Klawiatura numeryczna do laptopa

Klawiatura numeryczna do laptopa to dodatkowa klawiatura do sprzętu, jakim jest laptop, w postaci niewielkich rozmiarów planszy z numerkami. Są na niej liczy, a to dlatego, że często laptopy nie mają osobnej takiej klawiatury, jak to było w klawiaturach do komputerów. Często liczby są tylko na górze, nad literkami. Co w wielu pracach nie jest wygodne I w tedy z pomocą przychodzi właśnie klawiatura numeryczna, którą podłączamy dodatkowo do laptopa. Jej zadaniem jest ułatwić nam pracę, przyspieszyć ją, ma być po prostu wygodnie. A nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca na biurku.

Pytanie tylko, jaka klawiatura numeryczna do laptopa spełni swoje zadanie najlepiej? Jaką wybrać? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Czym się taki sprzęt w ogóle wyróżnia? Jeśli jej potrzebujecie i szukacie najlepszego modelu to świetnie trafiliście! Bo mamy dla Was wiele poleceń i sprawdzonych porad w jednym miejscu! Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do poniższej lektury, już teraz, by nie tracić czasu!

Jaką klawiaturę numeryczną do laptopa wybrać i kupić?

Na pewno ciekawi Was, czym może się różnić jedna klawiatura numeryczna do laptopa od drugiej. Czy na prawdę są różne modele, spośród których możemy wybierać. A my odpowiadamy, że są. Dlatego miejcie na uwadze własne potrzeby, oczekiwania, a nawet budżet, jaki chcecie na to przeznaczyć. Dlatego też koniecznie skupcie się podczas zakupów i zwróćcie uwagę na dość istotne elementy tego dodatku, jakimi są m. in.:

  1. klawisze,
  2. sposób podłączenia,
  3. design.
Klawiatura numeryczna do laptopa
Klawiatura numeryczna do laptopa / Ranking, Opinie, Cena

Klawisze na klawiaturze numerycznej do laptopa

Dobra klawiatura numeryczna do laptopa to ta, która ma odpowiednio dopasowane klawisze do naszych potrzeb. Co to dokładnie oznacza? Że decydujemy się na model bardzo ergonomiczny, nie tylko pod względem ogólnego wyglądu, ale i klawiszy, dzięki którym będzie nam się wygodnie korzystało z tego gadżetu.

Oznacza to dokładnie, że klawisze są odpowiednio duże na nasze palce, także odpowiednio ułożone, a do tego są specjalne klawisze skrótów, które ułatwią nam pracę, zmianę ustawień, itd. Przykładem mogą być skróty kalkulatora, gdzie od razu zostajemy przeniesieni do niego i możemy dokonać obliczeń, różnego rodzaju znaki inne, niż liczy np. gwiazdka, plus, minus, równa się, a także skrót na pocztę e-mail, do wyszukiwarki, duża litera (Caps Lock czy Shift), usuń, Enter, kropka, przecinek, na prawdę różne kombinacje ze względu na rodzaj zakupionej klawiatury. Na pewno każdy znajdzie swoją najlepszą.

Zobacz: Klawiatura bezprzewodowa do laptopa

Dodamy także, że klawisze na klawiaturze numerycznej do laptopa mogą być podświetlane. To oznacza, że są one od spodu oświetlone dla designu, ale i naszego komfortu, podczas użytkowania. Czyli na przykład, przy słabym świetle, gdy w pokoju robi się ciemniej, klawiatura jest oświetlona i widzimy każdy klawisz.

Sposób podłączenia klawiatury numerycznej do laptopa

A jakie mamy sposoby podłączenia klawiatury numerycznej do laptopa? Na pewno Was to ciekawi, więc także poświęcimy na to chwilkę. Przede wszystkim wybory mamy dwa, tradycyjny, czyli wersja przewodowa oraz nowoczesna, czyli bezprzewodowa. Omawiając pierwszą wiemy, że mamy kabel, który podłączamy do laptopa. Zwykle jest to USB (warto wybrać najnowszą wersję USB, by usprawnić działanie urządzenia). Wersja przewodowa oznacza też, że klawiatura numeryczna do laptopa jest zasilana od razu z laptopu poprzez ten kabel i nie potrzeba jej dodatkowo podłączać do innego źródła zasilania np. gniazdka elektrycznego.

Jaka klawiatura numeryczna do laptopa
Jaka klawiatura numeryczna do laptopa? – Sprawdźcie już teraz!

