Kino domowe

Kino domowe to większa, bardziej rozbudowana wersja głośników komputerowych. Zwykle do komputerów nie potrzebujemy wiele, bo ekrany są małe i ogółem te sprzęty używane są w innym celu i najczęściej przez jedną osobę. Czego raczej nie możemy powiedzieć o kinie domowym. Tu korzystają z niego różne osoby, nawet razem czy to podczas słuchania muzyki, oglądania filmów oraz wspólnego grania w gry czy słuchania wiadomości ze świata. Kino domowe pozwala nam lepiej odtwarzać dźwięki, bo są to większe zestawy, niż głośniki komputerowe. Dzięki temu zyskujemy dźwięk przestrzenny, właśnie dopasowany do dużego pomieszczenia.

To jakie kino domowe wybrać? Po co nam one? Czym się kierować? Na co powinniśmy już na wstępie zwrócić uwagę? Czy cena nas nie korzystnie nie zaskoczy? Co oferuje nam taki sprzęt? To wiele pytań, a u nas znajdziecie na te i inne pytania odpowiedzi, co znacznie ułatwi oraz przyspieszy wybór Zatem nie traćmy więcej czasu tylko od razu przejdźmy do konkretów! Zapraszamy Was do poniższej lektury, z nami wybierzecie najlepszy dla siebie gadżet i skomentujecie to w sekcji komentarzy!

Kino domowe Ranking
Jakie Kino domowe?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jak działa kino domowe?

Przede wszystkim kino domowe to większa wersja głośników komputerowych. To są także głośniki, ale więcej elementów posiadają, maja także większą moc, gdyż zwykle są większe pod względem wielkości. No i podłączamy je do telewizora a nie do komputer. To idealne rozwiązanie dla czystego dźwięku, bo choć obecnie telewizory mają już wbudowane głośniki tu jednak jest jeszcze czystszy i przy tym głośniejszy dźwięk przestrzenny, który zapewni nam masę doznań, które możemy przeżywać wspólnie przed telewizorem.

Kino domowe
Kino domowe / Ranking, opinie i cena

Jakie kino domowe wybrać i kupić?

Czy już wiecie, jakie kino domowe kupić i do czego właściwie jest nam ono potrzebne? Czym się wyróżnia? Przede wszystkim to kilka głośników, które oddają nam realia dźwiękowe, jakie dobiegają z nich, bo liczy się nie tylko obraz, ale właśnie słyszane dźwięki. Warto na wstępie już zastanowić się, czego oczekujemy, w jakiej cenie czy co jest dla nas najważniejsze. W ten oto sposób łatwiej nam będzie wybrać coś dla siebie. Szczególną uwagę zwróćmy na:

  1. rodzaj,
  2. pasmo przenoszenia,
  3. sposób podłączenia.

Rodzaje kin domowych

Zanim zdecydujemy się na pierwszy lepszy zakup, lepiej poświęcić nieco czasu, aby przejrzeć dostępne oferty. Jednak nie wszystkie są taki same, ani cenowo, ani rodzajem, dlatego od tego trzeba zacząć poszukiwania najlepszych kin domowych! Przede wszystkim musicie wiedzieć, że jest to zestaw głośników oraz subwoofera. I to właśnie o tą ilość głośników w zestawie chodzi. Zwykle muszą być większe, niż głośniki komputerowe i mieć większą ilość, czyli od 5 do 7, choć nawet dostępne są (rzadko, bo rzadko, ale są) modele z aż 9 głośnikami! Oznacza się je 5.1, 6.1, 7.1 oraz 9.1, gdzie pierwsza liczba to ilość głośników w zestawie a druga liczba, czyli jedynka oznacza subwoofer w zestawie.

Sprawdź: Głośniki 7.1

Pasmo przenoszenia dźwięku w kinie domowym

Choć nie zawsze o tym pamiętamy, to jednak kino domowe powinno zawierać odpowiednie pasmo przenoszenia dźwięku? Co to jest dokładnie za cecha? Odpowiada ona za dźwięki, a dokładnie za częstotliwości, jakie przenosi dany głośnik, a jakie słyszy ludzkie ucho. Dlatego też zwracajmy na to uwagę, aby kino domowe oferowało nam taki zakres częstotliwości, jakie możemy wychwycić, niezależnie od tego, co słuchamy, czy oglądamy film, czy gramy w gry, dźwięki powinny być czyste, wyraźne, po prostu dobrze słyszalne. Dlatego dobre kino domowe oferuje nam zakres pasma przenoszenia dźwięków od minimum częstotliwości, czyi około 20 Hz, aż do maksimum, czyli 20kHz, co daje 20000 Hz.

