Pierwszy smartfon dla dziecka

Pierwszy smartfon dla dziecka to na pewno nie musi być nic najlepszego. Zależy też od tego, w jakim wieku jest dziecko, gdy dostaje swój pierwszy telefon. Warto wtedy to dobrze przemyśleć i dopasować go do jego potrzeb. Ale i umiejętności. Na pewno nie wydawajmy fortuny od razu. Najpierw sprawdźmy, jak się ono zachowuje z nowym urządzeniem, jak o nie dba, czy nie zgubi, itp. Dopiero wtedy można myśleć o lepszym, nowszym modelu. Ale te tańsze nie są niczego sobie, zwykle mają tylko nieco miej pamięci czy gorszy aparat, ale czy maluch potrzebuje więcej? Dowiedzmy się zatem, co warto zakupić.

Czyli jaki pierwszy smartfon dla dziecka wybrać? Czym się kierować? Co powinno najbardziej zainteresować rodziców? A są jakieś sprawdzone modele? A może polecenia konkretnych marek? Jeśli szukacie pomocy oto jesteśmy! Chętnie wybierzemy z Wami pierwszy telefon dla Waszej pociechy! Z nami jest to dużo prostsze, a i możecie zostawiać również swoje opinie w komentarzach czy skorzystać z rankingu najlepszych.

Pierwszy smartfon dla dziecka Ranking
Jaki Pierwszy smartfon dla dziecka wybrać i kupić?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy!

Jaki pierwszy smartfon dla dziecka wybrać i kupić?

To zadaje sobie każdy rodzic, gdy nadejdzie ten czas – jaki pierwszy smartfon dla dziecka wybrać? To dość trudne zadanie patrząc, że każde dziecko jest inne, ma inne nawyki, potrzeby, inaczej dba o swoje rzeczy. Więc musimy do tego podejść bardzo indywidualnie, rozsądnie, ale i mimo wszystko sprawdzić opinie innych. Zapewne dla każdego rodzica liczy się jakość. Dlatego zachęcamy mimo wszystko do sprawdzenia ważnych elementów tego produktu, jakimi są:

  1. ekran,
  2. procesor,
  3. system operacyjny,
  4. pamięć RAM i pamięć wewnętrzna,
  5. design.
Pierwszy smartfon dla dziecka
Pierwszy smartfon dla dziecka / Ranking, Opinie, Cena

Ekran w pierwszym smartfonie dla dziecka

Jak wygląda pierwszy smartfon dla dziecka? Pamiętajmy, że zwykle pierwszy telefon zaczyna się od podstawówki, zatem maluch ma jeszcze małą rączkę i zwykle wybieramy model, nieco mniejszy, niż dla dorosłych. Najbardziej optymalny wydaje się ten z przekątną ekranu między 5 a 6 cali. Idealnie na małą rączkę.

Jeśli zdecydujemy się na modele 5-calowe to na pewno czeka nas tym samym mniejsza rozdzielczość, co jest zrozumiałe, skoro mamy mały ekran. Zwykle wynosi ono 960×480 pikseli. Jednak wcale nie oznacza, że jest to zła jakość. Po prostu dopasowana do wielkości urządzenia. Obraz jest nadal wyraźny i pełen kolorów.

Polecamy: Smartfon dla nastolatków

No i chyba nie musimy mówić, że pierwszy smartfon dla dziecka już powinien być w pełni dotykowy, nie dość, że praktycznie nie ma sklepach telefonów z klawiaturą, to są one dość trudne w obsłudze w tych czasach. Jesteśmy nauczeni do prostoty i szybkości. A małe dzieci na pewno poradzą sobie z obsługą smartfona dotykowego.

Procesor w pierwszym smartfonie dla dziecka

Co możemy powiedzieć o procesorze? Że jest ważną częścią w pierwszym smartfonie dla dziecka. Bowiem odpowiada za jakość użytkowania, za płynne działanie. Dlatego mimo wszystko nie decydujmy się na modele 2-rdzeniowe. Te są zbyt słabe nawet dla dziecka. Warto wybrać chociażby 4-rdzenie. Gdzie już możemy korzystać z 4 aplikacji jednocześnie działających, przy zachowaniu płynności tego działania.

System operacyjny w pierwszym smartfonie dla dziecka

Z kolei jeśli chodzi o system operacyjny pierwszego smartfona dla dziecka to jest to cecha dająca nam łatwość użytkowania, pod względem ułożenia stron, plików, itd. Dla dziecka telefon powinien być łatwy w obsłudze, zwłaszcza dla podstawowych czynności. Najpopularniejszy wydaje się system Android, czyli tani, łatwy w obsłudze, sprawny. Choć jego wersje zależą od modelu, my polecamy celować w te najnowsze. Posiada wiele darmowych aplikacji, co jest ważne dla dziecka, zwłaszcza gry.