Jeśli omówimy drugą wersję, czyli klawiatura numeryczna do laptopa bezprzewodowa, od razu skojarzymy to ze złączem Bluetooth. To pozwala nam sparować i gadżet i laptop. Tu także starajmy się wybierać nowsze wersje Bluetooth, dla jak najlepszego parowania i kompatybilności. Jednak to oznacza brak kabli, czyli konieczność ładowania klawiatury. Zwykle odbywa się to na zasadzie ładowania telefonu, czyli klawiatura numeryczna do laptopa ma wbudowaną baterię a my ja regularnie ładujemy. A czasem mogą się również zdarzyć modele z wymienną baterią np. 2xAA. Takich starajmy się unikać. To raczej zabawka dla dzieci, niż profesjonalny sprzęt. Jeśli chodzi o zasię, to w zależności od modelu jest to łączność bezprzewodowa na 5 lub 10 metrów.

Design klawiatury numerycznej do laptopa

Jak nie trudno się domyślić, dobra klawiatura numeryczna do laptopa jest dla każdego, także pod względem designu nie musimy się martwić. Producenci tworzą dla nas wiele popularnych kolorów, przez co każdy znajdzie model dla siebie, który będzie współgrać z laptopem. Przez co całość wyda się bardziej zintegrowana ze sobą. A jakie są to kolory? Głownie czarny, ale i biały, szary, grafit, błyszczące lub matowe.

Polecamy: Klawiatura do laptopa

Najlepsza klawiatura numeryczna do laptopa

Najlepsza klawiatura numeryczna do laptopa to ta, która cechuje się odpowiednim dopasowaniem do naszych potrzeb. Choć wiele wydaje się podobnych, to jednak różnią się sposobem podłączenia, wielkością klawiszy, ogólną wielkością klawiatury czy specjalnych klawiszy skrótów. Jeśli zależy nam na czymś konkretnym to sprawdźmy to jeszcze przed zakupem. Dopasuje też ją kolorystycznie, by pasowała do klawiatury w laptopie. Jeśli sprawnie działa i ma dobre złącze to na pewno będziemy zadowoleni z zakupu.

Gdzie kupić klawiaturę numeryczną do laptopa?

Dobra klawiatura numeryczna do laptopa to taka, która znajduje się przede wszystkim w internecie. Zakupimy ją na wielu stronach, od różnych modeli i w różnym przedziale cenowym. Jest też bardzo duży wybór pod względem wielkości czy kolorów. Z kolei jeśli chodzi o sklepy stacjonarne na pewno znajdziemy je w tych z akcesoriami komputerowymi, do laptopów i w wielu marketach RTV. Tu skorzystamy także z porad doradcy klienta, zobaczymy ją na żywo czy też porównamy wielkością i ułożeniem klawiszy.

Najlepsza klawiatura numeryczna do laptopa
Najlepsza klawiatura numeryczna do laptopa

Do znanych i chętnie wybieranych producentów zaliczamy m. in.: Natec, Trust, Microsoft, Savio oraz inni.

A może: Klawiatura mechaniczna do 100 zł ?

Cena klawiatury numerycznej do laptopa

A jaki jest koszt klawiatury numerycznej do laptopa? Na szczęście nie jest to duży wydatek. Raczej drobny i nie zauważymy go nawet. Zwykle ceny zaczynają się od 25 zł – 30 zł a kończą na 130 zł. Oczywiście cena zależna jest od modelu, wielkości oraz producenta.

Klawiatura numeryczna do laptopa – opinie

A co Wy nam możecie o tym powiedzieć? Jaką klawiaturę numeryczną do laptopa polecacie i dlaczego? Do czego jest ona przydatna? Czy nie wystarcza ta w laptopie? Czym się ona wyróżnia? Jakie ma cechy? Jakie ułożenie jest według Was najlepsze? A producent? Czy cena także ma znaczenie? Koniecznie dajcie nam znać! Na Wasze opinie czekamy w sekcji komentarzy!

Klawiatura numeryczna do laptopa / Ranking najlepszych

Czy warto kupować gadżety do sprawdzonych technologi? Jeśli są dla nas przydatne, to bez dwóch zdań! Przede wszystkim powinniśmy zdecydować się na coś sprawdzonego, polecanego, co nas nie zawiedzie. I takie też propozycje czekają na Was w rankingu najlepszych klawiatur numerycznych do laptopa. Znajdziecie w nich to, co kupują chętnie inni czytelnicy. Zobaczcie, co wybrać, przeczytajcie pełen opis produktu oraz każdy z nich zawiera aktualną cenę. Zapraszamy na małe zakupy!

Dodaj opinie na forum