Laptop do 3000 zł

Laptop do 3000 zł to urządzenie, które świetnie sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i w biurze, w szkole czy na studiach. Dedykowana karta graficzna sprawi, że stanie się także doskonałym narzędziem pracy dla grafika czy źródłem rozrywki dla gracza.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, wybierając najlepszy laptop do 3000 zł?

Oto kilka podpowiedzi.

System operacyjny w laptopie do 3000 zł

Laptop do 3000 zł można kupić bez preinstalowanego systemu operacyjnego albo z jednym z systemów: Windows 10 (tu do wyboru mamy wersje Pro lub Home) albo Mac OS (wyłącznie laptopy firmy Apple).

Laptop do 3000 zł Ranking
Jaki Laptop do 3000 zł?
Ranking najlepszych >>>

Jaki laptop do 3000 wybrać? Rozmiar ekranu

Laptopy do 3000 zł mogą być wyposażone w ekran o przekątnej od 11,6 do 17 cali.

  1. Laptop wyposażony w ekran o przekątnej 11,6 cala i mniejszy świetnie sprawdzi się do podstawowych zadań, takich jak praca biurowa czy przeglądanie stron w sieci.
  2. Ekran o przekątnej ekranu 13,3 lub 14 cali znajduje się na wyposażeniu laptopów, które są bardzo mobilne, a jednocześnie zapewniają wygodną pracę.
  3. Komputer przenośny o przekątnej ekranu 15,6 lub 17 zapewnia duży komfort i może pełnić funkcję komputera stacjonarnego, ponieważ taki ekran nie wymaga zmiany na większy nawet podczas wymagającej pracy.

Matryca w laptopie do 3000 zł

Wśród laptopów do 3000 zł mamy do wyboru modele z ekranem o matrycy matowej, błyszczącej albo antyrefleksyjnej. Matryca matowa eliminuje refleksy z otoczenia, jednak gwarantuje nieco niższą jakość kolorów niż matryca błyszcząca. Ta z kolei może uniemożliwić nam pracę w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu, ponieważ odbija się na niej otoczenie. Stosunkowo dobrą jakość i niwelowanie części refleksów zapewniają matryce z powłoką antyrefleksyjną.

Rozdzielczość ekranu w laptopach do 3000 zł

W laptopach do 3000 zł znajdziemy ekrany o rozdzielczości HD (1366 x 768), HD+ (1600 x 900), Full HD (1920 x 1080) oraz 4K (3840 x 2160). Ostatnia z wymienionych zapewnia najwyższą jakość obrazu.

Laptop do 3000 zł
Najlepszy laptop do 3000 zł to? Porównaj opinie i ceny w rankingu.

Dobry laptop do 3000 zł i pamięć RAM

Im większa pamięć RAM dostępna w laptopie, tym efektywniejsza i płynniejsza będzie praca urządzenia. Co więcej, dzięki dużej pamięci RAM będziemy mogli również uruchomić wiele aplikacji w tym samym czasie. Do poprawnego działania laptopa, an przykład do surfowania po internecie czy oglądania filmów, wystarczy 4 GB RAM. Standardem jest jednak pamięć RAM 8 GB, zapewniająca wysoki komfort pracy nawet przy wymagających programach. Do bardzo wymagających aplikacji przyda się 12 GB pamięci RAM.

Karta graficzna w laptopie do 3000 zł

Każdy laptop fabrycznie wyposażony jest w zintegrowaną kartę graficzną. Dodatkowa, dedykowana karta graficzna to konieczność, jeśli sprzęt ma być używany do pracy z grafiką czy też do grania w bardziej skomplikowane gry.

Nvidia (GeForce) oraz AMD (Radeon) to najpopularniejsze karty graficzne dedykowane.

Jak wybrać najlepszy laptop do 3000 zł? Rodzaje twardych dysków

Laptop za 3000 zł może zawierać jeden z dostępnych na rynku dysków: HDD, SSD lub SSHD. Dysk HDD jest pojemny, jednak może być wolny i hałaśliwy. Dysk SSD co prawda zapewnia błyskawiczny dostęp do plików, a przy tym jest cichy, jednak ma dużo mniejszą pojemność niż HDD. Dysk SSHD to dysk hybrydowy, łączący w sobie zalety obu powyższych. Pliki, które wykorzystuje się najczęściej, trafiają na SSD, a rzadziej używane na HDD.

Jaki laptop do 3000 zł
Jaki laptop do 3000 zł wybrać i kupić? Ranking najlepszych / Opinie i ceny

Gdzie kupić laptop do 3000 zł? Producenci

Gdzie kupić laptopy do 3000 zł? Oferują je między innymi tacy producenci jak Apple, Dell, Toshiba, Acer, Lenovo, HP czy Asus.

Laptop do 3000 zł / Ranking najlepszych

Czeka Cię zakup laptopa do 3000 zł i wciąż szukasz najlepszego modelu? Na pewno znajdziesz go w naszym rankingu, w którym dodatkowo przygotowaliśmy porównanie cen u poszczególnych internetowych sprzedawców.

Opinie o laptopach do 3000 zł

Każdego, kto ma ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zakupu lub użytkowania laptopa do 3000 zł, zapraszamy do sekcji komentarzy. Można tam zamieszczać swoje wskazówki, porady i opinie.

Laptop do 3000 zł / Ranking najlepszych

Sprawdź nasz aktualny ranking najlepszych laptopów do 3000 zł:

Dodaj opinie na forum