Dysk zewnętrzny HDD 500 gb

Wiele osób nadal korzysta z tradycyjnego, stacjonarnego komputera, ale też z laptopów czy z tabletów. I każdy posiadacz takiego sprzętu zapewne zdaje sobie sprawę, że czasem mogą się one zepsuć w najmniej odpowiedniej chwili. Dlatego też producenci zaoferowali nam pewien dodatek, który pomoże nam ochronić nasze dane od straty. Jest nim m. in. dysk zewnętrzny hdd 500 gb. To optymalna pojemność dla osób, które na bieżąco chcą przegrywać swoje pliki, w razie awarii systemu. Takie urządzenie jest bardzo przydatne i może uratować nasze dokumenty przed utratą, jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

Dlatego też polecamy zakupić dysk zewnętrzny hdd 500 gb. Jak tego dokonać i gdzie? Na co warto zwrócić uwagę? Czym on się wyróżnia? Jeśli macie pytania i szukacie odpowiedzi, ten artykuł jest dla Was. Nie traćcie czasu i zapoznajcie się z nim, jak najszybciej! Wszystkie ważne informacje w jednym miejscu. Życzymy udanej lektury!

Dysk zewnętrzny HDD 500 gb Ranking
Jaki Dysk zewnętrzny HDD 500 gb?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia dysk zewnętrzny hdd 500 gb?

Dysk zewnętrzny hdd 500 gb to bardzo małe urządzenie, które możemy podłączyć głównie do komputera stacjonarnego, laptopa a czasem też do tabletów, za pomocą złącza USB. Jego zadaniem jest przede wszystkim przechowywać dane, które do niego zgramy To podobne zadanie do dysku twardego, jednak w tym wypadku dane zawsze są dostępne dla nas, a z dysku twardego mogą zostać usunięte lub uszkodzone, jeśli nastąpi awaria systemu. Zatem to bezpieczniejszy sposób na przechowywanie danych.

Dysk zewnętrzny hdd 500 gb
Dysk zewnętrzny hdd 500 gb / Ranking, opinie, cena

Jego pojemność podajemy w gigabajtach. W tym przypadku mamy 500 bg miejsca wolnego. A co oznacza hdd? To zwiększona pojemność, niż dyski ssd, ale też oznacza, że czeka nas dłuższy czas transferu. Hdd jest dyskiem talerzowym. Zatem opiera się o części ruchome, jakimi są talerz u głowicy. Dzięki temu odbiera i rejestruje wszystkie dane. Z jego budowy wynika, że bywa też podatny na różnego rodzaju uderzenia oraz wibracje. Za to nie płacimy dużo za ten gadżet.

Jaki dysk zewnętrzny hdd 500 gb wybrać i kupić?

Jeśli dysk zewnętrzny hdd 500 gb ma być dobrej jakości i przydatny dla nas, koniecznie musimy sprawdzić, co oferują nam producenci. Najlepiej jest porównać dostępne modele, tak aby wybrać dla siebie ten najlepszy model. Powinien mieć dość miejsca, by zmieścić nasze pliki. Dlatego też skupmy się na kilku najistotniejszych elementach:

  • sposób podłączenia,
  • szybkość,
  • przestrzeń dyskowa.

Sposób podłączenia dysku zewnętrznego hdd 500 gb

Jak możemy podłączyć dysk zewnętrzny hdd 500 gb do komputera? Obecnie najbardziej popularnym sposobem jest złącze USB. Choć są i modele, które oferują FireWire, eSATA, itd, ten jest powszechny. Pamiętajmy jednak, by sparwdzić czy nasze urządzenie ma odpowiednie złącze, pasujące do dysku.

Zobacz: Dysk zewnętrzny HDD 1tb

Szybkość dysku zewnętrznego hdd 500 gb

Kupując dysk zewnętrzny hdd 500 gb, warto zwrócić uwagę na to, w jaką szybkość został wyposażony. Chodzi oczywiście o szybkość przesyłania danych z laptopa na nasz dysk. Mechaniczna budowa pozwala nam zwykle na transfer i rejestr danych na poziomie między 40 a 90 MB/s. Zatem nadaje się głównie do domowego użytku, nie dla firm, dla których liczy się czas przesyłania. To zbyt mała prędkość, która będzie zajmować trochę czasu.

Przestrzeń dyskowa w dysku zewnętrznym hdd 500 gb

Dysk zewnętrzny hdd 500 gb jest bez porównania z innymi modeli, jeśli chodzi o dostępną przestrzeń dyskową. 500 gb to bardzo dużo. Większe są tylko 1 lub 2 tb. W naszej przestrzeni zmieści się wiele zdjęć, filmów, dokumentów a nawet gier. Sprawdzi się także podczas pisania pracy dyplomowej, jako bezpieczne i pojemne miejsce do przechowywania dokumentów.

