Smartband opaska sportowa

Smartband – opaska sportowa to nowoczesny gadżet, po który sięga coraz więcej użytkowników. Nie tylko elegancko i nowocześnie wygląda, ale także posiada szereg funkcjonalności, które przydają się nam na co dzień. Jeśli lubimy nowoczesne technologie, a nasza praca lub życie prywatne wymaga, by cały czas pozostawać w kontakcie, zdecydowanie jest to pomysł dla nas. Również jeśli szukamy ciekawego pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, warto jej podarować to właśnie urządzenie.

By prezent lub, ogólniej rzecz biorąc, zakup okazał się udany, musimy się do niego odpowiednio przygotować. Najważniejsze to rozeznać się w parametrach i cechach podobnych urządzeń, aby wybrać najlepsze w określonym przez nas budżecie. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym podpowiadamy, jaki smartband – opaska sportowa są najlepsze i na co zwracać uwagę, by dobrać je do swoich potrzeb czy stylu życia.

Smartband opaska sportowa Ranking
Jaki Smartband opaska sportowa?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest smartband opaska sportowa?

Urządzenie, jakim jest smartband opaska sportowa przypomina nieco bransoletkę. Zazwyczaj większa jego część wykonana jest z ergonomicznej, dobrze przylegającej do nadgarstka gumy, rzadziej z innych tworzyw, robiących bardziej eleganckie wrażenie – metalu czy eko-skóry. To, co wyróżnia dobry smartband opaskę sportową, to ekran, niewielki moduł umieszczony w bransolecie. Ma on dotykową powierzchnię, służy do sterowania urządzeniem i może połączyć się ze smartfonem lub tabletem. Lista jego funkcjonalności jest długa, dlatego postaramy się przybliżyć ją za chwilę.

Smartband opaska sportowa
Smartband opaska sportowa / Opinie, ranking najlepszych i cena

Dla kogo smartband opaska sportowa?

Chociaż smartband – opaska sportowa pierwotnie była dedykowana dla sportowców zawodowych i amatorów, nieco się w ostatnich latach zmieniło. Dziś sięgają po niego nie tylko ludzie bardzo aktywni fizycznie, choć głównie to dla nich dedykowana jest ta właśnie bransoletka. Coraz częściej widzimy ją też u młodzieży, osób dorosłych – noszenie smartbandu do pracy stało się bardzo popularne – a nawet u seniorów, którym dzięki temu łatwo obsługiwać smartfon i w razie czego wezwać pomoc.

Sprawdź też: Smartband z NFC

Jednak jeśli uprawiamy jakiś sport, smartband opaska sportowa może być szczególnie pożądana. Sprawdźmy tylko, do jakich dyscyplin przeznaczony jest wybrany przez nas model. Większość produktów na rynku dedykowana jest zwłaszcza osobom uprawiającym sporty siłowe, a także bieganie, jednak znajdziemy modele i do mniej znanych dyscyplin. Mowa tu oczywiście o kolarstwie, przy którym opaska musi zwracać uwagę na zupełnie odmienne parametry, a nawet jeździe na wózku inwalidzkim czy pływaniu. To ostatnie wymaga całkowitej wodoszczelności, dlatego warto zwracać uwagę, czy została ona ujęta w instrukcji obsługi.

Jaki smartband opaskę sportową wybrać i kupić?

Skoro informacje wstępne mamy już za sobą, pora przejść do konkretów. Czym wyróżnia się dobry smartband – opaska sportowa? Przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na niezwykle ważne kwestie, do których należą:
Ekran,
Funkcje,
GPS,
NFC,
Współpraca z telefonem.

Zobacz także: Smartband do 150 zł

Ekran smartbandu opaski sportowej

Jak już wspomnieliśmy, dobry smartband opaska sportowa wyposażony jest w dotykowy ekran. Ma on zazwyczaj niewielką przekątną, liczącą sobie do jednego cala. To właśnie ten ekran odróżnia smartband od smartwatcha, gdyż jest wąski, prostokątny i skonstruowany tak, by w żaden sposób nie przeszkadzał nam podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Jest on też zazwyczaj wzmocniony specjalnym szkłem typu gorilla glass.

Jaki smartband opaska sportowa
Jaki smartband opaska sportowa jest najlepszy? Sprawdź opinie, porównaj ranking

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w kontekście ekranu smartbandu opaski sportowej? Jak się zapewne domyślacie, będzie on używany w różnych warunkach pogodowych, w deszczu, ale i pełnym słońcu. Musi więc być dobrze widoczny, jasny i kontrastowy, nie odbijać światła.

