Klawiatura do laptopa

Klawiatura do laptopa to bardzo przydatny dodatek, szczególnie, gdy zdecydowaliśmy się na zakup małego laptopa, przenośnego lekkiego. Ale ma on jedna wadę – bardzo mała klawiatura. Taka, że często możemy mieć problem z jej użytkowaniem. Taki sprzęt jest mało komfortowy, zwłaszcza w przypadku panów, którzy mają nieco grubsze palce, niż kobiety. Dlatego chętnie decydujemy się na dodatkowy zakup, jakim jest przenośna klawiatura. Warto dowiedzieć się, o nam oferuje, jakie ma zalety czy czym się wyróżnia.

Jaka klawiatura do laptopa będzie najlepsza? Na pewno musimy się nico przyjrzeć różnym modelom. Czy taki dodatek to dobre rozwiązanie? Czy posiada jakieś wady? Co nam daje? Dlaczego tak wiele osób się na to decyduje i co wybrać? Tego dowiecie się z naszej poniższej lektury. Mamy dla Was zebrane ważne informacje w jednym miejscu. Zatem nie tracąc czasu zobaczcie, co kupić, by nie żałować swojej decyzji. Macie także swoje opinie do dodania? Śmiało! Czekamy na nie w sekcji komentarzy!

Klawiatura do laptopa Ranking
Jaka Klawiatura do laptopa?
Ranking najlepszych >>>

Jaką klawiaturę do laptopa wybrać i kupić?

Oczywiście nie zawsze możemy podążać za nowościami. I klawiatura do laptopa może wydawać się czymś dziwnym, czymś jednakowym, co ciężko kupić źle. A jednak są różne modele i warto przemyśleć swój wybór. Choćby pod względem naszych potrzeb i komfortu. Ale oprócz tego sprawdźmy ważne cechy tego produktu, jakimi są:

  • rodzaje,
  • ergonomia,
  • powierzchnia,
  • złącze.
Klawiatura do laptopa
Klawiatura do laptopa / Ranking, cena, opinie

Rodzaj klawiatury do laptopa

Choć każda klawiatura do laptopa wydaje się być bardzo podobna, to jednak posiadamy aż 3 rodzaje do wyboru. Jedną z nich jest membranowa. Posiada ona mechanizm, który pod przyciskami kryje specjalne płaskie membrany. To oznacza, że gdy wciskamy klawisz to membrana ta styka się z płyta elektryczną i wysyła ona do komputera określony sygnał. Dzięki czemu ten rodzaj pracuje bardzo cicho i jest najchętniej wybierany. Do tego jest bezawaryjna i tania.

Drugim rodzajem jest model mechaniczny. Ten opiera się na umieszczonych pod klawiszami sprężynkami stalowymi. Te z kolei pod przyciskiem posiadają specjalny, osoby przełącznik, który sprawia, że szybko pojawiają się literki na ekranie. Jednak w ten sposób są one dość głośne, ale mimo to ich plusem jest wytrzymałość.

Sprawdź: Klawiatura mechaniczna do 100 zł

Na koniec występuje też połączenie dwóch wcześniejszych klawiatur, czyli modele hybrydowe. Pod klawiszami znajdziemy zarówno elementy gumowe, jak i sprężyny. Dzięki temu są one cichsze, niż same mechaniczne. Ale też zapewniają szybką reakcję.

Ergonomia klawiatury do laptopa

Przede wszystkim miejmy na uwadze ergonomie klawiatury do laptopa. Dobry gadżet będzie dla nas wygodny podczas użytkowania, czyli ma odpowiedni rozstaw klawiszy. To daje sporą funkcjonalność, zwłaszcza w pracy, ale nie tylko. Dla większej wygody wieczorami przyda się klawiatura podświetlana. Szczególnie, gdy w pokoju mamy słabsze oświetlenie. A co powiecie na podpórkę na nadgarstki? Brzmi super, prawda? To pozwoli nam odciążyć je podczas wielogodzinnej pracy. A regulowane nóżki pozwolą nam dobrać odpowiedni stopień nachylenia, co także jest wygodne podczas długiego korzystania z laptopa.

Powierzchnia klawiatury do laptopa

Choć może się to wydawać dość dziwne na początku, to jednak zalecamy przyjrzeć się powierzchni klawiatury do laptopa. Ona wbrew pozorom nie zawsze wygląda tak samo. Klawiatura może mieć różne układy. Oczywiście najbardziej znany jest ten klasyczny, gdzie mamy zwykłe klawisze, bez żadnych dodatkowych udogodnień. Często występuje z panelem numerycznym.