Jakie kino domowe
Jakie kino domowe wybrać? – Opini, cena / Ranking

Sposób podłączenia kina domowego

I na koniec warto wspomnieć o sposobie podłączenia kina domowego do telewizora. Tak na prawdę mamy dwa sposoby: przewodowy oraz bezprzewodowy. Trudno określić, który z nich jest chętniej wybierany. Chyba zależy to od naszych osobistych preferencji i wygody oraz wielkości zestawu. Bo te mniejsze zwykle są przewodowe, ponieważ wszystko i tak jest blisko siebie, mamy zatem podłączenie głośników za pomocą kabla. Zwykle jest to połączenie za pomocą wspólnego kabla z końcówką mini jack 3,5 mm.

Z kolei drugi rodzaj, czyli kino domowe ze złączem bezprzewodowym idealnie sprawdza się w przypadku większych modeli, gdzie mamy na prawdę dużo tych głośników i kable zwyczajnie poplątałyby się raz dwa. To pokazuje nam, że im więcej, tym nowsza technologia. Zwykle złącze bezprzewodowe to parowanie Bluetooth, łączenie z tą samą siecią domową Wi-Fi, co telewizor lub AirPlay dla marki Apple.

A może: Głośniki 9.1 ?

Najlepsze kino domowe

Najlepsze kino domowe to to, które cechuje się odpowiednią jakością i nie tylko. Posiada także dopasowany rozmiar do naszego pokoju i do telewizora, przez co wizualnie wszystko ze sobą współgra. Liczy się tu także design, drobne szczegóły, dodatki. Jednak zawsze jest najważniejsze to jak słyszymy dźwięki, czy są one czyste, wyraziste, różnorodne, czy głośniki mogą być ułożone tak, aby dawać przestrzenne odgłosy. Najlepsze oznacza najbardziej dopasowane do nas i naszych potrzeb, zatem nie podamy Was konkretnego przykładu, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Najlepsze kino domowe
Najlepsze kino domowe

Gdzie kupić kino domowe?

Dobre kino domowe możemy kupić w różnych miejscach. Przede wszystkim udajmy się stacjonarnie do sklepów z elektroniką, do marketów rtv czy nawet do dużych dyskontów. Znajdziemy tam wiele modeli, które możemy na żywo sprawdzić, omówić je czy porównać między sobą. Warto także przejrzeć sklepy internetowe, gdzie czeka na Was duża różnorodność marek, wielkości, jakości, itp. Każdy znajdzie coś dla siebie i wygodną formę zakupu. Dlatego rozglądając się warto kierować się znanymi producentami, a do tych chętnie wybieranych należą m. in.: Creative, Samsung, Onkyo, Pioneer, Logitech i inni.

Polecamy: Głośniki komputerowe 2.0

Cena kina domowego

A ile może kosztować dobre kino domowe? Warto zadać sobie takie pytanie, aby wiedzieć, co nas czeka, jaki wydatek. Przede wszystkim zależy to od producenta, jakości, wielkości, dostępne są różne rodzaje głośników, ich ilość i tak dalej. Dlatego patrząc od najtańszego zestawu za 2000 zł po te najdroższe nawet za 5000 zł.

Kino domowe – opinie

A Waszym zdaniem, co warto kupić? Jakie kino domowe będzie najlepsze? Czym się kierujecie? Czy macie już coś na oku? A co możecie polecić innym? W jakiej cenie? Jakiego producenta? Co dla Was jest najważniejsze w tym sprzęcie? Co Wy chętnie kupicie i dlaczego? Jakie zalety i wady ma taki gadżet? Czy nadaje się Waszym zdaniem do każdego pokoju? Dlaczego warto go kupić i jaki rodzaj? Bardzo ciekawią nas Wasze opinie w tym temacie! Dlatego zapraszamy do sekcji komentarzy!

Kino domowe / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach chyba każde mieszkanie i dom posiada salon, gdzie znajdziemy telewizor. I choć ważne jest dla nas wtedy, by był idealny obraz, nie możemy zapomnieć też o dźwięku. Dlatego warto wybrać sprawdzony dodatek, który współgra z obrazem, a taki znajdziecie w rankingu najlepszych kin domowych. Takie zestawienie sprawdzi się w każdym salonie. Zresztą zobaczcie sami, co polecają inni, jaki każdy sprzęt ma opis i ile kosztuje. Zachęcamy do zakupu już teraz!

Dodaj opinie na forum