Smartband z NFC

Smartband z NFC to rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie, i nie tylko. Nie dość, że oferuje nam szereg przydatnych funkcji, o których opowiemy sobie za chwilę, to jeszcze pozwala na pozostawanie w kontakcie i zawsze w zasięgu powiadomień. Trzeba przyznać, że taki niepozorny gadżet naprawdę może wiele zmienić w codziennym funkcjonowaniu. Jest świetnym pomysłem na prezent zarówno dla najbliższej osoby, jak i dla siebie. Na pewno będzie on strzałem w dziesiątkę.

Jednak nawet modele z tak ściśle określoną funkcjonalnością mogą się od siebie znacząco różnić. Musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, dlatego właśnie powstał poniższy poradnik. Podpowiadamy, jaki smartband z NFC jest najlepszy, jak go znaleźć i ile kosztuje taka przyjemność. Zapraszamy do lektury.

Smartband z NFC Ranking
Jaki Smartband z NFC?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest smartband z NFC?

Czym jest smartband z NFC? To opaska sportowa, a więc gadżet, który nosimy na sobie – a konkretnie na nadgarstku. Posiada dotykowy wyświetlacz, który nie tylko pokazuje nam potrzebne akurat informacje, ale i służy do sterowania samą opaską oraz – do pewnego stopnia – smartfonem. Dobry smartband z NFC komunikuje się z nim, dzięki czemu posiada o wiele więcej funkcji. Najważniejsze jest jednak wspomniane NFC, czyli szczególny system łączności z innymi urządzeniami. Czym jest NFC i do czego służy? Zostańcie z nami, a wszystko się wyjaśni.

Smartband z NFC
Smartband z NFC / Co to jest? Ranking najlepszych, opinie i cena

Czym jest NFC?

No właśnie, poszukujemy smartbandu z NFC właśnie dla tego modułu, ale co go właściwie wyróżnia i do czego służy? NFC to rodzaj łączności bezprzewodowej, jednak takiej szczególnego rodzaju, bo działa na bardzo krótkie dystanse. Zasięg ogranicza się do kilkunastu centymetrów. Po co takie rozwiązanie w dobie, gdy Bluetooth może działać do 20 metrów, a Wi-Fi jeszcze dalej? Rola NFC jest zupełnie odmienna. Służy on do parowania urządzeń wyposażonych w ten moduł poprzez zetknięcie ich ze sobą, ale przede wszystkim do płatności zbliżeniowych w sklepie.

Zobacz też: Smartband do 150 zł

Jak działa płatność smartbandem z NFC?

Co trzeba zrobić, by płacić w sklepie za pomocą smartbandu z NFC? Zakup takiego urządzenia to nie wszystko, musimy się do tego też odpowiednio przygotować. Najważniejsze to zainstalować współpracującą z naszą opaską aplikację bankową, która będzie obsługiwać płatności. Musimy ją też połączyć ze swoim kontem bankowym. Potem już wystarczy przytknąć nadgarstek do panelu w sklepie i gotowe – nie musimy mieć ze sobą portfela, karty płatniczej czy nawet telefonu.

Wiele osób pyta, czy do płatności smartbandem z NFC potrzebny jest jakiś specjalny terminal w sklepie. I tak, i nie. Siłą rzeczy, nie możemy skorzystać z terminala płatniczego, do którego trzeba fizycznie wprowadzić kartę, ponieważ takowej nie posiadamy. Jednak w dwudziestym pierwszym wieku wkładanie karty do terminala, by nią zapłacić, to już przeżytek. Korzystamy z technologii NFC na co dzień i nawet o tym nie wiemy – wszystkie terminale, które obsługują płatności zbliżeniowe kartą, poradzą sobie także z odpowiednio skonfigurowanym smartbandem z NFC.

Sprawdź też: Smartband na rower

Czy warto kupić smartband z NFC?

Jak widzicie, dobry smartband z NFC to ogromna wygoda. Nie musimy brać ze sobą portfela, możemy zrobić niespodziewane zakupy i nie przejmować się brakiem karty płatniczej czy gotówki. Mamy pieniądze zawsze – nomen omen – pod ręką. Docenią to zwłaszcza osoby aktywne, które podczas joggingu lub jazdy na rowerze zapragną spontanicznie kupić napój lub przekąskę. Jednak dobry smartband z NFC sprawdza się po prostu na co dzień i pomaga nam uniknąć obszukiwania portfela, wyciągania go w zatłoczonym sklepie, narażania dokumentów, i tak dalej.

