Laptop dla nauczyciela

Laptop dla nauczyciela to sprzęt odpowiedni dla każdego, kto pracuje z uczniami, z dziećmi i młodzieżą, bowiem wtedy potrzebne są dobre parametry tego gadżetu. Jak wiemy nauczyciel może uczyć różne klasy, różnych uczniów i różne przedmioty. Niekiedy potrzebuje wielu pomocy dydaktycznych. Czasem są to notatki lub musi zatrzymać prace zaliczeniowe w wersji komputerowej i wtedy z pewnością przyda się pamięć czy odpowiednie oprogramowanie, programy do odczytywania tych prac a przede wszystkim dostęp do internetu. Laptop to może być niezbędny sprzęt dla każdego nauczyciela w dzisiejszych czasach.

Jaki laptop dla nauczyciela wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Czy jakieś funkcje, bądź cechy powinny nas szczególnie interesować? Koniecznie zajrzyjcie do naszego nowego artykułu, jeśli interesuje Was ta tematyka. Przygotowaliśmy dla Was wiele porad i zebraliśmy je w jednym miejscu. Abyście mogli wybrać dla siebie najlepszy sprzęt. Zatem nie traćmy dłużej czasu tylko bierzmy się za lekturę, a swoje opinie możecie zostawiać w sekcji komentarzy!

Laptop dla nauczyciela Ranking
Jaki Laptop dla nauczyciela?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy!

Jaki laptop dla nauczyciela wybrać i kupić?

Jaki dobry laptop dla nauczyciela będzie odpowiedni? Co jest ważne w tym zawodzie? Ale też co dokładnie przyda się nam? Warto wziąć pod uwagę te elementy, które są dla nas ważne, które uważamy, że bardzo nam się przydadzą do pracy z dziećmi. Jeśli nadal mamy problem z wybraniem odpowiedniego gadżetu, zachęcamy do przyjrzenia się bliżej kliku istotnym kwestiom, jakimi są:

  1. przekątna i rozdzielczość ekranu,
  2. matryca,
  3. bateria,
  4. procesor,
  5. mikrofon i kamera.
Laptop dla nauczyciela
Laptop dla nauczyciela / Ranking, cena, opinie

Przekątna i rozdzielczość ekranu w laptopie dla nauczyciela

Jaki laptop dla nauczyciela wybrać? To pytanie przewija się często. Zacznijmy więc od jego ekranu. A dokładniej wielkości, czyli przekątna ekranu. Wielkość ma znaczenie, jeśli chcemy go zabierać ze sobą także do szkoły. Wtedy zdecydujmy się na coś mniejsze, bardziej mobilnego, od około 12 cali w górę. W innym przypadku może to być większy laptop, nawet 15 – 17 cali przekątnej ekranu.

A powiązany z tym jest inny parametr – rozdzielczość ekranu laptopa dla nauczyciela. W przypadku średniej wielkości raczej możemy spodziewać się wersji Full HD. Choć w bardzo drogich modelach może to być nawet opcja 4K! Ale najczęściej spotkamy się ze 1920×1080 pikseli rozdzielczości ekranu, czyli żywe kolory, bogata paleta barw oraz kontrasty.

Polecamy: Laptop dla seniora

Matryca w laptopie dla nauczyciela

Wybierając laptop dla nauczyciela, zwróćmy uwagę jaki rodzaj matrycy posiada. To jakość widzianego obrazu. Zwykle dostępne są w wersji matowej oraz błyszczącej. Pierwsza z nich posiada słabą kolorystykę, ale za to nadaje się idealne na oświetlone pomieszczenia, gdyż odbija promienie słoneczne. Z kolei druga, czyli błyszcząca oferuje nam bogatą paletę barw oraz kontrasty, jednak przy mocniejszym oświetleniu nie radzi sobie, nie odbija promieni słońca i niekiedy możemy mieć problem, by odczytać co jest na ekranie.

Bateria w laptopie dla nauczyciela

Jak wygląda sprawa z baterią w laptopie dla nauczyciela? Bowiem może być to sprzęt często zabierany przez nauczyciela, choćby do szkoły. Dlatego nie ma nic innego dobrego, jak pojemny wbudowany akumulator. Oznacza to, że im będzie on pojemniejszy, tym dłużej wytrzyma na jednym ładowaniu działając. Zwykle dobry laptop dla nauczyciela oferuje nam nawet do 40 Wh pojemności baterii, co oznacza do kilku godzin działania sprzętu, np. pełne 8 godzin.

Jaki laptop dla nauczyciela
Jaki laptop dla nauczyciela wybrać? Opinie, ranking i cena

I zawsze do zestawu powinniśmy mieć dołączoną oryginalną ładowarkę, przeznaczoną właśnie do danego produktu.

