Klawiatura gamingowa mechaniczna biała

Klawiatura gamingowa mechaniczna biała to całkiem konkretne wymagania co do naszego sprzętu. I bardzo dobrze! Uściślenie swoich oczekiwań sprawia, że mamy mniej modeli do sprawdzenia. To jednak wcale nie oznacza małego wyboru. Rynek klawiatur gamingowych w Polsce jest na tyle szeroki, że nawet w tych konkretnych kategoriach znajdziemy dziesiątki, jeśli nie setki modeli. Warto więc wiedzieć, czym różnią się od siebie i które rozwiązanie bardziej nam odpowiada.

Zapraszamy do lektury poniższego poradnika, w którym wszystko się wyjaśni! Podpowiadamy, jaka klawiatura gamingowa mechaniczna biała jest najlepsza, ale nie ograniczamy się tylko do zaprezentowania konkretnych modeli. Omawiamy za to najważniejsze funkcje i parametry, które realnie przekładają się na użytkowanie.

Klawiatura gamingowa mechaniczna biała Ranking
Jaka Klawiatura gamingowa mechaniczna biała?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia klawiaturę gamingową mechaniczną białą?

Wszyscy wiemy, że do sterowania komputerem konieczna jest klawiatura. Obok myszki, to najbardziej podstawowy sprzęt. Posiada klawisze o ściśle przypisanych funkcjach i bardzo ułatwia wprowadzanie danych do komputera. Jednak najlepsza klawiatura gamingowa mechaniczna biała to znacznie więcej. Gra w gry komputerowe stawia przed twórcami sprzętu zupełnie nowe wymagania. Takie urządzenie musi się cechować odpowiednią stylistyką, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Klawiatura gamingowa musi być trwała, nie ulegać uszkodzeniom nawet przy intensywnym naciskaniu, o które nietrudno przy emocjonującej rozgrywce. Nie ma tu też miejsca na potknięcia czy błędy, w końcu mogą one zaważyć na naszym wyniku.

Klawiatura gamingowa mechaniczna biała
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała / Cena, opinie, ranking najlepszych

Jak działa klawiatura gamingowa mechaniczna biała?

Okazuje się, że klawiatura gamingowa mechaniczna biała spełnia wszystkie te zadania, oczywiście pod warunkiem, że prawidłowo ją wybierzemy! Kolor to akurat kwestia gustu, być może taki właśnie pasuje do pomieszczenia lub reszty naszego sprzętu. natomiast klawiatura mechaniczna, jako alternatywa dla membranowej, to bardzo dobry wybór, jeśli na poważnie myślimy o graniu. Dlaczego?

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł

Biała klawiatura gamingowa mechaniczna posiada każdy klawisz umieszczony na dedykowanym przełączniku. Dzięki temu jej trwałość szybuje w górę, a ewentualne uszkodzenia dotyczą co najwyżej jednego klawisza, a nie całej konstrukcji. Nie trzeba dociskać klawiszy do końca, szybko reagują na naciśnięcie, a także posiadają przyjemny, intuicyjny skok. Cechują się też szybkim czasem reakcji. Jedyną wadą tego rozwiązania może być dość duży poziom hałasu – jeśli to problem, bo w pomieszczeniu, w którym zazwyczaj gramy, przebywa ktoś jeszcze i będziemy mu przeszkadzać, rozwiązaniem może się okazać klawiatura hybrydowa – połączenie mechanicznej z membranową.

Jaką klawiaturę gamingową mechaniczną białą wybrać i kupić?

Kolor i typ urządzenia mamy już ustalone, jednak nie są to jedyne kryteria, którymi warto się kierować przy zakupie. Najlepsza klawiatura gamingowa mechaniczna biała to składowa wielu innych cech, do których należą przede wszystkim:

  • Układ,
  • Sposób podłączenia,
  • Podświetlenie,
  • Ergonomia.

Sprawdź także: Klawiatura gamingowa do 300 zł

Układ klawiatury gamingowej mechanicznej

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, która najbardziej wpływa na użytkowanie. Jesteśmy przekonani, że najlepsza klawiatura gamingowa mechaniczna biała to ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Czasem jednak warto wyjść poza schemat i szukać nowych rozwiązań. Najbogatsza pod względem funkcji jest klawiatura pełna, która posiada wszystkie klawisze literowe, numeryczne, dodatkową klawiaturę numeryczną, klawisze funkcyjne i inne. Zajmuje jednak sporo miejsca na biurku, możemy więc zdecydować się na układ TKL – bez wydzielonej klawiatury numerycznej po prawej stronie. Możemy też wybrać specjalną, małą klawiaturę gamingową mechaniczną białą, na której znajdują się tylko klawisze najczęściej wykorzystywane w grach. Nie sprawdza się ona jednak do normalnego korzystania z komputera.

Jaka klawiatura gamingowa mechaniczna biała
Jaka klawiatura gamingowa mechaniczna biała jest najlepsza?

Sposób podłączenia klawiatury gamingowej mechanicznej białej

O ile kwestia układu wydaje się dość skomplikowana, o tyle tutaj jest stosunkowo prosto. Mamy do wyboru tylko dwie opcje. Klawiatura gamingowa mechaniczna biała może być:

  1. Przewodowa – podłączana tradycyjnie, za pomocą kabla, na przykład przez USB. Jest to stabilne połączenie, które nie powoduje opóźnień i innych problemów. Za to trzeba szukać odpowiedniego prowadzenia przewodu, a przy zbyt mocnym szarpnięciu może ulec uszkodzeniu.
  2. Bezprzewodowa – najczęściej wykorzystuje Bluetooth, dzięki czemu możemy zrezygnować z przewodu. Musimy ja regularnie ładować, wytrzymuje kilka godzin bez konieczności podłączania do prądu. Jest to wygodniejsze, jednak jeśli wybierzemy model z dolnej półki cenowej, mogą występować opóźnienia. Na szczęście w droższych modelach problem ten nie występuje.

Może Cię zainteresować: Klawiatura gamingowa do 150 zł

Klawiatura gamingowa mechaniczna biała z podświetleniem

Świetnym rozwiązaniem jest klawiatura gamingowa mechaniczna biała. Pod klawiszami znajdują się w niej diody LED, które zapewniają oświetlenie. Dzięki temu klawiatura świetnie wygląda, ale przede wszystkim zapewnia odpowiednią widoczność nawet w nocy. A przecież wiele z nas zajmuje się grą właśnie w porze nocnej. Jakie rozwiązanie jest lepsze – podświetlenie białe czy RGB? Nie ma to praktycznego znaczenia, a jedynie estetyczne, musimy więc wybrać, co nam się bardziej podoba.

Jaka klawiatura gamingowa mechaniczna biała jest najlepsza? Ergonomia

Najważniejszą kwestię zostawiliśmy na koniec. Dobra klawiatura gamingowa mechaniczna biała musi być przede wszystkim wygodna, ponieważ spędzamy przy niej wiele godzin. Wybierzmy model regulowany, który można ustawić pod odpowiednim kątem za pomocą rozkładanych nóżek. Przydaje się także dopasowana do naszej anatomii podpora na nadgarstki. Najlepiej przymierzyć kilka modeli, by sprawić, który kształt i układ najbardziej nam odpowiada.

Zobacz również: Klawiatura gamingowa do 200 zł

Gdzie kupić klawiaturę gamingową mechaniczną białą?

W jakich sklepach możemy kupić urządzenie, jakim jest klawiatura gamingowa mechaniczna biała? Znajdziemy ją przede wszystkim w dużych marketach z elektroniką i sklepach komputerowych. Warto też odwiedzić sklepy internetowe, gdzie czeka o wiele większy wybór. Producenci to na przykład Redragon, Genesis, Logitech, MSI, Corsair i inni.

Najlepsza klawiatura gamingowa mechaniczna biała
Najlepsza klawiatura gamingowa mechaniczna biała

Cena klawiatury gamingowej mechanicznej białej

Ile kosztuje klawiatura gamingowa mechaniczna biała? Cena zależy od jej parametrów. Najdroższe, profesjonalne modele mogą kosztować nawet około 2000 zł! Na szczęście wcale nie musimy takich kupować. Całkiem sensowne opcje znajdziemy już poniżej 200 zł, a najtańsze propozycje opiewają na około 80 zł.

Klawiatura gamingowa mechaniczna biała – opinie

Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na taki zakup. Jak widzicie, jest on całkiem praktyczny. Na szczęście rynek jest na tyle bogaty, że każdy użytkownik znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb i wymagań. A co jest dla Was najważniejsze przy takim zakupie? Czekamy na opinie o klawiaturach gamingowych mechanicznych białych!

Klawiatura gamingowa mechaniczna biała / Ranking najlepszych

To nie koniec wskazówek, które dla Was przygotowaliśmy. Mamy też listę konkretnych modeli. I to nie byle jakich, ale cieszących się doskonałymi opiniami i dużą popularnością wśród graczy. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych klawiatur gamingowych mechanicznych białych.

2.
Logitech G Pro 920-009392
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała Logitech
3.
ENDORFY Thock Compact Wireless Kailh Box Black RGB EY5A069
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała ENDORFY
4.
Logitech G915
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała Logitech
5.
SteelSeries Apex Pro TKL (2023) czarna
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała SteelSeries
6.
Razer Blackwidow V3 Green Switch Czarny
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała Razer
7.
Redragon K565-RGB RGB Backlight US Layout - Czarna
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała Redragon
8.
ENDORFY Omnis Pudding Red Kailh RGB EY5A033
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała ENDORFY
9.
Corsair K65 RGB MINI 60% (CH-9194010-NA)
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała Corsair
10.
Razer Ornata V2 Czarny (RZ03-03380100-R3M1)
Klawiatura gamingowa mechaniczna biała Razer

Dodaj opinie na forum