Laptop dla grafika do 4000 zł

Laptop dla grafika do 4000 zł to sprytne połączenie sprzętu o niskiej cenie i ogromnych możliwościach. W dwudziestym pierwszym wieku przenośny komputer w przypadku osoby zajmującej się grafiką można śmiało nazwać sprzętem niezbędnym do wykonywania zawodu. Nic dziwnego, że chcemy sobie zapewnić jak największy komfort pracy, a jednocześnie nie możemy zanadto drenować swojego domowego czy firmowego budżetu. Rosnący postęp, zwłaszcza poprawa różnych parametrów przy podobnych cenach, sprawia, że możemy to pogodzić.

Jak dokładnie? Jaki laptop dla grafika do 4000 zł jest najlepszy i co go wyróżnia? Na które parametry warto zwrócić szczególną uwagę, a którymi się nie przejmować? Zapraszamy do lektury poniższego poradnika, a odpowiedzi na te pytania szybko się rozjaśnią.

Laptop dla grafika do 4000 zł Ranking
Jaki Laptop dla grafika do 4000 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop dla grafika do 4000 zł?

Wobec laptopa dla grafika do 4000 zł mamy dość konkretne wymagania. Musi to być sprzęt wydajny, by bez problemu poradził sobie z obsługą programów do obróbki zdjęć, które bywają bardzo wymagające. Nie może nas zawieść, zwłaszcza jeśli klienci czekają na naszą pracę. Jeśli często musimy wykonywać ją poza domem lub biurem, ważna jest także mobilność i przenośność wybranego sprzętu, a gdy podłączamy urządzenia peryferyjne, na przykład tablet graficzny – dostępne wejścia i systemy łączności bezprzewodowej.

Laptop dla grafika do 4000 zł
Laptop dla grafika do 4000 zł / Ranking najlepszych i opinie

Jaki laptop dla grafika do 4000 zł wybrać i kupić?

Powyższe ogólniki sprowadzają się do jednego – najlepszy laptop dla grafika do 4000 zł pozwala nam skutecznie wykonywać swoją pracę. By tak właśnie się stało, warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak na przykład:

  • Wielkość i rozdzielczość ekranu,
  • Matryca,
  • Pamięć,
  • Procesor,
  • Funkcje i atuty.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3200 zł

Wielkość i rozdzielczość ekranu laptopa dla grafika do 4000 zł

Pierwszym parametrem, który rzuci nam się w oczy, jest wielkość ekranu. Podaje się ją w calach, które oznaczają przekątną wyświetlacza. To bardzo ważne, ponieważ ta właśnie wartość wpływa na wielkość całej konstrukcji. W przypadku grafiki komputerowej, zwłaszcza gdy nie planujemy podłączać zewnętrznych monitorów, warto postawić na jak najwyższą wartość. Od 15 do 17 cali będzie rozsądnym zakresem, zwłaszcza jeśli komputer ma nam służyć głównie we wnętrzach. Jeśli szukamy czegoś do pracy w trudnych warunkach, w terenie, laptop dla grafika do 4000 zł o przekątnej 14 cali może być dobrym rozwiązaniem, jednak niżej nie powinniśmy już schodzić.

A co z tą rozdzielczością? Tak jak przekątna jest fizyczną wielkością ekranu, tak rozdzielczość określa jego wielkość wirtualną. Jest to liczba pikseli, które składają się na obraz. Im jest ich więcej, tym wyraźniejszy i bardziej szczegółowy wyświetlacz mamy przed sobą. Obecnie najwięcej laptopów dla grafika do 4000 zł może się pochwalić rozdzielczością Full HD, która ma 1920 na 1080 pikseli. Znajdziemy też egzemplarze 2K, czyli 2160 na 1440 pikseli.

Sprawdź także: Laptop gamingowy do 6000 zł

Matryca w laptopie dla grafika do 4000 zł

Nie tylko rozdzielczość wpływa na jakość obrazu, ale i technologia jego wykonania. Dążymy do jak najlepszych wrażeń wizualnych, dlatego w niektórych przypadkach standardowa matryca LED IPS może się okazać niewystarczająca. W tym przypadku można szukać alternatywnych rozwiązań, z których jako najlepszy laptop dla grafika do 4000 zł jawi się ten z matrycą OLED. Zapewnia to bardzo głęboką czerń, żywe, realistycznie oddane barwy i przyjemny dla oka kontrast, dzięki czemu praca staje się przyjemniejsza. Warto też pamiętać, by wybrać matrycę błyszczącą – odbija światło, ale nie zniekształca tak kolorów – oraz po zakupie dokonać kalibracji ekranu.

