Dysk przenośny hdd 500gb

Dysk przenośny hdd 500gb to coś dla miłośników technologii, ale i bardzo przydatny gadżet. Coraz więcej osób korzysta z różnych dodatków, które stworzone są zarówno do komputerów stacjonarnych, jak i dla laptopów. To niewielkie urządzenie, które charakteryzuje się specyficznym wyglądem, przypominającym dysk wewnętrzny komputerów. Producenci oferują nam dodatek dla każdego, kto uważa, że ma zbyt mało miejsca na swoje pliki czy też chce tworzyć kopie zapasowe czy podróżować z danymi praca-dom i odwrotnie. Sprawdźmy więc, co nam oferuje taki gadżet. Czy rzeczywiście warto go mieć?

Najpierw zadajmy sobie pytanie, jaki dysk przenośny hdd 500gb wybrać? Czym się wyróżnia taki sprzęt i jak działa? Dla kogo jest polecany? Czy nadaje się do przechowywania ważnych plików? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z poniższego poradnika. W nim znajdziecie wiele ważnych informacji w jednym miejscu, polecenia czy też porady innych czytelników.

Dysk przenośny hdd 500gb Ranking
Jaki Dysk przenośny hdd 500gb?
Ranking najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury i do komentowania w sekcji komentarzy!

Jak działa dysk przenośny hdd 500gb?

Przede wszystkim warto sobie wyjaśnić, jaki to jest dysk przenośny hdd 500gb, jak działa i dla kogo jest idealny. Warto od razu dodać, że to niewielkie urządzenie, które przypomina wyglądem dysk zawarty w środku komputerów. Tylko tu jest na zewnątrz. Można go więc ze sobą zabierać gdziekolwiek. Podłączamy go do komputera stacjonarnego lub laptopa, by zgrać pliki, które się nie mieszczą na nich, które mają być kopią zapasową lub zwyczajnie chcemy je mieć na osobnym dysku. Możliwości jest wiele. Jego zadaniem jest ochrona przed usunięciem i uszkodzeniem na komputerach.

Jednak rodzaj, jaki mamy do dyspozycji, czyli dysk przenośny hdd 500gb nie jest zbyt chętnie wybieranym modelem, a to dlatego, że jest on nieco gorszej jakości, niż dysk ssd, ale za to tańszy. Cena przekłada się na dłuższy czas transferu. Bywa też podatny na rożnego rodzaju uszkodzenia, uderzenia, wibracje, dlatego może łatwo ulec zniszczeniu podczas przenoszenia. Ale za to zawsze ma w sobie więcej wolnej przestrzeni, niż dysk ssd. A jeśli już w tym temacie jesteśmy, to ten model oferuje nam 500gb wolnej pamięci.

Dysk przenośny hdd 500gb
Dysk przenośny hdd 500gb / Ranking, Opinie, Cena

Jaki dysk przenośny hdd 500gb wybrać i kupić?

Na pewno zastanawiacie się teraz, jaki dysk przenośny hdd 500gb kupić? A nie ma aż takiego wyboru, by się nie móc zdecydować na coś ostatecznie. Jednak nie zawsze znamy się na technologi, za to wiemy, czego oczekujemy. Z chęcią podpowiemy Wam, aby przemyśleć sobie, jakie są nasze pragnienia w związku z takim gadżetem. Wtedy to możemy zdecydować co wybrać, także na podstawie analizy ważnych elementów tego dysku. A są nimi choćby:

  1. sposób podłączenia,
  2. szybkość,
  3. przestrzeń dyskowa.

Polecamy: Dysk przenośny 100gb

Sposób podłączenia dysku przenośnego hdd 500gb

Oczywiście musimy mieć na uwadze sposób podłączenia dysku przenośnego hdd 500gb patrząc na naszą wygodę, ale i na rodzaj używane sprzętu, model komputera czy laptopa;. Tak, aby dane pliki odtwarzały się dobrze, bez problemów. Najpopularniejszym i najbezpieczniejszym sposobem jest złącze przewodowe USB. Każde urządzenie je ma, jest trwałe, jeśli sami nie odłączymy kabla, to nie przerwiemy połączenia. Jest ono stabilne.

Nowsze modele wyposażone są też w złącza bezprzewodowe typu FireWire czy eSATA, jednak przed zakupem sprawdźmy czy nasz laptop czy komputer będą w stanie je odczytać połączyć się. Bo tu raczej nie mamy co liczyć na złącze Bluetooth czy Wi-Fi.

Jaki dysk przenośny hdd 500gb
Jaki dysk przenośny hdd 500gb wybrać? Sprawdź ceny, opinie i ranking

Szybkość dysku przenośnego hdd 500gb

A kolejnym ważnym punktem jest szybkość dysku przenośnego hdd 500gb i już wyjaśniamy, o co dokładnie chodzi. Jest to cecha, w którą wyposaża się każdy dysk. Chodzi tu o szybkość przesyłania danych, czyli plików i dokumentów z danego urządzenia (komputera czy laptopa) wprost do dysku i odwrotnie. W tym wypadku mamy mechaniczną budowę, która pozwala nam na dość zwyczajny transfer danych. Zwykle na poziomie między 40 a 90 MB/s, w zależności od dokładnego modelu. Czyli raczej jest to wersja domowa, niż do pracy, chyba, że mamy czas i małe pliki. To nie dla firm, dla których liczy się szybki czas przesłania dokumentów z jednego do drugiego urządzenia.

Przestrzeń dyskowa dysku przenośnego hdd 500gb

A na koniec omówimy też sobie przestrzeń dyskową w dysku przenośnym hdd 500gb. Czym ono dokładnie jest? Ten rodzaj jest bardzo dobry, jeśli chodzi o taką przestrzeń i porównując tu chociażby z tak zachwalanym dyskiem ssd. W tym wypadku mamy tu aż 50gb wolnej pamięci na ważne dla nas pliki. Oczywiście są dostępne wersje w terabajtach, jednak do korzystania domowego z takiego dysku, 500gb powinno nam spokojnie wystarczyć.

Zobacz także: Dysk przenośny HDD 1tb

A co może się zmieścić w takim dysku? Na pewno spokojnie zgramy tu zdjęcia czy filmy np. z wakacji i ważnych imprez, a także dokuemnty do pracy, szkoły czy na studia, w tym także pracę dyplomową. Dla fanów gier – one także się tu zmieszczą! Zatem jak widzimy pojemność jest spora.

Najlepszy dysk przenośny hdd 500gb

Najlepszy dysk przenośny hdd 500gb to ten, który jest solidny, wytrzymały, odporny i pojemny. Jednak pamiętajmy, że cały czas jest to mowa o dysku hdd, które są raczej odporne na urazy, ze względu na budowę talerzową. Warto jednak znaleźć swój model bo cena jest bardzo atrakcyjna, w porównaniu z modelami ssd. Sprawdźmy szybkość przesyłania danych, sposób podłączenia dysku czy to, jaką nam oferuje przestrzeń dyskową, a dla niektórych ważny jest i design. Warto także zaopatrzyć się w wytrzymałe etui do przenoszenia dysku, które uchroni go przed uszkodzeniami.

Najlepszy dysk przenośny hdd 500gb
Najlepszy dysk przenośny hdd 500gb

Gdzie kupić dysk przenośny hdd 500gb?

Dobry dysk przenośny hdd 500gb kupimy w różnych miejscach. Największy wybór bez dwóch zdań jest w internecie. I mamy do tego zawsze opis czy nawet opinie innych użytkowników. Z kolei w sklepach stacjonarnych z elektroniką czy w marketach z RTV skorzystamy z pomocy doradcy klienta, wybierzemy dany model porównując go z innymi, możemy je dotknąć i dopasować rozmiar patrząc na nie na żywo. A jeśli szukacie polecanych producentów to z pewnością należą do nich m. in.: Reinston, Seagate, Natec, Accura oraz inni.

Cena dysku przenośnego hdd 500gb

To ile kosztuje dysk przenośny hdd 500gb? Jak już wspominaliśmy niewiele porównując do kosztów zakupu dysku ssd. Tu zapłacimy zwykle od 50 zł do maksymalnie 200 zł. Bo pamiętajmy, że mamy różnych producentów i jakości.

A może: Dysk zewnętrzny HDD 500 gb ?

Dysk przenośny hdd 500gb – opinie

A co Wy możecie powiedzieć w tym temacie? Jaki dysk przenośny hdd 500gb warto wybrać i dlaczego? Który model Wy polecacie? W jakiej jest on cenie? Czy taki sprzęt ma tylko wady? A może zalety także zauważyliście? Czym się charakteryzuje? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Dysk przenośny hdd 500gb / Ranking najlepszych

Czasem bywa tak, że mimo chęci producentów, zbieramy tyle plików, że nie starcza nam miejsca na nie w komputerze. A czasem nasz laptop się psuje i chcemy mieć pewność, że ważne pliki nie przepadną. A jeszcze może być tak, że zwyczajnie przenosimy dokumenty z domu do pracy a nie chcemy zabierać ze sobą całego laptopa. Dlatego warto mieć ze sobą tanie urządzenie jakim są te w rankingu najlepszych dysków przenośnych hdd 500gb. Sprawdźcie opis i cenę, a także opinie i cechy. Wszystko zebrane dla Was w jednym miejscu, więc nie traćcie czasu!

1.
Seagate 2TB STKM2000400
Dysk przenośny hdd 500gb Seagate
2.
Seagate 5TB STKM5000400
Dysk przenośny hdd 500gb Seagate
4.
Western Digital Elements Portable 4TB WDBU6Y0040BBK
Dysk przenośny hdd 500gb Western Digital
5.
Verbatim 53189
Dysk przenośny hdd 500gb Verbatim
6.
Seagate Expansion 1TB STEA1000400
Dysk przenośny hdd 500gb Seagate
7.
Seagate 10TB STKP10000400
Dysk przenośny hdd 500gb Seagate
8.
Verbatim Store n Go 1TB 53023
Dysk przenośny hdd 500gb Verbatim
9.
Intenso MemoryCase 1TB 6021560
Dysk przenośny hdd 500gb Intenso

Dodaj opinie na forum