Laptop gamingowy 14 cali

Laptop gamingowy 14 cali to idealnie dopasowany laptop do graczy, którym zależy na optymalnym rozwiązaniu, by nie zajmował taki sprzęt zbyt wiele miejsca na biurku oraz by jednak cokolwiek widzieć podczas rozgrywek i to dobrej jakości. Dlatego wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie, choć nie zawsze cechują się one tym samym. Wiele laptopów nawet, gdy ma tą samą przekątną ekranu, to może posiadać inne funkcje, inne cechy, łączy je tylko wielkość. Dlatego naszym zdaniem warto się rozejrzeć, co może nam się spodobać, czego potrzebujemy, w jakie gry gramy, by go dopasować do potrzeb.

To jaki laptop gamingowy 14 cali wybrać? Na pewno macie takie pytanie w głowie. Ale z pewnością też nie jest ono jedyne. W tym temacie możemy mieć wiele wątpliwości, czy taka wielkość będzie dla nas odpowiednia? Czym się kierować podczas zakupów? Jakie musi oferować nam cechy? Zobaczcie nasz poniższy artykuł! Mamy dla Was małą pomoc w postaci tej lektury z ważnymi informacjami, mamy ranking najlepszych z poleceniami i sekcje komentarzy na Wasze opinie!

Laptop gamingowy 14 cali Ranking
Jaki Laptop gamingowy 14 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jaki laptop gamingowy 14 cali wybrać i kupić?

I na co się zdecydowaliście? Jaki laptop gamingowy 14 cali wybieracie? Nadal nie wiecie? To już spieszymy z pomocą! Przede wszystkim musicie wiedzieć, czego chcecie! To podstawa, by w ogóle szukać czegokolwiek. Wiecie mniej więcej wielkość, ale i tak każdy z nich może cechować się czym innym. Dlatego przemyślcie sprawę, zastanówcie się co jest dla Was ważne i obowiązkowe. Jeśli nie wiecie, w jakim kręgu się obracać to zdecydowanie polecamy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii, jakimi są m. in.:

  • ekran,
  • procesor,
  • dysk,
  • system operacyjny,
  • częstotliwość odświeżania ekranu.
Laptop gamingowy 14 cali
Laptop gamingowy 14 cali / Ranking, opinie i cena

Ekran laptopa gamingowego 14 cali

Dobry laptop gamingowy 14 cali to przede wszystkim odpowiednia wielkość. W tym przypadku mamy przekątną ekranu o parametrze 14 cali. To odpowiednia wielkość, bardzo uniwersalna, nada się do większych i mniejszych powierzchni. Ale nie tylko wielkość jest najważniejsza, bo jeszcze liczy się rozdzielczość ekranu, czyli jakość widzianego obrazu. W grach obraz jest bardzo ważną częścią. Dzięki temu widzimy każdy szczegół, widzimy to, co dzieje się w grze i możemy odpowiednio reagować i jest to te komfort dla naszych oczu, gdy są zróżnicowane kolory, gdy mamy kontrasty, bogatą paletę barw, itd. Zwykle przy tej wielkości nasz ekran wyposażony jest w rozdzielczość na poziomie Full HD, czyli 1920×1080 pikseli.

Zobacz: Laptop gamingowy do 1500 zł

Procesor w laptopie gamingowym 14 cali

Kolejnym ważnym elementem jest procesor w laptopie gamingowym 14 cali. To cecha, która odpowiada za przetwarzanie procesów, jakie zachodzą w laptopie. Zarówno proste reakcje, jak i te skomplikowane. Im nowszej generacji procesor, tym lepsze wynki osiąga w krótkim czasie.

Dysk w laptopie gamingowym 14 cali

Oczywiście zakupić musimy laptop gamingowy 14 cali z odpowiednim dyskiem. Co to dokładnie oznacza? Dysk twardy to rodzaj pamięci masowej. To właśnie tam zapisywane są, przechowywane oraz przetwarzane dane, cała cyfrową treść. Dlatego ważne jest, by wybrać odpowiedni model, który bezpiecznie przechowa nasze zdjęcia, filmy, ale przede wszystkim gry. W przypadku modeli do gier zdecydowanie bardziej polecamy dysk SSD. Dlaczego? Bo wyróżnia się lepszymi cechami dla graczy. To idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na szybkości pracy laptopa. Wszystkie pliki, w tym gry otwierają się znacznie szybciej, niż w dysku HDD. Do tego dysk SSD sam w sobie jest dużo bardziej wytrzymały na różnego rodzaju urazy mechaniczne, choćby przez to, że nie posiada ruchomych części, jak dysk HDD.

