Głośniki 9.1

Głośniki 9.1 to zdecydowanie najmniej popularny system wielokanałowy, bo i najdroższy. Mamy wiele sprzętów, które dodatkowo zajmują miejsce, choć jakość, jaką dają jest na prawdę duża. Niestety nie są one tak popularne i raczej słabo dostępne, to jednak są koneserzy dźwięków, dla których nie ma to znaczenia i chętnie szukają takich rozwiązań do swojego domu. Szczególnie się ono przydaje, gdy mamy bardzo duży dom i salon, w którym jest telewizor i ma się równomiernie rozchodzić dźwięk na dużej powierzchni. Sprawdźmy więc mimo wszystko dostępne opcje i to, w czym można wybierać od ręki.

Czy warto kupować głośniki 9.1? A jeśli tak, to jakie? Czym się one charakteryzują? Na co zwrócić szczególną uwagę? A także to, w jakiej są cenie? Zapewne w Waszych głowach pojawia się wiele pytań związanych z tym tematem. Chętnie pomożemy na nie odpowiedzieć. Poniżej znajdziecie wiele sprawdzonych modeli zawartych w rankingu najlepszych, wiele porad, ważnych informacji oraz sekcje komentarzy do wyrażania własnych opinii. Zapraszamy!

Jak działają głośniki 9.1?

Dobre głośniki 9.1 to zestaw aż 9 głośników (czyli prawy i lewy przedni / tylny, do tego także głośnik centralny czy prawy i lewy dookolny, jak to było w przypadku zestawu 7.1, jednak tu dołożono jeszcze dwa górne-przednie. To już trzeci wymiar odtwarzania dźwięków). A do tego mamy także jeden subwoofer. To oznacza właśnie liczba 9.1. To na prawdę bardzo dobra jakość, którą możemy wykorzystać w dużych pomieszczeniach, aby dźwięk rozchodził się równomiernie oraz aby zachować jego jakość, wyrazistość, itd. To nadal może być głębia dźwięku, za którą jednak płacimy wiele. Ale na prawdę sprawdzi się w dużym salonie i jest tego warta, gdy dźwięki odbijają się od pustych przestrzeni.

Głośniki 9.1
Głośniki 9.1 / Ranking, cena, opinie

Jakie głośniki 9.1 wybrać i kupić?

Czy wiecie, jakie głośniki 9.1 warto kupić? I po co nam w ogóle one? Jeśli zależy Wam na na prawdę dobrym dźwięku, który nie zginie w dużym pomieszczeniu, to warto zainwestować w taki sprzęt. Jest to coś, co zostanie z nami na lata, a możliwość oglądania ulubionych filmów, niczym w kinie zrekompensuje nam wizyty w kinie, gdzie bywa głośno i nie tylko chodzi nam o dźwięki związane z filmem. Przede wszystkim zadajmy sobie pytanie, czego oczekujemy. Zawsze chcemy kupić coś, co się sprawdzi, co nam się przyda, zwłaszcza, gdy jest drogie. Dlatego rozejrzyjmy się w tym, co jest ważne, choćby:

  • moc,
  • pasmo przenoszenia,
  • sposób podłączenia.

Zobacz: Głośniki 7.1

Moc głośników 9.1

Przede wszystkim pierwsze na co musimy zwrócić uwagę, to moc głośników 9.1. Mamy tu jeden subwoofer oraz aż 9 głośników! To musi być moc! Oczywiście zawsze przy zakupie podaje się moc zestawu, więc samemu można policzyć, ile mniej więcej ma każdy z nich z osobna. Zwykle na opakowaniu znajdziemy około 800 W, jednak szczytem mocy może być ponad 1000 W, być może dojdzie nawet do 1500 W! To bardzo dużo! To na prawdę świetna jakość i wiemy, za co płacimy!

Pasmo przenoszenia w głośnikach 9.1

Czym jest pasmo przenoszenia dźwięku, który posiada każdy głośnik 9.1? To pełen zakres dźwięku, jakie słyszy ludzie ucho, a jakie oferuje nam dany głośnik. Pasmo to zakres, jakie przenoszą urządzenia audio. Jeśli zakupimy głośnik pełnozakresowy, to jest on w stanie odtworzyć najszersze spektrum dźwięku w obrębie całego spektrum dźwiękowego. Czyli zaczynając od dolnych częstotliwości, jakimi jest 20 Hz, a kończąc na górnej częstotliwości, czyli do 20kHz, inaczej 20000 Hz. Dzięki temu zyskujemy pewność, że każdy dźwięk będzie przez nas słyszalny, niezależnie od tego, czego tak w zasadzie słuchamy. Każdy dźwięk będzie wybrzmiewał w dobrej jakości z każdego głośnika, jaki będzie rozmieszony w danym kącie pomieszczenia. Nie zależnie czy to będzie film, czy muzyka a także dźwięki z gier wideo.

