. Tu właśnie wybierzecie dla siebie to, co najlepsze! Zapraszamy!

2.
Zhiyun Crane 3S Pro
Gimbal do kamery Zhiyun
3.
FeiYu Tech WG Mini
Gimbal do kamery FeiYu Tech
4.
Zhiyun Weebill 2 Pro
Gimbal do kamery Zhiyun
6.
Zhiyun Weebill 2
Gimbal do kamery Zhiyun

Dodaj opinie na forum