Głośnik przenośny Bluetooth

Głośnik przenośny Bluetooth przydaje się w wielu codziennych sytuacjach. W dobie, gdy funkcję komputerów przejęły smartfony i tablety, a my cenimy sobie coraz większą mobilność, takie rozwiązanie ma swoje zalety. Chociaż tego typu głośnik jest mniejszy i zazwyczaj słabszy od standardowego, oferuje całkiem wysoką jakość dźwięku – zwłaszcza w porównaniu z głośniczkiem wbudowanym w różne urządzenia mobilne. Jeśli więc chcemy posłuchać muzyki, podcastu czy audiobooka, jest to rozwiązanie dla nas.

By jednak spełnił swoją rolę, musi posiadać odpowiednie parametry. Jakie? Na co zwrócić uwagę i jaki głośnik przenośny Bluetooth jest najlepszy? Zapraszamy do dalszej części tekstu, a wszystko stanie się jasne!

Głośnik przenośny Bluetooth Ranking
Jaki Głośnik przenośny Bluetooth?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia głośnik przenośny Bluetooth?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym jest i jak działa głośnik przenośny Bluetooth. Co nieco podpowiada nam już jego nazwa. Jak łatwo się domyślić, będzie to raczej niewielkie urządzenie, służące do odtwarzania dźwięku. W tym celu wykorzystuje komunikację bezprzewodową radiową, czyli właśnie Bluetooth. Włączamy muzykę w telefonie, tablecie lub laptopie, a głośnik przenośny Bluetooth odpowiada za jej odtwarzanie.

Co więcej, możemy go wziąć ze sobą, gdziekolwiek tylko chcemy.

Głośnik przenośny Bluetooth
Głośnik przenośny Bluetooth / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Opinie, cena i ranking

Zobacz także słuchawki do nauki zdalnej.

Zastosowania głośnika przenośnego Bluetooth

Zastanawiacie się, czy kupić głośnik przenośny Bluetooth, ale wciąż nie do końca wiecie, do czego można go używać? Okazuje się, że znajduje on wiele zastosowań! Przede wszystkim, możemy z niego odtwarzać muzykę, gdziekolwiek tylko chcemy. Bez dostępu do komputera czy do gniazdka. Posłuchamy więc ulubionego audio podczas prac w ogrodzie, sprzątania, gotowania. W czasie małej domówki z powodzeniem wystarczy nam, by odtworzyć muzykę i rozruszać gości. Niektórzy używają go także w pracy lub w szkole – kiedy przygotowujemy prezentację, w której dźwięk odgrywa dużą rolę, a głośnik w laptopie to za mało.

Jaki głośnik przenośny Bluetooth wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy głośnik przenośny Bluetooth, trzeba najpierw zasięgnąć nieco wiedzy. Bez obaw, poprowadzimy Was przez najważniejsze parametry i cechy tego typu urządzeń, do których należą:

  1. Zasilanie,
  2. Łączność,
  3. Karta pamięci i radio,
  4. Moc,
  5. Parametry dźwięku.

Sprawdź także słuchawki do wideokonferencji.

Zasilanie głośnika przenośnego Bluetooth

Skoro dobry głośnik przenośny Bluetooth działa wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości użycia zwykłego głośnika, łatwo się domyślić, że jest on zasilany bezprzewodowo. Zazwyczaj służy do tego wbudowany akumulator wielokrotnego ładowania. Wystarczy podłączyć go do ładowarki, jak telefon czy dowolne inne urządzenie, a już za kilka godzin głośnik będzie gotowy do pracy. Długość działania na jednej baterii zależy od jej pojemności. Najlepszy głośnik Bluetooth potrafi grać nieprzerwanie przez 8-10 godzin, a do tego bardzo szybko się ładuje.

Jaki Głośnik przenośny Bluetooth
Jaki Głośnik przenośny Bluetooth wybrać? Ranking, cena i opinie

Łączność w głośniku przenośnym Bluetooth

Kolejna niby oczywista sprawa, ale jednak nie do końca. Dobry głośnik przenośny Bluetooth wykorzystuje najnowsze rozwiązania, jeśli chodzi o ten właśnie typ łączności. Dla większej żywotności baterii wybierzmy Bluetooth w wersji 5.0 lub wyższej. Jednak oprócz tego rodzaju łączności o zasięgu do 20 metrów, w niektórych głośnikach producenci stosują także NFC. To z kolei łączność krótkodystansowa, do 20 cm. Jeśli nasz telefon lub inne urządzenie jest wyposażone w taki moduł, możemy je błyskawicznie sparować z głośnikiem przenośnym Bluetooth.