Jaki laptop gamingowy 14 cali
Jaki laptop gamingowy 14 cali wybrać? – Cena, ranking oraz opinie innych!

System operacyjny w laptopie gamingowym 14 cali

W tym przypadku omówmy też sobie system operacyjny laptopa gamingowego 14 cali. Czyli element, który odpowiada za łatwe użytkowanie tego sprzętu. Dlatego właśnie jes to element, na który koniecznie musimy zwrócić uwagę. Jeśli zależy Wam i na cenie i na jakości i jeszcze do tego na łatwej obsłudze to zdecydowanie polecamy Windows. Oczywiście najlepiej od razu wybrać najnowszą generację. Dzięki temu zyskujemy dostęp do dobrych aplikacji, często darmowych, wiemy, jak się posługiwać nim, mamy szybki dostęp do zmiany ustawień, itd.

Częstotliwość odświeżania ekranu w laptopie gamingowym 14 cali

Nie możemy zapomnieć też o parametrze jakim jest częstotliwość odświeżania ekranu w laptopie gamingowym 14 cali. Ta cecha oznacza, że mamy obraz a na nim wyświetlany obrazi to informuje nas,ile razy zmieni się ten obraz w ciągu jednej sekundy. Czyli ile razy się odświeży, byśmy mogli nadążyć za tym, co dzieje się w grze. W tej wielkości modelach zwykle en parametr występuje na poziomie 60 Hz, czyli aż 60 razy zmienia się obraz w ciągu jednej sekundy.

A może: Biały laptop gamingowy ?

Najlepszy laptop gamingowy 14 cali

Jaki to jest najlepszy laptop gamingowy 14 cali? Przede wszystkim taki, który został dopasowany do naszych potrzeb. Czyli nie wyrzuciliśmy pieniędzy w błoto, tylko mamy coś, co użytkujemy na co dzień. I wcale nie musi to być tylko do gier, choć właśnie w tej dziedzinie sprawdza się najlepiej. Ma odpowiednią wielkość, jest dobry jakościowo, ma przydatne funkcje, jest cały sprawny, bezawaryjny. Taki właśnie jest najlepszy laptop, który odpala wszystkie gry, nawet te najnowsze bez zacinania się. Co daje nam komfort gry.

Gdzie kupić laptop gamingowy 14 cali?

Dobry laptop gamingowy 14 cali możemy zakupić w różnych sklepach. Czy to zajrzymy do internetu, gdzie wybór jest największy czy zakupimy stacjonarnie gdzie skorzystamy z pomocy doradcy klienta, każdy sposób ma swoje zalety. Na żywo sprawdzimy je w sklepach komputerowych, w marketach RTV czasem też są w dużych dyskontach. Z pewnością znajdziemy model dla siebie, z takim cechami, jakie nam odpowiadają.

Najlepszy laptop gamingowy 14 cali
Najlepszy laptop gamingowy 14 cali

A jakiego producenta wybrać? Do znanych i popularnych zaliczają się: Dell, Asus, Acer, Lenovo, MSI i inni.

Cena laptopa gamingowego 14 cali

A ile kosztuje dobry laptop gamingowy 14 cali? Na pewno to także ważne pytanie, które interesuje nie jednego kupca. Choć te modele cechują się tą samą wielkością ekranu, to jednak nie zawsze to samo mają w środku. W tym celu, by wybrać dla siebie najlepszy, rozejrzyjmy się w cenach, co nam dany producent oferuje. Dobry laptop o przekątnej ekranu 14 cali kosztuje od 3000 zł do 4000 zł.

Polecamy: Laptop gamingowy do 7000 zł

Laptop gamingowy 14 cali – opinie

A Waszym zdaniem jaki laptop gamingowy 14 cali warto kupić? Czym powinniśmy się kierować? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy maci już coś na oku? A co polecacie? Jaka cena, jaki producent? Czy 14 cali ekran to odpowiedni parametr? Jakie zalety ma taki sprzęt? Co zyskujemy przy tym? Jakie mamy korzyści i co polecacie a czego nie? Dajcie nam znać, jakie są Wasze opinie. Czekamy na nie w komentarzach!

Laptop gamingowy 14 cali / Ranking najlepszych

Gry to nadal modne hobby, nie tylko wśród młodszych, ale i wśród starszych. Trzeba tylko mieć dobry sprzęt, by wygrywać i nadążać za tym, co dzieje się na ekranie. Zwłaszcza pod tym względem, jego wielkości powinniście się przyjrzeć rankingowi najlepszych laptopów gamingowych 14 cali. W takim zestawieniu czeka na Was masa sprawdzonych i polecanych modeli idealnych do gier komputerowych. Zapraszamy, zobaczcie opis, cenę, opinii!

Dodaj opinie na forum