Głośnik przenośny do 500 zł

Głośnik przenośny do 500 zł to świetne urządzenie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Używając go, nie musimy ograniczać włączania muzyki, ulubionych podcastów czy audiobooków tylko do własnego domu. Można powiedzieć, że stanowi alternatywę dla słuchawek, gdy przeszkadzałyby nam w uszach lub chcemy, by więcej osób mogło posłuchać konkretnego audio. Jednak nawet w tak dużym budżecie mogą się trafić zarówno egzemplarze o doskonałym stosunku jakości do ceny, jak i totalne buble.

Jak je odróżnić? To pozostawcie nam – wszystko opisujemy w poniższym poradniku. Podpowiadamy też, jaki głośnik przenośny do 500 zł jest najlepszy oraz które parametry powinny zwracać naszą uwagę przy zakupie.

Głośnik przenośny do 500 zł Ranking
Jaki Głośnik przenośny do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia głośnik przenośny do 500 zł?

W przeciwieństwie do głośników stacjonarnych, które podłączamy zazwyczaj do komputera lub innego urządzenia stojącego w jednym miejscu, dobry głośnik przenośny do 500 zł możemy zabrać ze sobą wszędzie. Procedura połączenia z urządzeniem, z którego pochodzi audio, jest bardzo prosta i nie wymaga całej plątaniny kabli. Sam głośnik zazwyczaj należy do lekkich, często mieści się w torebce lub plecaku. A jeżeli nie – ma uchwyt, który ułatwia jego przenoszenie.

Głośnik przenośny do 500 zł
Głośnik przenośny do 500 zł / Jaki wybrać i gdzie kupić najtaniej? Opinie i ranking

Czy warto kupić głośnik przenośny do 500 zł?

Chociaż obecnie słuchanie audio zdominowały słuchawki bezprzewodowe, to wciąż dobry głośnik przenośny do 500 zł ma wiele zalet. Kiedy uprawiamy sport czy kąpiemy się w basenie, w słuchawkach bywa nam niewygodnie. Również kiedy organizujemy przyjęcie w ogrodzie czy skromną domówkę na kilkanaście osób, nie potrzebujemy drogiego i zaawansowanego sprzętu audio. Głośnik przenośny do 500 zł może się przydać także podczas pracy lub nauki. Warto użyć go na przykład w czasie prezentacji multimedialnej, w której dużą rolę odgrywa dźwięk. Nie musimy już polegać na sprzęcie dostępnym w sali wykładowej lub konferencyjnej, często zepsutym czy przestarzałym.

Sprawdź także głośnik przenośny z radiem.

Jaki głośnik przenośny do 500 zł wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy głośnik przenośny do 500 zł, wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów i cech tego typu urządzeń.

Należą do nich:

 • Łączność,
 • Zasilanie,
 • Moc,
 • Jakość dźwięku,
 • Dodatkowe atuty.
Jaki Głośnik przenośny do 500 zł
Jaki Głośnik przenośny do 500 zł wybrać? Opinie i ranking

Łączność w głośniku przenośnym do 500 zł

Warto sobie wyjaśnić na początek, że głośnik przenośny do 500 zł wcale nie równa się głośnikowi bezprzewodowemu. Może być tak, że wybrany przez nas egzemplarz trzeba będzie podłączyć do telefonu, laptopa czy innego urządzenia gniazdem AUX. Najczęściej jest to jednak tylko dodatek do łączności bezprzewodowej. Na tym polu producenci mają dość szerokie pole do manewru, gdyż mogą zastosować:

 1. Bluetooth – system łączności radiowej o zasięgu do 20 metrów. Pozwala łączyć się z różnymi urządzeniami, od telefonów, przez tablety, aż po laptopy i niektóre komputery stacjonarne.
 2. Wi-Fi – by uskutecznić ten sposób łączności, potrzebny jest router. Zarówno głośnik, jak i telefon muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Z tego powodu jest to mniej polecany i rzadziej stosowany sposób.
 3. AirPlay – system łączności bezprzewodowej, stosowany w urządzeniach marki Apple. Zadziała tylko, jeśli zarówno głośnik, jak i telefon czy tablet będą posiadały tę funkcjonalność.
 4. NFC – to łączność bardzo krótkodystansowa, działająca do 20 cm. Jeśli zarówno głośnik, jak i urządzenie, z którym chcemy je połączyć, są w nią wyposażone, możemy je błyskawicznie sparować, bez wchodzenia w ustawienia Bluetooth.

Zobacz też jak wybrać głośnik przenośny Bluetooth.

Zasilanie głośnika przenośnego do 500 zł

Najlepszy głośnik do 500 zł jest zazwyczaj zasilany bezprzewodowo. Dzięki temu w miejscu, w którym chcemy go podłączyć, nie musimy się martwić o dostępność sieci energetycznej i gniazdka. Sprawdza się on zarówno w plenerze, jak i w domu. Ma tylko jedną wadę – należy go ładować.