Jakie głośniki 9.1
Jakie głośniki 9.1 wybrać? – Cena, opinie oraz ranking najlepszych!

Sposób podłączenia głośników 9.1

Przed zakupem koniecznie musimy sprawdzić, jaki jest sposób podłączenia głośników 9.1. To bardzo ważne, by było nam wygodnie je użytkować. Choć wiele modeli nadal oferuje nam złącze przewodowe, to jednak trudno nam sobie wyobrazić nagle 9 głośników, które są połączone jednym kablem i się nie plączą. Dlatego wielu producentów podąża za nowościami technologicznymi i oferuje nam w pełni bezprzewodowe połączenie. Ale i tu do wyboru mamy wersje Bluetooth, czasem też Wi-Fi (podłączenie głośników do domowej sieci, do której podłaczony jest też telewizor) oraz AirPlay dedykowany do urządzeń marki Apple. W tym przypadku wiele modeli ma specjalną dedykowaną aplikację, dzięki której możemy sterować i zmieniać nawet z tabletu, telefonu czy także z laptopa.

Najlepsze głośniki 9.1

A jakie to są najlepsze głośniki 9.1? Na pewno nie jest to tyko jedne rodzaj, jeden model. Każdy z nas ma inne oczekiwania i inne pojęcie jakości. W ofercie też mamy różne głośniki w wersji 9 plus jeden subwoofer. Najlepsze są te, które cechują się jakością, spełniają nasze oczekiwania, nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Pasują do wnętrza, pod względem designu, ale i innych parametrów, jakie posiadają. Przede wszystkm musimy je dobrze rozmieścić i wybrać takie wielkości, które nas nie przytoczą, ale i będą wpasowywać się idealnie w salon. Warto się rozejrzeć. NA pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Polecamy: Głośniki komputerowe 2.0

Gdzie kupić głośniki 9.1?

Czy już wiecie, gdzie można kupić głośniki 9.1? A może nadal się zastanawiacie? To my Wam chętnie podpowiemy, bo największy wybór takich modeli, gdzie mamy aż 9 głośników i jeden subwoofer znajduje się w internecie. To też dobre ceny, duża różnorodność, każdy znajdzie coś dla siebie, czy wielkość, czy kolor, czy jakość. Możemy też spróbować poszukać ich na żywo, to na pewno albo market z rtv albo duże dyskonty z elektroniką. Przy okazji skorzystamy tu z porad doradcy klienta, obejrzymy je, itd.

Najlepsze głośniki 9.1
Najlepsze głośniki 9.1

W przypadku polecanych producentów na pewno do takich zaliczają się na przykład: JBL, Denon, Columa, Theater, LG, Samsung, Ultima oraz wielu innych.

Cena głośników 9.1

Ile zapłacimy za głośniki 9.1? To bardzo ważne pytanie, na pewno ciekawi Was, ile wydacie za ten zestaw. Choć cena nie zawsze jest taka sama, bo inna jakość, producent, wielkość, itd to jednak nie jest to najtańszy sprzęt. Zwykle zapłacić możemy już od 3500 zł do nawet 5000 zł za zestaw!

Może Cię zainteresować: Głośniki komputerowe 5.1

Głośniki 9.1 – opinie

A co Wy uważacie w tym temacie? Czy warto kupić głośniki 9.1? Dlaczego ? Czym się wyróżniają? Jakie korzyści zyskujemy? Do czego warto ich używać? Czym się cechują co Wam najbardziej odpowiada? A może macie jakiś model do polecenia innym? Czy warto inwestować tyle pieniędzy? Dajcie nam koniecznie znać, jakie ma według Was wady i zalety ten sprzęt, który model i w jakiej cenie? Czkamy na opinie w sekcji komentarzy!

Głośniki 9.1 / Ranking najlepszych

Nadal popularne jest, aby używać dodatkowych głośników. Choć teraz telewizory mają już je wbudowane, to jednak 9 dodatkowych głośników robi robotę! To zdecydowanie inne jakość, o jakiej możemy pomarzyć. Ale dzięki nim możemy poczuć się niczym w kinie. Dlatego zobaczcie, co polecają inni w rankingu najlepszych głośników 9.1. Takie zestawienie zawiera tylko sprawdzony sprzęt, godny uwagi, więc nie ma co tracić czasu! Zapraszamy Was, zobaczcie co zebraliśmy, w jakiej cenie i zobaczcie pełny opis już teraz!

Dodaj opinie na forum