Zastosowanie dysku zewnętrznego hdd 500 gb

Dysk zewnętrzny hdd 500 gb może być wykorzystywany w różny sposób. Choć jego głównym zadaniem jest przede wszystkim przechowywać dane, może też służyć po prostu jako kopia zapasowa. W końcu to najmniej awaryjny dysk, więc można go wykorzystać. Zwłaszcza, gdy nie mamy żadnych szans na rozszerzenie dysku w naszym komputerze. A dzięki niemu zachowamy wszystkie stare dane i będziemy mogli też dorzucać nowe.

Jaki dysk zewnętrzny hdd 500 gb
Jaki dysk zewnętrzny hdd 500 gb wybrać? – cena, opinie, ranking

Dysk zewnętrzny hdd 500 gb może też służyć do przechowywania wszystkich gier, które już nam się nie mieszczą na naszym laptopie. Zbyt duża ilość może spowodować spowolnienie działania naszego urządzenia, a tego przecież nie chcemy. Wtedy warto wykorzystać nowy gadżet.

Innym przykładem jest też możliwość nagrywania ulubionych filmów czy seriali, a także piosenek. Gdy nie chcemy mieć ich na naszym urządzeniu, zgrywamy je na dysk. Wtedy nie spowalniają one naszego komputera i możemy je odtwarzać nie tylko w domu, ale też na innych urządzeniach.

Polecamy: Dysk zewnętrzny 500 GB

Najlepszy dysk zewnętrzny hdd 500 gb

Jaki to najlepszy dysk zewnętrzny hdd 500 gb? Taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Przede wszystkim powinna nam odpowiadać jego pojemność, gdyż jest bardzo duża za niewielką cenę. Już wspominaliśmy, że niestety jego konstrukcja może być podatna na uderzenia czy wstrząsy, dlatego też powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na jakość obudowy.

Zalety dysku zewnętrznego hdd 500 gb

Z pewnością zmieścimy wszystkie najpotrzebniejsze i ważne pliki. A samo urządzenie jest bardzo małe i ani nie zabiera nam zbyt wiele miejsca na biurku, ani na półce. Poza tym jeśli chodzi o design, to wyglądają one bardzo stylowo i pasują do każdego wnętrza. Co najważniejsze, o czym już wspominaliśmy, jego cena nie jest wysoka i z pewnością nie zrujnuje naszego domowego budżetu, a za to bardzo się przyda do przechowywania ważnych plików.

Gdzie kupić dysk zewnętrzny hdd 500 gb?

Dobry dysk zewnętrzny hdd 500 gb kupimy przede wszystkim w internetowych sklepach, gdzie jest na prawdę duży wybór. Choć możemy też poszukać stacjonarnie m. in. w marketach RTV czy sklepach z elektroniką. Do znanych producentów należą: Toshiba, Seagate, Reinston, Adata, Lexar, Samsung i inni.

Najlepszy dysk zewnętrzny hdd 500 gb
Najlepszy dysk zewnętrzny hdd 500 gb

Cena dysku zewnętrznego hdd 500 gb

A ile kosztuje taki dysk zewnętrzny hdd 500 gb? Cena zależy od jakości, producenta czy też innych czynników. Najtańsze rozpoczynają się od około 40 zł w górę. Za najdroższe będziemy musieli około 300 zł. Wybór należy do nas, w zależności od preferencji.

Sprawdź: Dysk zewnętrzny 10 TB

Dysk zewnętrzny hdd 500 gb – opinie

Czy dysk zewnętrzny hdd 500 gb to dobre rozwiązanie? Dokonaliście już zakupu? Jesteście zadowoleni i możecie polecić jakiś konkretny model czy raczej nie przypadł Wam do gustu i odradzacie? Na co szczególnie zwróciliście uwagę podczas zakupu? Co jest dla Was ważne? Jeśli chcielibyście podzielić się z nami swoją opinią, serdecznie zapraszamy Was do sekcji komentarzy!

Dysk zewnętrzny hdd 500 gb / Ranking najlepszych

Każdy z nas pragnie mieć bezpieczne dokumenty i pliki, które są dla nas ważne. Jednak komputer czy laptop to tylko sprzęty elektryczne, które mogą się psuć, dlatego też warto nieco zainwestować w parę dodatków. Przedstawiamy Wam nasz najnowszy ranking najlepszych dysków zewnętrznych hdd 500 gb, które zapewnią nam poczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o przechowywanie ważnych danych. To właśnie tutaj znajdziecie tylko te najbardziej polecane przez innych użytkowników modele, w bardzo przystępnych cenach. Porównaj to co najlepsze i wybierz dla siebie odpowiedni gadżet!

Dodaj opinie na forum