Laptop dla dziewczyny

Laptop dla dziewczyny to świetny pomysł na prezent, czy to z okazji Dnia Kobiet, urodzin, czy też każdej innej. Kwiaty zwiędną, a niezawodny i praktyczny sprzęt pozostanie z nami na długo. Oczywiście, same też możemy sobie zrobić taki prezent, i to całkowicie bez okazji, zwłaszcza że często przydaje nam się on nie tylko do rozrywki, ale i do pracy. W dwudziestym pierwszym wieku można powiedzieć, że dobry laptop to sprzęt pierwszej potrzeby.

Dlatego właśnie zapraszamy do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy przede wszystkim, jaki laptop dla dziewczyny jest najlepszy. Wskazujemy, na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy zakupie, a także czym się wyróżnia takie urządzenie. Prezentujemy też konkretne modele, których zakup warto rozważyć.

Laptop dla dziewczyny Ranking
Jaki Laptop dla dziewczyny?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop dla dziewczyny?

Wydawałoby się, że laptop dla dziewczyny stawia przed nami mniejsze wymagania techniczne. Nic bardziej mylnego! Odchodzimy od stereotypu, jakoby panie nie potrzebowały dobrej jakości sprzętu. Wśród nich także znajdziemy zapalonych graczy, graficzki i programistki. Tak jak w przypadku facetów, dobry laptop dla dziewczyny musi być dopasowany przede wszystkim do potrzeb konkretnej osoby. Trzeba jednak przyznać, że panie większą uwagę zwracają na design – kolor, kształt, a także na to, by laptop był lekki i łatwy w przenoszeniu.

Laptop dla dziewczyny
Laptop dla dziewczyny / Opinie, cena, ranking najlepszych

Jaki laptop dla dziewczyny wybrać i kupić?

Jak więc wybrać najlepszy laptop dla dziewczyny, kierując się jej upodobaniami oraz potrzebami? Warto wziąć pod uwagę kilka kwestii i dopasować je zarówno do oczekiwań przyszłej właścicielki, jak i do swojego budżetu. Do najważniejszych należą:

  • Rozmiar,
  • Parametry ekranu,
  • Procesor i RAM,
  • Pamięć,
  • Dodatkowe funkcje.

Zobacz też: Laptop dla grafika do 4000 zł

Rozmiar laptopa dla dziewczyny

Pierwsze ważne pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć, brzmi: jak duży laptop dla dziewczyny wybrać? By to ustalić, trzeba zastanowić się, jak często przyszła właścicielka będzie z niego korzystać poza domem. Duży ekran piętnasto- lub nawet siedemnastocalowy jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, ale wpływa na wielkość i wagę całego komputera przenośnego. Nie sprawdzi się więc, jeśli często pracujemy w terenie, zabieramy laptop dla dziewczyny do komunikacji miejskiej, na studia, do szkoły czy do pracy.

Jeśli zależy nam na komputerze mobilnym nie tylko z nazwy, warto wybrać dobry laptop dla dziewczyny o rozmiarze ekranu wynoszącym 13 lub 14 cali. Jest to optymalna wartość, wciąż na tyle duża, by zapewniać w miarę wygodną pracę, a jednocześnie konstrukcja okazuje się mała i lekka. Dobry laptop dla dziewczyny tego typu nie potrzebuje aż tyle baterii, dzięki czemu można dodatkowo odchudzić całą konstrukcję. Zmieścimy go bez problemu w dużej torebce czy plecaku i zabierzemy tam, gdzie go naprawdę potrzebujemy.

Sprawdź także: Laptop gamingowy do 3200 zł

Laptop dla dziewczyny a jakość ekranu

ile laptop dla dziewczyny ma służyć tylko do przeglądania social mediów i stron internetowych, nie ma to aż takiego znaczenia. Jeśli jednak marzą nam się gry komputerowe lub planujemy pracować na grafice, ekran musi gwarantować nam wysoką jakość obrazu. Ogromny wpływ na to ma matryca. Za najlepszą obecnie uchodzi OLED, charakteryzujący się niezwykle żywymi barwami i głęboką czernią, jednak standardowy IPS także staje na wysokości zadania.

Jaki laptop dla dziewczyny
Jaki laptop dla dziewczyny wybrać i kupić?

Jeśli zamierzamy pracować na zewnątrz lub w miejscach, gdzie nie mamy wpływu na oświetlenie, najlepiej sprawdzi się matryca matowa. Nie odbija ona światła, dzięki czemu obraz pozostaje wyraźny nawet wtedy, gdy intensywnie świeci słońce. Matryca błyszcząca sprawdzi się lepiej, kiedy laptop dla dziewczyny musi gwarantować żywe i intensywne kolory, ponieważ zapewnia lepszy kontrast oraz nasycenie.