Funkcje smartbandu opaski sportowej

Do czego właściwie służy smartband opaska sportowa? Jest on narzędziem do monitorowania naszej aktywności fizycznej. Służy do tego akcelerometr, a także szereg innych funkcji, jak licznik kroków, kalorii, monitor snu, pulsometr, a nawet aparat do mierzenia natlenienia krwi czy ciśnieniomierz. Opaska łączy się ze smartfonem i wprowadza wszystkie te dane do specjalnej aplikacji. Smartband opaska sportowa przekazuje też informacje w drugą stronę, to znaczy wyświetla nam powiadomienia. Czasem może też służyć do płatności zbliżeniowych czy lokalizowania się na mapie.

Może Cię zainteresować: Smartband na rower

GPS w smartbandzie opasce sportowej

Najlepszy smartband opaska sportowa z GPS służy właśnie do lokalizacji. Określa ją dość precyzyjnie, korzystając z Global Positioning System. Do czego przydaje się właśnie w smartbandzie opasce sportowej? Pozwala prześledzić trasę, którą przeszliśmy, przebiegliśmy lub przejechaliśmy, a także ustala jej parametry, takie jak nachylenie, by uwzględnić to przy obliczeniach. Pomoże nam też, gdy się zgubimy.

Smartband opaska sportowa z NFC

Wspomnieliśmy też o płatności . Najlepszy smartband opaska sportowa posiada moduł NFC, który służy między innymi do tego. Chociaż sam skrót jest zagadkowy, tej technologii używamy na co dzień: posiada ją między innymi karta, którą na co dzień płacimy zbliżeniowo w sklepie. Dokładnie tak samo jest ze smartbandem opaską sportową z NFC: wystarczy przyłożyć nadgarstek do terminala w sklepie i już zapłacimy za zakupy.

Sprawdź również: Smartband do biegania

Jaki smartband opaska sportowa jest najlepszy? Współpraca z telefonem

Zastanawiacie się, jaki smartband opaska sportowa jest najlepszy, a może macie już upatrzony model? Upewnijmy się więc, czy jest on kompatybilny z naszym telefonem. Chodzi przede wszystkim o system operacyjny – najbardziej uniwersalny okazuje się Android, stosowany w większości urządzeń na rynku, a także iOS, który znajdziemy w telefonach marki Apple.

Dzięki temu, że nasz smartband opaska sportowa współpracuje z telefonem, może zbierać informacje, ale i przekazywać nam powiadomienia. Posiada także możliwość sterowania odtwarzaczem muzyki, innymi funkcjami smartfona, a nawet aparatem, gdy chcemy zrobić selfie tylną kamerą lub z pewnej odległości.

Najlepszy smartband opaska sportowa
Najlepszy smartband opaska sportowa

Gdzie kupić smartband opaskę sportową?

Chociaż po nazwie można by przypuszczać, że dobry smartband opaska sportowa znajdzie się w sklepie sportowym, to raczej polecamy celowanie w sklepy z elektroniką. Podobny sprzęt znajdziemy także w niektórych dyskontach czy sklepach internetowych. Producenci to na przykład Forever, Huawei, Xiaomi, Garmin, Garett i wielu innych.

Cena smartbandu opaski sportowej

Ile kosztuje smartband opaska sportowa? Cena takiego gadżetu może się różnić w zależności od wybranych funkcji. Najtańsze, podstawowe urządzenia kupimy już za 70 zł, ale jeśli chcemy w pełni korzystać z oferowanych możliwości, nastawmy się na wydatek rzędu 100-400 zł.

Smartband opaska sportowa – opinie

Co sądzicie o takim gadżecie i do czego go używacie? Czy sprawdza się w Waszym przypadku? Dajcie znać w sekcji komentarzy. Czekamy na opinie o smartbandach opaskach sportowych.

Smartband opaska sportowa / Ranking najlepszych

Poza opisanymi wyżej cechami przy zakupie musimy wziąć pod uwagę także renomę i awaryjność. Tych informacji nie znajdziemy w specyfikacji wybranego urządzenia. By oszczędzić Wam przeglądania sprzecznych opinii na forach, przygotowaliśmy ranking najlepszych smartbandów opasek sportowych na rynku.

1.
Xiaomi Mi Band 5 Czarny
Smartband opaska sportowa Xiaomi
2.
Xiaomi Mi Band 6 Czarny
Smartband opaska sportowa Xiaomi
3.
MPTECH myBAND 4family Czarny
Smartband opaska sportowa MPTECH
4.
MAXCOM FW20 Czarny
Smartband opaska sportowa MAXCOM
5.
Huawei Band 4 Różowy
Smartband opaska sportowa Huawei
6.
Huawei Band 6 Czarny
Smartband opaska sportowa Huawei
7.
Xiaomi Mi Band 6 NFC Czarny
Smartband opaska sportowa Xiaomi
8.
Xiaomi Mi Band 4 Czarny
Smartband opaska sportowa Xiaomi
9.
MEDIA-TECH MT865 Czarny
Smartband opaska sportowa MEDIA-TECH
10.
Huawei Band 6 Różowy
Smartband opaska sportowa Huawei

Dodaj opinie na forum