Jaki smartband z NFC
Jaki smartband z NFC wybrać? Sprawdź ranking, porównaj opinie

Jaki smartband z NFC wybrać i kupić?

Moduł umożliwiający płatności zbliżeniowe to nie wszystko. Dobry smartband z NFC powinien być funkcjonalny także w innych sytuacjach. W tym celu weźmy pod uwagę takie kwestie, jak:
Kompatybilność,
Funkcje,
Łączność.

Kompatybilność smartbandu z NFC

Jak już wspomnieliśmy, dobry smartband z NFC wiele zyskuje wtedy, gdy połączymy go z naszym smartfonem. W tym celu musimy wybrać model, który jest z nim kompatybilny. Większość modeli na rynku jest dość uniwersalna. Najwięcej propozycji znajdziemy, jeśli mamy do dyspozycji system Android, niewiele mniej opasek świetnie działa z iOS. Natomiast dla mniej popularnych systemów, na przykład Windows Phone, wachlarz możliwości jest ograniczony.

Może Cię zainteresować: Smartband do biegania

Funkcje smartbandu z NFC

Dobry smartband z NFC służy przede wszystkim do monitorowania aktywności fizycznej. W tym celu wyposażony jest w licznik kroków, a także pulsometr, pulsoksymetr, a nawet ciśnieniomierz czy licznik kalorii. W bardziej zaawansowanych modelach znajdziemy też monitor snu. Takie informacje są następnie przekazywane do specjalnej aplikacji w telefonie, która pomaga nam przygotować plan treningowy i czuwać nad jego przestrzeganiem. Dodatkowo, dobry smartband z NFC wyświetla godzinę, prognozę pogody, a także powiadomienia o nadchodzących połączeniach, wiadomościach i aktywności w mediach społecznościowych. Czasem pozwala też sterować odtwarzaczem i innymi funkcjami smartfonu bez wyciągania go z kieszeni.

Jaki smartband z NFC jest najlepszy? Łączność

Do łączenia smartbandu z NFC z telefonem służy moduł Bluetooth. Dobrze, by spełniał on standard przynajmniej 5.0 – wtedy możemy liczyć na mniejsze zużycie baterii. Poza NFC, pojawia się także GPS. Jest to system służący do ustalania naszej lokalizacji. Świetnie sprawdzi się przy jeździe na rowerze lub bieganiu, by prześledzić swoją trasę, a także sprawdzić, gdzie się znajdujemy, gdy się zgubimy. Zwróćmy też uwagę na odporność smartbandu z NFC – powinien być pyłoszczelny i wodoodporny. Wtedy sprawdzi się on i w deszczowej lub mroźnej pogodzie, i w basenie.

Zobacz też: Smartband z ciśnieniomierzem

Gdzie kupić smartband z NFC?

Sklepy, w których znajdziemy smartband z NFC, to przede wszystkim duże markety z elektroniką. Znajdziemy je także w mniejszych sklepach z gadżetami elektronicznymi, u operatora sieci komórkowej, a nawet w marketach i sklepach internetowych. Producenci podobnych sprzętów to na przykład Xiaomi, Apple, Huawei, Forever i inni.

Najlepszy smartband z NFC
Najlepszy smartband z NFC

Cena smartbandu z NFC

Ile kosztuje najlepszy smartband z NFC? Najtańszy model kupimy już za około 150 zł. Cena najdroższych może sięgać nawet 400 zł. Trzeba jednak przyznać, że wraz z większą kwotą idzie też wysoka jakość produktu.

Smartband z NFC – opinie

Jak widać, łączność bezprzewodowa krótkiego dystansu zawitała już do naszego życia na dobre. Większość ludzi posiada kartę bankomatową z możliwością płatności zbliżeniowej, coraz częściej wybieramy też smartfon z NFC, więc dlaczego nie założyć jej także na swój nadgarstek? A co Wy o tym sądzicie? Czekamy na opinie o smartbandach z NFC.

Smartband z NFC / Ranking najlepszych

Jaki konkretnie model wybrać? To jedno z najczęściej zadawanych pytań, gdy decyzja o zakupie już zapadła i pora wybrać się do sklepu. W odpowiedzi może pomóc przygotowany przez nas ranking najlepszych smartbandów z NFC.

Dodaj opinie na forum