Głośniki do komputera

Głośniki do komputera to dwa niedużych rozmiarów głośniczki, które chętnie są wybierane przez każdego, kto ma komputer. Bo jak wiemy, w tego typu sprzętach nie ma wbudowanych głośników jak np. w laptopie czy w smartfonie. Dlatego warto zainwestować w dodatkowy sprzęt. By w pełni móc odkrywać i cieszyć się tym, co daje nam komputer stacjonarny. A są to chociażby możliwość grania w gry komputerowe, korzystanie z internetu, oglądanie filmów i filmików, a do tego wszystkiego potrzebny jest nam dźwięk, a najlepiej to jeszcze jakby był dobrej jakości. Zatem dowiedźmy się więcej w tym temacie!

Jakie głośniki do komputera wybrać? To chyba podstawowe pytanie, jakie musimy sobie zadać. Wybór jest duży, warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Co jest ważne? Co się nada? Czy cena i producent mają znaczenie? Zajrzyjcie do nas i znajdźcie dla siebie odpowiedzi na nurtujące pytania. Wiele porad oraz przykładów w jednym miejscu. Zapraszamy do naszej lektury a na końcu także do rankingu najlepszych oraz sekcji komentarzy!

Głośniki do komputera Ranking
Jakie Głośniki do komputera?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jakie głośniki komputerowe wybrać i kupić?

Jakie głośniki do komputera warto zakupić? Na pewno takie które będą dobrze działały i dawały dźwięk zadowalający dla naszego ucha. Jeśli próbowaliśmy się zorientować, co kupić, ale nadal nie wiecie, przede wszystkim zastanówcie się na samym początku, co dla Was jest ważne. Wtedy to można pójść krok dalej i zainteresować się typowo tematem parametrów. Szczególną uwagę zwróćmy na tych kilka istotnych elementów:

    moc,
    regulacja głośności,
    złącze,
    pasmo przenoszenia,
    design,
    ustawienie.
Głośniki do komputera
Głośniki do komputera / Ranking, cena, opinie

Moc głośników komputerowych

Na samym początku warto zwrócić uwagę na czynnik, jakim jest moc głośników do komputera. To od tego parametru zależy, jaką jakość dźwięku otrzymamy i będziemy słyszeć. Musimy też patrzeć na opakowanie, czy podana moc dotyczy tylko jednego głośnika, czy dwóch. Bo w zestawie zwykle mamy dwa. Przy mniejszych wersjach na jedn głośnik przypada jakieś 1,2 W do 1,5 W co daje nam średnio 3 W mocy, niekiedy jest to do 5 W na zestaw.

Regulacja głośności w głośnikach do komputera

Kolejny ważny czynnik to możliwość regulacji głośności w głośnikach do komputera. I to nie tylko zmiana za pomocą komputera, ale też fizyczne przyciski, by szybciej zmienić poziom głośności. Zwykle jest to wystając pokrętło na jednym z głośników. To bardzo wygodny i prosty sposób, szczególnie np. podczas wykonywania ważnych czynności, grania w gry czy wideo rozmów. Wystarczy tylko wystawić rękę i zmienić głośność.

Zobacz: Głośniki do laptopa

Złącze w głośnikach komputerowych

A jakie złącze oferuje nam zestaw głośników komputerowych? Zwykle jest to złącze przewodowe, które połączone jest głośniki-komputer stacjonarny za pomocą kabla. Wtedy to od razu sprzęt jest zasilany. Zwykle za pomocą kabla usb lub za pomocą wersji mini-jack. Ale nie każdy chce się na to zdecydować, bo mogą się one plątać i przeszkadzać.

Dlatego wielu producentów zdecydowało się na drugą opcję, jaką jest wersja bezprzewodowa głośników komputerowych. W tym wypadku jest to złącze Bluetooth, gdzie musimy sparować oba urządzenia. Wtedy nie mamy żadnych zbędnych kabli, jednak musimy pamiętać o regularnym ładowaniu tego sprzętu.

Pasmo przenoszenia w głośnikach komputerowych

A jakie pasmo przenoszeni nas czeka podczas zakupu głośników do komputera? Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, co znaczy ten element. To zakres częstotliwości, jaką przenoszą dane urządzenia audio. w tym wypadku jest to głośnik komputerowy. I tutaj sygnały analogowe, jakie możemy usłyszeć, to najczęściej pasmo zaczynające się od 60, 100 lub 200 Hz a kończą się zwykle na 17 kHz lub nawet niekiedy może to być do 20 kHz. Zatem przedział jest bardzo obszerny i z pewnością uda nam się słyszeć różne dźwięki.

Jakie głośniki do komputera
Jakie głośniki do komputera wybrać? Opinie, cena oraz ranking

Design głośników do komputera

A co z designem głośników do komputera? Nie zapomnijmy o tym elemencie, gdyż do wyboru rzeczywiście trochę tego jest. Czy to kolorystyczne mogą to być głośniki czarne, pasujące też do bardziej nowoczesnych wnętrz w kolorze białym, bądź szarym. Nawet z jakiś bardziej wyrazistym akcentem.