By uniknąć sytuacji, że dobry głośnik przenośny do 500 zł odmówi nam posłuszeństwa ze względu na wyczerpaną baterię, wybierzmy model wyposażony w jak największy akumulator. Najlepiej zdecydujmy się na taki wyposażony w opcję szybkiego ładowania. Niektóre egzemplarze pozwalają na to, by normalnie je użytkować podczas ładowania, tyle że muszą być cały czas podłączone do prądu.

Moc głośnika przenośnego do 500 zł

Nie oszukujmy się, moc to niezwykle ważny parametr. Chociaż nawet najlepszy głośnik przenośny do 500 zł nie osiągnie takich parametrów w tym zakresie, jak głośnik stacjonarny w podobnej kwocie, to warto na to zwracać uwagę. Głośnik o mocy do 3W nada się raczej do osobistych zastosowań, ale będzie grał na tyle cicho, że nie wykorzystamy go na domówce czy podczas prezentacji. Na szczęście, na rynku znajdziemy mocne głośniki przenośne do 500 zł, które osiągają nawet 10, 15W.

Jakość dźwięku z głośnika przenośnego do 500 zł

Chociaż głośnik przenośny do 500 zł z reguły nie jest sprzętem dedykowanym audiofilom, może on osiągać całkiem przyzwoitą jakość dźwięku. Ważne, by zakres jego częstotliwości pokrywał całe pasmo słyszalne przez ludzkie ucho, czyli od 20 do 20000 Herzów. W niektórych głośnikach przenośnych do 500 zł znajdziemy także wbudowany subwoofer. Nie jest to standard, ale warto się za nim obejrzeć. Pomaga on generować tony niskie, słyszane przez nas jako tak zwane bassy. Ich obecność znacznie poprawia odbiór muzyki.

Jaki głośnik przenośny do 500 zł jest najlepszy?

Jak widzicie, na wybór wpływa całkiem sporo parametrów. Najlepszy głośnik przenośny do 500 zł może być wyposażony w wiele dodatkowych funkcji. Do najciekawszych należą na przykład odbiór radia FM i cyfrowego radia DAB, a także wyświetlacz pokazujący stan naładowania baterii, nazwę piosenki i inne informacje. Dobry głośnik przenośny do 500 zł często posiada także mikrofon, dzięki któremu możemy uskuteczniać sterowanie głosowe. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednią komendę, by zatrzymać odtwarzanie albo zmienić piosenkę na kolejną, nie trzeba już podchodzić do telefonu czy głośnika.

Najlepszy Głośnik przenośny do 500 zł
Najlepszy Głośnik przenośny do 500 zł

Gdzie kupić głośnik przenośny do 500 zł?

Oczywistym wyborem, jeśli chodzi o zakup głośnika przenośnego do 500 zł, wydaje się sklep ze sprzętem audio. Jednak takie urządzenie możemy też kupić w popularnych sklepach z AGD i RTV, również w dużych marketach znanych sieci. Z atrakcyjnymi obniżkami przychodzą sklepy internetowe. Do producentów głośników przenośnych do 500 zł należą na przykład JBL, Amazon, Sony, Kruger&Matz, Logitech, Xiaomi i inni.

Głośnik przenośny do 500 zł – opinie

Jak często macie okazję użytkować taki sprzęt i do czego Wam się przydaje? A może dopiero planujecie zakup – jeśli tak, co Was do tego skłania? Liczymy na owocną dyskusję w komentarzach i czekamy na opinie o głośnikach przenośnych do 500 zł.

Głośnik przenośny do 500 zł / Ranking najlepszych

Awaryjność, intuicyjność obsługi, ogólne wrażenia z użytkowania sprzętu – o tym nie powiedzą nam suche specyfikacje i dane dostarczane przez producentów. Są to jednak niezmiernie ważne aspekty, które możemy wywnioskować z doświadczeń użytkowników. Byście nie musieli się przekopywać przez stosy opinii na forach, przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych głośników przenośnych do 500 zł.

1.
JBL Flip 5 Czarny
Głośnik przenośny do 500 zł JBL
2.
JBL Flip 5 Zielony
Głośnik przenośny do 500 zł JBL
3.
JBL Flip 5 Niebieski
Głośnik przenośny do 500 zł JBL
4.
Google Home Biały
Głośnik przenośny do 500 zł Google
5.
JBL Flip 5 Czerwony
Głośnik przenośny do 500 zł JBL
6.
JBL Tuner 2 Czarny
Głośnik przenośny do 500 zł JBL
7.
Sencor Sirius Maxi SSS 6800 Czarny
Głośnik przenośny do 500 zł Sencor
8.
JBL Tuner 2 Biały
Głośnik przenośny do 500 zł JBL
9.
JBL Flip 5 Biały
Głośnik przenośny do 500 zł JBL
10.
XMUSIC BTS800K Czarny
Głośnik przenośny do 500 zł XMUSIC

1 opinia na forum “Głośnik przenośny do 500 zł”

 1. Dla mnie głośnik przenośny do 500 zł to podstawa. Za taką kasę można mieć już bardzo fajne cacko. Czy słucham muzyki przy sprzątaniu, czy włączam sobie film na telefonie, taki głośnik zawsze się przydaje.

  Odpowiedz

Dodaj opinie na forum