Głośnik przenośny dla dzieci

Głośnik przenośny dla dzieci to prosty i wcale niedrogi sprzęt, który być może pozwoli nam wychować przyszłych melomanów. Przydaje się już od narodzin maluszka – możemy włączyć mu kołysanki, radosne piosenki do zabawy czy audiobooki, również te w języku obcym. Okazuje się bowiem, że już w niemowlęctwie w mózgu dziecka kształtują się połączenia odpowiedzialne za znajomość danego języka, zwłaszcza akcent, nawet jeśli nie rozróżnia ono jeszcze słów.

Dość jednak ciekawostek, przejdźmy do konkretów. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym podpowiadamy, jaki głośnik przenośny dla dzieci jest najlepszy oraz na jakie parametry warto zwracać uwagę. Zapraszamy do lektury.

Głośnik przenośny dla dzieci Ranking
Jaki Głośnik przenośny dla dzieci?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest głośnik przenośny dla dzieci?

Jak sama nazwa wskazuje, dobry głośnik przenośny dla dzieci został zaprojektowany z myślą o mobilności. W przeciwieństwie do głośnika stacjonarnego, możemy go używać, gdziekolwiek chcemy. Banalnie łatwo przenieść go do innego pomieszczenia, a także wziąć na dwór, by i tam cieszyć się przyjemnymi doznaniami audio. Głośnik przenośny dla dzieci zwykle łączymy z innym urządzeniem mobilnym, takim jak smartfon, tablet czy laptop. Chociaż wszystkie one mają własne, wbudowane głośniczki, jednak ze względu na ich niską moc i kiepską jakość, lepiej zdecydować się na osobne urządzenie audio.

Zobacz także: Głośnik przenośny do 100 zł.

Głośnik przenośny dla dzieci
Głośnik przenośny dla dzieci / Gdzie kupić? Jaki wybrać? Opinie, cena i ranking

Głośnik przenośny dla dzieci – zastosowania

Jak już wspomnieliśmy, najlepszy głośnik przenośny dla dzieci możemy wykorzystywać, by włączyć naszemu maluszkowi kołysankę. Kiedy nie mamy czasu poczytać dziecku książki, docenimy dobry audiobook. Również gdy maluch ogląda bajki lub gra w gry, w których dźwięk ma ważną rolę, przyda się nieco lepsza jakość odtwarzania. Głośnik przenośny dla dzieci nasza pociecha może wykorzystać też w szkole, gdy stworzy prezentację multimedialną, w której umieści film lub ścieżkę audio. Sprzęt w szkole może się bowiem okazać niewystarczający lub trudny do podpięcia.

Jaki głośnik przenośny dla dzieci wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy głośnik przenośny dla dzieci, musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Każdy z nich istotnie wpływa na komfort użytkowania.

Mamy tu na myśli takie cechy, jak:

  1. Łączność i zasilanie,
  2. Wielkość i waga,
  3. Jakość dźwięku,
  4. Obudowa i design.

Gdzie kupić głośnik przenośny do 200 zł?

Łączność i zasilanie w głośniku przenośnym dla dzieci

Z reguły dobry głośnik przenośny dla dzieci to urządzenie bezprzewodowe. Oznacza to, że na czas odtwarzania nie musimy go podłączać żadnymi kablami. Rolę zasilania pełni tutaj wbudowany akumulator wielokrotnego użytku – kiedy się wyczerpie, wystarczy go naładować. A jak są przesyłane pliki muzyczne, które chcielibyśmy odtworzyć?

Zasada działania okazuje się bardzo prosta. Do podłączenia głośnika przenośnego dla dzieci do dowolnego urządzenia mobilnego potrzebny jest Bluetooth, czyli technologia łączności radiowej na odległość około 20 metrów. Dzięki temu łatwiej ustawić głośnik w dowolnym miejscu, a podłączenie urządzenia trwa mniej niż minutę. Niektóre głośniki przenośne dla dzieci są również wyposażone w gniazdo 3,5 mm, więc w razie potrzeby możemy podłączyć je do innego sprzętu jak słuchawki – na przykład w starych odtwarzaczach mp3.

Jaki Głośnik przenośny dla dzieci
Jaki Głośnik przenośny dla dzieci wybrać i kupić? Opinie, ranking i cena

Wielkość i waga głośnika przenośnego dla dzieci

Kolejna kwestia, po której poznamy dobry głośnik przenośny dla dzieci, to odpowiednie rozmiary. W przypadku niemowlaka ten problem odpada, ale starsze dziecko będzie chciało samo przenosić i używać urządzenia. Musi więc ono być odpowiednio lekkie, a także nieduże, by zmieściło się w małych, dziecięcych dłoniach. Na szczęście, na rynku znajdziemy całkiem spory wybór takich kompaktowych głośników przenośnych dla dzieci.

Jakość dźwięku z głośnika przenośnego dla dzieci

Jak już wspomnieliśmy, dobry głośnik przenośny dla dzieci oferuje lepszą jakość dźwięku niż głośniczki wbudowane w urządzenia mobilne. Zazwyczaj charakteryzuje się on niedużą mocą – wystarczą już 3W, które stanowią kompromis między niewielkim zużyciem baterii, a całkiem przyzwoitą głośnością. Dla jakości dźwięku ważna jest także częstotliwość. Najlepszy głośnik przenośny dla dzieci jest w stanie odtworzyć niskie tony, nawet 20 herców lub mniej, a także wysokie, co najmniej 20 tysięcy herców.

Obudowa i design głośnika przenośnego dla dzieci

Chociaż w tym celu możemy kupić zwykłe, „dorosłe” urządzenie, głośnik przenośny dla dzieci różni się od niego już na pierwszy rzut oka, również za sprawą obudowy i designu. Powinny one być przyjazne dla malucha, kolorowe i wesołe. Mogą imitować zwierzątka czy postaci z bajek. Jeżeli zaś chodzi o względy praktyczne, obudowa powinna być odporna nawet na szalone pomysły i niedopatrzenia maluchów. Ważne, by chroniła delikatne elementy wewnątrz urządzenia przed wstrząsami, a także była wodoodporna i pyłoszczelna. Dzięki temu nawet przypadkowe zalanie lub inny wypadek nie narażą nas na koszty.

Jaki głośnik przenośny dla dzieci jest najlepszy?

By wybrać najlepszy głośnik przenośny dla dzieci, warto myśleć w dłuższej perspektywie, a także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest pasek lub haczyk, za pomocą którego przymocujemy urządzenie na przykład do plecaka. Dzięki temu nie zgubi się ono tak łatwo. Przyda nam się także ekran, który informuje nas o odtwarzanej piosence czy stanie naładowania baterii. Również mikrofon, umożliwiający sterowanie głosem, może być dodatkowym atutem.

Co jeszcze wyróżnia najlepszy głośnik przenośny dla dzieci? Na pewno będzie to wbudowane radio, a także odtwarzacz plików multimedialnych z karty pamięci. Nawet jeśli nie będziemy mieli pod ręką telefonu lub innego urządzenia mobilnego, nie musimy się martwić, że nasz maluszek nie ma czego słuchać. Dodajmy do tego też żywotny akumulator, działający nawet kilka godzin bez konieczności ładowania.

Jak wybrać najlepszy głośnik przenośny do 300 zł?

Najlepszy Głośnik przenośny dla dzieci
Najlepszy Głośnik przenośny dla dzieci to idealny pomysł na prezent dla dziecka na urodziny, dzień dziecka czy na Święta pod Choinkę

Gdzie kupić głośnik przenośny dla dzieci?

By zakupić dobry głośnik przenośny dla dzieci, udajmy się do sklepu z elektroniką i gadżetami do telefonów. Niektóre modele znajdziemy też w sprzedaży dużych sieci sklepów z zabawkami. Z podobnym zakupem nie będzie problemu w sklepie internetowym. Do producentów należą na przykład JBL, Divoom, Promate, Planet Buddies, Lenco, Forever i inni.

Cena głośnika przenośnego dla dzieci

Czy dobry zawsze znaczy drogi? Okazuje się, że nie! Cena głośnika przenośnego dla dzieci wcale nie musi być wysoka. Podobne urządzenie kosztuje od 50 zł w górę. Najdroższe, najbardziej zaawansowane w funkcjach modele to koszt około 250 zł.

Sprawdź też: Głośnik przenośny do 500 zł.

Głośnik przenośny dla dzieci – opinie

Jesteśmy ciekawi, jakie zastosowania podobne urządzenie znajduje u Was? A może dopiero planujecie zakup – jeśli tak, co Was do niego skłania? Liczymy na owocną dyskusję w komentarzach i czekamy na Wasze opinie o głośnikach przenośnych dla dzieci.

Głośnik przenośny dla dzieci / Ranking najlepszych

By wybrać idealne urządzenie dla swojej pociechy, dajmy głos innym rodzicom, którzy mają już doświadczenie w temacie. Nie musimy się jednak przekopywać przez grupy dyskusyjne o elektronice. W ramach pomocy w zakupie, przygotowaliśmy ranking najlepszych głośników przenośnych dla dzieci.

1.
JBL Flip 5 Zielony
Głośnik przenośny dla dzieci JBL
2.
JBL Flip 5 Czarny
Głośnik przenośny dla dzieci JBL
3.
JBL Flip 5 Szary
Głośnik przenośny dla dzieci JBL
4.
JBL Flip 5 Niebieski
Głośnik przenośny dla dzieci JBL
5.
JBL Flip 5 Czerwony
Głośnik przenośny dla dzieci JBL
6.
JBL Flip 5 Moro
Głośnik przenośny dla dzieci JBL
7.
Sony SRS-XB33 Niebieski
Głośnik przenośny dla dzieci Sony
8.
Apple HomePod Mini Czarny
Głośnik przenośny dla dzieci Apple
9.
JBL Flip 5 Biały
Głośnik przenośny dla dzieci JBL
10.
Denon Envaya Pocket DS-B50BT Czarny
Głośnik przenośny dla dzieci Denon

Dodaj opinie na forum