Także do wyboru mamy kształt. Dobre głośniki do komputera mogą cechować si tym, ze tradycyjnie są prostokątne. Mniejsze wersje za to mogą być kwadratowe oraz okrągłe, jednak z płaskim spodem, by te głośniczki stały nam na biurku.

Polecamy: Głośniki do telewizora

Ustawienie głośników komputerowych

Jak ustawić głośniki komputerowe? Wydawać by się mogło to bardzo prostą czynnością, ale dlaczego by o tym nie wspomnieć? Przede wszystkim zwróćmy uwagę, aby kupić głośnik, który postawiony na biurku, będzie stał pod pewnym kątem, a nie na wprost. Bowiem wtedy jest znacznie lepszy dźwięk i szybciej on do nas dociera. A nawet można powiedzieć, że w lepszej jakości, niezależnie do tego, w jakim celu jest używany czy gry czy filmy. Poprawne odchylenie to około 45 stopni. Ustawmy je wtedy przy samym ekranie na równi z nim.

Najlepsze głośniki do komputera

Najlepsze głośniki komputerowe to te, które pozwolą nam w pełni cieszyć się ich jakością, podczas korzystania z komputera stacjonarnego, który żadnych głośników wbudowanych nie ma. Zatem potrzebny jest nam dodatkowy sprzęt, który pozwoli odtwarzać dźwięki dobrej jakości. Warto wybrać coś małego, co nie zajmie wiele miejsca na biurku. A także może to być złącze bezprzewodowe, co pozwoli nam nie trudzić się z plączącymi się kablami. Powinniśmy móc regulować głośność i słyszeć różne dźwięki, różny ich poziom. Nie zapomnijmy też o designie, że możemy go dopasować tak, by współgrał z resztą elektroniki oraz wnętrzem pokoju.

Gdzie kupić głośniki komputerowe?

Dobre głośniki komputerowe kupimy w różnych sklepach, choćby stacjonarnie z elektroniką, muzycznych, a przede wszystkim w marketach RTV, gdzie czeka na nas wiele modeli, doradca klienta. Wszystko możemy sobie porównać, sprawdzić oraz dotknąć. Warto też zajrzeć do sklepów internetowych. Tam także mamy duży wybór, różnorodność i dobre ceny. Do często wybieranych producentów zaliczamy przy tym: Logitech, Pioneer, Creative, Tracer i inni.

Najlepsze głośniki do komputera
Najlepsze głośniki do komputera

Cena głośników komputerowych

A ile kosztują głośniki komputerowe? Warto zadać sobie to pytanie, by nie wydać źle pieniędzy. Jednak pamiętajmy przy tym, że kwota takiego sprzętu może się różnić. Wszystko zależy od producenta, jakości, wielkości, złącza i innych elementów. Dlatego zwróćmy uwagę na różne cenowo produkty, także to za 30 zł, jak i nawet za 700 zł.

A może: Głośnik przenośny z wejściem na pendrive ?

Głośniki do komputera – opinie

A według Was, jakie głośniki do komputera warto kupić? Czy macie coś konkretnego na oku? A może już macie z nimi pewne doświadczenia i możecie coś albo polecić albo zdecydowanie odrzucić? Czym się one wyróżniają? W jakiej cenie najlepiej kupić? Czy producent też jest ważny? Co wybieracie? Na co zwracacie przy tym uwagę? Czekamy na Wasze opinie i porady w sekcji komentarzy!

Głośniki do komputera / Ranking najlepszych

Wiele osób nadal korzysta z komputerów stacjonarnych, zamiast przenośnych laptopów. Wtedy to jednak potrzebne nam są niektóre dodatki, które możecie znaleźć w naszym najnowszym rankingu najlepszych głośników do komputera. Zobaczcie sami, co jest polecane, co sprawdzonego kupić i jaka jest tego cena. Serdecznie zapraszamy do zakupów!

1.
Sven MS-2050 Czarny
Głośniki do komputera SVEN
2.
Logitech Z906 (980-000468)
Głośniki do komputera Logitech
3.
JBL Quantum Duo Czarne
Głośniki do komputera JBL
4.
SVEN MS-2100 (SV-012236)
Głośniki do komputera SVEN
5.
Logitech Z313 (980-000413)
Głośniki do komputera Logitech
6.
Genius SP-HF1800A
Głośniki do komputera Genius
7.
Sven MS-302 (SV-013554)
Głośniki do komputera SVEN
8.
Edifier HECATE G1000 G1000 black
Głośniki do komputera Edifier
10.
Edifier S1000MKII
Głośniki do komputera Edifier

Dodaj opinie na forum