Jaka klawiatura do laptopa
Jaka klawiatura do laptopa? – Zobacz!

Kolejna jest klawiatura do laptopa z panelem dotykowym. To nowoczesny gadżet dla prawdziwych miłośników technologii. Przydaje się w wielu zawodach czy grach komputerowych. Na co dzień jednak może okazać się nieco uciążliwa. Posiada ona bowiem powierzchnie dotykową. Coś na zasadzie touchpada w laptopie.

Na końcu znajdziemy także klawiaturę multimedialną. Ta posiada wiele dodatkowych klawiszy funkcyjnych. Szczególnie polecane są graczom, gdyż każdy przycisk za coś odpowiada, co jest przydatne, gdy sterujemy jakąś postacią, potrzebujemy sprawnie obsłużyć nagrania wideo, zdjęcia, także dla osób zajmujących się muzyką, architekturą, itp.

Złącze klawiatury do laptopa

Oczywiście nie sposób też nie wspomnieć o sposobie podłączenia naszej klawiatury do laptopa. Bowiem dostępne są dwie możliwości. Jedna tradycyjna, gdzie używamy złącza przewodowego, w postaci kabla z końcówką usb. W ten sposób ona działa cały czas i nie musimy pamiętać o konieczności ładowania jej. Wystarczy wpiąć się w złącze usb w laptopie i korzystajmy z nowej klawiatury!

Polecamy: Myszka do komputera przewodowa

Z kolei druga klawiatura do laptopa to wersja bezprzewodowa. Tu mamy gadżet bez zbędnych, plączących się kabli, tylko model z baterią. Polega to na zakupie baterii 2x AAA lub 2x AA. Warto przed zakupem sprawdzić, jak długo działa ten gadżet bez konieczności podłączenia go do elektryczności ( są to modele ze wskaźnikiem poziomu naładowani). Zwykle następuje złączenie klawiatury z laptopem poprzez sparowanie urządzeń złączem Bluetooth w tym wypadku.

Najlepsza klawiatura do laptopa

Jaka to jest najlepsza klawiatura do laptopa? Przede wszystkim taka, która pasuje pod model naszego sprzętu. Przede wszystkim ma rozstaw klawiszy na nasze palce. Ma także odpowiednio wypukłe te klawisze, by wygodnie nam się pisało. Przede wszystkim sprawdźmy złącze. Być może przyda nam się klawiatura z osobnym panelem numerycznym. Niekiedy przydadzą się miejsca na inne złącza, które możemy doczepić do klawiatury np HDMI czy USB.

Gdzie kupić klawiaturę do laptopa?

Przede wszystkim dobra klawiatura do laptopa to zakup przez internet oraz w stacjonarnych sklepach z elektroniką, z akcesoriami komputerowymi czy w marketach RTV. W obu przypadkach mamy spory wybór, jednak w drugim możemy skorzystać z pomocy doradcy klienta. Oprócz samego opisu, widzimy produkt na żywo, możemy go dotknąć i dopasować jak najlepiej pod nasze palce. Dzięki czemu wybierzemy mode ergonomiczny.

Do znanych producentów należą: Motospeed, Logitech, Viggo, Esperanza oraz inni.

Najlepsza klawiatura do laptopa
Najlepsza klawiatura do laptopa

Cena klawiatury do laptopa

Czy klawiatura do laptopa to drogi dodatek? Może bardziej płaca się zakup nowego laptopa? Z pewnością nie, gdyż taki gadżet to tylko koszt rzędu 30 zł do 200 zł, w zależności od wielkości, producenta czy jakości.

Co powiecie na: Myszka do komputera bezprzewodowa ?

Klawiatura do laptopa – opinie

A co Wy o tym sądzicie? Po co Wam klawiatura do laptopa? Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim co nam daje? Dlaczego Waszym zdaniem warto ją zakupić? Od jakiego producenta i w jakiej cenie? Jakie jej cechy są dla Was niezwykle istotne, wręcz najważniejsze? Czy możecie jakiś model polecić? A może widzicie jakieś wady? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, gdyż Wasze opinie są dla nas bardzo ważne!

Klawiatura do laptopa / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach technologia bardzo idzie na przód. Co nie oznacza, że coś się czasem nie psuje, albo jest źle przemyślane. Wtedy warto mieć ze sob sprawdzone gadżety. A te znajdziecie jak zawsze w naszym rankingu najlepszych, tym razem klawiatur do laptopa. W zestawieniu czeka na Was wiele sprawdzonych produktów, godnych naszej uwagi. Są dobre, z opisem i dokładną ceną. Więc już teraz zapraszamy do zakupów!

Dodaj opinie na forum