Tablet do 500 zł

Tablet do 500 zł sprawdzi się w wielu funkcjach: do przeglądania internetu, jako nawigacja, a także jako sprzęt do grania, nauki czy nawet do pracy. Dobre parametry, a przy tym ekran pozwalający na wygodną obsługę dają nam bardzo uniwersalne i przydatne urządzenie.

Na co w takim razie zwrócić uwagę, wybierając najlepszy tablet do 500 zł?

Tablet do 500 zł Ranking
Jaki Tablet do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

System operacyjny w tabletach do 500 zł

Obecnie w tabletach wykorzystuje się systemy operacyjne Android lub iOS. Modele z systemem Android dają możliwość instalowania dużej liczby aplikacji i szeroki zakres personalizacji wyglądu i funkcji urządzenia. Z kolei tablety z systemem iOS to inaczej iPady, urządzenia firmy Apple, które charakteryzują się doskonałą optymalizacją systemu i płynnością działania. Dają one również możliwość zintegrowania z innymi urządzeniami Apple, takimi jak MacBook i iPhone.

Ekran w tablecie do 500 zł

Tablet z ekranem o przekątnej 7 lub 8 cali będzie lekki i poręczny. Doskonale się sprawdzi wtedy, gdy musimy go często przenosić. Tablet 10 cali do 500 zł da nam większy komfort w czasie przeglądania stron w sieci i oglądania filmów. Urządzenia o większych ekranach, których wielkość przekracza 10 cali, mogą się sprawdzać nawet w funkcji przenośnych komputerów, ponieważ wyposażone są w wydajne podzespoły.

Jaki tablet do 500 zł wybrać? Typy ekranów

W nowoczesnych tabletach do 500 zł stosuje się trzy główne typy wyświetlaczy: IPS, Super Amoled oraz Retina. Wyświetlacz IPS to dobra jakość kolorów i szerokie kąty widzenia, Super Amoled to wspaniały kontrast i nasycone kolory, a Retina instalowany jest w iPadach. Daje głęboki kontrast, wysoką jasność oraz doskonałą jakość obrazu.

Dobry tablet do 500 zł
Najlepszy tablet do 500 zł to jaki według Was? Mamy opinie, ceny i ranking.

Rozdzielczość ekranu w tabletach do 500 zł

W tanich tabletach do 500 zł o ekranie mniejszym niż 8 cali znajdziemy rozdzielczość na poziomie 1280 x 800 pikseli. Tablety z ekranem o przekątnej 8 cali i większej będą miały rozdzielczość co najmniej 1920 x 1080 pikseli Full HD.

Tablet z LTE do 500 zł, czyli jak urządzenie łączy się z siecią

Tablet to urządzenie, które może się łączyć z siecią poprzez moduł łączności bezprzewodowej WiFi, pozwalający na łączenie się z domowym routerem i otwartymi sieciami, a także modem LTE, który przydaje się poza domem. Tablet można połączyć z internetem także poprzez hotspot ze smartfona.

Dobry tablet do 500 zł. Jaki wybrać procesor?

Tańsze tablety do 500 zł mają procesory czterordzeniowe, które pozwalają na wykonywanie na nich prostych zadań, przy czym pamięć RAM będzie tu wynosić minimum 2 GB. Urządzenia z procesorem sześcio- lub ośmiordzeniowym mają co najmniej 3 GB pamięci i gwarantują płynną obsługę.

Tablet do 500 zł do samochodu

Dobry tablet do 500 zł to idealne urządzenie do samochodu. Z jednej strony sprawdzi się jako małe centrum rozrywki, pozwalające na odtwarzanie filmów i muzyki, a z drugiej jako nawigacja. Takie urządzenie nie musi nawet mieć wbudowanego modułu GPS, ponieważ bez trudu można połączyć się z siecią i wybrać dobry program do nawigacji. Duży ekran zapewnia dodatkowo bardzo wygodną obsługę.

Obudowy w tabletach do 500 zł

W przypadku mobilnych urządzeń, jakim są bez wątpienia tablety, obudowa pełni ważną rolę. W większości przypadków obudowy tabletów wykonane są z tworzyw sztucznych i aluminium. Przed zakupem dobrze jest się upewnić, czy obudowa zawiera także materiały antypoślizgowe, zapobiegające przypadkowemu wysunięciu się z ręki.

Jaki tablet do 500 zł
Jaki tablet do 500 zł wybrać i kupić? Sprawdź ranking, ceny i opinie.

Gdzie kupić tablet do 500 zł? Producenci

Tablety do 500 zł znaleźć można w ofercie najpopularniejszych producentów: Lenovo, Acer, Asus, Samsung czy Apple.

Opinie o tabletach do 500 zł

Używałeś/używałaś lub używasz tabletu do 500 zł i chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami? Gorąco do tego zachęcamy! W sekcji komentarzy można zamieszczać swoje uwagi, opinie i wskazówki dotyczące zakupu i użytkowania tabletów do 500 zł.

Tablet do 500 zł / Ranking najlepszych

Szukając dobrego tabletu do 500 zł, warto zajrzeć do naszego rankingu. To aktualizowane na bieżąco zestawienie najchętniej kupowanych tabletów, w którym znaleźć można również porównanie cen u sprzedawców internetowych.

Jeśli podoba się Wam nasz ranking tabletów do 500 zł to zapraszamy do dyskusji na forum i wymiany recenzji, opinii i wrażeń.

1 opinia na forum “Tablet do 500 zł”

Dodaj opinie na forum