Laptop gamingowy do 1500 zł

Laptop gamingowy do 1500 zł to tak na prawdę nie drogi sprzęt. Jednak posiada wiele przydatnych funkcji, dobrych cech za niewiele. Idealny dla amatorów gier, kogoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z grami, szczególnie też dla dzieci. Choć nie możemy spodziewać się najlepszych parametrów, to jednak może to być fajny prezent. W tej cenie nadal czekają na nas dobre parametry tego produktu. Jednak przed zakupem warto sprawdzić co nas czeka, aby nie było rozczarowania, że coś nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego teraz jest najlepszy czas, aby się rozejrzeć!

To jaki laptop gamingowy do 1500 zł wybrać? To bardzo ważne pytanie, bowiem ma to być sprzęt, na którym będziemy grać. Dlatego powinniśmy dokładnie przejrzeć opcje, sprawdzić, co nam oferują sklepy i producenci. Zebraliśmy też dla Was najważniejsze informacje tu, w jednym miejscu, byście nie musieli przeszukiwać czeluści internetu. Sami zobaczcie, co przygotowaliśmy, co na Was czeka, co jest ważne a co polecane.

Laptop gamingowy do 1500 zł Ranking
Jaki Laptop gamingowy do 1500 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Jaki laptop gamingowy do 1500 zł wybrać i kupić?

To jaki ten laptop gamingowy do 1500 zł wybrać? Czy wiecie już, czego szukacie? Jeśli nie, to trafiliście dobrze, bo mamy dla Was małe podpowiedzi. chętnie pomożemy, zachęcając Was chociażby do przemyślenia sprawy. Zastanówcie się, czego oczekujecie w tej cenie a co Wam jest potrzebne, aby taki laptop to zawierał. Jeśli jednak nie macie pomysłu, bo nie znacie się na tym, to zapraszamy do zapoznania się z ważnymi elementami tego sprzętu, a są nimi:

  1. ekran,
  2. matryca,
  3. czas reakcji matrycy,
  4. częstotliwość odświeżania ekranu,
  5. system operacyjny,
  6. złącza.
Laptop gamingowy do 1500 zł
Laptop gamingowy do 1500 zł / Ranking / Opinie

Ekran w laptopie gamingowym do 1500 zł

Przede wszystkim największą uwagę musimy zwrócić na ekran dostępny w danym laptopie gamingowym do 1500 zł. To bardzo ważny element, którego wielkość i jakość to wpływa na użytkowanie. Przede wszystkim skupmy się na przekątnej ekranu. Zwykle w tej cenie jest to między 12 a 15 cali. Do tego dochodzi jeszcze wspomniana już jakość obrazu, czyli rozdzielczość ekranu, która przy takich parametrach wynosić może do Full HD. A to oznacza średnio 1920×1080 pikseli.

Polecamy: Biały laptop gamingowy

Matryca w laptopie gamingowym do 1500 zł

Do tego mamy do wyboru dwie matryce w laptopie gamingowym do 1500 zł. Każda wyróżnia się czym innym. Pierwsza jest matowa, czyli posiada dodatkową powłokę antyrefleksyjną przez co świetnie nadaje się do jasnych pomieszczeń, tych nasłonecznionych, gdyż odbija promienie słoneczne. Przy czym traci nieco na kolorach. Ale za to widzimy wszystko, co dzieje się na ekranie.

A drugim rodzajem jest matryca błyszcząca. Ta posiada świetne kolory, bardzo realistyczne, jednak nie nadaje się do jasnych pomieszczeń. Raczej nie radzi sobie z odbijaniem promieni. Przez co można ją używać tylko w ciemnych pokojach, gdy chcemy widzieć, co dzieje się na ekranie.

Czas reakcji matrycy w laptopie gamingowym do 1500 zł

Kolejnym ważnym elementem jest czas reakcji matrycy. Ta cecha oznacza cza, jaki potrzebuje każdy piksel do zmiany swojego stanu. Zawsze mierzony jest w milisekundach. Im ten parametr jest niższy, tym lepiej, choć w tej cenie nie będzie on najniższy. Zatem czas reakcji to czas niezbędny do podświetlenia/wygasania pojedynczego piksela matrycy. Zwykle waha się od 1 do 12 milisekund i sprawdźmy ile wynosi nasz czas reakcji matrycy w upatrzonym laptopie.