Może Cię zainteresować: Laptop gamingowy do 6000 zł

Ostatnia kwestia dotycząca grafiki to rozdzielczość. Najlepszy laptop dla dziewczyny powinien wyświetlać jak najwięcej pikseli, najlepiej co najmniej 1920 na 1080 – jest to rozdzielczość Full HD. Obecnie znajdziemy na rynku także laptopy 2K lub nawet 4K. Jeśli zależy nam na grach komputerowych, wybierzmy model z dedykowaną kartą graficzną.

Procesor i RAM w laptopie dla dziewczyny

Już na informatyce we wczesnych klasach podstawówki uczymy się, że dla płynności działania komputera niezwykle ważny jest procesor oraz tymczasowa pamięć RAM. To właśnie one odpowiadają za koordynowanie pracy wszystkich podzespołów komputera, jak również przechowywanie aktualnie używanych plików. Nie inaczej działa dobry laptop dla dziewczyny. Obecnie standardem jest RAM wynoszący co najmniej 8 gigabajtów, choć przy wyższych wymaganiach lepiej wybrać 16 lub nawet 32 gigabajty. Jeśli zaś chodzi o procesor, polecamy jednostki co najmniej 8-rdzeniowe. Rodzaj procesora zależy tak naprawdę od tego, jakie zadania będzie wykonywał nasz laptop dla dziewczyny.

Pamięć laptopa dla dziewczyny

Dysk w laptopie dla dziewczyny też wpływa na jakość pracy komputera. Zadbajmy o to, by nie był to dysk HDD, lecz nowoczesny SSD. Jest on lżejszy, a przy tym bardziej pojemny. Zapisuje i odczytuje pliki dużo szybciej, a do tego rzadko się psuje. Nie ulega awariom mechanicznym, jak dyski starego typu. Jeśli chodzi o rozmiar pamięci, musimy dopasować go do potrzeb – jeśli na przykład dziewczyna jest fotografką lub filmowcem, będzie potrzebowała dużej przestrzeni. Tym jednak przejmujemy się w dalszej kolejności, ponieważ niewielką pojemność dysku laptopa dla dziewczyny zawsze w przyszłości można poszerzyć o dyski zewnętrzne.

Zobacz również: Laptop dla fotografa do 4000 zł

Jaki laptop dla dziewczyny jest najlepszy? Dodatkowe funkcje

Nowoczesne laptopy dla dziewczyny jeszcze nie raz zaskoczą nas ciekawymi funkcjami. Niejako do standardu weszła już kamera i mikrofon, a także podświetlana klawiatura, ułatwiająca pracę w nocy. Bardzo przydatny dla zachowania przydatności okazuje się czytnik linii papilarnych. Z kolei szybkie przesyłanie plików z telefonu na komputer i odwrotnie gwarantuje NFC. A jeśli brakuje nam portów, warto wybrać laptop dla dziewczyny sprzedawany wraz ze stacją dokującą lub dokupić taką w przyszłości.

Najlepszy laptop dla dziewczyny
Najlepszy laptop dla dziewczyny

Gdzie kupić laptop dla dziewczyny?

W poszukiwaniu laptopa dla dziewczyny możemy się udać do wielu sklepów. Najlepszym wyborem będą sklepy internetowe, komputerowe i duże markety z elektroniką oraz sprzętem RTV. Znajdziemy tam propozycje od wielu producentów, na przykład Asus, Acer, Huawei, Dell, Lenovo, Xiaomi, Samsung i innych.

Cena laptopa dla dziewczyny

Ile kosztuje laptop dla dziewczyny? Wiele zależy tak naprawdę od tego, ile chcemy wydać. Najtańsze modele kupimy już za około 1500 zł, jednak to bardzo podstawowe komputery przenośne. Najdroższe? Mogą przekroczyć nawet 20 tysięcy złotych! Najpierw ustalmy więc budżet, mając na uwadze, że rozsądna cena laptopa dla dziewczyny zamyka się w widełkach od 2 do 6 tysięcy złotych.

Laptop dla dziewczyny – opinie

Z pewnością są tu osoby, w tym nasze Czytelniczki, które mają już pokaźne doświadczenie w tym temacie. Zachęcamy, by się nim podzielić i polecić lub odradzić konkretne modele. Czekamy na Wasze opinie o laptopach dla dziewczyny w sekcji komentarzy.

Laptop dla dziewczyny / Ranking najlepszych

My też przygotowaliśmy dla Was garść propozycji. Nim wybierzecie się na zakupy, koniecznie sprawdźcie ranking najlepszych laptopów dla dziewczyn. Znajdziecie w nim modele polecane, o doskonałych opiniach, z różnych przedziałów cenowych.

Dodaj opinie na forum