Laptop gamingowy i7

Laptop gamingowy i7 to laptop stwrzony z myślą o graczach, który oferuje nam pewną technologie jaką jest Intel Core i7. W tym wypadku mamy bardzo dobrą jakość produktu, dzięki której możemy grać w dowolne gry komputerowe, bez obaw o ich zacinanie się. Nawet jeśli chodzi o te najnowsze modele. Zyskujemy bowiem dobry procesor tego sprzętu, który sprawi, że teraz gry staną się dla nas ciekawe, wciągające, a oprócz tego możemy korzystać z wielu innych funkcji. Dlatego warto dowiedzieć się więcej, dlaczego właśnie taki rodzaj zakupić.

To który laptop gamingowy i7 wybrać? Zapewne zastanawiacie się, czym on się wyróżnia czy jakie ma cechy. Dlaczego właśnie taki procesor? Na wszystkie nurtujące pytania znajdziecie odpowiedź poniżej, w naszym najnowszym artykule. W tej tematyce podpowiemy Wam, co wybrać i dlaczego warto. Już teraz możemy zaprosić Was do rankingu najlepszych a także czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Laptop gamingowy i7 Ranking
Jaki Laptop gamingowy i7?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Czym wyróżnia się laptop gamingowy i7?

Przede wszystkim musimy najpierw wyjaśnić sobie, jak działa laptop gamingowy i7 i czym on się właściwie wyróżnia. Czym dokładnie jest tajemnicze i7. Tak na prawdę mamy przed sobą laptop o procesorze Intel Core i7. Jest to pierwsza generacja procesorów. Generacja procesorów firmy Intel, która jest oparta na architekturze x86-64. Wykorzystuje ona mikroarchitekturę procesora. Ten rodzaj jest niezwykle popularny wśród graczy. A to dlatego, że oferuje aż 12 rdzeni! Choć zwykle jest to od 8 do 10 rdzeni. Tym samym wychodzi to 20 wątków! Jego maksymalny pobór mocy to tylko 125W. Jednym słowem jest idealny dla wymagających graczy.

Laptop gamingowy i7
Laptop gamingowy i7 / Ranking, cena,opinie

Jaki laptop gamingowy i7 wybrać i kupić?

To ważne pytanie, jaki laptop gamingowy i7 wybrać. Bowie jego odpowiedni dobór pozwoli nam grać swobodnie w gry komputerowe. Ale nie tylko, choć głównie do tego jest stworzony. Ale przy okazji zyskamy jakość do innych czynności. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak przemyśleć swój wybór. Przede wszystkim musi być on kierowany naszymi potrzebami i naszymi grami (czyli grami, w które gramy). Ale co ważne, to cechy produktu. A tymi najistotniejszymi są:

  1. ekran,
  2. częstotliwość odświeżania obrazu,
  3. dysk,
  4. bateria.

Ekran w laptopie gamingowym i7

Oczywiście pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę to ekran w laptopie gamingowym i7. Bowiem jest to element odpowiadający za całą wielkość sprzętu, jak i za jego jakość obrazu. Zatem nie tracąc czasu na pewno sprawdźcie przekątną ekranu, która w tm przypadku wynosi zwykle od 14 do 16 cali.

Polecamy: Laptop gamingowy 144hz

Oprócz wielkości ważnym elementem jest także jakość obrazu, o czym już wspominaliśmy. To zależne jest od rozdzielczości wyświetlacza. W przypadku modeli o takiej wielkości, jaką podaliśmy wyżej, rozdzielczość może wynieść Full HD, czyli 1920×1080 pikseli. Co daje nam czysty, wyrazisty obraz wraz z bogatą kolorystyką.

Częstotliwość odświeżania obrazu w laptopie gamingowym i7

Pozostając w tematyce obrazu warto omówić też częstotliwość odświeżania obrazu w laptopie gamingowym i7. Ten parametr odpowiada bowiem za to, ile razy w ciąg sekundy zmieni się obraz na nowy. Tak, abyśmy nadążali za tym, co dzieje się w grze. Jednak tu kwestia zależna jest od ceny, gdyż w tańszych wersjach jest to zakup z parametrem 60 Hz a w droższych już 144 Hz. Co oznacza częstość odświeżania obrazu na poziomie 60 rzy lub 144 razy na sekundę, co w grach może mieć znaczącą różnicę i ogromne znaczenie dla wygranej.