Karta pamięci i radio w głośniku przenośnym Bluetooth

A co zrobić, jeśli mamy ochotę posłuchać muzyki, bierzemy ze sobą tylko dobry głośnik przenośny Bluetooth, jednak już niekoniecznie telefon czy inne urządzenie mobilne? Lub może pozostałe sprzęty mają wyczerpaną baterię? W takim wypadku sięgnijmy po model głośnika z miejscem na kartę pamięci typu SD lub micro-SD i wbudowanym odtwarzaczem. Na karcie umieszczamy dowolne pliki audio, a następnie w głośniku odtwatrzamy je, gdy tylko chcemy. Niektóre modele posiadają także wbudowane radio. Choć to rozwiązanie odchodzi do lamusa, wciąż jeszcze możemy posłuchać popularnych radiostacji.

Moc głośnika przenośnego Bluetooth

Jako że dobry głośnik przenośny Bluetooth to urządzenie dość małe, musi się charakteryzować dużą mocą. Tylko dzięki temu będzie go dobrze słychać nawet w dalszych zakamarkach imprezy. Z drugiej strony, duża moc (rzędu 10W lub podobna) szybciej zużywa wbudowany akumulator. Trzeba to mieć na uwadze, wybierając najlepszy głośnik przenośny Bluetooth.

Jak wybrać najlepszy power bank 10000 mAh.

Dźwięk z głośnika przenośnego Bluetooth

Pamiętajmy, że nawet najlepszy głośnik przenośny Bluetooth nie będzie w stanie wygenerować tak dobrego dźwięku, jak wielokrotnie droższy i większy zestaw audio, na dodatek z subwooferem. Wybierajmy jednak głośniki ze średniej i wyższej półki cenowej. Posiadają one pożądane parametry – wysoką dynamikę dźwięku, a do tego szeroki zakres częstotliwości. Najlepszy obejmuje od 20 do 20 tysięcy Herzów.

Jaki głośnik przenośny Bluetooth jest najlepszy?

Jak widzicie, znalezienie najlepszego głośnika przenośnego Bluetooth nie przysporzy nam większych trudności. Jeśli cenimy sobie mobilność, wybierzmy model wzmocniony, najlepiej wodoodporny i z miękkim etui, które amortyzuje ewentualne wstrząsy. Z kolei na imprezie świetnie sprawdzi się model 360 stopni, który emituje dźwięk dookoła, a nie tylko w jedną stronę. Również design powinien zwrócić naszą uwagę – dobry głośnik przenośny Bluetooth to ten, który odpowiada na nasze potrzeby i nam się podoba.

Gdzie kupić głośnik przenośny Bluetooth?

Sklepy, w których możemy szukać tego typu urządzenia, to przede wszystkim markety RTV i AGD, a także sklepy internetowe. Do producentów głośników przenośnych Bluetooth należą na przykład JBL, Xiaomi, Sony, Anker, UGO, Ultimate Ears i inni.

Cena głośnika przenośnego Bluetooth

Zastanawiacie się, ile kosztuje głośnik przenośny Bluetooth? Wszystko zależy od rozwiązań technologicznych i producenta. Najprostszy model kupimy już za około 40 zł. Dla dobrej jakości dźwięku warto rozszerzyć budżet i przeznaczyć na ten cel od 150 zł do nawet 500 zł.

Najlepszy Głośnik przenośny Bluetooth
Najlepszy Głośnik przenośny Bluetooth

Głośnik przenośny Bluetooth – opinie

Jesteśmy ciekawi, do czego Wy wykorzystujecie głośnik przenośny Bluetooth. Jak się sprawdza i na który model ostatecznie postawiliście? Czekamy na Wasze komentarze, mając nadzieję, że podzielicie się przemyśleniami oraz opinią o głośnikach przenośnych Bluetooth.

Głośnik przenośny Bluetooth / Ranking najlepszych

By pomóc Wam w wyborze idealnego urządzenia dla siebie, przygotowaliśmy nie tylko omówienie najważniejszych parametrów. Poniżej znajdziecie także ranking najlepszych głośników przenośnych Bluetooth.

1.
JBL Flip 5 Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
2.
JBL Flip 5 Zielony
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
3.
JBL Flip 5 Niebieski
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
4.
MARSHALL Acton II Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth MARSHALL
5.
JBL Charge 5 Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
6.
JBL Charge Essential Szary
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
7.
JBL Charge 4 Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
8.
Google Home Biały
Głośnik przenośny Bluetooth Google
9.
Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth Xiaomi
10.
JBL Xtreme 2 Gun Metal
Głośnik przenośny Bluetooth JBL

Dodaj opinie na forum