Jaki laptop dla grafika do 4000 zł
Jaki laptop dla grafika do 4000 zł wybrać i kupić?

Pamięć w laptopie dla grafika do 4000 zł

Grafiki komputerowe to często duże, ciężkie pliki, które musimy gdzieś przechowywać. Nie będziemy robić Wam pogadanek o konieczności tworzenia kopii zapasowych. Ważne, by laptop dla grafika do 4000 zł był wyposażony w nowoczesny, odporny na awarie, a przede wszystkim szybki dysk SSD. Jak duży? To już zależy od tego, co uda nam się znaleźć. Im większy, tym lepiej, jednak tym się zanadto nie przejmujmy, bo zawsze możemy dokupić dysk zewnętrzny. Zwróćmy za to uwagę na pamięć RAM – jeśli będzie odpowiednio duża, zapewni nam płynne działanie.

Może Cię zainteresować: Laptop dla fotografa do 4000 zł

Procesor w laptopie dla grafika do 4000 zł

Dla płynności działania ważna jest nie tylko pamięć RAM, ale i procesor. Najlepszy laptop dla grafika do 4000 zł posiada model przynajmniej ośmiordzeniowy, co zapewnia płynne działanie nawet ośmiu wymagających zadań w tle. To ważne, ponieważ procesor synchronizuje pracę całego komputera i realnie przekłada się na jego działanie. Sprawdźmy też, jaka jest pamięć procesora, jego taktowanie oraz przeznaczenie.

Jaki laptop dla grafika do 4000 zł jest najlepszy? Dodatkowe funkcje i atuty

Istnieje jeszcze wiele pomniejszych spraw, które trzeba rozważyć, by wybrać najlepszy laptop dla grafika do 4000 zł. Jedną z nich okazuje się karta graficzna – najlepiej, jeśli dysponujemy dedykowaną, nie zaś zintegrowaną. Druga ważna sprawa to obecność podświetlonej klawiatury. Wierzcie lub nie, lecz ta drobna funkcja bardzo ułatwia pracę w nocy.

Zobacz również: Klawiatura numeryczna do laptopa

W przypadku dobrego laptopa dla grafika do 4000 zł ważne jest także zapewnienie prywatności, a jednocześnie możliwość szybkiego odblokowywania – zapewni to czytnik linii papilarnych. Z kolei podłączenie urządzeń peryferyjnych często wymaga licznych wejść o różnych portach. Odchudzenie laptopów i zmniejszenie ich konstrukcji wymusiły natomiast na producentach ich mocne ograniczenie, dlatego warto kupić dobry laptop dla grafika do 4000 zł z replikatorem portów lub stacją dokującą w pakiecie.

Najlepszy laptop dla grafika do 4000 zł
Najlepszy laptop dla grafika do 4000 zł

Gdzie kupić laptop dla grafika do 4000 zł?

Oczywistym wyborem, jeśli chodzi o zakup laptopa dla grafika do 4000 zł, będzie sklep komputerowy. Często odpowiedni dział znajduje się w dużych marketach z RTV i AGD, a także sklepach internetowych. Warto rozważyć takich producentów, jak na przykład Huawei, Asus, LG, Lenovo, Acer, Dell, HP i wielu innych.

Laptop dla grafika do 4000 zł – opinie

Czy Waszym zdaniem tani i dobry komputer przenośny w grafice komputerowej to cel, który można osiągnąć? A może wręcz przeciwnie, jest całkowicie nierealny? Jeśli macie jakieś niepopularne perełki, które się u Was sprawdziły, również się nimi podzielcie! Czekamy na opinie o laptopach dla grafika do 4000 zł.

Laptop dla grafika do 4000 zł / Ranking najlepszych

My też mamy dla Was kilka takich perełek. Wybraliśmy szczególnie polecane i dobrze sprawdzone przez użytkowników modele, byście mogli postawić na pewne rozwiązania. Koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych dla grafika do 4000 zł – po kliknięciu w wybrany model ukaże się jego specyfikacja.

Dodaj opinie na forum