Jaki laptop gamingowy do 1500 zł
Jaki laptop gamingowy do 1500 zł wybrać? – Opinie / Ranking Najlepszych

Częstotliwość odświeżania matrycy w laptopie gamingowym do 1500 zł

Nieco powiązana z tym jest częstotliwość odświeżania obrazu w laptopie gamingowym do 1500 zł. Ten parametr pokazuje nam, ile razy w ciągu jednej sekundy zmienia się obraz, czyli jak szybko jest w stanie wygenerować się nowy. Ta wartość zawsze jest podawana w Herzach. W tej cenie najczęściej możemy spotkać się z parametrem około 50 Hz czy 60 Hz. Co to oznacza? Że nasz obraz w ciągu jednej sekundy zmienia się, czyli odświeża się aż 50 do 60 razy ciągu jednej sekundy!

System operacyjny w laptopie gamingowym do 1500 zł

A na końcu omówimy sobie dostępny system operacyjny w laptopie gamingowym do 1500 zł. To także ma duże znaczenie, wpływa na jakość użytkowania. Dlaczego? Bowiem system operacyjny to element, który odpowiada za użytkowanie, za łatwość obsługi. Przede wszystkim warto wybrać znany model. Czyli najczęściej jest to system Windows. Znany, lubiany, polecany i tani. Same korzyści za niewielką cenę. Taki system oferuje nam łatwą obsługę, sprawdzi się w przypadku dzieci i starszych. Ma dostęp do wielu świetnych i darmowych aplikacji czy plików. Zwykle te sprzęty są bezawaryjne, zwłaszcza najnowsze generacje.

Co powiecie na: Laptop gamingowy do 7000 zł ?

Złącza w laptopie gamingowym do 1500 zł

Czasem bardzo przydatne okazują się niektóre złącza w laptopie gamingowym do 1500 zł. Szczególnie te bezprzewodowe, jak Bluetooth, gdzie możemy szybko przesyłać pliki czy parować się z innymi urządzeniami, jak słuchawki i głośniki. Do tego nadal mamy złącza przewodowe, choćby USB-A, USB najnowszej generacji 2.0 i 3.0. Konicznie musi to być port HDMI czy slot na kartę pamięci. To pozwala nam podłączać inne urządzenia, które mogą przydać się do gry, np. myszka, także głośniki oraz inne akcesoria do gier.

Najlepszy laptop gamingowy do 1500 zł

Najlepszy laptop gamingowy do 1500 zł to ten, który ma wiele dobrych cech w niewielkiej cenie. Zatem nie wydamy dużo, jednak sprzęt sprawdzi się w naszym domu, do gier, w które gramy. Musi być odpowiednio duży, by wdać wszystko, szczegóły podczas rozgrywki, na co wpływa też jakość obrazu. Do tego mamy ogólne użytkowanie, by był łatwy w użyciu, miał pojemną baterię, przez co działa dłużej bez konieczności podłączania kabli. Bardzo ważnym elementem jest częstotliwość odświeżania ekranu, przez co nic nam nie umknie i jesteśmy na bieżąco z tym, co dzieje się w grze.

Najlepszy laptop gamingowy do 1500 zł
Najlepszy laptop gamingowy do 1500 zł

Gdzie kupić laptop gamingowy do 1500 zł?

Dobry laptop gamingowy do 1500 zł możemy zakupić w różnych miejscach, choćby internecie, gdzie wybór jest największy. Znajdziemy tu wiele marek, różne jakości, choć w podobnej cenie. Do tego mamy też sklepy stacjonarne z komputerami i laptopami oraz markety RTV. Tam od razu skorzystać możemy z pomocy doradcy klienta, porównać je na żywo, wybrać ten najlepszy model. A jeśli chodzi o producentów to do znanych zaliczają się m. in.: Asus, Acer, Huawei i inni.

Sprawdź: Laptop gamingowy do 1000 zł

Laptop gamingowy do 1500 zł – opinie

A y co o tym sądzicie? Czy warto kupić laptop gamingowy do 1500 zł? Dlaczego w tej cenie? Czy nadal posiada on dobre parametry? Czym się wyróżnia? Co zyskamy? Jakie są jej zalety, a może ma i cechy? Co Wy byście polecali? Jaki model od jakiego producenta? Czym się kierujecie podczas zakupów? Dajcie nam znać od razu w sekcji komentarzy!

Laptop gamingowy do 1500 zł / Ranking najlepszych

Nadal modne jest, by grać w gry, choć w tych czasach wyglądają one nieco inaczej. To nie są tylko posklejane piksele, lecz wygląda bardzo realnie to, co widzimy na ekranie. Dlatego tak bardzo liczy się jakość obrazu. Zatem polecamy nasz najnowszy ranking najlepszych laptopów gamingowych do 1500 zł. Zobaczcie, co warto kupić, co polecają inni gracze. Możecie przeczytać opis, sprawdzić dokładną cenę i zakupić najlepszy dla siebie gadżet. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum