Dysk zewnętrzny HDD 1tb

Raczej każdy z nas, kto teraz czyta ten artykuł ma w swoim domu albo komputer stacjonarny, albo laptop. Jednak nie każdy posiadacz takiego gadżetu zdaje sobie sprawę, że warto swoje dane co jakiś czas przegrać np. na dysk zewnętrzny hdd 1tb. W końcu pamięć zewnętrzna to bardzo przydatne urządzenie. Informacje, które mamy na laptopie mogą się w łatwy sposób zniszczyć i je stracimy. Wystarczy jedna awaria, aby stracić wszystkie ważne dla nas rzeczy. Wtedy warto miec pod ręką właśnie to urządzenie.

Ale zanim dokonamy zakupu, warto zastanowić się, jaki dysk zewnętrzny hdd 1tb będzie dla nas odpowiedni. Sprawdźmy czym się wyróżnia spośród innych, jaka jest jego cena, czy będzie dla nas wystarczający. Jeśli nie wiecie jak się za to zabrać, koniecznie pozostańcie z nami i przeczytajcie nasz najnowszy poradnik. Znajdziecie w nim wiele przydatnych informacji. Zapraszamy!

Dysk zewnętrzny HDD 1tb Ranking
Jaki Dysk zewnętrzny HDD 1tb?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia dysk zewnętrzny hdd 1tb?

Dysk zewnętrzny hdd 1tb to mały sprzęt, który z łatwością można połączyć z komputerem za pomocą portalu USB. Raczej główne zadanie dysku nie różni się za bardzo od funkcji dysku twardego. Tego, który jest wbudowany w komputerze. Jego zadaniem jest przechowywać dane, które się nie mieszczą w laptopie. Oczywiście ważną rolę odgrywa pojemność, co w tym przypadku wynosi 1tb inaczej terabajt.

Dysk zewnętrzny hdd 1tb
Dysk zewnętrzny hdd 1tb / Ranking, cena, opinie

Dysk HDD charakteryzuje się znacznie większą pojemnością, niż dyski SSD, ale też dłuższym czasem transferu. HDD to dysk talerzowy, który opiera się na częściach ruchomych, czyi talerzu u głowicy. To on odpowiada m. in. za obiór i rejestr danych. Jego prędkość pracy jest przeciętna. Jest też podatny na wibracje czy uderzenia, co wynika z jego budowy. To wszystko rekompensuje jednak niska cena tego gadżetu.

Zobacz: Dysk zewnętrzny 10 TB

Jaki dysk zewnętrzny hdd 1tb wybrać i kupić?

Jeśli chcemy kupić dobry dysk zewnętrzny hdd 1tb, powinniśmy nieco się zastanowić, jaki gadżet będzie dla nas na pewno odpowiedni, zmieści nasze pliki i spełni oczekiwania. Warto przejrzeć dostępne modele i skupić się na paru istotnych kwestiach:

  • szybkość,
  • przestrzeń dyskowa,
  • sposób podłączenia,

Szybkość dysku zewnętrznego hdd 1tb

Jeśli chodzi o dysk zewnętrzny hdd 1tb, to warto zwrócić uwagę na jego szybkość. Chodzi o prędkość przesyłania danych z laptop na dysk. Mechaniczna budowa naszego dysku hdd pozwala na transfer i rejestr na poziomie 40-120 MB/s. To oznacza, że nadają się głównie dla amatorów do domowego użytku. Nie polecamy tego rodzaju dla osób pracujących zwłaszcza z filmami. To zbyt mała prędkość i zgrywanie trwałoby zbyt długo.

Przestrzeń dyskowa w dysku zewnętrznym hdd 1tb

Dysk zewnętrzny hdd 1tb jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o przestrzeń dyskową. Praktycznie 1tb to nieograniczona ilość wolnego miejsca. Z tej przestrzeni mogą korzystać wszyscy, którzy tego potrzebują. To sprawdzi się wśród osób, które mają masę zdjęć, ale też pełno dokumentów i plików, a także podczas pisania swojej pracy licencjackiej czy magisterskiej.

Sposób podłączenia dysku zewnętrznego hdd 1tb

Dysk zewnętrzny hdd 1tb należy w jakiś sposób podłączyć do PC. Pamięć zewnętrzna hdd łączy się z laptopem za pomocą złącza i zwykle jest to najpopularniejszy port, czyli USB. Choć mogą być też modele, które będą nam oferować eSATA, FireWire i inne. Pamiętajmy, że jednak ma to znaczenie, gdyż musimy je dopasować do wejścia naszego komputera. Nie możemy wybrać pierwszego lepszego złącza, które nam się podoba. Wszystko zależy od modelu PC. Jednak jest też alternatywne i bezpieczne rozwiązanie, a konkretniej mówiąc, niektóre modele wyposażone są w złącze bezprzewodowe W-Fi.

