Laptop gamingowy 16 cali

Laptop gamingowy 16 cali to laptop stworzony z myślą o każdym graczu gier komputerowych, który liczy na odrobinę jakości, jednak nie chce mieć komputera stacjonarnego. Bowiem to komputer, który stoi tylko w jednym miejscu. A wolą bardziej mobilny i przenośny laptop gamingowy 16 cali. Taka wielkość jest optymalna. Idealnie sprawdzi się go gier, do przeglądania internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki, itp. Wiele zyskujemy poprzez to wielofunkcyjne urządzenie a na pewno jakość w dobrej cenie. Szczególnie, gdy nieco przyjrzyjmy się dostępnym ofertom na rynku, by wybrać najlepszą dla siebie!

Pytanie brzmi, jaki laptop gamingowy 16 cali wybrać? Czym się on charakteryzuje? Co jeszcze ma prócz takiej wielkości? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? To zapewne tylko nieliczne pytania, jakie mamy w głowach. Takich pytań może być znacznie więcej i postaramy się Wam odpowiedzieć na nie. Abyście mieli łatwy wybór. Choć wydawać by się mogło, że to trudna decyzja, z nami będzie łatwiej! Zapraszamy do naszej lektury, do ważnych informacji, do poleceń i opinii innych!

Laptop gamingowy 16 cali Ranking
Jaki Laptop gamingowy 16 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jaki laptop gamingowy 16 cali wybrać i kupić?

Czy już wiecie, jaki laptop gamingowy 16 cali chcecie kupić? Co macie na oku? Nie zawsze wiemy to od razu. Czasem potrzeba odrobiny czasu, zastanowienia. Przemyślcie to, aby dobry laptop gamingowy 15 cali był dopasowany do Waszych potrzeb. By zawierał e elementy, które są dla Was ważne oraz przydatne. Przede wszystkim podczas zakupu, warto zwrócić uwagę na parę istotnych elementów, jakimi w tym wypadku są:

  • ekran,
  • matryca,
  • czas reakcji matrycy,
  • złącza,
  • dysk.
Laptop gamingowy 16 cali
Laptop gamingowy 16 cali / Ranking, cena, opinie

Ekran laptopa gamingowego 16 cali

Dlaczego ekran to ważny element laptopa gamingowego 16 cali? Bo to odpowiednia wielkość oraz jakość produktu. Przede wszystkim znamy już wielkość, czyli przekątną ekranu, gdzie w tym przypadku zdecydowaliśmy się na 16 cali. Do tego należy zwrócić uwagę na rozdzielczość wyświetlacza. Zwykle przy takich parametrach wynosić będzie około 1920×1080 pikseli, czyli jest to opcja Full HD, bardzo dobra, dopasowana do wielkości, bogata kolorystyka, wyrazistość, wszystko, co potrzeba do gier.

Co powiecie na: Laptop gamingowy 15 cali ?

Matryca ekranu w laptopie gamingowym 16 cali

W tematyce ekranu warto omówić jego matryce, czyli specjalną powłokę na ekranie laptopa gamingowego 16 cali. Ona zapewnia nam odpowiedni obraz w zależności od warunków, w jakich się znajdujemy. Do wyboru mamy dwie matryce. Pierwszą z nich jest matowa, ze specjalną powłoką odbijającą światło, więc jest antyrefleksyjna. Idealnie nadaje się do jasnych pomieszczeń, odbija promienie słoneczne, przez co zawsze widzimy, co dzieje się na kranie i laptop może być zabierany w różne miejsca, choć trochę przez to nie oddaje kolorystyki, jaką oferuje matryca błyszcząca.

Drugi rodzaj cechuje się jakością względem kolorów, są one bardzo wyraziste, realistyczne, świetne do gier, jednak minusem jest to, że laptop gamingowy 16 cali nadaj się wtedy tylko pomieszczeń ciemnych, gdzie nie docierają promienie słoneczne, w przeciwnym razie ni widzimy, co dzieje się na ekranie. Sami musimy zdecydować, co jest dla nas ważniejsze.

Jaki laptop gamingowy 16 cali
Jaki laptop gamingowy 16 cali wybrać? – Zobacz opinie, cenę oraz ranking najlepszych

Czas reakcji matrycy w laptopie gamingowym 16 cali

Kiedy już jesteśmy przy matrycy to warto omówić jej czas reakcji w laptopie gamingowym 16 cali. To czas, jaki potrzebują piksele, a właściwie każda z nich z osobna, aby zmienić swój stan z obecnego na nowy. W tym wypadku im mniejszy parametr, tym szybciej reaguje na nasze polecenia. Co wpływa korzystnie na grę. Dobre modele oferują nam nawet do 1 milisekundy na zmianę!

