Smartwatch do 300 zł

Smartwatch do 300 zł jest najlepszym dowodem na to, że technologia przyszłości zawędrowała już w niemal każdą dziedzinę życia człowieka, a w dodatku wcale nie musi być droga. Tani smartwatch, choć pozbawiony funkcji droższych odpowiedników, wciąż pozostaje nieporównywalnie bardziej przydatny od zwykłego zegarka na rękę.

Jakie zadania spełnia, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie i jaki smartwatch do 300 zł jest najlepszy? Jeśli i Wy zadajecie sobie te pytania, zapraszamy do zapoznania się z dalszym ciągiem artykułu.

Smartwatch do 300 zł Ranking
Jaki Smartwatch do 300 zł?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest smartwatch do 300 zł?

Smartwatch do 300 zł na pierwszy rzut oka przypomina tradycyjny zegarek. Zakłada się go na rękę, wyświetla on godzinę – w przypadku okrągłej tarczy jest właściwie tak podobny, że można by się pomylić. Różnica tkwi jednak wewnątrz, a konkretnie w inteligentnych funkcjach tego urządzenia.

Smartwatch do 300 zł to tak naprawdę nieduży komputerek, który zakładamy na nadgarstek. Ma własny procesor i pamięć RAM, ekran, systemy łączności, a co za tym idzie – może spełniać wiele ciekawszych funkcji, niż tylko wskazywanie godziny.

Zobacz też jak wybrać smartwatch do 500 zł.

Smartwatch do 300 zł
Smartwatch do 300 zł / Jaki wybrać? Opinie i ranking / Gdzie kupić?

Funkcje smartwatcha do 300 zł

Jakie funkcje smartwatcha do 300 zł możemy spotkać najczęściej? Urządzenie to dzięki technologii łączności bezprzewodowej paruje się z naszym smartfonem, co znacznie rozszerza jego możliwości.

Najlepsze smartwatche do 300 zł mogą:

 1. Monitorować tętno,
 2. Wskazywać natlenienie krwi,
 3. Mierzyć ciśnienie,
 4. Liczyć kroki,
 5. Szacować liczbę spalonych kalorii,
 6. Podawać wysokość terenu, na którym się znajdujemy,
 7. Monitorować sen użytkownika,
 8. Służyć za budzik lub alarm,
 9. Sterować kamerą w smartfonie,
 10. Kontrolować odtwarzacz muzyki bez sięgania po telefon,
 11. Wyświetlać powiadomienia, e-maile, połączenia przychodzące i wiadomości,
 12. Prezentować informacje pogodowe,
 13. Sprawdzać naszą lokalizację.

Jaki smartwatch do 300 zł wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy smartwatch do 300 zł, wystarczy nieco wiedzy o jego możliwościach i najważniejszych parametrach.

Należą do nich:

 • Kompatybilność ze smartfonem,
 • Ekran,
 • Łączność,
 • Czujniki,
 • Koperta i pasek,
 • Zasilanie.

Zobacz też jaki jest najlepszy smartwatch damski do 500 zł.

Smartwatch do 300 zł kompatybilny ze smartfonem

Dobre smartwatche do 300 zł współpracują z różnymi systemami operacyjnymi, zastosowanymi w telefonach. Najszerszy wachlarz ofert dotyczy oczywiście Androida, jednak oferta na smartfony z iOS jest również dość spora. Trzeba jednak pamiętać, że jedynie smartwatche od Apple oferują sto procent funkcjonalności po sparowaniu z telefonem tej firmy, a w zakładanym budżecie ich nie uświadczymy.

Najmniej ofert smartwatchów do 300 zł dotyczy telefonów z systemem Windows Phone, jednak znajdą się również kompatybilne z nim urządzenia.

Jaki Smartwatch do 300 zł
Jaki Smartwatch do 300 zł wybrać i kupić? Opinie i ranking

Ekran w smartwatchu do 300 zł

Smartwatch do 300 zł wyposażony jest z reguły w niewielki ekran, od 0,9 do 1,3 cala przekątnej. Wszystko zależy od naszych preferencji, wygody, ale także estetyki. Najwięcej możliwości mają właściciele masywnych nadgarstków, na których zarówno duże, jak i małe smartwatche do 300 zł prezentują się nieźle. Na szczupłe i wąskie nadgarstki polecamy raczej te mniejsze opcje.

A co z kształtem ekranu?

Okrągły smartwatch do 300 zł wygląda elegancko, jednak charakteryzuje się gorszym zapełnieniem powierzchni użytkowej ekranu. Pod tym względem znacznie lepiej wypadają nowoczesne ekrany prostokątne.