Jaki dysk zewnętrzny hdd 1tb
Jaki dysk zewnętrzny hdd 1tb wybrać? – opinie, cena, ranking

Zastosowanie dysku zewnętrznego hdd 1tb

Dysk zewnętrzny hdd 1tb może mieć różne zastosowania. Oczywiście jego głównym zadaniem cały czas jest przechowywanie naszych ważnych danych. Jednak najmniej awarynje dyski powinny służyć nam jako kopie zapasowe. Zwłaszcza też, gdy nie mamy szans rozszerzyć naszego komputera i z czasem się okaże, że będziemy musieli coś usunąć, a wszystkie elementy będą dla nas ważne lub sentymentalne. Jest to też dobry sposób na zachowanie wszystkich swoich danych w przypadku, gdy nasz laptop zostanie skradziony lub nastąpi atak cybernetyczny. Wtedy warto też zaszyfrować swoje pliki tak, aby dostęp do nich był utrudniony, a hasło żebyśmy najlepiej znali tylko my.

Polecamy: Dysk zewnętrzny 500 GB

Ale to nie wszystko, dysk zewnętrzny hdd 1tb może też służyć do nagrywania ulubionych programów telewizyjnych, gdyż w telewizorze zwykle mamy mało miejsca na nie. Szybko zapełnia się to wolne miejsce, a na dysku, przy takiej pojemności zmieścimy wiele filmów i seriali. A także muzykę. Możemy posiadać wiele piosenek na nim, również w wersji z teledyskami.

Dysk zewnętrzny hdd 1tb może się też okazać dobrym rozwiązaniem, gdy na komputerze mamy wiele gier i powoli one nam się nie mieszczą lub po prostu jest ich tyle, że spowalniają działanie naszego urządzenia. Wtedy z pewnością warto je zgrać na dysk o pojemności 1tb, gdzie z pewnością zmieszczą się bez problemu.

Najlepszy dysk zewnętrzny hdd 1tb

Jeśli najlepszy dysk zewnętrzny hdd 1tb, to tylko taki, który będzie dla nas dobrze dopasowany pod względem pojemności. 1 tb to terabajt wolnej pamięci, na nasze wszystkie pliki, a to bardzo dużo! A chyba nikt nie chce stracić swoich najważniejszych. Poza tym urządzenie samo w sobie nie zajmuje wcale wiele miejsca. Jego wygląd jest bardzo prosty, przez co pasuje na półce czy na biurku i nie musi być chowany do szuflady. Cena też nie jest zbyt wysoka, jak na taki gadżet więc nie powinna zrujnować naszego domowego budżetu.

Gdzie kupić dysk zewnętrzny hdd 1tb?

Gdzie możemy kupić dysk zewnętrzny hdd 1tb? Warto poszukać w internecie gdyż tam właśnie jest największy wybór. Ale też czasem możemy natrafić na jakieś zniżki. Dość spory wybór będzie też w sklepach stacjonarnych RTV czy z elektroniką. Do znanych producentów zaliczamy m. in. Toshiba, Seagate, Lexar, Adata, SATA, Netec i inni.

Najlepszy dysk zewnętrzny hdd 1tb
Najlepszy dysk zewnętrzny hdd 1tb

Cena dysku zewnętrznego hdd 1tb

Dysk zewnętrzny hdd 1tb wcale nie jest takim drogim urządzeniem. Oczywiście wszystko zależy od producenta i jakości, jednak te najtańsze modele kosztują jakoś trochę ponad 100 zł. A te najdroższe przekraczają nawet 200 zł.

Dysk zewnętrzny hdd 1tb – opinie

Czy Waszym zdaniem warto zakupić dysk zewnętrzny hdd 1tb? Czy jest to gadżet, który każdy z nas powinien mieć w domu? Na co zwróciliście uwagę podczas zakupu? Co było dla Was najważniejsze? Jaki model polecacie, a jaki odradzacie? A może dopiero zastanawiacie się nad kupnem? Jeśli tak, to dlaczego akurat ten rodzaj? Osoby chętne, które chcą się z nami podzielić swoją opinią, serdecznie zapraszamy do sekcji komentarzy!

Sprawdź: Dysk przenośny 1 TB

Dysk zewnętrzny hdd 1tb / Ranking najlepszych

Każdy z nas pragnie zachować swoje ważne pliki, mieć je w najbezpieczniejszym miejscu, jakie się da. I choć czasem wydaje nam się, że nasz laptop jest dobry i nic się nie stanie, awaria może nastąpić w każdym momencie. Dlatego też zachęcamy Was do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych dysków zewnętrznych hdd 1tb. Znajdziecie w nim tylko najbardziej polecane modele wraz z aktualną ceną. Nie czekajcie – sprawdźcie już teraz!

1.
Seagate Expansion 1TB STEA1000400
Dysk zewnętrzny HDD 1tb Seagate
2.
Verbatim Store n Go 1TB 53023
Dysk zewnętrzny HDD 1tb Verbatim
3.
Intenso MemoryCase 1TB 6021560
Dysk zewnętrzny HDD 1tb Intenso
4.
Western Digital Elements 1TB WDBUZG0010BBK
Dysk zewnętrzny HDD 1tb Western Digital
5.
A-Data HD720 1TB AHD720-1TU3-CBK
Dysk zewnętrzny HDD 1tb ADATA
6.
Seagate 1TB STKM1000400
Dysk zewnętrzny HDD 1tb Seagate
8.
Verbatim 53200
Dysk zewnętrzny HDD 1tb Verbatim
9.
Silicon Power Armor A60 1TB SP010TBPHDA60S3K
Dysk zewnętrzny HDD 1tb Silicon Power

Dodaj opinie na forum