Jaki laptop gamingowy i7
Jaki laptop gamingowy i7 wybrać? / Opinie, cena oraz ranking

Dysk w laptopie gamingowym i7

Choć zwykle kujuąc zwykły laptop mamy do wyboru dwie kart SSD lub HDD, to jednak laptop gamingowy i7 oferuje nam tylko kart SSD. Dlaczego? Bowiem to najlepsza jakość w gadżetach dla graczy. To zwiększona prędkość laptopa co oznacza lepszą jakość gry. Przede wszystkim komfort użytkowania. Bowiem wbudowany dysk SSD jest rozwiązaniem idealnym, gdyż daje nam większą szybkość pracy laptopa. Zainstalowane w nim aplikacje uruchamiają się znacznie szybciej, niż na dysku HDD. Jest też on dużo bardziej wytrzymały, także na urazy wewnętrzne czy zewnętrzne. Po prostu na urazy mechaniczne. A także zapewni nam cichszą pracę, przez co bardziej skupiamy się na grze.

Bateria w laptopie gamingowym i7

Dlaczego ważna jest bateria w laptopie gamingowym i7? Bowiem jest to element, dzięki któremu możemy korzystać z tego gadżetu bez zbędnych kabli. Dzięki temu też jest dużo bardziej mobilny. Żadne kable nam nie przeszkadzają, nie plączą się. Dobre modele oferują nawet do 50 Wh pojemności baterii. Co oznacza, że w pełni naładowana starczy nam na kilkanaście godzin, a w najlepszym wypadku na cały dzień!

Choć oczywiście musimy wziąć pod uwagę różne czynniki, choćby jasność ekranu, czy też rodzaj gry, ile energii ona pobiera, ile pamięci i tak dalej.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Najlepszy laptop gamingowy i7

Najlepszy laptop gamingowy i7 to ten, który cechuje się odpowiednimi parametrami. Oprócz tego, że posiada procesor i7 to jeszcze są to chociażby wielkość ekranu, a przy tym i rozdzielczość. Odpowiednia kolorystyka dająca nam realistyczne wrażenia obrazu. Do tego także powinniśmy zwrócić uwagę na pojemna baterię, która pozwoli nam grać przez wiele godzin bez kabla ładującego. I tak na prawdę każdy model może się czymś różnić. Ale na pewno znajdziemy ten najlepszy dla nas, także pod względem jakości dźwięku i obrazu. A dla dodatkowego komfortu wybierzmy model ze znanym nam oprogramowaniem (systemem), łatwym w obsłudze.

Najlepszy laptop gamingowy i7
Najlepszy laptop gamingowy i7

Gdzie kupić laptop gamingowy i7?

Dobry laptop gamingowy i7 zakupimy w wielu sklepach, bowiem to już jest popularny sprzęt dla graczy. Więc nie tylko internet w niego obfituje, ale i sklepy stacjonarne komputerowe, z akcesoriami dla graczy czy markety rtv. Wszędzie tam możemy modele zobaczyć na żywo, porównać je czy też porozmawiać wraz z doradcą klienta. Omówiony model może okazać się tym najlepszym. Warto więc skorzystać z takiej okazji.

A jak to wygląda z producentem? Który jest najlepszy? Na pewno można wyróżnić kilku popularnych, choćby: Lenovo, Dell, Asus, HP, Acer i inni.

Co powiecie na: Laptop gamingowy do 3500 zł ?

Cena laptopa gamingowego i7

Jaka jest cena za laptop gamingowy i7? To oczywiście zależy od modelu, bowiem jest ich wiele, a każdy to inna jakość, producent, funkcje i cechy. Jednak jest to sprzęt dla gracza, więc kosztuje on więcej, niż zwykłe laptopy. Średnio zapłacimy między 2600 zł a 4500 zł. Choć są też modele za 6000 zł.

Laptop gamingowy i7 – opinie

A co Wy o tym sądzicie? Który laptop gamingowy i7 wybrać i dlaczego? Po co nam w ogóle taki model? Czym dla Was jest posiadania laptopa z procesorem i7? Czy to specjalna cecha? Najlepsza dla graczy? Jakie widzicie zalety a jakie wady tego produktu? Czym on się wyróżnia na tle innych procesorów? Czy tylko taki wchodzi w grę? Koniecznie dajcie nam znać! W komentarzach czekamy na opinie!

Laptop gamingowy i7 / Ranking najlepszych

Nadal modne są gry komputerowe, ale już nie na stacjonarnym komputerze, tylko na laptopie. Dlatego musimy wybrać odpowiedni sprzęt, który za nami nadąży. A taki czeka na Was w rankingu najlepszych laptopów gamingowych i7. Oczywiście w zestawieniu macie tylko modele polecone i sprawdzone. Każdy z nich ma swój pełen opis wraz z ceną. Dlatego już teraz zapraszamy do zakupu!

Dodaj opinie na forum