Rozdzielczość ekranu smartwatcha do 300 zł nie ma większego znaczenia, ponieważ po pierwsze, ekran jest mały, więc szczegóły i tak nie są zbyt widoczne, a po drugie – urządzenie ma być funkcjonalne, a nie fundować wyjątkowe wrażenia estetyczne. W tym kontekście zupełnie wystarczy 240 na 240 pikseli.

Łączność w smartwatchu do 300 zł

Podstawowym systemem łączności w smartwatchu do 300 zł jest Bluetooth, który pozwala na sparowanie urządzenia z telefonem. Najlepiej, by zastosowana technologia była oznaczona jako co najmniej 4.0, co oznacza mniejszy pobór energii w trakcie pracy i zapewnia dłuższe działanie na baterii.

Innym systemem łączności, wykorzystywanym w najlepszych smartwatchach do 300 zł, jest GPS. Służy on do precyzyjnego określania naszej lokalizacji na mapie.

Jak wybrać najlepszy smartwatch męski do 500 zł.

Czujniki smartwatcha do 300 zł

Rodzaj i ilość czujników smartwatcha do 300 zł w dużej mierze definiuje jego funkcje. Do najpopularniejszych należą żyroskop, akcelerometr, czujnik tętna, pulsykometr, ciśnieniomierz, krokomierz i inne. To dzięki nim dobry smartwatch do 300 zł zyskuje swoje funkcje sportowe, często znacznie bardziej zaawansowane, niż w fitbandach.

Koperta i pasek w smartwatchu do 300 zł

Szukając najlepszego smartwatcha do 300 zł, zwracamy także uwagę na jego design, a koperta i pasek są istotnym elementem. Elegancji doda nam pasek z eko-skóry lub metalowy oraz koperta ze stali. Natomiast do funkcji sportowych najlepiej sprawdzi się elastyczne tworzywo sztuczne.

Najlepsze smartwatche do 300 zł posiadają wymienny pasek, możemy więc rozszerzać swoją kolekcję o różne style, pasujące na wiele okazji.

Zasilanie smartwatcha do 300 zł

Smartwatch do 300 zł jest oczywiście urządzeniem działającym bezprzewodowo, co sprawia, że musi posiadać wbudowany akumulator. W zależności od używanych funkcji oraz pojemności baterii, może działać na jednym ładowaniu od 2 dni do nawet tygodnia. Jako że pamiętanie o częstym ładowaniu zegarka bywa uciążliwe, warto zwrócić dużą uwagę na właśnie ten parametr.

Jaki smartwatch do 300 zł jest najlepszy?

Znalezienie najlepszego smartwatcha do 300 zł nie jest trudne. Dobrze wybrać model wodoszczelny, jednak w gwarancji doczytajmy warunki: niektóre urządzenia są odporne jedynie na zachlapania, inne na zanurzenia, co sprawia, że możemy w nich nawet pływać. Ponadto, dobre modele mają wiele dodatkowych funkcji, na przykład wbudowany mikrofon i głośnik, co umożliwia sterowanie głosowe oraz prowadzenie rozmów.

Osobną kategorię stanowią smartwatche do 300 zł dla dzieci. To przydatne i nowoczesne akcesoria dla maluchów, które pozwalają sprawdzić ich aktywność, lokalizację, ustawić alarm przypominający o odrobieniu lekcji czy innych obowiązkach.

Jaki jest najlepszy smartwatch z NFC do 500 zł.

Najlepszy Smartwatch do 300 zł
Najlepszy Smartwatch do 300 zł

Gdzie kupić smartwatch do 300 zł?

Oferty sklepów z elektroniką i internetowych obfitują w oferty dobrych smartwatchów do 300 zł. Producenci, którzy posiadają takie urządzenia w swoim katalogu, to na przykład Xiaomi, Garett, Goclever, Lenovo, Manta, Forever, Bemi, Maxcom, Acme i inni.

Smartwatch do 300 zł – opinie

Czy tani smartwatch może spełniać swoje zadanie? Okazuje się, że użytkownicy często go wybierają, szczególnie jeśli dopiero raczkują w temacie inteligentnych gadżetów lub nie mają wygórowanych potrzeb. A Wy co o tym sądzicie? Jakie dostrzegacie ograniczenia w takich modelach? Czekamy na Wasze opinie o smartwatchach do 300 zł.

Smartwatch do 300 zł / Ranking najlepszych

W naszym rankingu najlepszych smartwatchów do 300 zł znajdziecie tylko sprawdzone propozycje, które warto rozważyć podczas zakupów.

Dodaj opinie na forum