Procesor w laptopie dla nauczyciela

Niezwykle ważnym elementem każdego laptopa dla nauczyciela jest jego procesor. To element, który odpowiada za jakość urządzenia. A dokładniej za jego płynne działanie, nawet gdy mamy otwarte różne aplikacje. Odpowiedni procesor zapewni nam pracę i rozrywkę najwyższej klasy. Możemy wykonać wiele zadań jednocześnie, gdy za minimum wybierzemy procesor 4 – rdzeniowy. A najlepiej zdecydować się na 8 – rdzeni. Ale w przypadku zawodu nauczyciela 4 już w zupełności wystarczy.

Zobacz też: Laptop dla kobiety

Mikrofon i kamera w laptopie dla nauczyciela

Co jeszcze jest ważne? Na pewno jest to mikrofon oraz kamera, które powinny być wbudowane w urządzenie. Ostatni czas pokazał nam, że to bardzo przydatne gadżety, nie tylko podczas lekcji zdalnych, także podczas uczestniczenia przez nauczycieli w różnego rodzaju szkoleniach. Wiele webinarów jest takich, że nauczyciel może się wypowiadać na dany temat lub też uczestniczy w zebraniach szkolnych również on-line. Korepetycje mogą być dawane w dzisiejszych czasach internetowo. To na pewno przydatne dodatki.

Najlepszy laptop dla nauczyciela

Najlepszy laptop dla nauczyciela, to jaki to? Musi być dopasowany do nas, naszych potrzeb odpowiednimi parametrami. Zatem spójrzmy przede wszystkim na rozmiar, magę oraz przekątną ekranu. Warto wybrać sprzęt średniej wielkości, który nie zajmie nam zbyt wiele miejsca na biurku, można go zabrać ze sobą wszędzie, ale będziemy wyraźnie widzieć to, co się znajduje na ekranie. Inne cechy też są ważne, jak pojemny procesor, który pozwoli nam korzystać z wielu aplikacji. Bądź pojemna bateria, dzięki której laptop stanie się bardziej mobilny. W przypadku konieczności poprowadzenia zajęć zdalnych, koniecznie musimy mieć mikrofon oraz kamerę dobrze działające.

Gdzie kupić laptop dla nauczyciela?

Dobry laptop dla nauczyciela możemy kupić w różnych sklepach, zarówno stacjonarnych oraz internetowych. W przypadku tych pierwszych możemy się udać do sklepu z elektroniką, markety rtv oraz duże dyskonty z takimi akcesoriami. Możemy tam skorzystać z porad doradcy klienta, sprawdzić i porównać dostępne modele a nawet ich dotknąć, dopasować klawiaturę i ekran. W przypadku opcji nr 2 czyli zakupy internetowe, jeśli znamy się nieco na elektronice, także w ten sposób można dokonać dobrego zakupu.

Najlepszy laptop dla nauczyciela
Najlepszy laptop dla nauczyciela

Cena laptopa dla nauczyciela

A ile kosztuje laptop dla nauczyciela? Warto zadać sobie takie pytanie, ponieważ mogą się one różnić ceną patrząc na jakość, wielkość, producenta czy dostępne oprogramowanie i programy w laptopie. Dlatego możemy spojrzeć na to od najtańszych modeli za około1300 zł, ale też tych najdroższych za średnio 3000 zł.

Sprawdź: Laptop dla architekta

Laptop dla nauczyciela – opinie

Co na ten temat sądzą sami nauczyciele? Jaki laptop dla nauczyciela warto wybrać? Czy mieliście już jakiś wcześniej? Czym się różnił od poprzedniego? Dlaczego teraz szukacie nowego? Na co koniecznie inni czytelnicy muszą zwrócić uwagę? Jaki model jest według Was godny polecenia? W jakiej cenie szukać? Dla osób, które chcę się na ten temat wypowiedzieć, dać swoją opinie, przygotowaliśmy sekcje komentarzy!

Laptop dla nauczyciela / Ranking najlepszych

Zawód nauczyciela w dzisiejszych czasach to niezwykle zrewolucjonizowana praca. Wielu nauczycieli korzysta z internetu oraz z komputerów. W ten sposób chcą oni urozmaicić lekcje. Jednak warto mieć wtedy dobrej jakości sprzęt. A taki znajdziecie w naszym rankingu najlepszych laptopów dla nauczyciela. W tym zestawieniu nie czeka Was rozczarowanie, a sprawdzone i polecane sprzęty. Zobaczcie sami, co kupić i dlaczego! Zapraszamy do zakupów już teraz!

Dodaj opinie na forum