Jaki pierwszy smartfon dla dziecka
Jaki pierwszy smartfon dla dziecka wybrać? – Opinie, ranking i cena

Pamięć RAM i pamięć wewnętrzna w pierwszym smartfonie dla dziecka

Czym jest pamięć RAM i wewnętrzna. RAM odpowiada za przechowywanie tymczasowe różnych plików i danych. W momencie, gdy są nie potrzebne, od razu je usuwa. W przypadku wersji telefonu dla malucha wynosi ona zwykle tylko 1 GB RAM.

Z kolei ważniejsza wydaje się pamięć wewnętrzna, czyli wbudowana. Odpowiada ona za stałe przechowywanie plików, takich jak zdjęcia, filmy, gry i aplikacje. W przypadku pierwszego smartfona dla dziecka niestety nie jest to zbyt duża pamięć, jednak zawsze możemy dokupić dodatkową kartę pamięci, gdyż każdy smartfon ma slot na takie karty, gdyby zabrakło nam wolnej pamięci na telefonie.

A może: Smartfon dla mamy ?

Design pierwszego smartfona dla dziecka

Nie możemy ominąć tematu, jaki jest design pierwszego smartfona dla dziecka. Dla maluchów często liczy się kolor czy wzór. Tak jak same telefony są zwykle podstawowych kolorów np. czarny, szary, biały, niebieski, tak etui ochronne już nie. Nie dość, że chronią urządzenie w razie upadku, to jeszcze ładnie wyglądają. Maluch może je dopasować pod własne zainteresowania np. sam kolor (bogata paleta barw) czy też wzór np. ulubiona postać z bajki, kwiaty, samochody, sport, zwierzątka i długo można by tak jeszcze wymieniać.

Najlepszy pierwszy smartfon dla dziecka

Najlepszy pierwszy smartfon dla dziecka to jaki to jest? Na pewno si czymś wyróżnia. A choćby tym, że nie kosztuje wiele, ale nie zawodzi nas jakością. Jest dopasowany do naszej pociechy pod wszystkim względami (w zależności od wieku), choćby rozmiar, funkcje, pamięć, itd. Dla nich często liczy się, by mieć dużo gier, dostęp do internetu, móc oglądać różnego rodzaju filmiki czy słuchać muzyki. Taki telefon bez dwóch zdań jest łatwy w obsłudze. A przy tym możemy dobrać wiele dodatków, jak kolorowe etui ochronne, z ulubionymi postaciami i wiele innych.

Gdzie kupić pierwszy smartfon dla dziecka?

Dobry, pierwszy smartfon dla dziecka kupimy w wielu sklepach. W internecie wybór ten jest chyba największy, ale jeśli potrzebujemy pomocy to warto udać się stacjonarnie, choćby do sklepów i marketów RTV, a jeszcze lepiej od razu do operatora sieci komórkowej, który wybierze dla naszej pociechy najlepszą opcję. Warto skorzystać z takiej okazji.

Najlepszy pierwszy smartfon dla dziecka
Najlepszy pierwszy smartfon dla dziecka

Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy: Xiaomi, Alcatl, Panasonic, Samsung, ZTE oraz innych.

Cena pierwszego smartfona dla dziecka

Ile zapłacimy za pierwszy smartfon dla dziecka? Warto wiedzieć, by nie przepłacać. Oczywiście dobry telefon musimy wybrać zawsze patrząc na wiek naszej pociechy. Dlatego też cena za smartfon może się znacznie różnić. Najbardziej podstawowe modele kosztują od około 200 zł. Im więcej funkcji, czy lepsza jakość, tym więcej kosztuje. Jak telefon dla dziecka to nawet do 700 zł.

Może Was zainteresować: Smartfon dla dziecka

Pierwszy smartfon dla dziecka – opinie

Czy Wy polecicie nam oraz innym czytelnikom jakiś pierwszy smartfon dla dziecka? Przede wszystkim w jakim wieku malucha zdecydowaliście się na taki krok? Co Wami wtedy kierowało? I na jaki model się zdecydowaliście? A od jakiego producenta? I ile postanowiliście przeznaczyć na ten zakup? Co jeszcze możecie powiedzieć lub polecić rodzicom w tym temacie? W sekcji komentarzy czekamy na opinie!

Pierwszy smartfon dla dziecka / Ranking najlepszych

Warto wybrać telefon dla pociechy świadomie. Taki, który da mu satysfakcje, ale nauczy też wejść w nastoletnie życie i dorosłość. Bez zbędnych przykrości. Dzięki temu nauczą się funkcjonować w wirtualnym społeczeństwie i nadążać za technologią tego świata. Ciekawe propozycje znajdziecie w rankingu najlepszych pierwszych smartfonów dla dziecka. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum