Smartwatch dla dziewczynki 9 lat

Smartwatch dla dziewczynki 9 lat to dość kontrowersyjna sprawa. Z ust co bardziej konserwatywnych osób możemy usłyszeć, że nie jest to dobry wiek na tego typu elektroniczne gadżety. Tyle trąbi się o szkodliwości ekranów… nie oszukujmy się jednak, niektóre dzieci radzą sobie w tym wieku ze smartfonami lepiej niż dorośli. A tymczasem smartwatch posiada znacznie mniejsze możliwości, dzięki czemu nie ma takiego ryzyka uzależnienia od elektroniki. Nie mówiąc już o tym, że ułatwia on codzienne życie zarówno rodzicom, jak i dziecku.

Jeśli i Wy dostrzegacie zalety tego rozwiązania, zapraszamy do lektury naszego poradnika! Zajdziecie w nim podpowiedź, jaki smartwatch dla dziewczynki 9 lat jest najlepszy, co go powinno charakteryzować i na jakie funkcje zwracać szczególną uwagę. Wierzymy, że lektura pomoże Wam dokonać udanego zakupu.

Smartwatch dla dziewczynki 9 lat Ranking
Jaki Smartwatch dla dziewczynki 9 lat?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia smartwatch dla dziewczynki 9 lat?

Smartwatche to urządzenia, z którymi zdążyliśmy się już w większości zapoznać. Chodzi oczywiście o zegarki na nadgarstek, które w miejsce tradycyjnej tarczy posiadają dotykowy wyświetlacz, dokładnie taki sam, jak w smartfonie. Oprócz tego mają prosty system operacyjny i systemy łączności bezprzewodowej, które pozwalają na komunikację z innymi urządzeniami. Jednak najlepszy smartwatch dla dziewczynki 9 lat musi być dopasowany przede wszystkim pod potrzeby dziecka. Nie chodzi tylko o wygodę czy odpowiedni rozmiar, lecz przede wszystkim intuicyjny interfejs oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Smartwatch dla dziewczynki 9 lat
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat / Ranking najlepszych, cena i opinie

Dlaczego warto kupić smartwatch dla dziewczynki 9 lat?

Jest wiele powodów, dla których warto kupić najlepszy smartwatch dla dziewczynki 9 lat. Jest to świetny pomysł na prezent, czy to na urodziny, czy też na pierwszą komunię, święta lub inne okazje. Dziecko w tym wieku z powodzeniem radzi sobie z nowoczesną technologią. Zegarek z jednej strony dostarcza naszej dziewczynce rozrywki, z drugiej – nie jest tak czasochłonny jak telefon. Można wykorzystać go do zabawy, ale też praktycznych kwestii – ułatwia komunikację z rodzicami i rówieśnikami, zlokalizowanie swojej pociechy, a także zorganizowanie jej codziennego, szkolnego życia.

Zobacz też: Smartwatch dla 9 latka

Jaki smartwatch dla dziewczynki 9 lat wybrać i kupić?

Dobrze, przejdźmy do konkretów. Przyjrzyjmy się konkretnym modelom, ich funkcjom i parametrom. To pomoże nam wybrać najlepszy smartwatch dla dziewczynki 9 lat. Najważniejsze cechy, nad którymi się pochylimy, to przede wszystkim:

  • Pasek,
  • Ekran,
  • Wejście na kartę SIM,
  • GPS,
  • Inne funkcje.

Pasek w smartwatchu dla dziewczynki 9 lat

Chociaż nie odpowiada on za żadne funkcje, to jednak pasek stanowi bardzo ważny element smartwatcha dla dziewczynki 9 lat. W końcu to właśnie on mocuje urządzenie do nadgarstka, sprawia, że nie ulega ono uszkodzeniu i zapewnia odpowiedni poziom wygody. W przypadku dzieci najlepiej wybrać paski z tworzywa sztucznego. Dobrze dopasowują się one do ręki, nie uczulają, są elastyczne i posiadają szeroki zakres regulacji. Weźmy tu pod uwagę kryterium estetyki – dziewczynki w tym wieku już bardzo zwracają uwagę na wygląd, dlatego zdecydujmy się na pasek z ulubionymi motywami naszej pociechy. Na szczęście często można wymienić go na inny, gdy zmienią się jej preferencje.

Sprawdź także: Smartwatch męski na skórzanym pasku

Ekran smartwatcha dla dziewczynki 9 lat

Klasyczną kopertę zastępuje tutaj elektroniczny, kolorowy ekran z dotykową matrycą. To właśnie on służy do sterowania zegarkiem. Z jednej strony większy wyświetlacz pozwala uzyskać duże, czytelne litery i ikony, a także nie wymaga takiej precyzji w sterowaniu. Z drugiej – może przeszkadzać na drobnym nadgarstku dziecka. W przypadku dzieci w tym wieku warto wybrać model mający do 1,4 cala. Dodatkowym atutem będzie matryca AMOLED, która zużywa mniej baterii i jest dobrze widoczna w pełnym słońcu.

Jaki smartwatch dla dziewczynki 9 lat
Jaki smartwatch dla dziewczynki 9 lat wybrać?

Smartwatch dla dziewczynki 9 lat z wejściem na kartę SIM

Najlepszą funkcją, która zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa, jest wejście na karę SIM. Dobry smartwatch dla dziewczynki 9 lat, który jest w nią wyposażony, w pełni zastępuje telefon. Ma własny numer, można z niego przesyłać połączenia i korzystać z Internetu nawet tam, gdzie nie ma zasięgu Wi-Fi. Jeśli nie chcemy, by nasze dziecko korzystało ze smartfona lub często nie bierze go ze sobą, nie musimy rezygnować z możliwości kontaktu. Wystarczy wybrać taką właśnie opcję.

Moze Cię zainteresować: Smartwatch damski na pasku

Smartwatch dla dziewczynki 9 lat z GPS

Czym jest funkcja GPS? To system globalnej lokalizacji. Charakteryzuje się dużą precyzją i uniwersalnością. Pytanie brzmi tylko, jak ma się on do smartwatchów dla dziewczynki 9 lat? W przypadku dzieci ma on nieco inne zastosowanie. Umożliwia rodzicom szybkie sprawdzenie lokalizacji dziecka. Smartwatch synchronizuje się z telefonem rodzica i przekazuje dane na bieżąco. Nie chodzi o to, by kontrolować swoją pociechę, ale żeby sprawdzić, czy bezpiecznie dotarła do domu, koleżanki czy innego miejsca. Często pracujemy na tyle długo, że nie jesteśmy w stanie zrobić tego osobiście, a i dziecko w tym wieku chce być coraz bardziej samodzielne.

Jaki smartwatch dla dziewczynki 9 lat jest najlepszy? Inne funkcje

Weźmy pod uwagę także inne kwestie, które pozwolą nam wybrać najlepszy smartwatch dla dziewczynki 9 lat. Należą do nich:

  1. Motywowanie do aktywności fizycznej – szczególnie ważne w obecnych czasach, gdy notujemy epidemię otyłości wśród dzieci,
  2. Możliwość zdalnego włączenia mikrofonu lub kamery – kiedy dziecko nie odbiera, rodzic ma możliwość włączyć mikrofon lub kamerę z poziomu swojego telefonu i sprawdzić, co u niego,
  3. Przycisk SOS – gdy nasza pociecha potrzebuje pilnej pomocy, może go wcisnąć i automatycznie zadzwonić na przypisany do funkcji numer,
  4. Gry i aplikacje – służą do rozrywki, nie przykuwają do ekranu na wiele godzin, ale potrafią zapełnić nudne chwile,
  5. Przypomnienia – informują o ważnych wydarzeniach, sprawdzianach, zadaniach domowych i innych istotnych sprawach, których nasze dziecko nie powinno przegapić.

Zobacz również: Smartwatch damski na kartę sim

Gdzie kupić smartwatch dla dziewczynki 9 lat?

W jakich sklepach możemy dorwać najlepszy smartwatch dla dziewczynki 9 lat? Znajdziemy go między innymi w dużych marketach z elektroniką czy salonach operatorów sieci komórkowej. Największy wybór czeka na nas jednak w sklepach internetowych. Producenci to na przykład Denmen, Garett, Forever, Calmean, Garmin i inni.

Najlepszy smartwatch dla dziewczynki 9 lat
Najlepszy smartwatch dla dziewczynki 9 lat

Cena smartwatcha dla dziewczynki 9 lat

Ile kosztuje smartwatch dla dziewczynki 9 lat? Cena zależy od ilości funkcji. Najtańsze opcje znajdziemy już za około 100 zł, najdroższe nawet za 1000 zł. Warto to jednak wypośrodkować – wybierzmy model, który jest na tyle funkcjonalny, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo, a jednocześnie na tyle tani, byśmy nie martwili się, że go zniszczy.

Smartwatch dla dziewczynki 9 lat – opinie

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, podobne gadżety budzą spore kontrowersje. My jednak ich nie podzielamy. To rodzice najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą, czy takie rozwiązanie sprawdzi się u ich pociechy. A jaki jest Wasz pogląd na ten temat? Czekamy na opinie o smartwatchach dla dziewczynki 9 lat!

Smartwatch dla dziewczynki 9 lat / Ranking najlepszych

Jesteście ciekawi, co sprawdziło się u dzieci w wieku podobnym do Waszej pociechy? Które modele zaskarbiły sobie sympatię rodziców? Koniecznie sprawdźcie poniższy ranking najlepszych smartwatchów dla dziewczynki 9 lat.

1.
Xiaomi Mibro T1 Czarny
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat Xiaomi
2.
Amazfit Bip 3 Pro Czarny
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat Amazfit
3.
AMAZFIT Falcon Tytanowy
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat Amazfit
4.
Xiaomi Mi Watch Beżowy
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat Xiaomi
5.
Garmin Forerunner 45 Czarny
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat Garmin
6.
Vector VCTR-31-01RG
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat Vector
7.
Hama Fit Watch 5910 GPS Różowy
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat HAMA
8.
Amazfit GTS 2 Mini Czarny
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat Amazfit
10.
Xiaomi Mibro Lite Czarny
Smartwatch dla dziewczynki 9 lat Xiaomi

Dodaj opinie na forum