Złącza w laptopie gamingowym 16 cali

Każdy laptop gamingowy 16 cali wyposażony jest w różnego rodzaju złącza, choćby przewodowe, czyli z kablem i bezprzewodowe. Pierwsze używane są głownie do ładowania (USB-C) czy podłączenia słuchawek/głośników przewodowych (mini-jack). Z kolei drugie to możliwość parowania dwóch urządzeń za pomocą Bluetooth. Choćby głośniki czy słuchawki i szybkie przesyłanie danych, a także Wi-Fi – podłączenie do darmowej sieci internetowej np. sieć domowa.

To może Wam si spodobać: Laptop gamingowy 20 cali

Dysk laptopa gamingowego 16 cali

Decydując się na dobry laptop gamingowy 16 cali nie możemy zapomnieć o rodzaju dysku, jaki kupimy. Przede wszystkim musimy wybrać spośród dwóch: SSD oraz HDD. Do gier bardziej polecany jest dysk SSD, ponieważ jest bardziej wytrzymały, bardziej odporny na urazy i szybszy w działaniu. Dysk HDD jest podatny na urazy, zwłaszcza podczas przenoszenia. Dlatego bardziej nadaje się do statycznych rzeczy np. przechowanie zdjęć, filmów, muzyki czy przeglądanie internetu.

Najlepszy laptop gamingowy 16 cali

Jaki to jest najlepszy laptop gamingowy 16 cali? To ten model, który wyróżnia się dobrymi cechami, takimi, które są dopasowane do nas. Bowiem nie ma jednego uniwersalnego modelu takiego, co zachwyci wszystkich. Każdy ma własne podejście do tematu, indywidualne potrzeby, itd. Dlatego też najlepszy jest on wtedy, gdy spełnia nasze wszystkie oczekiwania, jakby był stworzony właśnie z myślą o nas. Zobaczmy więc wiele jego możliwości, gdy decydujemy się na przekątną ekranu 16 cali. Wtedy to sprawdźmy jakość obrazu, czyli rozdzielczość, czy też dostępną pojemność baterii, aby laptop działał nawet wtedy, gdy będziemy poza domem, bez dostępu do stałej energii elektrycznej. Do tego ważna jest pojemna pamięć na gry, czas reakcji na nasze komendy, zmiana obrazu, dysk i wiele innych elementów. Wszystkie powinny ze sobą współgrać.

Najlepszy laptop gamingowy 16 cali
Najlepszy laptop gamingowy 16 cali

Gdzie kupić laptop gamingowy 16 cali?

Dobry laptop gamingowy 16 cali możemy kupić na pewno w internecie. Tam jest szeroki wybór różnych modeli, marek, cecha charakterystycznych, a nawet kolorów, itd. Każdy znajdzie coś dla siebie w opisach, warto też czytać opinie. Można również udać się do sklepów z elektroniką czy do marketów rtv, by zobaczyć je na żywo, porównać, omówić z doradcą klienta. Sami zdecydujmy, co jest dla nas wygodniejsze. A na jakiego producenta właściwie powinniśmy zwrócić uwagę? Do chętnie wybieranych zaliczają się: HP, MSI, Asus, Dell oraz inni.

A może: Laptop gamingowy 14 cali ?

Cena laptopa gamingowego 16 cali

A ile kosztuje laptop gamingowy 16 cali? Czy już si nad tym zastanowiliście, ile możecie wydać? Bowiem to jest raczej specjalistyczny sprzęt i nie kosztuje mało. Zwykle jego cena waha się między 4000 zł do nawet 7000 zł. Zatem przyjrzyjmy się, co dokładnie w danej cenie jest nam oferowane.

Laptop gamingowy 16 cali – opinie

A Waszym zdaniem to jaki laptop gamingowy 16 cali warto kupić? Dlaczego ta wielkość? Czym się wyróżnia? Co ją cechuje? Jakie ma inne elementy, ważne dla Was? Czym się kierujecie podczas zakupu? Na co szczególnie zwracacie uwagę? Jaki model jesteście w stanie polecić? Jaki producent, jaka cena? Co Was zachęca do jego zakupu, jakie zalety, jakie korzyści? W sekcji komentarzy czekamy na Wasze opinie!

Laptop gamingowy 16 cali / Ranking najlepszych

Chętnie gramy w gry w czasie wolnym, jednak w dzisiejszych czasach są one realistyczne, wymagające odpowiedniego sprzętu, zatem warto taki wybrać. A jeśli nie wicie z czego wybrać, to polecamy nasz najnowszy ranking najlepszych laptopów gamingowych 16 cali. Zobaczcie, co polecają inni gracze, czym się kierować, każdy opis wraz z aktualną ceną. Zapraszamy Was do zakupu!

Dodaj opinie na forum